Die Legende kehrt zurück - Minelab X-Terra Pro

Kategorien: Minelab - Rezensionen und Tests , Detektor kovů Minelab X-Terra Pro

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

A safra :-)
Ale jak obdivuji design Minelabu, tak tohle se nepovedlo. To i Hyundai je nápaditější.

To už je Apríl? :-P

😂😂😂🤦🤦🤦

🤔😁

https://treasurehuntingworld.com/2023/02/09/minelab-x-terra-pro-real-or-fake/

https://treasurehuntingworld.com/2023/02/10/minelab-x-terra-pro-its-official/
No tak jestli fakt bude tak ta teleskopická konstrukce se mi líbí víc než ta stávající na noxu.

Rozhodně bych to pojmenoval noxTerra pro 👍

jiva - teleskop vypadá jako z E-treca.

David1973-e-trac jsem měl naposledy v ruce tak před 8-10 lety tak si to nepamatuju.Myslím že jsem na nějakém zahraničním fóru četl že to bude z vaniše ale rovný.

Z X-terrou 705 jsem se něco nachodil. Docela se těšim na recenzi.

Preco Minelab nepokracuje s ideou konstrukcie ako etrac , alebo ctx? Kabel pekne schovany v konstrukcii. Aku vyhodu prinasa kabel omotany na vonkajsku?

Valoda-pokud ma byt kabel uvnitr tyce tak musis pouzit silnejsi tyc = drazsi a hlavne tezsi.
Nevim jestli to jde udelat u 3dilne konstrukce, kde by jsi musel pouzit jeste silnejsi tyc kdyz jdou 3 do sebe. Celkove by to dalo urcite o par deka navic protoze se s tim poji i masivnejsi zamky a delsi spiralove stoceny kabel-coz bude vyrobne taky drazsi.
Je to proste boj ktery nelze vyhrat vzdy 1/2zakazniku potesis a druha pulka bude na*rana ze je to tezky …

Zatim vsechny detektory meli vzdy dvoudilnou kde ve spodni tyci byl kabel rovny a ve vrchni byla spirala .prave proro se bojim aby pri zajizdeni tyci do sebe u 3dilny konstrukce to tu spiralu toho kabelu nekde nezvejkalo…

Nechci tady prudit..Nic proti Minelabu..(mám je rád).Jen mě přijde že svět detektoringu tady přešel převážně na jednu značku...Škoda že jiné značky chrápou nebo již prostě nejsou..RIP Whites či Tesoro.. :-/

Kofaku,bohužel,ikdyž mám Tesoro taky moc rád,dopadli jak dopadli...měl sem možnost několikrát hledat se Silvrem u Max i ES2 a pak 9 let hledat s Tejónem který byl pro mě špička a s nadějí jsem vyhlížel Valkyrii že to bude nástupce.No a nedočkali sme se...Minelab je všechny pobil a asi pár let potrvá než jiné značky které zatím přežily adekváně zareagujou,ale budou to mít těžké :-/ Můžem jen nostalgicky vzpomínat...

LuckyLuky - a něco i s utrženým očkem na sondě ;-) 8-)

Jj, taky sem očko řešil :-D Ale byl to super stroj, dodnes mám na ni 18 Khz botičku, ta byla super na pole.

To Kofak: Přesně jak píšeš , ostatní značky chrápou nebo chrlí přebalené starší detektory do různých modelů. Minelab je prostě špička, já na něj nedám dopustit i když Tejon byl taky mazel, ale je to po sezoně. Tahle terra se mě na pohled líbí. Jsem zvědaveuj na cenu..

Byla by to pouze další sračka s polovičním dosahem,marketing je svině.

habán-nechci kecat ale myslím že první cenu před pár dny uváděli číňani a bylo to 720 dolarů.Ale bylo to dřív než tady byla vůbec fotka.

Takže Apríl to není? Tak to mi moc smysl už nedává,cpát do nabídky něco mezi Eq a Vana a ještě se stejným vzhledem Eq :-P Ale tak nejsem majitel značky že :-D tak ať si prodávají co chtějí :-D

To kofak: U Tesoro to bylo nakonec tak, že nedokázali vyrábět ani detektor, který jsem jim přivezli.... do dneška toho lituji. Do toho projektu jsme dali hodně času, ještě cestu do států...

Realita dneška je taková, že aby se dosáhlo požadovaného zelpšení na stávajích technologiích, pracuje na každém projektu nekolik desítek inženýrů a to po dobu několika let. To je samozřejmě hodně peněz, jako že miliony USD. To si dnes můžou dovolit dvě, nebo možná tři značky. Ten rybníček s detektory je maličký a i když třeba tady na LP tím žijeme, je to pro většinu světa okrajová záležitost. :)

Podle me to asi vyplni diru mezi eq a vanquish. 600 a 800 se letos doprodaji a bude jen 700 a 900 .. tim padem vanquish 340,440,540 .. pak xterra a pak uz bude jen 700, 900 a manticore. Nikdo snad neveri, ze 600 a 800 se budou vyrabet vecne 😁

SPK...je otázka...je ta výkonová díra mezi NOoxem a Vanem tak velká aby se oplatilo mít ještě něco mezi? :-P Co osekat na Noxu ale tak aby to ještě odůvodnilo třeba rozdíl ceny pár tisíc oproti Vanovi? Sám jsem docela zvědav co z toho vyleze... ;-) ikdyž sám už přezbrojovat nemíním,jen je zajímavé si o tom počíst a podívat se na videa.

Pepenator: tezko rict, ale znas lidi .. jsou schopni prodat eq600 jen aby mohli koupit eq700 😅 a vanquish pokud se nepletu, tak je s cenovkou nekde na 12k a eq700 zacina 22k myslim ne? Takze nekde v prostredku bude prave zbrusu nova xterra pro! 😂

peponátor , já bych spíš koukal na to že ta terra je do vody a van ne ;-)

Habán,vidíš,a to mě třeba hned netrklo :-P No,bude to ještě zajímavé...

Elmara. Jo jo vím jak se čekalo jak tesoro přijde s bombou na trh a pak taková prda a konec.. Pamatuji si jak se řešila vaše snaha dát váš nápad do tesora a pustit valkyru na trh.. (klobouk dolů) Jen mě přijde že dřív byl trh rozmanitějsi a každá značka měla něco jiného než druhá.Minelab je teď top a drobek mě štve že nemá pořádného konkurenta. Rád sem měl i analog ale to je už asi v této době v novinkách asi retro.. PEPONATOR a HABÁB plně souhlasím. ;-)

Elmara-tak stejně jako kofaka mě ten vývoj značek trošku mrzí.když jsem začínal hledat tak jsem si po pár procházkách se zetexem pořídil tramvaj 250 a ten toho našel :-DPokukoval jsem i po značkách které se už hodně let neprodávají.Cscop 6 jsem opravdu hodně chtěl ale nebyly peníze.bezdrát s číny jsem měl tak před 12 lety na žluťáku.Bylo to hrozný :-Džluták půl kroku prodlevu a sluchátka další.Později jsem koupil frantíka s bezdrátama a bylo fajn.Lobo mi taky sedělo ale pak přišel nox.jak jsem jako mladej hledač nepobral e-trac tak Nox mi sednul.Jenom vžycky nadávám na konstrukci.Teď až si budu kupovat další mám na výběr vlastně jen ze dvou značek.Je taky fakt že se bavíme o jiné cenové relaci než když to byl jenom koníček a teď vlastně kůň :-Ddo 10 000 se nechá ještě vybírat.Jinak jestli ta nová Terka bude mít jen samostatný frekvence(do 15.)světlo,vibrace tak je to oholenej(jinak nastavenej)Nox.Ale nic o novince nevím a tak si rád počkám na přesnější specifikaci.Jinak si taky myslím že Nox 600 a 800 se za nějakou dobu doprodá.I když ctx se dělalo dlouho ale jeho prodej po mantě bude minimální.I tak už asi pár let zrovna netáhnul.

Nezapomenu nikdy ten zvuk jednotónu adventis(advantage jsem taky chtěl ale nebyl bez drát sluchátka),lobo, obyčejný potenciometry.To mě bavilo.Diskriminace pod foil a drobný stříbra byli.Jenže tam to musel hledač fakt slyšet a vědět.Dneska už jen čumíme na displej.Funkuje to ale brokospodky,alobaly a bordel budem kopat dál.Asi dědka znovu po čase vytáhnu ;-)škoda že minelab zazdil hodně značek(nemám mu to za zlé něco ho to stálo).Škoda že nevyšla valkyrie,c-scop 6000 a urcitě další rozdělaný projekty.Ale jak se říká u nás na vesnici-silnější pes m*dá.

Pokusím se odpovědět na vše :)

SPK: EQ 800 a 600 se budou vyrábět dál. Na tohle téma byla dokonce taková malá konference. A tak tady mohu jasně říci, že oba modely se budou vyrábět dokud o ně bude zájem. A jelikož se EQ 600 dostalo na cenu 17 490... a EQ 800 pro 25 000, tak se nezájmu opravdu není potřeba bát :) Určitě to tak bude několik dalších roků a Minelab s tím na 100% počítá.

Peponator: nevíme jistě, ale doufáme v trochu nižší cenu než je díra Van540 pack a EQ 600. Ale realitu se stejně jako vy dozvíme 3.3.2023. Detektor jsme tady od léta testovali :) Budou videa atd. :)

Anno.domini: jako vždy, nic, pocity a plivanec.

Kofák: pro nás to bylo takový rychlý šok. Měla se dělat první před sériová řada a najednou v pondělí volá obchodní ředitel, že dostal padáka. A pak od úterý to jelo každý den a v pátek továrna stáhla roletu. V tu chvíli jsme tam měli více jak 100 vyrobených a zaplacených Tejonů a LoboST.

Nikdo nezvedal telefony a nereagoval na emaily. Tak Jana objednala dopravu a evidentně jsme měli štěstí na řidiče. Mimochodem se jmenoval Escobar :) Ten si pro Gifforda dojel domů, nechal ho otevřít sklad naložil naše bedny a odvezl je na letiště do LA + předal na celnici. Napsali jsme mu pak asi nejlepší hodnocení které kdy řidič dodávky dostal :)

Jiva: I když je asi jasné, co Terra Pro bude mít, já to komentovat nemohu i když to je už venku. Pokud se něco nezmění, tak prostě až 3.3. Každopádně to za peníze co to bude asi stát, bude pecka :)

To Jiva: CTX 3030 se bude dělat taky dál. Pouze tam bude nižší cena. Tedy ne ta co je ta nyní, ta se týká posledních dvou kusů. Ale i tak bude detektor pod 50. CTX má stále svojí sce menší ale fanouškovskou základnu. Nemají důvod nedat lidem to co chtějí :)

Jakou cívku nasadíš, taková frekvence automaticky i nastaví se ( pro té ,kdo x-terru nemel ) Pravděpodobně bude na vyber tři pracovní frekvence 3kHz, 10 kHz, 18,75 kHz.

To Podkotacu: x-terru jsem taky měl a jednoho dne jsem ji vyměnil za LP zero. Pamatuješ? Zero jsem časem prodal a dodnes ne něj vzpomínám. Z nostalgie jsem výhodně koupil GM one, s kterým teď začíná hledat syn😉

The Spec:
Selectable frequencies: 5 kHz, 8 kHz (Beach Mode), 10 kHz, 15 kHz.
Powered by “Pro-Switch” technology.
Modes: Park, Field, Beach
Backlight: Yes
Wireless Audio: Yes
5 x Audio Modes
Noise Cancel
Pinpoint Mode
Vibration Mode
Telescopic stem (same as the Vanquish)
Coils: V8X, V10X and V12X.
Fully waterproof to 5 meters.
Weight: 1.3kg
Nemáme žádné podrobnosti o cenách pro EU/USA, ale cena v Číně je 5200 juanů, což se rovná přibližně 630 £/760 $.

https://youtu.be/TbSvh-ES_2M :-P

Ten trakáčskej schaft by nemusel být špatné... ;-)

David1973: aniž bych chtěl zpochybňovat tvoje čínské zpravodajství... když se nad tím zamyslíš, tak za cenu EQ 600 se to asi prodávat nedá :) Asi bych počkal do 3.3 nebo možní nějaký další borec pustí zbytek a tak to Minelab taky pustí dříve.

Milis: je skvělá, i to uchycení jednotky je boží. Máme k tomu jednou výhradu, loketka je na šroubek. Věčná škoda, že taky není na rychloupínák. Ale na druhou stranu je to další možnost jak uplatnit naše inovativní 3D oddělení. :-)

Elmara: super práce, jen tak dál hoši 👍😉

Synáček asi brzo přezbrojí z Vanqiše, ještě o tom neví 🤣😆,to asi taky budu potřebovat doma...🙈

:-D :-D :-D :-D

Pane Mlejnský zpochybňovat netřeba já žádné čínské ani jiné zpravodajství nemám , je to překlad poslední věty v Jivově příspěvku, zde https://treasurehuntingworld.com/2023/02/10/minelab-x-terra-pro-its-official/ a píše to tam nějaký Saul Hudson https://treasurehuntingworld.com/about/ to je on na toho si stěžujte :-D
Tady má další článek https://treasurehuntingworld.com/2023/02/16/a-minelab-x-terra-pro-for-300/
Já to sem jen přeložil , tak proč ten kopanec a plivanec, to je nějaký záměr ? nechápu to :-O :-/

Veškerý původ je z videa na tik toku od Čínského distributora. Proto jsem napsal, že to je Čínské zpravodajství, jelikož je :) Plivanec ani kopanec tam tedy nevidím.

P.S: a nejsem pan Mlejnský. Pan Mlejnský byl můj praděda, děda a táta. Já jsem Mára nebo Elmara. :)

Zdravíčko je na tu Terru již nějaký pořadník? Jestli ano tak se hlásím ke koupi této mašiny :-)

Thomas: ne, až po 3. březnu kdy bude oficiální představení na IWA v Norimberku ;-)

Díky, ale počkám si na nové CTX.

Miroslave, tak to nevím. Pokud ano, tak o něm nevíme a do doby do které vidíme, cca rok... tam tedy opravdu není. Pouze hodně věcí, kolem Manty :)

Jako já z principu fandím každému novému detektoru.Čemu,ale nefandim je tenhle uni vzhled ala eqinox..Detektory tím ztrácí své osobní kouzlo a jedinečnost,zda se mi...za mě to není dobře.... já vím úspory... :-/

Manta má jiný box než EQ a to tedy sakra výrazně. Pokud se tedy nebudeme držet čistě tvaru.... jinak by se ale dalo říci, že třeba všechny telefony jsou vlastně stejné :)

Terra vychází z EQ a jsme za to moc rádi. Není ale stejná :) Už teď je myslím jasné, že tento detektor tady fakt bude motat hlavu. Bohužel nemohu říci co bych chtěl, jelikož nejsem číňan. Tudíž až toho 3.3. musím mlčet :) Což je má zrovna Freon narozky, tudíž to dostane jako dárek :)

https://youtu.be/Z_Bm9LlBOXk
dosah air noooo 8-)

Ne, fakt nechci videa made in china. Ať jsou jakákoli :) Citlivost na max, odladění půdy na co.... :) Tohle je fakt šílený :)

Zdravím,už prebiehali aj nejaké testy?

Je divné že jdou nazpět k jednofreqenci

Strongman: Ano, je to pecka. Postupně toho hodně zveřejníme

OK2SJF: pokud by to neudělali pouze s přepínatelnou frekvencí, tak by si asi totálně vykanibalizovali Vanquishe 340 a 440. :)

Chce to procvičit prsty a bude i ta multy frekvence :-D Za ten peníz do ní nejspíše půjdu, ta cena je fakt hodně dobrá o:-) Jen mi mrzí, že tam nedali fr. 18,7 khz nebo kolik to bylo. To byla přímo libovka spolu s malou botkou na pole na drobný ag.

Ta 15 kHz v Deep režimu je někde jinde. Petr chce udělat porovnávku se 705tkou, kterou tedy natočíme a je to fakt legrace :)

OK2SJF:To je biznis nemôžu si potopiť vlastný produkt,ale za mna vyzera slušne aj cena dobra
spravili dobrý tah s výzorom, keď budu testy a budú Ok a bude v predaji určite si ho kupim ako mašinu do náhrady

Akorát tedy nad čem bych váhal, jestli to dává smysl,... když si z noxem můžu taky pustit jen tu 15 khz 🤔 By byl docela zajímavej test, porovnat jednotlivé frenkvence spolu s noxem.

Elmara:Tak šup stým do placu :-P

Nějdřív někdy příští týden. Ale spíše ještě později, začali jsem testovat nový upgrade Manty a to nám tak dva tři týdny vezme, abychom mohli poslat nějaké hlášení. www.lovecpokladu.cz/klub/m/3692

Super pokukám to

Hlavně vám je potřeba poděkovat za testy a za účast na vývoji detektorů obecně a za přístup za mě i možná za ostatní velké dík děláte to dobře tak v tom pokračujte a at to pípá . :-) :-) :-D

Zdar lidi, všechny vás tady zdravím a jestli můžu, měl bych takovou malou prosbu, nebo připomínku. Jde o video k detektoru. Informace, které v něm uvádíte jsou určitě super, ale ne pro laiky. Srovnávání x-terry s equinoxem jim (nám) nic neřekne, tak bych chtěl poprosit, jestli by nešlo natočit video "pro lamy". Jinak všem moc fandím, děláte skvělou práci. S pozdravem Kuba. ;-)

Zdravím už su nejaké tie testy z Xterra?

Ahoj. Jo, začneme je zveřejňovat :)

Nooo bolo by fajn lebo,uvazujem nad kúpou

Tak to si udělej objednávku, nebo budeš čekat stále dokola. Zase jsme beznadějně vyprodaný a výroba lehce nestíhá :)

.... kdy to shrnu, je to 600 stovka bez multifrekvence. Asi jako když máš šlehačkový dort bez čokolády :) Ale ve své ceně, je to pecka :)

Tak ja ho chcem ako také zadné dvierka a hlavne do zleho počasia a vody :-)

Čaute je tu niekto kto uz robil test alebo vlastní Xterru Pro?lebo mám pocit že sa len stále probaguje Manticore atď...ďakujem

Ahoj. Tady jsem udělal docela slušný tstík:www.lovecpokladu.cz/home/jak-na-detektor-kovu-x-terra-pro-9405

Parada idem kuknúť

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben