Celestron UpClose G2 10x50 - günstiges und ausgezeichnetes zweiachsiges Fernglas für Einsteiger

Kategorien: Astronomie

Das Fernglas besticht durch seine einfache Handhabung und vielleicht auch dadurch, dass es keine unnötigen Features gibt und es jedem sofort in die Hand passt. Ferngläser mit einem Durchmesser von 50 Linsen und in dieser Verarbeitungsqualität sind in der Regel teurer. Das G2 10x50 kann für den täglichen Gebrauch empfohlen werden, wenn man es immer irgendwo dabei hat, in der Tasche, im Auto usw. Sie eignet sich gut für die klassische Natur- und Vogelbeobachtung, und Sie können auch versuchen, in einer schönen Nacht in den Himmel zu blicken.

Wie das G2 16x32, das ich bereits getestet habe, ist das G2 10x50 nicht das beste zweiachsige Zielfernrohr auf dem Markt, aber dazu kommen wir später. Außerdem sprechen wir hier von einer 4-5fachen Investition. Das G2 10x50 ist genau die Art von Arbeitstier, die Sie gerne überall mit hinnehmen. Und die mit ihrer Kombination aus schönem Bild, geringem Gewicht und Konstruktion noch jeden angenehm überraschen wird. Außerdem eignet sich die Kombination aus 50er-Objektiv und 10facher Vergrößerung hervorragend für die traditionelle Beobachtung im Freien.

Gestaltung

Das Celestron UpClose G2 10x50 verwendet "Porro-Prismen". Der Vorteil dieser Prismen ist die Totalreflexion an allen spiegelnden Flächen. Ihre Konstruktion wurde bereits 1850 von dem Optiker Ignazio Porro erfunden, und ein großer Vorteil sind die relativ niedrigen Produktionskosten. (keine dielektrischen Reflexions- oder Phasenschichten erforderlich) Ferngläser mit Porro-Prismen haben ein besseres Bild als Instrumente mit Dachprismen (z. B. Das getestete G2 16x32)
Das Gewicht des Teleskops beträgt 765g und die Abmessungen sind 185x81x160mm. Es gibt Riemenhaken und eine Ablagefläche für die Daumen beim Beobachten. Die Konstruktion des Gestänges besteht aus Aluminium und ist mit einem Gummibelag versehen.

SPEZIFIKATIONEN CELESTRON UPCLOSE G2 10X50
Gewicht: 765g
Wasserdicht: wasserdicht
Vergrößerung: 10x
Objektivdurchmesser: 50mm

Trotz der Tatsache, dass es sich um ein Basismodell handelt, ist auch eine Stativhalterung erhältlich, und natürlich hat die Dioptrienkorrektur eine gute Steifigkeit, damit sie nicht "rollt". So kann man nur Bedenken haben, dass die 12 mm langen Gummiokulare nicht verstellbar sind. Das wäre allerdings für ein Fernglas dieses Preises absolut unglaublich.

Das Teleskop hat ein weites Sichtfeld von 6,8° (118 m auf 1000 m). Es ist in der Lage, Objekte aus einer Entfernung von 7 m zu fokussieren, was ein sehr gutes Ergebnis ist und die Verwendung von Porroprismen zeigt. Mit dem Fernglas erhalten Sie auch einen einfachen Trageriemen und ein Etui. Zum Lieferumfang gehören auch einfache Okular- und Objektivdeckel, die etwas fester sein könnten.

Schlussfolgerung

Die Leistung des Fernglases ist sehr gut, und wenn Sie noch nie eines dieser Ferngläser in der Hand gehalten haben, werden Sie es als einen Genuss empfinden. Das Sichtfeld ist schön scharf, wobei die Helligkeit zu den Rändern hin abnimmt. Bei hellen Lichtquellen kann eine chromatische Aberration in Form eines leichten violetten Halo-Effekts um eine solche Quelle herum auftreten. Dies ist jedoch für Instrumente dieser Preisklasse ganz normal. Wenn Sie Ihr Fernglas angemessen pflegen, wird es Ihnen viele Jahre lang gute Dienste leisten.

Astroman

Link zu den Celestron UpClose G2 Ferngläsern auf LP: Celestron UpClose G2

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

Milí začátečníci, tak tuto hračku si raději ani nekupujte. Tedy pokud si nechcete jen chvilku hrát, anebo pokud to nechcete vyloženě pro děti a dorostence. V klidu si nějaký penízek došetřete a kupte si Nikon Aculon A211 10-22 x 50. Ano je to za jiné penízky. Ano odpovídají tomu i výsledky. Nikon, to je prostě optika, kvalitní optika. Řekněme že tam, kde divák s celerem bude přesvědčen že děvčata opalující se támhle na pláži, mají na sobě pěkně padnoucí, černé plavečky, budou vaše poznatky s uvedeným Nikonem, zdvořile řečeno poněkud odlišné, ale potěšující a detailní. Mám doma 10x50 ze staré éry, s velmi kvalitní skleněnou optikou. Dříve po takových to věcech byla obrovská sháňka, stály mnoho peněz a jen málokterý myslivec (nemyslivec) si to mohl dovolit. Na Nikon si tohle ani neškrtne. Padá na něj doma prach. Nikon mám víc jak 2 roky a nedám na něj dopustit. Beru ho s sebou do hor, k vodě, na turistiku, a všude kam se mi jen zamane. Je až směšné sledovat, že lidé jsou ochotni vyhodit, dnes už docela velké penízky za lanovku, někde v horách a přitom si nahoru nevezmou nějaký kukr. Kolikpak toho odtam asi uvidí, že. Je však pravdou, že kde celer svým přiblížením (10x) končí, Nikon teprve začíná (10-22x). Když jsem si ho kupoval, četl jsem doporučení seriózních odborníků z internetu, že 22 je už příliš. Že je problém sledovaný objekt udržet v zorném poli, že se to třese, a podobná rádoby moudra. Realita je však taková, že během několika málo dní si zvyknete využívat všechny přednosti tohoto dalekohledu. Umíte si objekt podle potřeby rychle přiblížit a zaostřit. A nic se vám netřese. Už by jste neměnili. K dalekohledu se pro jeho skladování dodává obdobná brašnička jako je na obrázku výše. Na jeho transport a použití v terénu jsem si však obratem pořídil brašničku přes rameno. Má pohodlný řemen, mnoho kapes, kam si vždy odložím doklady, peněženku, mobil a podobné nezbytnosti a přitom stála asi jen 15 EUR. Nikon je docela lehký. Pokud mám Nikon v brašničce spolu s ostatními věcmi a potřebuji si například něco zakoupit v obchoďáku, ani ho nevykladám a ponechávám ho tam. Obdobně když jdu na turistiku, nezatěžuje batoh. Pokud visí v brašničce, nepřekáží a nezatěžuje jako dalekohled předešlý. Kdybych měl někomu poradit co si má koupit, rada by asi zněla - Nekupuj kraviny co kdo ví kdo doporučuje, kup si pořádný dalekohled. Nikon pořádný dalekohled je.

Když vidím ten materiál, ani raději ne.

Ježinery Astromane, to si jako děláš legraci? Nikon je běžný, možná trošku dražší spotřebák. Koupíš ho kam se jen internetem podíváš, třebas i na Mall... A že je trochu dražší, no ano, je to dalekohled. Tohleto tady někomu doporučovat, no promiň. Bylo období, kdy jsem něco podobného hledal, moje požadavky byly, aby to bylo malé, lehké, skladné a dobré. Jenže malý a dobrý, v případě dalekohledu jsou kategorie, které, mám pocit z toho co mi prošlo rukama, že se vzájemně vylučují.
Někde jsi tam napsal: ,,Tuto řadu považuji v poměru cena/výkon za velice povedenou a vždy ji s klidem mohu doporučit,, Neprodáváš náhodou klobásky ze separátu? To je jako kdyby jsi tady doporučoval minohledačku z armádních přebytků ČSLA. Nechci to tady hrotit, ale když už někomu něco doporučuji, tak to taky musí za něco stát. Máš v niku Astro, tak se koukni večer na Měsíc těmi svými zázraky a pak si vezmi dalekohled. Hodíš je z balkónu. A ta tvoje poslední věta, člověče přišel jsem s Korejci dost často do styku a klobouk dolů, jejich chování, přístup k práci, vztah jejich dětí ke studiu. Kdybychom byli alespoň trochu jako Korejci, byli by jsem na tom určitě výrazně lépe. A mimochodem Korejci si na výlet většinou nosí výrobky Nikon. O tebou doporučované řady by nejspíš ani nezavadili.
Nemám proti tobě nic osobního, píšeš docela čtivě, používáš přesvědčivé argumenty, kdybych neměl vlastní zkušenost, určitě bych ti uvěřil.

...já Vám do toho nechcu nějak vstupovat, ale pokud si to porovnám, tak Nikon vychází 4 dražší. (10x50) Tak asi si mužeme říci, že ace 150 taky nechodí jako Equinox 600 a vlastně vedle něho možná vypadá jako hračka. Jenom by asi nikoho nenapadlo to porovnávat.

To fany: ty jsi někdy měl v ruce tu 10x50, když tady píšeš něco o vlastní zkušenosti. Jelikož já mylím že ne a pokud se tedy budeme bavit o dalekohledu za necelých 1500 stovek, tak vše co astro napsal je reál. Myslím, že každý kdo je v trochu v oboru dokáže pochopit, že je něco jiného kupovat dalekohled za 1400 kč a něco jiného lze čekat za 6 tisíc. A právě proto je ta legrace, že ten za těch 1500 vlasně pracuje nad očekávání.

Ano, to je přesně ten způsob jak jít na zákazníka. Proto mne to tak hněvá. Před pár léty jsem byl ten ,,kaštan,, na kterého ,,joudové,, za pultem aplikovali fráze podobné jako v předešlém. Zákazník se nechá obvykle nachytat a je mile překvapen, řekněme nějakou dobu. Pak se dostane k dalekohledu a je nemile překvapen, co že to vlastně koupil. Karta se obrací, pokud zákazník už má řekněme 30-ti letou zkušenost s 10x50 s kvalitní optikou, a že tehdy kvalitní optiky byly. Já jsem chtěl do hor něco menšího, lehčího, se zachováním a zvýšením řekněme komfortu 10x50-ky. Měl jsem toho v rukou spoustu a měl jsem dost času na výběr. Dnes je opravdu z čeho vybírat. Dokonce mi odborník položil na pult dalekohled o kterém s kamenným ksichtem tvrdil, že to je špičková technika za úžasnou cenu :-) - optika z umělé hmoty :-D . Takže abych to shrnul, pokud chcete dalekohled pro dítě na tábor, tak třeba v Lídlu mají 10-30x50, to je vhodný kousek za pár peněz. Všichni budou spokojeni. Pokud chcete něco pro sebe, s tím že to někdy v rámci rodiny darujete. Tak určitě raději počkejte a jděte do kvality. Je to dražší, ale neprohloupíte.

Dobrého dne vespolek,
Nikon Aculon A211 10x50 určitě nestojí 4 násobek ale okolo 3 tis. Manželka coby amatérský ornitolog má Nikon Aculon A211 8-18x42 takže nějaký ten Nikon jsem v ruce měl a mohu jen doporučit , člověk není tak bohatý aby neustále kupoval levné věci a oči nikomu nové nedorostou, takže dětem na hraní ani ten Lidl s čočkou z plastu ( mám z Lidlu 12x32 ). Celkem kvalitní jsou BPC TENTO , třeba 7x50 mě přijde že má lepší optiku než Aculon , ale je to jen můj laický názor ;-)
Kdo neví co s penězi a musí je přehazovat vidlemi aby mu nezplesnivěly tak třeba Zeiss Victory SF 10x42 :-D

To fany: tady si každý může dalekohled otestovat. Stejně jako u detektorů, kde je LP prostě založeno na tom že s přístrojem každého naučíme. Test považuji za velice vyvážený a pravdivý. Tvoje hodnocení jako zcela neobjektivní a zaujaté. G2 je v podstatě nejprodávanější řada dalekohledů od Celestronu, poměr ceny a užitku je tam velice slušný a ty hodnotíš dalekohled, aniž by jsi ho měl v ruce.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben