Rückkehr in die prähistorische Zeit - Musketeer Advantage Pro

Kategorien: Metalldetektoren - Rezensionen und Tests

Vorgeschichte und Vorteil? Ich habe das Gefühl, dass ich Crusader ein Werkzeug in die Hand gebe, wenn er seinen ersten Bogen macht. Ich habe viel Zeit mit diesem Detektor verbracht, ebenso wie viele meiner Freunde, vor allem Krieger. Ich halte den Advantage immer noch für einen sehr guten Detektor, und die Tatsache, dass Minelab die Produktion einstellte und keinen Nachfolger auf den Markt brachte, macht mich bis heute traurig. Der Detektor sollte eine sehr gute Reichweite haben und war mit einem Preis von ca. 11.500 CZK, wie er am Ende der Produktion stand, ein sehr guter Kauf.

Er war ein sehr beliebter Detektor, insbesondere bei Kriegsveteranen. Dank der niedrigen Arbeitsfrequenz funktionierte die Unterscheidung gut und das Bügeleisen grub nicht so stark, im Gegensatz zu seinen Zeitgenossen wie dem F1270 usw. Auf der anderen Seite war er auch bei kleinen Dingen nicht untätig. Goldringe waren kein Problem, aber wirklich kleine Silbermünzen waren schon recht groß.

Strukturell ist aus heutiger Sicht die höhere Mikrofonie der Spulen zu bemängeln. Die Jungs lösten dieses Problem oft, indem sie auf die Kappen verzichteten und die Sonden buchstäblich durchstachen. Ich habe einige Freunde, die Jahr für Jahr neue Sonden bei uns gekauft haben, und die alten waren buchstäblich auf dem Zahnfleisch gegangen.

Ich hatte allerdings immer die Elektronikbox unter dem Ellbogen, so dass ich den Pinpoint im Grunde nicht benutzen konnte. Der Detektor war schön schnell und auch viel besser ausbalanciert mit der Elektronikbox auf der Rückseite der Führungsstange.

Elmara

Beschreibung des Zeitraums aus LP

Wesentliche Merkmale:

  • Hohe Empfindlichkeit
  • Sehr guter Tiefenbereich, 5kHz
  • Sehr schnelle und scharfe Reaktion auf das Finden
  • Hervorragende Eigenschaften für die Suche nach Relikten, Militaria und Münzen
  • Neue Suchsonden - leichter und mit verbesserten Trenneigenschaften
  • Neue Elektronikbox mit Befestigungsmöglichkeiten für Unterarm und Armlehne
  • Batteriepack im Preis des Detektors enthalten
  • Möglichkeit, den Bodeneffekt einzustellen oder eine feste Position zu wählen
  • Maximale Benutzerfreundlichkeit

TECHNISCHE PARAMETER

Vorteil
20-cm-Sonde 25-cm-Sonde
Gewicht Schaltkasten 530 g 530 g
Sonde 500 g 650 g
Batterie 280 g 280 g
Lebensdauer der Batterie Typ: alkalisch 30 h (8 x 1,5v) 30 h (8 x 1,5v)
Typ: NiMH 15-20 h 15-20 h
Frequenz 5 kHz 5 kHz
Typ der Sonde 2D 2D
Einstellung der Grundabstimmung manuell oder fest manuell oder fest
Diskrimination (Auflösungsschalter) P P
Ausmaß der Diskriminierung O O
Tonale Auflösung O O
Alle Metalle P P
Schwellenton - Schwellenton O O
Digitaler ID-Zähler O O

ANWENDUNGEN

Münzen - - - - - - -
Reliquien (Eisen) - - - - - - - - -
Schätze - - - - - - -
Strand - - - -
Gold (Erdhügel) - - - - -
Ins Wasser Box O Probe P Box O Probe P

Aber die Geschichte von Musketeer ist viel älter als die von Minelab. Die erste Version erschien bereits 1994. Und obwohl Peter, der jüngeren Jahrgangs ist, die 2D-Spule bewundert, war das Modell von 1994 bereits damit ausgestattet, und damals war es wirklich ein Ufo.

1997 erschien dann eine neue Version des Musketeer XS, die in Schwarz gehalten war und weiterhin die 5-kHz-Frequenz verwendete. Nur ein Jahr später kam die Colt-Version auf den Markt, die eine noch einfachere Steuerung als die klassische Musketeer hatte. Danach kam der Detektor, den Sie in dem Video sehen, der Advantage Musketeer.

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

Jo ten jsem měl od Marka v roce myslím 2008 jsem si pro něj zajel do Jílového.Byl to bazarový kus ale jak nový.Dobrý stroj tahal dobře i prťavý agečka.Ale byl až moc těžký i s tou lehčí cívkou tak jsem ho poslal po půl roce pryč.Vlastně bylo to téměř to samý co Adventis od XP jen ten byl přeci jenom o půl kila lehčí.
Pokračuj netrpělivě vyčkávám MD3009 :-D

Jestli chceš MDčko tak ho budeš muset pslat (jestli ho máš).Já se s ním ještě nepotkal....

Tak to jsi ale dodnes nedržel pořádný detektor v ruce to tě teda lituji :-D ;-)
Už nemám dával jsem ho pryč někdy v roce 2005 a jestli se dá sehnat jěště někde v bazaru?Asi horko těžko ale za nějaký symbolický peníz bych si ho určitě zase koupil to u mě byla první veliká láska :-) :-D

Ja nechcu MD, nechu ho ani servisovat ani točit :) Sondy zalité tavnou pistolí, kdy stačilo blbě klepnout a mohl jsi jít zpět na dílnu... ne ne :)

A to není pravda nikdy jsem s ním neměl jediný problém a to chodím lesy a mnohokrát to byl náraz o pařez a nikdy nic a makal i v mínus 10 v pohodě.Měl jsem ho asi rok a pak ho měl ještě kamarád ze Žatce další dva roky a nikdy nic.Ani cívka neupadla a ani loketka....(O:|Ty pozdní kusy už byli v pohodě!!
A neboj nedokážu si představit že by někdo dnes ti poslal ještě MD 3009 do servisu :-D :-D
Ale nesmíš srovnávat MD 3009 a ty další MDéčka to už byli katastrofy ale tenhle čínskej "Fíša"to byla jiná liga.Jestli se dobře pamatuju byla to číňanem okopčená 1225.Vcelku slušná disk i dosah.
PS a neurážej mojí lásku já bych si taky nedovolil říct cokoli špatného na tu tvojí (troy) :-D :-D :-D

Psali jste starožitnosti, ne takového mlaďocha.
Jak to nebude staré 30+, tak je to v podstatě nedržení se tématu.

Před r.89 bylo vyrobeno mnoho zajímavých detektorů. Všechny ty staré Garetty (Fortune Hunter, Master ADS), Fishery (VLF 552, Orion), Bounty Huntery (Maverick, TR 550), Teknetics (Mark I, 9000), Tesora (Toltec 100, Royal Sabre) a nakonec naše Zetexy ( Gamma, Omega) atd.

To je u mě pravěk a v podstatě jsem tohle po uveřejnění starého Whites detektoru očekával.
Nějaká plastová „srágora“ s dosahem 40cm na snubák je současnost :-P ;-)

Tak proti Whitesovi je to mlaďoch, ale alespoň je Jaccob starší než detík :-D :-D

Romane - aby mohl Jaccob točit tyhle retro videa, musel by k tomu mít funkční "vykopávky". Ale kdo má doma hodně starý funkční detík a navíc ho půjčí Jaccobovi ???

Tenhle detík není můj, ale kamaráda. Já jen zprostředkoval servis a zapůjčení na retrovideo ;-)

Tak za mě,okolo roku 2004 kdy byly mé začátky hledání s kamarádovým Silvrem Umax to byla pro nás jedna z top mašin,ale to pro mě pak byl od r.2009 do 2018 třeba i Tejón a když to porovnám co dnes vidí oproti nim za hloubky EQ tak za pár let udělaly detíky obrovský skok ;-)
No a můj první detík v r.2006 bylo MD 3009 :-D a ikdyž je škoda že ho asi neuvidíme ve vašich videích,tak jej musím taky bránit zuby nehty...hledal sem s ním od+40 do -10 a super...a co musím konstatovat,výše je napsáno že to byl okopčený F1225...možná jo,ale Fíšu 1225X jsem si koupil právě po MDéčku a ikdyž zpracování,kvalita lepší tak mě zklamal že třeba malé stříbrňáčky a celkově mince jsem sním tak dobře neviděl jako s MD ;-) Připadal mi spíš lepší pro válkaře....ale znal sem jednoho kolegu který sním zase uměl moc dobře :-P

Ahoj Honzo
V prvním dílu Návrat do pravěku bylo jasně napsáno: Každý měsíc bychom přidali jeden jako vzpomínku na doby dávno minulé.
Historie vzniku detektoru kovů sahá do 80-tých let 19. století, kdy Graham Bell sestrojil první „ detektor kovů“. To je safra už hezkých pár let.
Vzhledem k tomu, že společnost LP servisuje celou Evropu, předpokládal jsem skutečně ukázku „pravěkých“ strojků napříč všemi těmi věhlasnými značkami.

Namlsal jsem se na Whites-u a proto jsem se těšil na další krásnou starou mašinku. Mára slíbil dědouška s vestou a cibulema a předložil pubescenta se školní brašnou na zádech.
Téma je téma, přes to nejede vlak ;-)

Já ti rozumím, Romane, když retro, tak se vší parádou :-D
Třeba se Jaccobovi někdo ozve, že má doma funkční prehistorii....

Máme už natočení dě velké "ikony". Za měsíc uvidíte :)

Co třeba tohle, Romane???

https://www.youtube.com/watch?v=feK_NYlExag&list=PLWz4YUdhSveLD3F9o5NlBA54YlxNP-s23&index=6

Čas 51:47

Přesně tak Jendo, se vší parádou :-D
Nebojím se, že by neměli několik es v rukávu. Jinak by nešli s kůží na trh s tak náročným a krásným tématem.

To není rýpání. To je domáhání se slíbeného.
Někdo chce slíbenou aktualizaci, já chci slíbený pravěk. A chci a chci a chci.... 8-)

Elmara -než sesmolím pár řádků, ty tady.
Je mě to jasné, že bez pořádného trumfu bys ke stolu nesedl. Těším se, mě vážně tohle téma sedí. Já rád staré „verky“.

prospektor - no klidně :-D :-D

peponator jsem rád že tu mám spojenece neb dva to už je dav i hlas lidu :-D :-D :-D
MD 3009 永遠
ale tak musíme pochopit Petra.V době kdy my běhali s MD tak on měl ještě úplně jiný starosti
:-D :-D takový asi prvňáčkovský :-D :-D :-P

Ten trubkáč byl pekelný :) Měli jsem ho tady taky, ale je to už let. To bylo slepý neskutečně :)

Ale no tak :) Jestli myslíš tím trubkáčem MDéčko,tak to prrrrr :-D Jak sem napsal,do 20 cm to vidělo stříbrňáčky líp než můj další detík F1225X(který jsem podorbil i souboji proti Silvru Umax a pěkně ostrouhal,proto jsem v té době usoudil že se víc hodí pro válkaře a po našatření chechtáků šel do Tejónka) no a vem si,který detík v té dovbě měl vedení kabelu v trubce? :-P

Nevím jestli se počítá jako pravěkej, ale mám tu explorera co by si zasloužil pár kosmetickejch oprav, ale donedávna hledal jako ďábel 8-)

Jsem vám mohl poslat na test, můj vytuněný Mikellab ☝ jednou jsem s nim dokonce vykopal čiňana na kole 😁 jel z Wu-chanu do Tung-kuanu 🤭👍

MD tu někde mám ale nefunkční a určitě ho do kupy dávat nechci :D :-P Mám tu ještě nefunkční Beachcomber a jednu jakš takš funkční tuněnou ikonu IDX to bych mohl dát k natočení i s popisem tuningu od kamaráda Vrcinaka. 8-)

Chlapy 😂😂😂ja vim co chcete ,ale uvedomte si ze to fakt neni sranda sehnat neco co je starsiho nez ja 🤣 a jeste by to melo byt funkcni nebo alespon opravitelne….

Musite si uvedomit ze v te dobre se rocne prodala tak 1/10 detektoru co nyni,takze uz kusove tech detektoru bylo proste sakra malo,krom toho detektory vyrobene pred rokem 90 sem bylo v podstate skoro nemozne v te dobe dostat…+ jeste museli v nejakem primerenem stavu prezit do dneska…
Krom toho u spousty detektoru byl vubec problem najit rok uvedeni na trh, a uz vubec se nam kolikrat nepovedlo dohledat cenu a nejake schema a technictejsi informace ktere by pomohli pri jejich reinkarnaci mezi zive ,to uz je uplne nemozne🤣🤣
Kazdopadne par veteranu jeste ceka ve fronte…a zatim byl tento Minelab z nich nejmladsi😉

IDX aneb agent se vrací v nesmrtelné scénce brouka s kovovýma krovkama? :)

Skvělej nápad, tesim se na další pokračování! :)

Další bude velká ikona :)...4.1.2023

Artique,jednotlive dily budou vychazet kazdou prvni stredu v mesici (tvz na zkousku siren) kdyz uslysis sireni tak se muzes jit podivat😂

Paráda, málem sem se u toho začátku pochxal smíchy :-D :-D a zároveň se něco dozvěděl.
Mooc se těšém na další díl ;-) ;-)

....již 3.1 na vašich obrazovkách:)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben