Manticore zu schrauben Teil 1, Beschreibung von lcd und Tasten

Kategorien: Detektor kovů Minelab Manticore

Wir starten eine "Serie" von Videos und zusätzlichen Artikeln über den neuen professionellen Metalldetektor Minelab Manticore. Wir werden zweimal wöchentlich, montags und freitags, einzelne Episoden zeigen.

Der erste Teil beginnt mit einer reinen Beschreibung des LCD-Bildschirms und der Tasten. Dem gibt es nicht viel hinzuzufügen, außer vielleicht ein Bild mit einer Beschreibung.

Gleichzeitig möchten wir ankündigen, dass die Arbeit an der tschechischen Version des Manticore-Menüs begonnen hat. Von Seiten der LP werden wir versuchen, alle Übersetzungen so schnell wie möglich zu machen, damit Sie die englische Version so schnell wie möglich auf Ihr Manta hochladen können. Nach der Genehmigung der endgültigen Fassung werden wir auch die Anleitungen in tschechischer Sprache überarbeiten, wobei die englischen Bezeichnungen der Menüpunkte in tschechische geändert werden.

Die ganze Serie wurde für Sie vorbereitet von Petr Zuklín (Jaccob), Jindřich Krejčí (Pilotk), Tomáš Prejza (Zipsy) und Marek Mlejnský (Elmara)

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

Zajímavé,stojí za zvážení.

Tady ještě není nic, dílů bude ještě dost.:) Ten pondělní je již v administraci. Bude se týkat zobrazení na grafu :)

Ahoj, je možné odtajnit jaká čísla jsou teď v pořadníku na řadě ?

Už sem zvážil a jsem šťastným čekatelem :-D
Elmaro, můžeš uvést nějaké základní nastavení detektoru?
Určitě by to využili i ostatní. :-)

To obi: mohu to tedy vypsat, ale bude na to celý díl. "Rychlý start" Zatím jich je 12ks venku, snad brzy přijdou další. Jednotlivé díly budeme pouštět dvakrát týdně, celý seriál bude tak během února venku.

K rychlému nastavení bodově:

Citlivost, pro první hodiny klidně 20. Maximálně 25. Nastavení audia normál, režim generál, snížit si spodní limit železa na 3. GB čko klidně do automatu, prahový tón na hranu slyšitelnosti...

To základní nastavení se moc neliší od EQ, až když se podíváš dovnitř, začne to být zajímavé. Snad Vám všem ukážeme všechno co jsme si otestovali :)

Ok, díky ;-)

Vždy jsem považoval za vrchol Minelabu v přijatelné cenové hladině CéTéiXko . Špičkové materiály, designově nádherný detektor. Ta váha je bohužel hraniční a člověk bohužel nemládne. Proto i takové chlapisko jako Obiš začal pošilhávat po něčem lehčím a koupil si EQN.

To, že se nyní stal čekatelem na „Mantu“ přisuzuji jedinému.
Rád by se dostal zpět na úroveň CTX ale s váhou EQN, pochopil jsem to dobře Obišu?

Já osobně nepochopil pořádně ani EQN. Analog je analog ;-)

Romane přesně tak. Měl sem nějaké zravotní potíže a už to s tím CTXem nedávám. Potřebuju něco do zabordelených polí. Tady kolem vsi jsou zbořené chmelnice a smeťáky, kde jsou Agčka. :-)

Nox měl na grešle, černé peníze a parvy znatelně větší dosah, tak doufám, že mandragore na tom bude stejně, ne-li lépe.

Myslel jsem si to dobře :-)
Dle mého má Manticore s CTX, co se týká zobrazení informací o předmětu pod cívkou dost společného. Ale to by asi nejlépe řekl Elmara, jak jsou tyto dva detektory vzájemně propojené.

To je jedna z věcí proč ji chci, protože umí zobrazit 2 cíle. Taky co jsem zatím z videí viděl, tak u velkých želez mlčí, což se o noxu říct nedá.

No jasně, souhlas.

Jenom 12?Kurňa já myslel,že každý týden se jich několik porozesílá a ono je venku jen těch 12🫣
To jste mě teda nepotěšili 😏

Criss 23- Videa musí jít po sobě tak aby to dávalo smysl.
Protože jednotlivé funkce jsou dost provázané tak nejde začít od prostředka.
Toto bylo spíš takové uvodní video jen s popisem ovládací jednotky, ale i to si musíš odbýt:D.
Od příštího videa už to začne být zajímavé- to se bude probírat ID a vyhodnocení na grafu.. ;-)
Což je na pochopení si to nejdůležitější aby se mohl posunout dál a nastavovat další funkce jako jsou Fe limity,audio,diskriminace apod..
Zkoušel jsem tam pár kouzel , tak uvidíme jestli je tam Mára dá.
Ale připravte se, bude toho znatelně víc jak u EQ, taky se myslím budeme snažit to pouštět po kratších intervalech :D.
Jinak připomínám ve středu vyjde další díl detektorových veteránů :D

To bych řekl, že stále bude. To je dáno z principu. ;-)

V allmetalu se ti bude hlásit všechno. Pokud přepneš na diskriminační mapu tak se ti to zobrazí a ve sluchátkách neozve, pouze ztichne treshold. To je asi u všech minelabů stejné. Problém bude s kruhovými uzavřenými Fe nálezy s otvorem uvnitř. Co jsem pochopil, tak je tam nějaký horní a dolní limit pro železa. Zatím nevím, uvidíme, až dorazí martinmore. :-)
Ale to neplatí pro velké Fe nálezy, které Nox bere i v diskriminaci, u těch mantra mlčí. To ukazoval Jaccob na tom prvním seznámení s manticorou. Myslím, že to bylo video z mistra hledače.

Zdravím po delší době. Moc děkuji za článek "Minelab Equinox 900 – návod pro začátečníky" - přesně tohle bych potřeboval k Mantě. Akorát jsem čekal, že to bude rozděleno na hledání na poli a v lese jako to bylo v případě řady EQ 600/800. Snad to ještě dobře dopadne. Alespoň, že se na to zde ihned zeptal OBI a Elmara na to zareagoval. Díky oběma. Chtěl jsem se ještě zeptat, zda je možné zobrazení číselného stavu baterie při zapnutém detektoru. Jak si toho všiml Arminho u článku "Test field II : Minelab Manticore na válečné stezce". Zda by toto mohli zodpovědět majitelé M. jako třeba Logi76, jaccob nebo i další, kteří to třeba mohli vidět někde jinde. Díky všem!

Hmm % batérie by to mohlo ukazovať 10 urovni by stačilo. Pre niektorých aj hodiny :-D. A čo ten poradovník kedy ho zverejnite kto z nás ho môže kedy očakávať.

:-D taky sem jak na trní :-D :-D :-D

20 krejcar - V aktualni komerecni verzi FW to není, mozna to dodaji s nejakou aktualizaci…

Ale ohledne aktualizaci uz tadis nic komentovat nebudu, jsou tu lidi co to tezce snasej :-D :-D :-D

jaccob - díky za odpověď - moc teda nechápu, proč u vašich prototypů to tam zjevně nastavit šlo a u konečné prodejní verze to neumožnili. V případě takové aktualizace bych ještě moc poprosil o zvážení číselného vyjádření přímo na displeji při nabíjení jako na telefonech namísto blikání LED ukazatele jak už jsem v minulosti psal.

freexxx - pro mě by to bylo opravdu velkým pomocníkem. Pořadník by byl na zvážení, případná anketa, kdo by ho chtěl, anebo alespoň přibližný počet zájemců, kteří čekají. Nejsem si jistý, zda Elmara nezmiňoval 120??? lidí. Myslel jsem, že to nebude až takový hit (cena), ale asi nestíhají vyrábět, když pro celou zdejší oblast poslali zatím jen 12 ks.

;-)

Prosím vás, hlavně vás na LP, klidně komentujte i "aktualizace" čehokoliv.
Aktualizace je NORMÁLNÍ vývojové stádium každého elektronického přístroje.
I já jsem patřil k těm, co se na "aktualizaci" NOXe těšil a hned mi nedocvaklo, že
to bude nový stroj, ale to přece nevadí. Nejlepší aktualizací NOXe bude Manta.
Fakt jsem se upřímně divil, kam až ta "debata" zašla a doteď žasnu nad pevností vašich nervů,
protože já bych té konverzace 3/4 ihned smazal - všechno totál mimo mísu.
Abych i já nebyl off topic - funguje u Manticory ten Deep režim podobně, jako režim GOLD u NOXe? Je mi jasné, že tam bude podrobnější nastavení, než u NOXe a určitě to bude na některé cíle šahat hlouběji. A ještě je ten režim u Manty o něco hlubší než běžné hledací režimy nebo je ten rozdíl spíš v lepším vyhodnocování cílů a lepší separaci? Dík a čau.

Nejlepší aktualizace Noxe, je Nox.. 900 stovka. Manta je jiný detektor a čím víc ho chodím, tím více je mi dochází jak výjimečný strojek se v Adelaide narodil.

K dotazu :)

Petr i já jsme dělali všechno proto, aby deep režim právě nefungoval jako prospecting u noxe a snad se to povedlo :) Na ničem jiném jsme se tak nepodíleli, jako na tomto. Petr dokonce navrhnul dost zajímavý návrh jak řešit nastavení celého VCO. Nakonec to myslím udělali v Minelabu stejně dobře, ale jinak.

Přesto, pokud hledač nabere určitou dávku zkušeností, dá se v deepu chodit takřka pořád, to u prospectingu opravdu nebylo možné. To, že si lze nastavit VCO, je naprosto unikátní věc, která tady nikdy nebyla.

No už aby byly k tomu Deepu nějaký videa. Na všech, co jsem viděl, chodí všichni v jiným režimu a to co tam problikne Jaccobovi v těch prvních, je prostě málo. Zajímá mě prostě, jak se ten Deep ozývá, chci to pořádně slyšet. Gold režim občas chodím, ale nedá se to moc dlouho, to uznávám. Těším se na videa. Dík a čau.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben