24. 9. 2008 Kalendarium

24 Sep 2008 Millionenbeträge in abgebrannter Wohnung

Kategorien: Kalendarium

Vor dreizehn Jahren sicherten Archäologen der Akademie der Wissenschaften in einer abgebrannten Wohnung in Prag einen Schatz im Wert von mehreren Millionen Kronen. Der zweiunddreißigjährige Besitzer hatte etwa 3 300 Gegenstände aus der Jungsteinzeit bis zur Neuzeit versteckt.

Die Archäologen gaben die Sammlung auf einer Pressekonferenz bekannt. Der Eigentümer der Wohnung kam bei dem Brand ums Leben. Die Akademie der Wissenschaften wurde durch das Kulturministerium auf den Schatz aufmerksam gemacht. Die Gegenstände, die mehrere Millionen Kronen wert sind, wurden vom Staat erworben. "Der Besitzer konnte die Gegenstände nur auf dem Schwarzmarkt für eine so hohe Summe verkaufen", sagte der Archäologe Luboš Jiráň damals.

Außerdem wurde die Sammlung durch schlechte Handhabung und Lagerung beschädigt, was ihren Wert minderte. Der Besitzer hat es wahrscheinlich in ganz Mitteleuropa gesammelt. Sie enthielt etwa 1.900 Bronze- und 1.400 Eisengegenstände, von denen nur wenige aus der Jungsteinzeit stammten. Die meisten stammen aus einer viel späteren Zeit.

"Es ist ganz offensichtlich, dass die Objekte aus einer Vielzahl von archäologischen Stätten stammen, von Siedlungen, Grabstättenzu Schlössern", sagte Jana Maříková Kubková, eine Sprecherin des Instituts für Archäologie der Akademie der Wissenschaften, seinerzeit.

Die Kollektion umfasste einige wirklich außergewöhnliche Stücke. Zum Beispiel eine zweiarmige Axtdrehbank, Becher für das rituelle Schlürfen alkoholischer GetränkeBegriffe, prähistorische Bronzesicheln oder Spangen der Aschefeldkultur, eine frühlateinische Axt und Hunderte von mittelalterlichen Sporen.

Außerdem gibt es einen Brillenanhänger aus Kupfer, der eines der frühesten Beispiele für die Metallurgie in Mitteleuropa darstellt. Sie ist etwa 6.000 Jahre alt. In Mitteleuropa sind nur wenige solcher Stücke gefunden worden.

Die Ursache des Brandes wurde von der Polizei untersucht, der Wohnungsinhaber erstickte. Die Kriminellen untersuchten auch, woher die Sammlung in der Wohnung stammte. Sie fanden mehrere Visitenkarten, darunter die eines professionellen Archäologen. Es wird angenommen, dass die Gegenstände im Wesentlichen von Suchenden stammen, die den Fund nicht gemeldet hatten. Der Eigentümer selbst war wahrscheinlich einer von ihnen.

"Die Sammlung muss das Ergebnis der Arbeit von Dutzenden von Menschen sein, und sie wurde sicherlich nicht in einem Jahr zusammengetragen. Man könnte sogar bezweifeln, dass es sich überhaupt um eine Sammlung handelt. Ich würde es eher als eine Art Lager oder Zwischenlager eines Händlers oder eines Händlers mit diesen Objekten bezeichnen", schloss Martin Kuna, stellvertretender Direktor des Instituts für Archäologie.

Quellen: www.ct24.cz, www.tyden.cz, www.idnes.cz

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

To tak člověk jde a občas něco najde ;-)

No pamatuji jak na tomhle případu chtěli arch. něco rozjet proti hledačům. Než se přišlo na to že ten detektor je nefunkční. A že ten člověk s tím regulérně obchodoval

Klučina si dal cigaretu a usnul. Jinak se tam našel i tvz. pektorál z pozdní doby kamenné a těch bylo v celé Evropě pět a ten šestý je bez místa nálezu. (obr. 26)

https://ibb.co/DbJBqjW

Ta vizitka na archeologa je také dobrá, zřejmě mezi nimi bujel čilý obchod :-/

Dobrý článek Viki👍

Noo, vypadá to tak.

Vizitku nevidím, ale obálky s modrým pruhem jooo...
Tohle je smutný případ, kdy jsou historické kousky bez kontextu lokality.

http://detektory.hantec.cz/clanky/nelegalni-sbirka-archeologickych-predmetu-presla-v-pozustalosti-do-majetku-statu-136.html

Je spousta případů kdy přímo archeologové kšeftují s vlastními nálezy a nebo s odevzdanými.

Jsou to také jen lidé a platy většinou nic moc ;-)

„Soubor obsahoval několik tisíc převážně kovových, bronzových a železných předmětů, které již na první pohled pocházely z nelegální činnosti, z vyhledávání předmětů archeologické povahy detektorem kovů“ říká Miroslav Dobeš z Archeologického ústavu v Praze.. Je fajn, že nás - fackovací panáky - mají. Kdo není línej zvednout prdel z křesla v kanclu tak ví, že najít předměty do takto obsáhlé sbírky by zabralo 10 životů. Navíc - jak poznamenal MarkyMark - sbírka obsahovala nezanedbatelné množství historických artefaktů "nedetektorové" povahy.
To je tak když prasknou špinavý kšefty lidí, kteří mají z popisu své profese historii chránit. Na vině je ovšem samozřejmě detektor. Trapný kejkle, který by nežralo ani pětiletý dítě... :-(

Argill - uhodil jsi hřebíček přímo na hlavičku.

Argill: kamarád u toho případu byl. A jak píšu detektor, spíše dva dle dílu v bytě nalezený nebyl funkční. Tohle bylo o obchodovaní s archeo než jeho hledání. A ano trefná poznámka, na to by jeden život hledače nestačil.

áno, taky bych to tak viděl - vše nabyl legálně a tu v komentech již odsouzený "zločinec archeolog profesionál" byl pouze jeho poradce, s kerým konzultoval možnost nákupu dalších přírůstků do sbírky

áno, pakáž zlodějská hledačská, zákeřná, tak třebas tu nebezpečnou saxánu, dlouhorukého noxe, toho by měli zakázat, to je úhlavní nepřítel!!!!
- nebo uzákonit nařízení, kdy max dosah detektoru NESMÍ překročiti 3,5 cm, což zatím úplně plnohodnotně splňuje pouze velleman

Třesu se...zlostí.
Tenhle případ je přesně tím příslovečným "klackem na psa, jehož chtějí bíti".
Už z rétoriky článku je silně cítit cílená manipulace.
Ano, určitě jsou mezi desítkami tisíc nějací detektoráři darebáci, kteří neznají hranice toho, co dělají, ale jak z médií stále a stále zjišťuji..."těžkotonážních" důkazů se stále nedostává. Tedy, určitě ne v potřebné míře. A jak plyne z tohoto případu...ani ti odborníci-archeologové všichni svatí nebudou. Jak již zmínil Seven... všichni jsme lidé. Nedokonalí, pokušitelní, hříšní a nic a nikdo z lidí tohle nikdy změnit nedokáže.

áno cituji kolegu otroka na téma "jsme JEN lidé"

"Nedokonalí, pokušitelní, hříšní a nic a nikdo z lidí tohle nikdy změnit nedokáže."

- a co tedy s nimi?? jak se tedy zbytečně pokusit tydle výše popsané kreatůry napravit?? - no vyrazit klín klínem!! - jejich čest a slušnost si koupit - nacpat jim tučné odměny!!!! - to je prý jediná cesta!! áno, rozumím tomu, jsme jen a pouze lidé.....

Marky, peníze vyléčí všechno, i systém, a k p. babišovi - kolik je "dost peněz"??

lukegossi... vzpomínáš? Anglie, Dánsko ☝️ Tam, pokud je tedy známo a známo to dobře je, nedokonalosti takových "kreatůr" zrovna moc neřeší. A proč, to přece ví každý z téhle "branže".
Ano. Proč by se měl člověk chovat pokrytecky a snobsky a nechtít adekvátní motivační odměnu za poctivost ?? Vždyť každý z detektorářů úspěšným podnikatelem nebo synkem bohatých rodičů není a i když jde jenom o blbou zálibu, tak ono to také něco stojí. Že by to teda dělat neměli, když by rádi tu odměnu ? A proč...z jakého důvodu. Je v tom nějaký "vyšší princip" či co...? Nějaká idea...?
Osobně s tím černým trhem (a co je vlastně ten černý trh...) zase tak velkou zkušenost nemám a také nemám super detektor za 50-100 tisíc či čtvrt mega, s muzei zkušenost pouze 2x a nic jsem nežádal, i když jsem dostal krásnou knihu o mincích z "Doby temna". Se sběrateli zkušenost 4x (přezku od nácků asi žádné muzeum chtít nebude a sadu příborů z alpaky, byť zachovalou, také nikdo kromě sběratele nechtěl...aha, i tohle je vlastně černý trh, ale každý ekonom ví, že i ten tvoří jistou pozitivní ekonomiku státu), ale jako empatický "podivín" se do toho vcítit umím. Jo, ještě se může vytahovat daňový únik z příjmu...jsme sice nedokonalí, ale navíc i ti Češi z Bruselstánu, že.
No a co třeba v Čechystánu tolik obdivovaná kolébka demokracie a svobody....USA ? Však tam ve většině států federace si mohou s čímkoliv nalezeným dělat co chtějí.
Zachování Evropského kulturního dědictví.... zní to opravdu honosně a idealisticky a já tvrdím, že v Česku tohle dobře míněné opatření vylepšují pořádně vypečení chytráci.
I když se u nás ODHADUJE ☝️... Bože, ty české odhady... jakési množství detektoráři zatajených a údajně na černých trzích ztracených nálezů, a jiné, opět údajně "nepatrné" množství nálezů odevzdaných státu, tak i kdyby se tyto ODHADY daly jakkoliv považovat za objektivní, tak bez té údajné hrstky poctivců by hnily dál v zemi. A většina soudných lidí uznává, že by tam také shnily... včetně stříbra. Tedy mimo zlata. A to i ty neodevzdané. Prakticky vzato...i tím nekalým zatajením se ty předměty zachraňují, byť z nich STÁT nic nemá...ale to je právě ono, "když ne stát, tak nikdo!". No a mnozí ti kompetentní, kteří o tom všem rozhodují či rozhodovat chtějí, tak myslíš, že jim nejde o ty prachy také ? Ano, navzdory slušným státním a unijním dotacím dělají vše pro to, aby i poctivého hledače pokladů stavěli mimo zákon a nemuseli mu tu motivaci k uvědomění jakkoliv zhodnotit. Přesto si další jiní tu realitu i relativitu poctivosti uvědomují a rádi by ty britské a dánské zákony zavedli i tady. Díky jim za ty snahy.
Nechci moralizovat, ale odmítám se poddávat jakékoliv manipulaci, že když o něco zakopneme na houbách, tak je to ze zákona košer a ta odměna je zasloužená, ale když to najdeme pomocí detektoru, že je to majetek státu na světlo boží vykopaný protizákonně, tak to opravdu smrdí nesvobodou, nedemokracií a totalitou. Přesně právě tohle je způsob, jak stát učí lidi lhát a podvádět (sice jsem to našel s detíkem, ale jim řeknu, že pod Bedlou vysokou). Takový přístup jsem neviděl ani za socíků.
A co mě se týká... nehledám kvůli penězům, na to mám dost slabý přístroj, který se málokdy dostane přes počátek 19. století a o lepší prostě nestojím... nepotřebuji ho. Pro mě to je zábava a motivace chodit do lesů a do hor. Nížiny, louky ani pole mě nezajímají, na těch mě nikdo neuvidí, protože na nich nejsou kopce, hory a stromy. Hodně jsem pěstoval horskou trekovou cyklistiku a horskou turistiku, jenže zdravotní problémy mi to již nedovolí a tak jsem si našel alespoň toto...je to celkem namáhavé, ale nedestruktivní a ještě se něco dozvím o historii. Pouhé bezduché procházky mě prostě nebaví. Takže tolik něco o mých důvodech.
Sice mi bylo nabídnuto pracovníkem středočeského muzea, abych oficiálně spolupracoval s archeology, ale jednoduše... jsem samotářská povaha a nemám moc chuti běhat po nějakých školeních a kurzech. A než někam vyrazím, vždycky si velice pečlivě ověřím, že nelezu do přísně chráněné přírodní lokality, nebo do nějakého archeologického území, takže ze mě nikdo "citlivý" strach mít nemusí. Na pokuty zvědavý nejsem.

otrokcechystanu: moc pěkně napsané

Díky Kime 👍
Otázka osobní svobody pro mě byla již od dětství vždy věc citlivá a emotivní. Proto jsem se ani za socialismu nestal řízeným členem žádné organizace, Jiskrami počínaje, stranou konče. I přihlášku a průkaz člena ROH jsem nikdy nepodepsal. A čím jsem starší, tím více mě postoje Čechů překvapují... teď, pod oním bruselským jhem, kdy se termíny "svoboda a demokracie" ohýbají podle potřeby a lůze předhazují jako psychologické opium, mám někdy uvnitř sebe téměř emoce nepříčetnosti. Bylo mi 54 let a v Krušných horách jsem vyrostl a s menšími přestávkami v nich i zarůstám do země. Jako montér na VVNkách i jako tramp jsem si prolezl republiku křížem krážem...ale ony PŘIBÝVAJÍCÍ zákazy a omezení pohybu, ať v podobě narůstajícího zpřísňování Ochrany Přírody či zákazů vjezdu a vstupů... tohle jsem před 31 roky určitě nechtěl. A jsem si jistý, že málokdo, ale hodně mě mrzí, že stále méně lidí má odvahu či chuť to projevovat nahlas.
Teď jsme si zvolili probruselské strany do Zákonodárného sboru a nepochybně i do vlády. A soudnému člověku, který naslouchá práci Rady Evropy musí být jasné, kterým směrem se ta "svoboda a demokracie" dává. Jak je známo, tak Brusel již před několika lety nakročil k jejímu omezování a nyní, pokud bude nové vedení země shrbené, můžeme i my, téměř šedesátníci a svobodu milující detektoráři očekávat, že bude i tady hůř.
Poprvé mě oslovila slova jednoho velmi krvavého státníka stará několik desítek let...."Čech je cyklistou, který se nahoře hrbí, ale dole šlape".
Pokud se někoho dotýkám, tak se odvolávám na právo na svobodu slova...a neomlouvám se. Takže sorry.

To Otrokcechystanu ..... napsal jsi mi to z duše.

Bohužel to spousta lidí nevidí.
K volbám.
Nadšeni že se zbavili jednoho "zla" tam natáhnou mnohem horší.

V mém těle koluje tolik různé krve ale té české si moc vážím.
Ať si každý z oněch lepšolidí myslí co chce ale jsem hrdá na svoje národovectví a kulturu ze které pocházím.

To by bylo na velikou debatu a to sem nepatří.

MarkyMark ..... Opravdu si vážně myslíš že ODS , TOP09 a KDU - ČSL je lepší než ANO a totálně už třicet let bezzubý komunisté kterými neustále prvně tři jmenování straší naivy co na to stále slyší? 😉


Svatá prostoto ..... mají to s vámi tak jednoduché jak si vás vidí 😗😂

Vodí ..... oprava 😉

Politika sem nepatří ale nedalo mi nereagovat.

Vracíme se o dvacet let zpět a ze zadního otvoru Bruselu nám budou koukat jen cvičky 😉

To pro ty co mají plnou pusu nebezpečí z Ruska a Číny 😉

A už končím a jdu si dát sklenku bílého a pokochat se bronzy 😉

Seven.... osobně s tvými slovy souhlasím do poslední tečky. ANO není bůhví co a Babiš je prokazatelně lhář v případě popírání vlastních chyb, ale navzdory tomu všemu, je to za 31 roků "nejlepší" vládnoucí politik v ČR. Je mnohem menším zlem, než všichni, kteří vládli před ním. Opravdu nechápu, jak mohli voliči zpět na trůn dosadit ty, které před několika málo léty byli schopni téměř lynčovat (Topolánkovo a především Nečasovo vlády ☝️).
Ale logiku to má snad jedinou, pokud se nedokážu smířit s myšlenkou, že jsme národem s extrémně krátkou pamětí, kteří budou ještě za 100-200 roků z momentálních politicko-sociálních problémů vinit komunisty, i když se o nich budou dozvídat již pouze z "pohádek".... od těch časů statisíce starších již zemřelo a přišli mladí a konzumem silně ovládaní mladí, kteří jak zjišťuji, většinou přijímají takový ten pohodlný médii protlačovaný "antibabiš" trend, tedy...pomohla jim nejmladší generace nových voličů.
Drtí nás energetická krize a zákeřné podrazy "energobaronů" a Fiala SPOLU se svými kumpány všemi silami řeší Babiše či Zemana a svojí politickou budoucnost...ale že by se nějak chtěli postavit proti této situaci, kterou může vláda ovlivňovat "tržní neztržní kapitalismus", tak to je snad ještě ani nenapadlo. A tato zdánlivá "banalita" mimo jiných dokazuje, jak budou tyto dávno zdiskreditované strany OPĚT vládnout.
Jsem si jistý, že stejně jako v minulosti, i nyní čekají tyto staronové vládní strany politické, vládní, Parlamentní i ústavní krize. Vždyť jako v minulých vládních koalicích, i teď se jejich programy v mnohém k sobě ani nepřibližují. A tohle ZASE zhorší nejistoty a životní úroveň většiny tohoto národa.
K Číně a Rusku...
Rusko je v hledáčku USA kvůli obrovským přírodním zdrojům nerostů a energií, které v Američany vytěžovaném Mexiku a vůbec v severní Americe pomalu ale jistě docházejí. Již Reaganova vláda kvůli tomu začala bít na poplach. Rusko již před 21 roky Státům nabídlo, že jim budou tyto suroviny prodávat, ale "za běžné tržní ceny, které určuje především burza na Wall Streetu". A tohle se Washingtonu nelíbí, proto ty usilovné snahy o vyvolání revoluce proti Putinovo vládě a dosazení někoho podobného ožralému a submisivnímu Jelcinovi.
Čína se dostává na vrchol ve vývoji nových technologií všeho druhu, za minimální ceny díky domácí levné práci, má největší dolarové rezervy na Zemi, USA jsou jejich největším dlužníkem, který není schopný ani ochotný svůj dluh splácet a vytlačuje Americké firmy a jejich výrobky ze světových trhů. Takže např. i tohle je důvod k pokrytecké "ochraně Tajwanu", Ukrajiny či rozbíjení stabilních vlád (je fuk, jak totalitních) v těch islamistických zemích, které měly obchodní i zbrojní a vojenské vztahy s Ruskem a Čínou (Arabské jaro). A to nemluvě o vydírání Bruselu, protože i EU je na obchodu s Ruskem závislá.
Seven... jsem přesvědčený, že máš objektivní, realistický a hlavně nezaujatý náhled na světové dění, které rozhodně s "demokracií a svobodou" nemá nic společného. Tedy toto mé "plkání" ber pouze jako takovou doplňující vsuvku. 😉

Schválně hádej... stejně neuvěříš, když sdělím, že výhradně západní média či naučné televizní dokumenty západní produkce. Také na Fb sem tam diskutuji s lidmi z USA a když to také zkusíš, tak nepochopíš.
Jinak pasu po informacích především z GB, Francie, Německa ale také z USA. A speciálně ty americké zdroje jsou ÚŽASNÉ v tom, že oni jsou na to nepokrytě hrdí, protože jsou přesvědčeni, že "obhajují národní zájmy", takže ani necítí potřebu cokoliv tajit.
Víš, před téměř dvaceti lety jsem nějaký čas žil v Londýně a většinou ve Skotsku (sám za sebe, za žádnou agenturu). Nevěřil bys, jak tam frčel marxismus a touha po socialismu. A nejenom u "obyč" lidí. V Londýně jsem se přátelil s mladým mužem, vzděláním advokát, nižší úředník britské vlády. Ale zapálený marxista, až mě to docela děsilo. A jeho žena, stavební podnikatelka, zrovna tak.
V té době ve Skotsku měla navrch socialistická strana. A netajili se tím... prostě normální demokratické právo na názor ☝️.
Ale navzdory mediálním manipulacím v Česku, které nás krmí neskutečnými bajkami, jsem tam nejspíš nikdy neslyšel, že by někdo z něčeho obviňoval Rusko nebo Čínu. Nemají to zapotřebí, problémy na jejich území jsou prostě většinou problémy jejich.
Můj 60 letý zaměstnavatel a skvělý kamarád Brandan nedokázal přijmout, když jsem mu jednou u piva řekl, že v Česku jsou ze všeho viněni komunisté a Rusové.... chtěl to vysvětlit, proč po 13 letech ? Ale mé i mého slovenského kolegy snahy mu to vysvětlit byly k ničemu.
Jinak... Parlamentní listy mám i Haló noviny mám v nabídce Googlu zablokované.
Ale stejně tomu neuvěříš...😉
A pozor... všude se lidé dělí na dva základní názorové tábory. Tak už je to od počátků lidstva. Ono totiž BYLO, JE a BUDE nemožné, aby jeden druhého o své "pravdě" přesvědčil. To už je reálnější, že se kvůli tomu navzájem zastřelí.
Proto je také zcela utopistické věřit, že nějaká politická strana bude schopna nastolit onu opojnou "demokracii a svobodu". Je to stejná utopie, jako věřit tomu komunismu.
Buď se naučíme respektovat a tolerovat, odpouštět si .. nebo se navzájem budeme ničit a nebo se i zničíme. A věř, v době nukleárních zbraní je to reálné více, než si mnozí dokáží připustit. Co z toho mají ti lidé z té které politické strany více ve svých srdcích, to už si musí každý člověk umět sám rozlišit.

MarkyMark.... tvé unáhlené soudy mi nevadí, neboť mě vůbec nepřekvapují.
Nejsem zaslepený.
Už proto nemohu být, protože jsem nikdy nikoho z ANO nevolil. A dokonce nikdy nikoho z vládnoucích stran či hnutí, které se na vládě za těch 31 roků podíleli. A nejsem volič komunistů.
A nepřekvapí mě, že nepřijmeš ani to, že z mé strany jde "pouze" o nepokrytou upřímnost a možná i odvahu. Nikdy jsem se nebál a nikdy bát nebudu říkat co cítím a jak co vidím a to ani za socialismu, kdy jsem měl pověst až okázalého protirežimního výtržníka (dneska se za mnohé až stydím). Ale v kontextu posledních 30 let se určitě nemohu a ani nechci považovat za nějakého "rudobijce", jak ze sebe mnozí moji vrstevníci tak rádi dělají, přitom jako ovce chodili na svazácké schůze či s SČSP a BSP na chlastačky....😁
Nic na tomhle světě není pouze černobílé a již vůbec ne dokonalé a "svaté".

Není to tak. Je po socialismu 31 roků a tuhle zemi již táhne mladá generace, která za socialismu sotva chodila i do školy. Naše země má velké... obrovské problémy se řídit sama bez biče někoho silného. Sami se sebou si Češi nevěděli rady nikdy v historii, tedy i před socialismem. Jsme národ, který měl a stále má sklony sám sebe vykořisťovat. Doslova. A když nás tedy ovládá cizí systém, tak ti čeští predátoři se rádi přidávají a přisluhují... proti vlastním lidem. Mám s tím opravdu bohaté zkušenosti z firem, které jsou především německé, ale vedené českým managementem. Ale i s čistě českými firmami jsem se dvakrát utkal. A pokaždé jsem dosáhl satisfakce. Nebojím se... jak se to jenom česky nazývá, 😉, no, prostě bonznout takovou firmu rovnou Inspektorátu práce (před tím Odbor kontroly úřadu práce) a pojistit to i u Ministerstva práce a soc. věcí. Ale musím konstatovat, že žádná pokuta ty firmy neodrazuje od dalších porušování Zákoníku práce... protože hloupé české stádo se neumí ozvat. Takže jsem ojedinělý v takové sebeobraně. A takhle jsem vítězil i za socialismu, byť jsem se v ničem neangažoval... což je pro dnešní "rudobijce" zcela nepochopitelné.
Ve Skotsku jsem chtěl zůstat a včetně Business víza jsem se tam pro to úplně zařídil. Jenže v Česku pedagogiku a management studující manželka se náhle rozmyslela a přinutila mě se vrátit. Do smrti si to budu vyčítat... život tam byl 2-3x lepší, než tady a Skoti jsou svojí mentalitou sice pro Čecha trochu složitější, ale mnohem výše, než Češi.
Babiš...no, já to bezezbytku chápu, že můj názor někoho zvedá ze židle. Ale nejsem zaujatý typ člověka. A už vůbec se na vlády a ty, kteří je tvoří, nedívám pouze povrchně. Ti, kteří se nyní chopili vesel, už ta vesla v minulosti dokázali přerazit. A zaváděli v České republice naprosto asociální politiku. Slovo "sociální" skloňovali doslova jako slovo sprosté. Nicméně některá jejich opatření a přijaté zákony také byly potřebné a dobré. Jenže přece nebylo možné nevidět, že bohatí bohatli a chudí ještě více chudli (!). A to bylo hodně špatně. A že se za jejich vlád prohlubovala státní zadluženost... copak tohle se už nepamatuje ? Konečně, vždyť ona data se dají...a to dokonce za celou historii třeba již od r. 1918, dají pohodlně ověřit z několika oficiálních a veřejně dostupných zdrojů, třeba např. z webů ministerstev, finančních médií aj. To si dneska umí najít i kdejaký senior...
Ale ano, Babiš, byť své podnikání svěřil Svěřeneckému fondu, přesto je pořád jeho a svého postavení samozřejmě využíval.
JENŽE tohle dělají i politici z jiných zemí, včetně Bruselu. A také se kvůli tomu proti nim brojí ze strany opozice i médií. A sem tam se leccos proflákne a investigativní novináři po nich i úspěšně jdou. Ale oni tam mají velice silné pozice a když je nejhůř, prostě odejdou z jednoho politického postu na jiný, nebo klidně i z politiky úplně. A nejteritse v minulosti provinili i horšími způsoby, než nějaký Babiš.
Na druhou stranu ten státní dluh za jeho vlády nerostl ale klesal. Jenže ta pandemie to opět zhoršila, jako ostatně v celém světě, ale i tak na tom nejsme nejhůře. Jasně, že i částečně díky Bruselu. Ale kovid je průšvih globální, takže se museli snažit všichni.
Na Bruselu se mi nelíbí od nich přicházející omezování, nařizování, zákazy. A to ve zcela banálních věcech, které jsou pro národní státy zcela normální a často součástí tradic. I způsob, jakým zavádějí onen Green Deal mi je odporný. Nyní pociťujeme první těžké důsledky... ale ono se to zmírní tím, že se to svede na Rusko. Jak pitomé tomuhle věřit.
Zásoby plynu jsou VŠUDE + - na 80%, plyn stále do Evropy proudí, a bude ještě více, až se dotlakuje Nord Stream 2, ale západní trhy, které jsou ve vleku protiruské politiky, šíří paniku a pomocí jakési uměle vytvářené nedůvěry vůči Putinovi si napakují svá kapitalistická konta až k prasknutí. Z kapes prostých občanů.
Osobně to vidím, že mega předlužené západní země potřebují nějaký konflikt, krizi, které by jim daly možnost vše nějak anulovat a odrazit se opět ode dna. Tak, jako to bývá po velkých válkách. Ale k té válce pořád ne a ne dojít a kvůli reálné možnosti jaderného ukončení ji vlastně většina mocných nechce....tak se vymyslí jiné globální krize. A co může být lepšího, než klima, virus a Rusko s největšími zásobami zdrojů, které Putin nechce dávat "za babku", jenže je na něm Evropa závislá a v podstatě celý svět.
Ti mocní na tom viditelně chtějí ještě více a rychleji zbohatnout. A lidé to trpí a co já nedokážu pobrat... ještě je podporují. A ta podpora těch mocných v zákulisí, bankéřů, energobaronů, zbrojařů, farmaceutů, chemických magnátů či potravinářských nadnárodních společností aj., začíná volbou těch, kteří je podporují politicky. Jim loajálních národních vlád.
Jestli to zní chaoticky, tak se omlouvám, ale psát něco takového na mobilu, po noční a vlastně i s nechutí...
Pravda, tyto diskuze sem určitě nepatří, i když vlastně pouze navazují na ty tendence k zavedení nespravedlivého přístupu státu a státních institucí vůči detektorářům a jejich nálezům.

Otrokcechystanu: Tak už vím, jak jsi přišel ke svému nicku :-D Jinak ale - ač nezcestovalý, český balík - s tebou souhlasím ve všem. Ta šikana normálních pracujících občanů ze stany státu, jejich přisluhovačů, pseudohumanistů, neziskovek a různých idiotských hnutí je neúnosná. V kotli už to dávno vře a je jen otázkou času, kdy to celý vyletí do luftu. Protože světe div se, těch normálních lidí je ještě pořád většina a až je opravdu zaženou do kouta, začnou si prosekávat cestu ven. Pak to teprve bude fičák! ;-)

Argill... přesně tak.
Můj nick je samozřejmě čistá provokace, která mnohé nutí k přemýšlení "co tím ten blázen myslí...?" Ale také tím dávám veřejně najevo, jak se v tomhle pokryteckém systému cítím.
Nebyl jsem chudý, ani za socialismu, ani v kapitalismu. Nicméně, nečekaná invalidita a následně i moje naivní důvěra v institut manželství s velice inteligentní a vzdělanou ženou, která mi nakonec po mnoha letech dala drsně najevo, že nade vše miluje peníze, mě o všechno, co jsem si vydřel, připravili. Ale to už je jiný příběh a nejsem jediný, kdo si ho prožívá...😁
No, vždycky jsem byl šílený rebel a nedokáži se hrbit. Jsem strašně háklivý na svojí svobodu a svá práva. A jenom velmi zřídka dovolím, aby mi na ně někdo šlápnul... ať jde o kohokoliv. Mnoho let jsem strávil na demonstracích a všelijakých protestech, pokud zrovna vládnoucí systém začal dělat zle.
A skutečně mě bolí, když vidím, kolik si toho lidé nechají líbit, protože jsou zotročení osobními dluhy, strachem z exekucí, strachem o zaměstnání či sociální dávky. Nejhorší je, že právě kvůli možnosti zvyšovat si životní úroveň, jsou lidé ochotni se do nekonečna zadlužovat a na oplátku tomu systému jdou svojí voličskou podporou na ruku. Vlády tohle umožňují a jsou to právě pravicové a tzv. liberální strany, které toto již po r. 1989 nastavily. Vždyť je děsně absurdní si myslet, že když má někdo na půjčku dům, na půjčku auto za milion, na půjčky jezdím k moři apod., že za tohle si systém zaslouží jeho shrbený ponížený hřbet.
A když člověka trvale sejme nemoc či úraz, nebo krach v nepochybně zadluženém podnikání z jakéhokoliv důvodu, nebo ho obere manželka (jako mě, 😁, ale opravdu se to často stává), a skončí v exekuci, žebrá o oddlužení (to není můj případ, ale poznal jsem již desítky takových lidí), tak ti lidé stále ten systém skrze ty politické strany volí. A tohle mi hlava nebere.
Mnozí, jako by se jim s těmi pouty zadlužení a strachu o příjmy žilo lépe...
Nicméně si představ, že někdy před 10-11 roky tiskové agentury zveřejnily zprávu, že genetičtí vědci z USA a Španělska, nezávisle na sobě, objevily gen, který může za "pravicové a levicové" smýšlení, jež ovlivňují i onu lidskost v nás. Jasně, zní to opravdu divně, ale např. i závislé Novinky o tom informovaly.
Takže vlastně tohle lidstvo je rozděleno na ty, kteří mají silné sociální smýšlení a ty, kteří toto považují za projev slabosti a něco, co ohrožuje jejich dravost.
S touto zprávou mě ihned napadl starozákonní příběh Ábela a Kaina... ale to jen na okraj.
Dneska tuto v té době mediálně velice šířenou zprávu je těžké na internetu najít. Ale možná si někdo pamatuje...
Z historie mě nezajímá pouze to, že se válčilo, že odešel ten a přišel onen král či císař, ale i to, co lidi k válkám vedlo. Ono podhoubí takové reakce vůči systémům zákonů a moci. A obávám se, že i když to chvíli potrvá, že dříve či později nás reakce celých národů ošklivě semelou a to právě proto, že už lidé nedokáží snášet ty vypečené manipulace se svými životy.
Ono to pnutí je již delší dobu cítit a vnímají ho především lidé s hlubším sociálním cítěním, bez ohledu na své příjmy. Ale ještě musí lidé pocítit horší věci, než jsou zneužívaná pandemie, zneužívané klimatické změny, zneužívané energetické krize, politicky vykonstruovaní nepřátelé jako viníci či jen "prosté" zneužívání lidské touhy po vysoké životní úrovni skrze lichvářské půjčky.
Bojím se, že nakonec se to začne řešit způsobem, který je historicky tak typický... násilím.MarkyMark...jo, Babišvláda sice podepsala Green Deal, ale s jasnými výhradami a výzvami, které Bruselu zaslala písemně ve dvoustránkovém dopise.
No a tady je takové zajímavé čtení od člena NERVu, v němž pěkně střízlivě a realisticky hodnotí novou vládu a upozorňuje na úskalí, která nás nejspíš neminou.
https://www.kurzy.cz/zpravy/613367-fialova-drahota-se-blizi-nova-pravicova-vlada-bude-muset-znovu-dojednat-green-deal-jinak-si/

Asi nejsem dostatečně kompetentní tohle posoudit. Není mi ještě čtyřicet a o politiku se vůbec nezajímám. Rád si ale pokecám s lidmi, nejlépe staršími než jsem já, protože se mi líbí poslouchat, jak jsem mladý a mám ještě život před sebou :-D Ti lidé mají zažito a já jako "mladý zobák" nemůžu ignorovat jejich postoje a názory. Když mi drtivá většina z nich tvrdí (i přes veškerou rozdílnost mezi nimi), že takovou buzeraci, šikanu, vnucování pravidel a obecně šlapání na krk ještě v životě nezažili, asi bude něco fakt špatně. Přitom většina z nich vyrůstala v protektorátu a většinu života strávili v totalitě za drátem. Stejně většina z nich uzavírá svůj proslov větou: "Když vidím kam to všechno spěje, tak už se těším, až chcípnu". Jak to nakonec skončí si netroufám domýšlet. Člověk je tvor vznešený a inteligentní, ale také velice agresivní a krvelačný... o:-)

to je zase námět......jako bych seděl u nás v nádražce
- neříkám, že je to tu úplně v ažůru, ale poslal bych všechny ty ufňukánky na týden do s. korei, číny, afghánistánu, afriky, ..... pokud by se vůbec vrátili, přijeli by o deset kg lehčí a jak by se na andreje & spol těšili!!!! :-D :-D
- kde jinde dostanete peníze za to, že nechodíte do práce ač jste úplně zdraví?? kde dostanete novej byt, když ten starej zdemolujete, kde jinde se chodí s radostí do basy zašívat, kde jinde dostane policajt doživotní rentu, i když udělá průser a včas dá výpověď, česká republika má 70% vyžraných mužů a 60% žen, oproti sousedním zemím máme 2x vice invalidních důchodců, přátelé, tu je ráj na zemi!!!!!

Lukegoss: Zase Jsi na to kápnul kamaráde! :-D Řveme tady jenom proto, že v tom neumíme chodit!Přitom stačí jenom najít zlatou žílu a přisát se. Jsou tací, co by neměnili ani za zlatý prase...

Argill ... já také již od dětství hltal vyprávění dědů a babiček, kteří byli vrstevníky mého dědy, u něhož jsem strávil téměř celé dětství. Jsou to totiž ty nejobjektivnější informace z historie, na níž je postavena současnost. A žádná média ani úřední "důkazy" o těch časech se jim nemohou vyrovnat.
Bude ti 40...to ale neznamená, že jsi větší "zobák", než někdo starší o 10-20 roků, protože na to je to vpravdě krátká doba. Čím je člověk starší, tím rychleji ten život utíká a tu životní moudrost získáváš stále méně. Zato ale stále pečlivěji zpracováváš to, co jsi zažil a co se v tobě uložilo. Začneš se zabývat i tím, na co jsi již léta ani nepomyslel.
Mno...😆...ono lukegossovo doporučení mě pobavilo. Upřímně. Jenže na to se dá odpovědět pouze krátce : "Co mi je do S. Korejců. Proč by mě měl zajímat nějaký Afghánistán. Afrika mi je úplně volná...tam bych posílal jen jedinou humanitární pomoc v podobě leteckého plošného shazování prezervativů a antikoncepčních pomůcek s návodem v místních jazycích. Afghánistán se chová demokraticky ve svých podmínkách a dle svých tradic, protože bez většinové podpory by tam ten nynější systém nemohl mít šanci.
A Čína ? Ještě před 20 léty a déle bych tam nejel ani na zájezd. Ale dneska bych tam žil raději, než v této sebedestruktivní "revoluční" unii a to i navzdory té realitě, že se ke Green Dealu také přidávají a mají díky tomu potíže, jímž se v takovém případě vyhnout nelze, ale dneska již nemůže být pochyb, že Číňané mají 100x větší šance a možnosti se z nich dostat. Tedy, pokud s nimi upadající USA nevyprovokují jaderný konflikt... ale to bychom už těžko řešili.
Lukegossi... jsem 18 roků v invalidním důchodu, z toho 13 roků v plném čili ve "trojce". Předtím jsem pracoval v energetice na přenosových soustavách jako výškový montér. Také jsem si téměř úplně sám rekonstruoval dům, pro sebe těžil v horách dřevo atd. atd....Holt jsem to přeháněl, chtěl velké prachy a moje kostra mi to dala sežrat i s úroky. To je život. Nebavilo mě učení, tak jsem musel makat rukama.
Ale NIKDY jsem nepřestal chodit do zaměstnání a dál platit daně, zdravotní a sociální, i když vydělám sotva 60-70% nad minimální mzdu, ale aspoň něco. A věř, že mi to dost nesvědčí a ani mým lékařům se to nelíbí a díky Bohu v těch sračkách, že se zatím dají ukecávat. Já bych se totiž neuživil...a poté, co jsem dostal plnou palbu výživného už vůbec ne. Věř mi, že raději pojdu cestou do práce, než abych jednou jedinkrát musel s "minoritou" stát frontu na sociální podporu (!).
Takže ono to, o čem se zmiňuješ, platí pouze pro jisté "privilegované", k čemuž je dán povel z Bruselu, z Washingtonu, z Berlína, pod tlakem neziskových organizací...jen to nikdy nebyla vůle Prahy.
Byt mám vlastní. A věř, že když si ho zdemoluji, tak budu žít ve zdemolovaném bytě. NIKDO mi ho neopraví ani nevymění za zrekonstruovaný.
S basou zkušenost nemám... zatím, ale v případě asociálů máš určitě pravdu.
S policisty máš pravdu také... osobně takové znám, ale nemusí včas dávat výpověď... ono mu je takové řešení přímo nabídnuto zhora (!).
Není pravda to, že jsme "Nejvyžranějším" národem široko daleko. Britové jsou na tom mnohem hůře. Američané..škoda slov. Tvá procenta jsou přehnaná a protože jsou z médií, tak také bulvárně nadsazená. Ono totiž mít o pět-deset kilo navíc, ještě neznamená být vyžraný.
No a o těch invalidních důchodcích...ano, určitě by se to dalo dál rozvést. Jenže když budeš makat na stavbě někde v GB, kde jsem to zažil a porovnáš to se způsobem práce tady v průběhu desítek roků zpět, tak jde až o absurdní rozdíl v tom, jak "dřou" oni a jak dřeme my. Sice pracovat se musí všude ve světě, ale v tom vyspělejším západním už hóóódně dávno pochopili, že v konečném důsledku je pro systém výhodnější zaměstnance šetřit, než se potom o ně starat.
A vůbec... na co si platí na těch Čechystánských průmyslových zónách ty odevzdané a vděčné otroky, ochotné za hrstku peněz navíc zapomenout i na vlastní hrdost........??


MarkyMark...to je v pohodě. Lidé jsou v mnoha věcech rozdílní a pestří, tedy i v nějakých těch názorech. A je to dobře. Kdyby každý uvažoval stejně, neměly bychom z čeho vybírat, protože by všichni chtěli vyrábět to samé. Nebylo by o čem diskutovat a ztrácel by se jeden ze smyslů sociálních kontaktů. Důležité je mít na paměti, že rozdíl v názoru nesmí být důvodem k násilí či válce, ale k "ladění" dobrých vztahů. 😉
Jinak ten rozpad mojí smečky...no, to se prostě stává. Horší je nepochopitelná snaha stále vydírat a ničit bývalého partnera...tedy o to spíš, když používá společné děti jako útočnou zbraň. Takže po ní mi smutno rozhodně není...ale děti mi nikdy chybět nepřestanou.
A kdybych byl bez dětí, tak by mi nejspíš byla politika zcela volná a vývoj ve světě zřejmě také. Nevidím tu budoucnost tak růžově pro naše děti, rozhodně ne tak optimisticky, jako jí viděla poválečná generace našich předků.

otrok č. - s tím Babišem máš pravdu, ač to mnozí nedokáží přijmout.

přátelé, kdo je šikovnej a nebojí se, ten většinou prosperuje a je bordel, že ti vychcánci se mají ještě líp
- já bych se ale zaměřil na jinou věc a to - zdravý rozum obyvatelstva
- aby země vzkvétala ve všech směrech, musí mít intelektuálně zdravé jedince a to se jaksi nedaří
- pokud bude lidi zajímat, kolik zhubla absolonová, jak se bude jmenovat marešovo dítě, komu z šatů vylezla koza, kdo s kým chrápe, pokud stále polezou procenta sledovanosti u sračkových seriálů a budou se vysílat debilní reklamy a děcka /a nejen ony/ budou žrát jútúbery, obávám se, že jsme ztraceni
- ANO, andrej je kapacita, o tom žádná

namor.... žel, je to tak.
V lidech často vítězí emoce nad objektivitou. Nikdo z lidí není dokonalý a tak nemůže být dokonalá ani politika, i když bychom si samozřejmě dokonalé vůdce přáli. A také není v moci žádného státníka, ani vládnoucí strany a ani žádné vládnoucí koalice či Zákonodárného sboru, aby vládli a uspokojili všechny lidi. Nicméně mohou uspokojit většinu ☝️...a ať se to komu líbí nebo ne, Babiš a jeho politické hnutí je první od r. 90, které si tu většinu svým vládnutím přinejmenším naklonilo. A tohle je principem té demokracie... vládne ten, koho si zvolí VĚTŠINA, kdo dostane nejvíce voličských hlasů a to bez ohledu na morální hodnocení té menšiny.
Jenže pravicové a také levicové uskupení v této zemi, což jsou nepochybně např. Piráti, včetně některých vlivných neziskových organizací či třeba hnutí (např. Milión chvilek pro demokracii, či jak se nazývají), byť evidentně v menšině a demokracií se ohánějící, toto nepřijme. A tedy v žádném případě nemůže být ani řeč o tom, že demokratické principy ctí a řídí se jimi.
V tomto světě se zrodila zrůdnost... zrůdnost, která ono slovo DEMOKRACIE degraduje na pouhou lež, díky níž je možné se dostat k moci. Tou zrůdností je trend, kdy se menšiny snaží vyčnívat nad většiny, potlačovat práva většiny, dokonce chtít vládnout navzdory volby většiny.
I na silnicích se to projevuje... řidiči sjíždějící na hlavní silnici z připojovacího pruhu si vynucují přednost a to často velmi nebezpečným způsobem, aby jim auta uhýbala často riskantním způsobem přejížděním do vnitřního pruhu.
Společnost nejenom v Česku se chová zcela zhoubně a má nakročeno ke vzájemnému zničení se.

lukegoss...tak to s tebou souhlasím. Internet je sice skvělý pomocník na jednu stranu, ale na stranu druhou i zabiják dobrých mravů, osobnosti a dobrého svědomí. A bulvární média jakbysmet.
Osobně tohle těžko stravuji, když vidím, jak se tím mladá generace doslova krmí. Osobně to vnímám jako duševní rakovinu.

MarkyMark... samozřejmě jsem měl na mysli období od r. 2017, kdy získal ve volbách téměř 30%. OF bych já nesrovnával, byla to úplně odlišná doba a naprosto nesrovnatelné okolnosti.
Tou "nakloněnou" většinou jsem měl na mysli nikoliv počty voličských hlasů ve volbách, ale to, že měl jistou podporu i u voličů jiných stran. No a debaty v médiích přece nic neznamenají....
Nejsem a nikdy jsem nebyl zrovna jemu nakloněný, ale nejsem ten typ, co hodnotí někoho pouze z jedné strany pohledu.

MarkyMark ..... to se to tu rozjelo ;-)

Neměla jsem čas sem několik dní nakouknout a ejhle.

Otrokcechystanu píše jak bych to napsala ve většině sama.

Tobě mohu jen popřát abys stejné názory na ten slepenec co se dostal k moci měl i za rok dva či tři a místo toho nebouchal hlavou do zdi.
Ale v tvém případě věřím tomu že i kdybys viděl tu spoušť co tu ti dle tebe správní vytvoří tak ji v sobě zapřeš protože jinak bys musel uznat jak hluboce ses mýlil.

Tomu se říká popření ;-)

Jenom na okraj velice prostě řečeno ..... Babiš dobře uměl a umí bruslit s pomocí svých právníků na ostří nože ohledně evropských dotací a šikovně využívat každé skulinky ve svůj prospěch jak z nich vysát co to jde ale nic z toho není trestní čin jinak věř tomu by už vážně seděl.
Můžeš kvůli tomu být naštvaný a nebo zapšklý závistí že ty ty možnosti nemáš ale to je asi vše co s tím naděláš.
Všechna jeho politická rozhodnutí jsou cílená jen na růst jeho firem a tím na jeho osobní prospěch. Na nějaký zelený úděl , práva LGBT komunity a podobné zhůvěřilosti vedoucí naši civilizaci do zadní části těla mu jsou u pr...e.
Jen je přijal nebo by je přijal protože to je pro něj výhodné.
A z toho nahrabání pro sebe je ochoten něco pustit i v podobě státního aparátu mezi "normální" lidi.
Věř tomu že se na jeho "vládu" mezi lidmi bude za pár let vzpomínat jako na šťastné období jejich života.

Kdežto u Spolu a Pirstan je situace úplně jiná.
Až po svoje naleštěné polobotky ..... v případě Pekarové lodičky ;-) ..... zalezou do zadku evropské komisi a stane se z nich jen automat na zvedání rukou pro každou šílenost která tam odtud přijde.
Strach jim nedovolí sát dotace a nebo ne tak okatě a promyšleně.
O to víc pustí žilou lidem této země.
A právě této krásné zemi.
Dobře si vzpomínám na vládnutí stejných lidí v devadesátých letech co tam jsou dnes.
A námitka že dnešní ODS je jiná a zbavila se lidí typu Íčka a dalších?
Mám se hodně smát? ;-)
Stojí jen ve stínu v pozadí abyste neviděli jejich vychechtané vypasené ksichty ;-)
Fiala je jen loutka bez jakéhokoli charismatu.
Nudný frázovitý patron a špagáty uvázanými u jeho rukou a nohou tahá někdo úplně jiný.
Bude přijímat úplně všechen ten hnus co je na takzvaném dnešním Západě kde se vlastní lidé stávají cizinci ve vlastní zemi.

Ach jo.
To by bylo na dlouho ......
Tak jen takto úplně plytce.

MarkyMark ..... jen plky omýlané médii stále znovu a znovu kterých se chytají lidé jako ty a k radosti mainstreamu je posílají dál ;-)

Víš já jsem nikdy nevolila Babiše a tím ANO a to v jakýchkoli volbách ale když mám na volbu mezi dvěmi špatnými eventualitami tak si vyberu tu méně zlou.

Ale jistě ..... jestliže věříš všemu co ti řeknou v ČT a napíšou v DeníkN ..... vydají na Seznamu a podobných plátcích ;-)

To co píšeš o Babišovi je všechno z tisku jednoho zaměření a je vlastně krásné vidět jak jednoduchý život potom máš.
Prostě jen přijmout dané ..... Babiš je zlo! ..... a s úsměvem idiota ..... neber to osobně jen hezký obrat :) ..... vykročit k zářným zítřkům po boku těch kteří tu od devadesátek rozkradli co mohli a teď nám tu budou kázat o morálce a jak jsou slušní.

To je ironie :)

Jako nádavkem hromadu migrantů ..... už se v evropské komisi dává dohromady nařízení že všichni budou dostávat stejnou výši dávek ať budou "umístěni" kdekoli a ta výše se bude brát podle současných "západních" norem ..... Zelený úděl ..... uměle vytvořený nedostatek energií který povede ke zdražení čehokoli a vytvoření spousty lidí kteří spadnou do chudoby ..... poklonkování Západu který je už teď chodící mrtvola a táhne nás ke dnu ..... přijímání všech neomarxistických nesmyslů a velká cenzura jakýchkoli jiných názorů ..... prostě kupředu levá .....

Proč bych já a lidé stejně smýšlející měli platit za vaše hloupé rozhodnutí.

Evropská civilizace je teď ve stejné situaci jako při rozpadu Říše římské.

A víme co přišlo potom.
Roky temna.

Řečeno už slovy "klasika" ..... "Zima se blíží."

Seven, vidíte to moc černě, hromada čtenářů si už mydlí provaz
- já bych na tím nelámal hůl, natož házel flintu do žita, ODS je již zcela jiná, pokroková :-D :-D a jak to již chodí, nemehlu vyrostou ty největší erteple no a když se dosadí kolega kalousek k financím, pak je vyhráno ;-)
- když to sečtu a podtrhnu - s úsměvem a šťastný ukládám provaz do šuplíku a jdu do lesa na šišky a prohlédnout vrše a oka ;-)

Seven... máš naprosto přesný pohled na realitu dnešní doby.
Mnoha lidem to však nelze jakkoliv vysvětlit, natož jim otočit jejich názor. Lidská civilizace se od svých počátků vždy dělila na dva základní tábory. A bude to tak navěky. Geny jsou prostě geny a k tomu každého z nás ještě ovlivňují osobní životní zkušenosti či prostředí, v němž jsme vyrůstali, příklad rodiny, blízkých aj.
Všeobecně...jedinec je schopný názor změnit, ale to pouze a jedině po prožití nějaké těžké osobní zkušenosti... třeba právě jak sama zmiňuješ...
"Tobě mohu jen popřát abys stejné názory na ten slepenec co se dostal k moci měl i za rok dva či tři a místo toho nebouchal hlavou do zdi."
No a když se tak nestane, člověk zažívá zklamání a frustraci a často ztrácí důvěru v cokoliv, co slibuje lepší život, když mu dá svůj voličský hlas. To je však ta menší bolest. Bolestnější názorový obrat může nastat, když ho třeba zradí zdraví, úraz, přijde invalidita...a ta jeho vláda ho prostě nechá na holičkách, neboť její politický program je zaměřený především na zisky a co nejmenší výdaje státní kasy. Mám tím na mysli třeba nedostatečné financování zdravotnictví ☝️, platby za každou návštěvu u lékaře, odliv špatně placených lékařů atd. atd. a přesně takhle to tyto strany v nedávné minulosti vedli.
Právě za Topolánkovo vlády a jeho Julínka se u mé tehdy 60 leté matky projevila rakovina prsu. Dávali jí 3% na přežití...a tak přímo do očí jí i mně odmítli další její léčbu se slovy, že "stejně nemáte šanci, navíc první rok stojí minimálně 800 tis. korun a za současného financování zdravotnictví to jsou vyhozené peníze" a k tomu všemu Julínkovo ministerstvo odebralo nejenom té naší okresní onkologii jakýsi status vyššího onkologického centra, protože na zdravotnictví tvrdě šetřili, aby mohli cpát peníze jinam. On totéž udělal i Julínkovo nástupce té nemocnici v Praze, která mámě zachránila život, ale naštěstí pro ní o rok později. A tak nazdar.
Máma přežila a žije dodnes bez jediné metastázy. Proč? Díky jisté protekci a zařazení do experimentální léčby, na níž se v té době vybíralo 60 beznadějných.
Podrobnosti samozřejmě nemohu popisovat, ale máma, navzdory těm 3%, jako jedna z mála, byla úspěšná.
A nejenom zdravotnictví a pacienti za vlád ODS a Top 09 trpěli.
Nevěřím, že se změnili. Jejich programy zase tak moc rozdílné od těch dob nejsou. Jedno však u nich jiné je a sama to milá Seven zmiňuješ...stali se z nich ještě větší poddaní "berlínského Bruselu". Pokud se za minulých vlád Bruselu klaněli jenom po svůj hrudník, dneska se mu klaní až k samé zemi. A Top 09 s KDU-ČSL před Bruselem doslova leží s čenichy zabořenými do hlíny.
Babiš, jenž je jedním z mnoha plodů privatizace národního majetku z počátku 90 let, mnohé opravdu podělal, protože byl příliš zaměřený na výhody pro své podnikání. A nejvíce pochybil přijetím Green Dealu, který se stává pro Evropu zhoubným nádorem plným metastáz. Takže pro "novou" vládu nebude těžké se do toho rozkladu pohodlně zapojit. Už nyní je zřejmé, že Fialovo pětihlavý pes alibisticky doufá a věří, že Brusel si s tím vším poradí. Procitnutí však bude tvrdé a ten vládní pětihlavý pes si ty hlavy začne postupně požírat, protože Brusel již nyní oznámil, že si státy sedmadvacítky mají poradit sami, ale vše musí být v souladu s Bruselskou politikou Green Dealu.... takže řešení bude opravdu těžké. A pokud se podaří Fialovo vládě v Česku udržet energetickou soběstačnost díky výstavbě nových jaderných reaktorů, jak oznámil, tak pro drtivou většinu národa to žádný význam mít nebude.... v tom našem systému není zvykem vracet ceny na původní úroveň a navíc když zvýšíme výrobu elektřiny, vytáhnou ji z nás Němci či Rakušáci a jiní, kteří jí kvůli rozmarům "větrů a slunce" budou mít kritický nedostatek. Konečně, už se tak v posledních třiceti letech stalo několikrát (však jsem stavěl linky VVN přímo z jaderného Temelína či uhelných Tušimic do Bavorska či Saska) a nedávno hrozící blackouty to pěkně podtrhují.
Ještě rád zmíním, že se mi splnilo obrovské přání...z Parlamentu zmizeli socani, které osobně považuji za největší národní škůdce. U komunistů si tak jistý nejsem, navzdory mým postojům k nim v minulosti, protože se obávám, že jejich odpadnutí bude mít podobné důsledky na Zákonodárný sbor, jako když při jízdě z kopce selžou autu brzdy...

Nicméně uvidíme, poznáme a nepochybně ucítíme, do jaké míry a v čem se ta pravice změnila.
Opravdu upřímně....moc si přeji, aby se MarkyMark s lukegossem nemýlili.
Můj švagr je od počátku "ódeesák" a přesto jsme dobří kamarádi, tedy zůstaňme dál přáteli a nedovolme, aby nás ta špinavá politika znesvářila.


MarkyMark...Jjj... tohle jsem si kdysi říkal také. 😁 A když tě zradí zdraví, protože to třeba prací a honičkou za penězi přeženeš a pokud nemáš několikamiliónovou jistotu zašitou na účtu, abys do konce života vydržel v nezávislosti, staneš se na milosti státu závislý. Takhle se totiž stovky podnikatelů v období pravicových vlád stalo i bezdomovci. A nejenom kvůli zdraví, ale špatným hospodařením, zadlužením, exekucemi, rozpady manželství s vychytralými manželkami, podraz společníka apod. Dnes mnozí bydlí pod mostem, v lepším případě sedí na vrátnicích a žijí z minima, které jim po exekuci zůstalo. Já jsem díky svému současném zaměstnání takových poznal opravdu hodně. Nejdřív velké svaly a pak náhle těžký úpadek.
Já sice nepodnikal, ale chudobu jsem znal pouze "z televize". A půjčky jsem nepotřeboval.
Nikdy nevíš, kdy a co tě sejme.
V r. 89 NIKDO nechtěl "vládu-nevládu" a "zákony divočiny", kdy přežívá pouze silnější, dravější a bezohlednější a NIKDO netušil, že něco takového, co ty vyznáváš, se bude zavádět.
Ani v Británii jsem tohle před téměř dvaceti lety nezažil.
Je to prostředí, které svědčí národnímu konfliktu... říká se tomu "občanská válka".

nefňukejte, babišovci, s fialou se budeme mít o mnoho lépe, budeme moci jezdit navalení - kdo má pořád šněrovat z té krčmy pěšky domů?? - takže za mě dopadly volby na 1**

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/alkohol-za-volantem-v-krvi-ridici-doprava-ods-05-promile_1904041920_ako

MarkyMark ...... blahoslavení budiž slabý duchem. Jak krásný život mají plný zářných zítřků ;-)

Slovy klasika ..... "S úsměvem idiota kráčím za svou budoucností."

V žádném případě to neber osobně.
Musela jsem to prostě napsat :-)

Třeba budu koukat já. Kdo ví.

Já mám svůj názor a ty zase svůj.

Přeju Ti dlouhý šťastný život 🖖😉

Lukegoss ..... Doufám že ten názor na ODS je ironie ;-)

Jestli se změnila tak jen v další lejno naší politické scény.

Nejenom že v parlamentu nebude žádná levicová strana jako vyvážení neomarxismuleninismu ..... ona tam nebude ani žádná pravicová.

Kdyby až na SPD do lavic nainstalovali místo poslanců hlasovací automaty řízené těmi psychopaty z Bruselu tak to vyjde nastejno a mohli bychom trochu ušetřit.

A provaz ..... ne ..... určitě se kvůli těm zmetkům nevěšet.

Žádný strom neroste do nebe.
Jen je třeba si pamatovat kdo je kdo abychom pak až se doba otočí mohli správně adekvátně reagovat ;-)

Seven, doufáte správně a áno, lehce se žije snílkům......a myslím a i vím, že koukat budeme všichni
- to, co tu je, to nemá s hrdým státem už nic společného, když už i řády nejvyšší dostává křemílek s vochomůrkou
- jinak se mi tu žije krásně, i v televizi je na co koukat, ale hlavně jsem nadšen z toho, jak JIM na nás záleží, jak se o nás starají, i když nepochopitelně a hloupě jehlu odmítáme, tak to do nás násilím naperou, bo nás mají rádi, Vám povím, že si to ani nezasloužíme, nevděčníci, se stydím, když jako o NICH kolikráte zle mluvíme :-(
- a tá doba se již otočila - ale kokot-m hore......

a jináč přeju - krom pár kusů - úúúplně všem - dlouhý a šťastný život bez nehod ;-)

MarkyMark ..... děkuji ;-)

Lukegoss ..... krásně napsáno :-)

Až na tu televizi ..... ta dnešní tvorba je až na pár vyjímek děs a běs ..... Labyrint byl ale super ;-) ..... a raději lítám venku.

A jehlu by do mně dostali jen s devítkou u hlavy ;-)

Seven
- jojo, televize a její seriály + reklamy a zprávy, počasí nám podávají lidi, keří neví o čem mluví, ale "index mytí auta" to je opravdu na proplesk
- lidi jsou z ní tak zblblí, tak otupělí, onehdá jsem byl na zahradě a sousedka se mě ptala, kolik je hodin, no když se čas dozvěděla, švihla s hráběmi a doslova utíkala, že by se i p. kratochvílová podivovala /a to je dlouholetá zasloužilá důchodkyně/, na seriál, bo to prej dnes bude důležitý a bylo jí úúúplně jedno, že se blíží černý mrak a seno není pod střechou o:-)
- zrovna včera mi kamoš pravil, že u zpráv chytil nerva a vyhodil televizi z okna, on je takovej svéráz a vše si trochu moc zabírá :-(
- člověku, kerej to má v hlavě srovnaný a občas i přemýšlí, to má dnes těžký, no takovej "úlevovej zkrat" se dá pochopit
- tu se ale uchyluje k záludnostem, notorům zakážou hospody, slušným lidem práci, vycházení a další sviňárny podlé, čím víc se bude v podobném duchu tlačit, tím víc bude odporu, ale i donucených rezignovaných, kteří si v té slavné demokracii nemohou vybrat lásku a pravdu, která prý vždy zvítězí na levárnou a parchantama
- přitom loni nebyl očkovanej nikdo a čísla jsou stejná - nejsu úplnej blbec, ale nějako mi ty počty neštymujou
- a ještě k té televizi
- já mám nejraději tenhle program

https://www.youtube.com/watch?v=L_LUpnjgPso

Přátelé... nečeká nás nic dobrého. Ani jako členy EU, ani kdybychom z EU vystoupili.
Bez Unie by jsme byli možná svobodnější (což pochybuji, protože Češi si sami sobě nikdy nedokázali spravedlivě vládnout), ale Brusel by se svým způsobem mstil a protože národní ekonomiky prakticky celého světa jsou provázané, tak bychom nepochybně "krváceli"... nejsme žádnou silnou ekonomikou, ani nemáme strategické zásoby přírodních zdrojů a kromě elektrické energie z uhlí a jádra nemáme nic, čím bychom si Brusel drželi od těla. Ani Britům to vystoupení Brusel nedává zadarmo.
Nyní drtí Evropu pandemie, imigrace ze zemí třetího světa, geopolitické "hrátky" ekonomických a jaderných velmocí, které jsou ve skutečnosti bojem o přírodní zdroje (USA vers. RF) a světové trhy (USA vers. Čína), energetické "techtle mechtle" burziánů i dodavatelů energií, což se týká i pokryteckého ČEZu, Innogy aj., nejistoty klimatických změn, které určitě nejsou 100% ovlivňované průmyslovou činností....a do toho hysterická snaha "překopat" dosavadní fungování světových systémů pomocí zbrusu nové Německo-Francouzské ideologie Green Dealu, který je z části upřímně zamýšlený, z části zneužívaný k větším ziskům a k upevnění moci, ale jak se stále více ukazuje, tak spíše se jím dláždí široká cesta do pekel.
Nepochybuji, že to dříve či později vyvrcholí v globální ekonomickou a sociální apokalypsu a přinejmenším v regionální násilné konflikty.
Ona drtivá většina lidí, kteří jsou skutečně obětí sobecké hamižnosti té bohaté a tudíž vlivné a mocné menšiny, se nedokáží domluvit, spojit se a tenhle osudný problém vyřešit. Nedokáží to ani tím nenásilným mírovým způsobem, prostou účastí ve volbách....
Jak volená vládnoucí moc, tak i ta "zákulisní", si toho je velmi dobře vědoma. A protože to budou chtít mít co nejvíce pod kontrolou, budou muset z těch demokratických prvků ukrajovat více a více. Již nyní například usiluje Brusel o zlegalizování kontroly veškeré internetové komunikace, čili šmírování. Oficiálně to odůvodňují jako "prevenci proti zneužívání a týrání dětí", ale proč zrovna tím, že budou analyzovat smsky, e-maily či telefonní hovory např. mezi bezdětnými milenci...? Tohle se již mnoho roků praktikuje v USA, kde se zachytává a analyzuje komunikace celého světa... ale zase pod záminkou boje proti terorismu. NSA na to má smlouvu s Googlem a před pár lety se "musel" upsat i majitel Fb Zuckerberg, ten to dokonce oficiálně oznámil na speciální tiskové konferenci. V té době o tom mezi vánočními svátky informovaly i zpravodajství našich televizí. No a když začala válka na východní Ukrajině, tak USA tlačily na Brusel, aby "se přidal"...a již je jasné, že se přidat chystá.
Ale co ... demokracie se svobodou v té lidské historii stejně nikdy a nikde, V ŽÁDNÉM SYSTÉMU nebyly upřímně a spravedlivě praktikovány, takže zase moc velké změny to nebudou.

Otrokcechystanu: Opět... Souhlas! Cítím, jak je se mnou manipulováno, ale co s tím dělat netuším. Prostě budu jenom doufat, že to všechno nějak ustojím, tak jako vždy.

Argill ... žel, za současného stavu nejenom té národní, ale i Evropské NEjednoty, opravdu nezbývá, než čekat a doufat, že se ty, jak se zatím jeví, reálné černé scénáře nenaplní a navzdory těm extrémním změnám nebude přístup vlád k poddaným přehnaně neempatický.
....ale dokud to nezažiji, svůj pesimismus těžko přesvědčím.

Jo a ještě jsem chtěl MarkyMarkovi odpovědět.... Parlamentní Listy jsem četl naposledy někdy před 5-6 roky, snad 3-5 článků, už si nepamatuji. No a onu tiskovinu komunistů jsem snad ještě ani neviděl... tož sorry, pokud jsem tě zklamal 😁
Ale i když se tomu těžko věří... nejvíce čtu z mého pohledu "nepřátelské" tiskoviny či weby.
A vůbec nejraději sleduji západní televizní naučné programy, jen kvůli nim si platím za balíček 160 tv programů...je až neuvěřitelné, že se zrovna z té západní dokumentární produkce lze dozvědět mnohem více skutečných reálií z historie i ze současnosti, než z jakéhokoliv českého a "zaručeně pravdomluvného" zdroje. Někdy mě přepadá pocit, že takoví Američané jsou na své zahraniční přehmaty dokonce hrdí, takže se nijak moc nesnaží mlžit.... čert ví.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben