Equinox-Technologie Teil 3

Kategorien: Minelab - Rezensionen und Tests , Metalldetektor Minelab Equinox 800 und 600

Unser Ziel war es, einen mehrzelligen Detektor zu entwickeln, der nicht nur in allen Terrains eingesetzt werden kannund gleichzeitig für alle Sucher und alle Arten der Metalldetektorsuche geeignet sein. Im Gegensatz zu anderen Detektoren ist der EQUINOX nicht primär auf Münzen, Strände, Schmuck und Naturgold ausgerichtet, sondern ein leistungsstarkes und vielseitiges Gerät. Diese Anforderung konnte mit nur einer Frequenz nicht erfüllt werden, so dass eine ganz neue Generation der Multifrequenztechnik entstand.


Der Detektor kann sich an alle Typen, Ziele und Bodenbedingungen anpassen - einfach eine Stelle auswählen und loslegen. ( BILD. PARK, FIELD, BEACH, GOLD)

Wichtige Änderungen in den Suchmodi:

Wir haben bereits erklärt, dass Park, Field und Beach im Multifrequenzmodus arbeiten und Gold nur die Frequenzen 20kHz und 40kHz verwendet, was bessere Ergebnisse bei der Suche nach Goldnuggets ermöglicht. Unser laufendes Feedback aus den Feldtests in Zusammenarbeit mit Testprospektoren auf der ganzen Welt hat zu weiteren Verbesserungen geführtDie Multi-IQ-Funktion wurde dahingehend verbessert, dass die Multifrequenz jetzt die beste Wahl für den Gold-Modus ist und als Standardeinstellung gilt.

Bitte lesen Sie die überarbeitete Kurzanleitung für aktualisierte Produktfunktionen und achten Sie auf die Aktualisierungen in den Suchmodi.

Nun zurück zur Technik: Schauen wir uns unser Multi-IQ-Technologiediagramm einmal genauer an ... Eine einzelne Frequenz ist am empfindlichsten für einen schmalen Bereich von Zielen, daher erhalten Sie mit mehreren Frequenzen gleichzeitigerhält der Detektor die gleiche Empfindlichkeit für einen größeren Bereich von Zielen ( Orange Kurve gegenüber weißer Kurve unten ).Von Philip Wahrlich: "Unsere Tests haben gezeigt, dass die in den EQUINOX-Detektoren verwendete Multi-IQ-Technologie keine signifikanten Kompromisse im Vergleich zuim Vergleich zu den besten Einzelfrequenz-Detektoren und übertraf sie in vielen wichtigen Eigenschaften, insbesondere der Unterscheidung. Und für den Fall, dass EQUINOX auch als Einzelfrequenzdetektor betrieben werden kann "

Wir konnten zwar auf dieseViele unserer Leser sind wahrscheinlich mehr daran interessiert, was im Inneren der MULTI-IQ-Technologie vor sich geht, als an einzelnen Frequenzdetektoren. Und wie MINELAB es geschafft hat, mehr Leistung für alle Arten von Zielen gleichzeitig in allen Bodenbedingungen zu erfassen.

Das Sendesignal der Multi-IQ-Technologie im Vergleich zu dem Sendesignal unserer bewährten BBS/FBS-Technologie, die in den Detektoren Excalibur II, Safari, E-TRAC, CTX 3030 verwendet wird.

Das Sendesignal des BBS-Systems, das auf einem Oszilloskop zu sehen ist, sieht so aus:

Im Vergleich dazu sieht Multi-IQ so aus:


Multi-IQ ist also eine neue, eigenständige Technologie, die keine Ableitung oder Weiterentwicklung von BBS/FBS ist.
Multi-IQ ist eine andere Technologie zur gleichzeitigen Auswertung mehrerer Frequenzen für Metalldetektoren. Wir könnten über simultane und sequentielle Auswertung diskutieren, aber die eigentliche "Magie" der Metalldetektion besteht nicht nur darin, was von der Spule gesendet und empfangen wird. Erinnern Sie sich, dass wir in Teil 2 besprochen haben, wie Frequenzen "kombiniert und verarbeitet" werden und wie wichtig dies für bessere Ergebnisse ist?

Sehen Sie, was die Unterschiede bei der Verwendung der Multi-IQ-Technologie in verschiedenen Suchmodi sind.

Park 1 und Feld 1
Die Signalverarbeitung bevorzugt leicht die untere DarstellungFrequenzen und auch Algorithmen, die den Bodenausgleich maximieren, um das beste Signal-Rausch-Verhältnis zu erreichen. Daher ist es am besten für den allgemeinen Gebrauch geeignet, z. B. für die Münzsuche usw.

Park 2 und Feld 2
Während der Modus Park 2 und Feld 2 leicht höhereFrequenzen in der Signalverarbeitung, bei gleichzeitiger Beibehaltung guter Masseausgleichseigenschaften. Es wird daher empfindlicher auf kleinere und niedrig leitende Ziele reagieren, aber möglicherweise auch empfindlicher auf die Bodenbedingungen. Die

Beach 1
verarbeitet auch niedrigere Frequenzdarstellungen, verwendet aber andere Algorithmen, um den Ausgleich von Meersalzböden zu maximieren. Er ist daher sowohl für trockene als auch für nasse Sandbedingungen bestens geeignet.

Beach 2
verarbeitet eine Kombination aus sehr niedrigen Frequenzen, wobei die gleichen Algorithmen wie bei Beach 1 verwendet werden, um den Ausgleich von sehr salzhaltigem Boden zu maximieren. Dieses Suchprofil ist für den Einsatz von Unterwasserdetektoren konzipiert.

Gold 1 und Gold 2
Bewertet die Darstellung höherer Frequenzen unter Beibehaltung eines zuverlässigen Bodenausgleichs.Es verwendet jedoch andere Einstellparameter, die für die Goldnuggetsuche besser geeignet sind.

Anleitung in Chj frei herunterladbar im pdf-Format

Zum Herunterladen, Doppelklick auf das Bild

Který typ cílů, je pro Vás při hledání nejzajímavější?
Mince
35
Šperky a svátostky
1
Militaria
5
Zajímá mě vše co najdu
58
Insgesamt haben 99 Menschen abgestimmt

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

Tentokrát popsáno srozumitelně . Dobrá práce ;-)

nejde mi stahnout navod z pc ani mobilu

A kdy dorazi do CR ?
;-)

Zajda444, tak děláš něco špatně-)) Rozbal to a pak stahuj

tak už to jde,akorat newim proč,ale v češtině je přeložená stará verze návodu,tady je odkaz na aktuální https://www.minelab.com/__files/f/321956/4901-0248-2%20GSG,%20EQUINOX%20600%20800%20EN_WEB.PDF

Zajda444 - tak jsi mi psal že nechápu tuto aktualizaci Noxe a je tam toho mnoho změněno a zlepšeno - no opravdu to nechápu protože jsem stále zaregistroval jen změnu parametru v goldu. což je nepodstatné
Ted to už můžeš vysvětlit když je to tu oficiálně co ??

koukni na ten odkaz

Zajda444 - to jsem už psal že v Aj to dám jen rámcově tak napiš ty nové změny krom Goldu třeba jen v bodech - tam toho tolik nebude ne ;-)

mas to napsane i nahore,jen navod který je tu ke stazeni je minulej,pridali ty podrezimy,park field 1 a parkfield dva to puvodne nebylo pak gold rezim prekopali a par malejch uprav tam je,ale pro me hlavni a hodne dulezita změna jsou ty podrezimy,proste s timhle detikem pochybuju ze se mi stane ze bude místo kde nepujde hledat jako se mi to stavalo s jinyma klackama

No to jsou mi věty:
"Použití funkce Multi v tomto režimu je nejvíce všestranné pro obecnou detekci mincí a kovových předmětů."
a
"Použití funkce Multi v tomto režimu pomáhá najít nejširší škálu kovových předmětů a mincí."

Já v tom rozdíl nějak nevidim :-D

rozdil je hlavne v režimech park a field a to u nas v CR jsou zaroven i nejdulezitejsi programy na noxech,driv si nemel rozdeleni na park-fild 1 a park-field 2,ted ano, 1 ma v multi iq vetsi slozeni signalu o nižších frekvencich a tudíž méně podlehá vlivum pudy naopak ve dvojce je multi zastoupeno vice vysich frekvenci tudíž jsou vice citlivejsi na drobne a nizkovodivostni cile ale vice podleha vlivum pudy,znamena to ze si tuhle hracku budute moc mnohem vice přizpůsobit lokalite a vice se zamerit na to co prave hledate,newim co je na tom k nepochopeni :D

Rozdíl v režimech chápu, nechápu rozdíl mezi těma VĚTAMA. :-)

Nox 800 měl a má pod každým režimem 2x podrežim !. Neblázni - mrkni na videa z testů ;-)
Stejně si tam uděláš vlastní nastavení.
Takže se krom goldu nic neděje a to je dobře,necháme toho ahoj
;-)

to je marný :D

Jo ,je to trochu upravené - fak by sem měly dát ten aktuální návod,no a nebo daly návod v pořádku protože do ČR jdou ty starší verze pro východní evropu bez update :-P

Dle 90% zákazníků se návody nečtou a to většinou ani když už ten krám nefunguje.Dělám servis.Ten detektor je tak dokonalý že návod netřeba. ;-) AŤ žije ALLmetal ;-).Vše v dobrém...Už se na něj těším už jen kuli vodotěsnosti a nabíjecím baterkám.

Dalej je do equinoxu dodany 9 stupnovy- nastavitelny filter Iron Bias- niekto to funkciu filtra detekcie pozna pod nazvom iron mask, bottle cap reject, silencer.....-ma velky vplyv na rychlost a ucinnost detekcie....

Neboj se, jedno víme určitě a to, že by Minelab žádnou "sračku" nevyplodil.
Právě proto rozdal pouze pár testovacích kusů, aby ty kdo ho mají mohli říct tohle je blbě, tohle je supr a finální kus pak mohl být vychytanej na 100%. 8-) 8-) 8-)

Tak já si ho objednal kvůli váze. A řek bych, že technicky a dosahově na tom bude líp než 10 let starý MXT a o hmotnosti ani nemluvim.

Delta....je to tym, ze Minelab nevylozil vsetky dobre karty hned na stol.. - a niektore esa si necha az nakoniec ....mohol by som tu posunut este nejaky dalsi patent minelaba ohladom equinoxu ...

Delta ty jsi hroznej troll :D ani ti to nejde,ono uz se ti stahuje koudel,protoze uz se to blizi a celej deus bude pase :) kolipa jeste budou delat upgradu aby uz to vsechno na nem fungovalo jak ma? :D

To Delta: To bě za to musí XP něco platit, to jinak prostě není možné....

Por všechny: teď jsem nahrál verzi návodu 02. Tam už jsou všechny změny ;-)

Udělat dobrej detík, je jak napsat dobrou knihu. Když ji napíšeš dáš ji přečíst přátelům, aby ti řekli svůj dojem. Pokud mají výhrady nenapíšeš jiný příběh, ale uděláš jeho korektůru.

Super,
:-)

Voni né že nestíhají vyrábět, voni furt zlepšujou kvalitu ;-)

Delta v tom pripade by deus jeste byl porad ve vyvoji :D pletu ho sem protoze ho v nekolika diskuzich tady obhajujes a nebo pomlouvas cokoliv co je konkurenci deuse :) hrajes to pekne politicky ale zaroven okate :)

https://www.minelab.com/eur/accessories-1/by-detector/equinox-series

Tipuji do pul roku cenu nového Deusu s 22"sondou někde okolo 26 tis. s jednotkou i se sluchátkama ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=Qm0BdYHfPN8

To Delta - to že na Equinox přechází lidé kteří si chtějí o kategorii polepšit je naprosto přirozené,ale to že si to po vlastnoručním testování kupují lidé a jejich kámoši co mají Trakaře či CTX o něčem svědčí.
Já nejsem uplně nadšený z toho že to ještě ted doladují, ale to je dnes holt běžná praxe.
Před Trakařem jsem zkoušel Deus hlavně kůli váze - paráda,bezdráty super ,ale malí dosah za velké peníze. Teď má Deus fakt velký problém
8-)

Já si na to fakt zvědavej , jak to dopadne , pořad se to ve mě nějak mícha ,na jednu stranu si říkám ze to bude super stroj a na druhou stranu mi nesedí par věci ,hlavně ta cena , kdyby to byla taková špička jak se všude říká tak by si to nechali zaplatit , ne že ne , v dnešní době je vše o penězích , a vždy to bývá tak ze uživatel platí víc než by musel a ne ze prodejce nechá něco co muže prodávat za víc hodně pod cenou. Rozhodl jsem se proto raději neriskovat a vzal jsem E-trak, počkám až proběhne par testu nebo až si to zkusím a osaham osobně a pak to mužů vyměnit za e-traka . Na 99% jsem si ale jistej ze E-trak bude mít hodně navrch . Je ale možný ze se pletu , Minelab je u mě naprostá špička a vědí co dělají Podle mě dělají nejlepší detektory v každé kategorii tak doufám že to tak zůstane .Otazkou je do které kategorie se zařadí Equinox, když to řeknu laicky tak mezi které dva detektory se zařadí ?, Na vrcholu , tedy před ctx 3030 nebude .

A opět Zajda ,...Delta nepsal nic o Deusovi,máš zase myšky a hledáš nepřítele tam kde není :-D :-P

Ramires precti si prosimte vsechny diskuse onequinoxovi a co v nich delta pise a pak.se k tomuto tematu prosim vyjadruj dekuji :)

A opět píši v tomto vlákně Delta o Deusovi nenapsal ani slovo tak nevím co pořád řešíš...iniciativní blb je horší než třídní nepřítel :-D :-D :-D

To Skipi - s Etrac jsi chybu neudělal,je to skvělej stroj a jestli nemáš problém s váhou,bezdrátama a nepolezeš do vody tak věřím že nebudeš mít důvod měnit.
O té ceně bych řekl že Equinox není levný ,ale ty ostatní jsou drahé a tohle je cesta správným směrem která nám všem ten koníček trochu zlevnila. ;-)

Ramires ja chapu ze se tu chces vytahnout,ale ta iniciativa ti nejde :D jde o dlouhodobe narazky a pomlouvani noxe ze szrany delty,chapu ze ty souvislosti asi nechapes,ale tohle neni muj problem :)

Munga
Pod ten Tvůj poslední příspěvek se podepisuji.Přesně jsi to napsal ;-)

To Munga: samozřejmě že není levný , :-) , levný by byl kdyby stal cca 6000 :-) , myslel jsem to tak že svoji cenou se řadí mezi stroje střední třídy od Minelabu , výsledky a videa však ukazují že by měl být na vrcholu.

Cena je rozumná a pokud je Equinox tak dobrý jak se píše nebo ukazují videa (brzy zjistíme :-P ) , tak je cena přímo skvělá .....a to nejen z pohledu zákazníka :-P Minelab jistě dobře ví proč je cena taková akorátní. Cenově chytrým tahem v mžiku prodají desetitisíce detektorů za rozumnou cenu, nebudou nabízet pár set drahých kousků které budou vyhlížet zákazníka který si na něj musí došetřit. Zisk je tak podstatně větší a okamžitý, navíc se zvýší popularita a zájem o značku = další nákupy doplňků apod o:-) Dobře oni 8-)

Cena noveho equinoxu 600 a 800 vzhladom na jeho vlastnosti......je da sa povedat.......bezkonkurencna...

No a teď už jen aby fungoval v reálu jako při testech a aby ho ty štastnější konečně dostaly - oboje se dozvíme brzo ;-)

Equinox a Excalibur Power Bank.
http://www.detectorprospector.com/forum/topic/5141-equinox-and-excalibur-power-bank/

No když jsem vyjádřil názor že jsou tu prezentovány jen předprodejní vzorky tak jsem nekecal. Mrzí mě že v halasné reklamě je nabízeno nedoladěné zboží s nejasnou dobou dodání. Měl jsem o protinožcích trochu lepší mínění ;-)

Za mě, něco na začátku Minelab předvedl, doladil, dál na podněty budoucích vlastníků..třeba možnost aktualizace a pod.Za mě gut přístup, je to něco na co nejsme prostě zvyklí-)) toregu.

No já jen doufám , že nás s tím hokus pokus nedoladěným zbožím , s nejasnou dobou dodání bude chodit co nejméně :-D :-D :-D

Ahoj, včera jsem trochu pátral na webech: yandex ru., ebay, amazon.de, italské weby, usa weby a nikde zatím
equinox 600 - 800 není na skladech natož v prodeji, jen přeobjednávky

Minelab dnes píše:
Počáteční dostupnost bude ve všech regionech omezena kvůli velmi vysoké poptávce před uvolněním. Obraťte se na místního prodejce, kde naleznete konkrétní informace o ceně a dostupnosti. Budeme dělat to nejlepší, abychom dostali detektory do rukou našich oceňovaných zákazníků, jakmile to bude možné.

Příslušenství pro equinox

https://www.minelab.com/eur/accessories-1/by-detector/equinox-series

info
Dne 19. října 2016 společnost Minelab Electronics Pty Ltd (žalobce) podala stížnost dne 19. října v americkém okresním soudu v západní části Pennsylvania proti detektorům XP (žalovaný).

http://md-arena.com/minelab-podala-v-sud-na-xp-vojna-proizvoditelej/

Nikdo ještě nemá Equinoxy skladem. Ani ještě nejsou na cestě. Jak jsem již napsal, všechny zásilky budou odeslány najednou a pak už je to jenom na dopravcích.

Teď se stejně nedá hledat.Sezóna začne naplno v březnu.A to už snad budou :-)

Delto zase si děláš prdel,ale až se tady objeví Štítonoš Zelda omotá ti virtuálně Deuse vokolo krku :-D :-D :-D

Štítonoš Zajda samo,Zeldovi omluva ;-)

To Delta: Cituji tě "Alespoň se tu něco děje. Jinak už to není co to bývalo. Někdy tu fakt zdechl pes.".....
Na to musím reagovat...... Přesně kvůli rýpavým a prakticky konfliktním přispěvatelům, jako jsi ty, raději končí mnohá diskuse...Mnohokrát jsem chtěl reagovat na nějaká témata, ale po tom, co tam po tobě mnohdy čtu, se mi ani nechce..... Sorry za OT... ale po těch měsících a po mém trollovaném článku o Tesoro Lobo.... jsem už musel....

Ono už není moc o čem novém psát - jen čekat jestli to v očekávaném termínu přijde a kolik toho bude ;-)
Sice je venku hnusně,ale jaro se blíží tak uvidíme jak Minelab rozjel linku..

Delta mozes napisat preco sa ti nepaci equinox?- multifrekvencia typu SMF....,mas nejake skusenosti s multifrekvenciou podobneho typu?-CMF -napis plusy a minusy... ;-)

Delto já ne to on :-) :-) :-)

Delta má pravdu že jsou už lepší detíky než Deus - to jsou už minimálně od roku 2008 ;-)
To jestli bude Nox doufám tak dobrej jak to zatím vypadá se fakt dá férově zjistit až dorazí sériová produkce a bude si s ním větší množství lidí hrát a tak je blbost aby tu Delta psal proč se mu líbí či nikoliv.
Ty zkušenosti tu má jen omezené množství lidí a to ještě hodně narychlo.
Dost podstatné bude také jestli si stále udrží Minelab kvalitu - zatím tu můžeme jen tak tlachat ,aby nám rychleji utekl čas ;-)

Já bych na toho Deuse zase tolik neplival, je to i o nastavení a zkušenosti majitele. :-D Ale nehodlám se tady dohadovat s místními znalci. :-O S GP od Minelabu se taky každý nenaučí, což je vlastně naštěstí i dobře. ;-)
Já osobně se na Noxe těším, jako univerzál na běžný hledání určitě nezklame a pokud bude umět i něco navíc, jenom dobře. Zatím u mně platí pravidlo, že když jsem pořídil od Minelabu něco nového, tak jsem toho určitě nelitoval a vždy to stálo za to. :-P :-D

Kdyby to byl autorizovaný prodejce Minelabu, tak by mohlo platit toto:
"V případě, že byste našli někde na jakémkoli webu autorizovaného prodejce Minelabu v rámci Evropské unie cenu nižší, dostane ji u nás také a navrch ještě 500 Kč slevu." :-)

Dobře Bublina-)) :-D :-D
Já chci slevu-)))

Njn, obávám se, že nejspíš Marka nezlomíme...
https://www.minelab.com/eur/consumer/where-to-buy?search=dealer&geozone=273215&country=179

Na Slovači nemá Minelab PRO-FIND 35, který mám k detektoru.Tak to tady zatím rušit nebudu ;-) :-D
Ale 2500 je dost. 8-)

Zdar lidi, protoze z ofiko materialu mi stale nebylo jasny jaky je presne rozdil (nebo neni) v multi-IQ modu mezi E600 a E800, pisnul jsem na Minelab v EU a US pro odpoved. Pokud by vas zajimalo posledni info, mrknete na posledni stranku na:

http://www.detectorprospector.com/forum/topic/5002-600-vs-800-differences-more-than-just-a-gold-prospecting-mode/

Jinak ted jeste cekam na dalsi odpoved z Minelabu pro upresneni (nejak se odpovedi z EU a US lisily :))

Delta, jo to bude on. Prosím lidí aby nevyvolávaly paniku. ;-) a nebombardovali LP datazama na nižší cenu. :-D Záruku, opravy máte tady v ČR. Tak neblbněte. :-P

Dwarf , u equinoxu 600 je -3fs: 3 krat volitelnu 1 frekvenciu 5-10 -15 khz, a u Eqinoxa 800- 5fs: 5krat volitelnu 1 frekvenciu 5-10-15-20-40 Khz, a multifrekvencia je u oboch rovnaka.5-40 khz.., z USA to nepisu spravne aj o gold programe- ten uz je tiez multifrekvencny -nie iba 1 frekvencny.. ;-)

jestli je to pravda tak by to bylo super

Firma, kterou jsem vložil Cortes, není ani dealer, ani distributor Minelabu. Nesmí ani používat fotografie a loga společnosti Minelab. Minelab si dokonce musel najmout na Slovensku právníky, jelikož nesouhlásí s tím, aby tato společnost měla cokoli s Minelabem společného. Firma žádné Equinoxy nemá. Inzerci používá pouze k tomu, aby po tom co je kontaktujete, prodala detektor jiné značky.

Elmar, to all
Kaju se a veřejně se omlouvám za vložení toho odkazu.
To co se večer pod vlivem zdálo jako ,,špás,, mě dopoledne už tak nepřišlo.
Nehledě na to že ta firma není dealer, ani distributor Minelabu.
Tak se na mě nezlobte, alkohol je metla lidstva. :,-(

Dwarf..je to přesně jak píše Elnino77. Když se podíváš na obrázek Multi IQ kde jsou znázorněny frakvence od 5až po 40 kHz,u 20 a 40 kHz je hvězdička ke který se píše... 20 kHz a 40 kHz nejsou k dispozici jako jediné provozní frekvence v systému EQUINOX 600. Zobrazený frekvenční rozsah Multi-IQ platí pro EQUINOX 600 a 800.

paráda...ted jsem to docetl mou lamanou anglictinou a myslim si ze ta 600stovka nebyla zas tak spatna volba

bucifal: jj asi mas pravdu, ale jsou o tom na netu obrovsky debaty, taxem si chtel bejt jistej. Kazdopadne mi to na www.detectorprospector.com ted docela vysvetlili ..... i kdyz je trosku divny ze od Minelabu clovek dostane jiny info ( i kdyz jen z US, minelab EU napsal, ze je vykon v Multi-IQ stejny).

Hlavni rozdil je v moznostech nastaveni

Já nevím , už se to tu řešilo několikrát , a nejen tu ale i na zahraničních servrech , EQ - 600 bude mít frekvence jen 5,10,15, a všechny 3 současně , 20 a 40 nebude vůbec umět , prostě na desce bude mít 800 vykonější elektroniku která umí tyto frekvence , z toho důvodu nemá 600 ani program gold , protože tam jsou ony frekvence použity , to bude ten podstatný rozdíl mezi detektory , nevěřím tomu že v multi je bude umět a samostatně ne , to by všichni koupily 600 , 95% uživatelů stejně bude chodit na jeden z přenastavených či upravených programů a multi . Podle mě si to Minelab neuvědomil že to uživatelé budou chápat že v multi bude 5 frekvenci v obouch detektorech , je to zřejmé jak v návodu tak v popisech , EQ-600 = 3F x 3 , . Každým dnem by tu měly být první kusy tak uvidíme , nevim ale jak to bude kdo měřit jestli jede v multi na 3 nebo 5 frekvencí .

mrkni na ten odkaz co sem daval dwarf...a jestli to chapu spravne tak pisou: *20 a 40khz neni k dispozici v "singl" modu u nox600....z toho bych rekl ze opravdu multi budou stejne

Těžko říct , nikdo vlastně tu šestistovku nezkoušel ani nedržel v ruce , ona se myslím testovala jen ta 800 . v tom odkazu to opravdu vypadá že ty frekvence umět bude . Potom tedy ale nechápu proč to tak udělaly protože samostatně ty frekvence bude používat jen málo kdo .

Hoši, to je přece blbost, 20 a 40 kHz je tam hlavně z důvodu režimu GOLD, který 600 nemá, kdyby měla i 600 mít frekvence jako 800, tak by tam ten režim gold dali taky.
Ten detík nemůže bejt dražší o cca 6000 Kč, a nemít něco navíc......

Kdyby byla pravda, o čem se tady hádáte tak rozdíl tich 6000 Kč by dělalo pouze to, že si dáš sluchátka na "blůtůt" :D a to je přece kravina..... Nějaký rozšířený nastavování zvuků apod.... to je sice pěkný, ale stejně většinou každej bude používat tovární nastavení od Minelabu.

Tich 6000Kč navíc musí něco kompenzovat od 600 !
A to je právě 20 a 40 kHZ, sluchátka, režim GOLD a rozšířená nastavení zvuků ! ! !

To Skipi: Elektroniku budou myt oba detiky stejnou, jen 600 bude softwarove orezana. Strasne by se jim jinak vyroba prodrazila, museli by mit dve osazovaci linky, dvojnasobek skladovacich prostor na soucastky, obsluha druhe linky atd...

...stejne jako Tesoro. Rozeberes Deleona a na tistaku je napis Cortes :-)

To: Moskou , moje řeč , přesně takhle to chápu i já , měl jsem předobjednanou 800 ale raději počkám do vydání , protože pokud ty frekvence budou v multi stejné tak by jsem vzal 600 , chodím bez sluchátek takže by pro mě neměla 800 smysl .

To: Skipi , přesně takhle chodím i já, mám objednanou 800, ale nic rušit nebudu, nehodlam čekat do Dubna na detík, ale jestli jsem zbytečně vyhodil 6000 do luftu, tak mě naserou.

Zdravím. Vzhledem k tomu, že jsem sluchátka nosil jen vyjímečně a nejsem nastavovací hračička tzn že s největší pravděpodobností budu využívat tovární nastavení, tak jsem bez váhání šel do té 600. Čtení odkazů, recenzí apod mě jen utvrdilo v tom, že to bylo správné rozhodnutí. Nebyl důvod si připlácet za něco co nevyužiji. Za ušetřené kačky si raději dokoupím všelijakou výbavu na zpříjemnění hledaní o:-)

:-D :-D :-D Hoši to je furt dokola ....multi je stejné na obou strojích....kdo nechápe jaký je mezi nimi rozdíl a objednal 800 , tak ty peníze navíc skutečně vyhodil... ;-)

Nevyhodil,mam objednanou 600stovku,ale bavil jsem s clovekem co ekviky testoval a rikal ze treba nekdy se dostali az na psoedni level nejakeho nastaveni a pak v podmenu neco zmenil a az tehdy se stroj zklidnil.presne si to nepamatuju,tak nechci uvadet nejakej konkretni priklad,ale myslim si ze v tom bude to kouzlo...a navic jestli rezim gold bude mit v multi zastoupene hlavne vysoke freq. tak by ta cena davala smysl proc ne.Ale rekl bych ze spis pro nejakeho australa co chodi na nuggety :D ...v nasich podminkach to oceni hlavne čedičovci na severu a lidi co chodí poblíž měst kde je hodne el.mag. rušení. Kazdopádně to nikdo nevi jestli u 600stovky bude v multi 20 a 40khz 100% ,ale ja doufam ze ano a i kdyby nebyli tak si stejne myslim ze na mince to bude super detik ;)

*poslední,*australana

Delta praveze ten "Dav " bude cakat na spravy od prvych uzivatelov...,tak je to vzdy.....,, ;-),ved nekupujem 30 rocnu kopiu detektoru -ale ale technicky novy detektor ,ktory detekciu posuva dalej... :-P

To Delta, běž za roh a tam si pořádně nafackuj :-D , jsi jako přeskakující gramodeska na které je nahráno to, že všichni co mají objednáno jsou jitrnice. Proč má ten či onen objednáno nemáš páru.
Ty máš svůj negativní svět = diskuzní vopruz a šťoural všude kde se objevíš. Možná je to jen díky internetové anonymitě a live jsi snad chlapík v pohodě ;-) ... i když to nedává logiku.

Lidi smarja to je zase reseni blbosti jen proto,ze si neco neumite zjistit poradne,multi iq je u obou stroju stejna,tzn. ze maji oba spektrum 5 frekvenci,ovsem moznosti nastaveni jsou velmy orezane,prirovnal bych to jako u deuse verze s jednotkou a nebo jen se sluchatky,plus 800 dostane prislusenstvi navic,6000 tisic je vyhozenejch maximalne pro ty co umi detik jen zapnout a mavat,pro zbytek sou to velmi dobre investovane penize,takze pro deltu :) vim co kupuji a zajic v pytli to rozhodne neni,na netu je informaci vice nez dost :)

Jen doplním...ten kdo ví že chodí na jílu a je úplne v cajku s GB jako já a většinou daleko od všech drátů,vedení atd. a už ted si myslím že budu chodit hlavně v multi.Tak si myslím že ta 600stovksa bude dostačující.Řekl bych že minelab udelal jednu verzy proste "pro narocene" kteri si chteji dokonale svuj detik vyladit a pro lidi jako ja :D co to ani moc nepotrebuji a nebo se s tim nechteji tolik parat =)

6000Kč navíc nejsou rozhodně vyhozené peníze a nehraje roli že Multi je stejné na obou strojích. Máte tam bezdráty což je super a hlavně si můžete pohrát s nastavením a přizpůsobit si detík podle potřeby což udělá fakt hodně.
Pro ty kdo chodí bez sluchátek je to samozřejmě výhoda,protože by detík stejně nevyužívaly naplno a můžou být rády že Minelab udělal i dostupnější verzi.
No a pro ty kdo měli v ruce sofistikovanější stroje je paráda že je i verze kde mohou ovlivnit to co dělají . Kdyby byla například pouze šestistovka tak mne by Equinox vůbec nezajímal,
takže podle mne to Minelab udělal dost šikovně.

Delto, ty jsi strašně zajímavý případ blba v plné zbroji ! Detík objednaný nemáš, co přípěvek, tak jenom reješ do ostatních, no, měl by sis každý ráno a možná i večer omývat přirození vlažnó vodó !
Třeba by tě to zklidnilo. Buď nemáš babu, nebo jsi fakt magor ! Choď ven na procházky, jen tak, bez tvýho oblíbenýho detektoru ( Boha jeho - va ), koukni kolem sebe a vnímej přírodu, určitě ti to pomůže. Tady se na ty stránky už taky raději nedívej, nepřináší ti to ani uklidnění, jen tě to nutí psát
samé kraviny. Tož hledej si s tím co máš, nikdo z nás ti to nezávidí a dej ostatním pokoj. Už jsem tě o to prosil, tak prosím ještě jednou ! Termín dodání už se blíží, tak se recenzí, ohlasů dočkáš a uvidíš sám. Třeba se rozhodneš tentokrát pro ten správný detektor a dáš nám, znalče, vědět. Doufám také, že se všem veřejně všem omluvíš, že jsi nedokázal udržet svoji klávesnici na uzdě.
Tak ti přeji, aby ti ta lázeň pomohla a také, abys něco pěkného našel. Vydrž ! Už se dočkáš ! ;-) :-O :-D :-P :-P :-P :-D

No svym způsobem má Delta pravdu :-) Já ho mám taky objednanej, taky nevim co kupuju. Jediny co vim, je to, ze bude lepsi a lehci nez to co mam :-D

Hele já bych neřekl že nám Delta závidí - já kupříkladu starý detík už nemám a nový také ještě nemám a tak jak to počítám tak mám zatím hovno - to se většinou nezávidí.
Předpokládám že tu nejsem sám ;-)

To: Munga - Už 2 měsíce těžkýho absťáku kámo :D
Už ani ty procházky po polích nepomáhají :D

Tenhle tejden měl na LP dorazit Noxík, tak se ptám dorazil už? :-P

Teď si myslím při troše štěstí nejspíš bude expedovat z Austrálie.🙄

taky by mě potěšilo nějaké info. :-)

To jarní počasí je vopruz ;-),to jsem nečekal že bude v zimě takhle pěkně. Ta první várka přijde dřív či později. Spíš čekám že to potom bude chodit po pár kusech a na jaře budu nasrán :-/

Je to tak, už se nemůžu dočkat. Starý detik prodaný, nový objednaný od října či listopadu. Počasí přeje a ruce svrbí.

To počasí nám to dělá schválně a hlavně těm (třeba jako já) kteří jsou už bez detíku, potřeboval jsem dát dohromady koruny no a to už listopadu na vánoce . No snad se dočkáme ale je to tedy už dost zdlouhavé. Lituju prodejce a hlavně třeba zde lovce. Info jsem dnes četl na minelab fb : EQUINOX IS READY TO SHIP. MINELAB WILL PUBLISH A PRODUCT NOTICE ON FRIDAY, FEBRUARY 2nd WITH MORE DETAILS. Takže pokud dopluje a nepotkáho ho osud titanicu, tak do jara je doma :-P :-P :-P :-D :-D :-D

Já bych řek, že až dorazí první k nám do republiky, tak začne tak neskutečně chumelit a přestane až v květnu :-D

jak dlouho to muze trvat lodi? :D

Loď je pomalá , když jsem si nechal posílat balík z USA tak to trvalo tak měsíc ,bylo to levný cca 400 za poštovný , letadlem by to vyšlo cca za 2000 a to by bylo myslím do týdne , pokud se to nesekne na celnici .ale už je to asi 3 roky , nevím jak to může bý teď .Myslím si že to bude nějaká specialní lodní doprava , musí to být rychlejší , to už by ti čekatelé zbláznily kdyby měly čekat další měsíc .

Použil jsem strejdu googla no to jsem neměl dělat :,-( :,-( .
Většina přepravních společností mezi Čínou a Evropou volí trasu Šanghaj/Šen-čen – Southhampton/Rotterdam/Hamburk. Při použití této trasy se pluje přes Adénský záliv a Suezský průplav. Od obeplouvání Afriky se v praxi už upustilo. Délka této trasy je zhruba 20 – 22 tisíc kilometrů. Doba přepravy je od 26 do 35 dní. Tato trasa je používána od sedmdesátých let 19. století.

No to si děláš prdel tak dlouho :-O :-O
Jestli to už vyplulo tak předpokládám že Mára ví kdy to zhruba dorazí když mu detíky přicházejí roky.
Tak co lovci - fakt je to už na lodi ? Bude nějaké informační update??

Podle mě se to dozvíme v pátek ale jelikož nejsem zdatný překladatel tak snad to i poletí letecky . Nechci strašit a doufám že u lovců bude klid a dorazí fakt brzo :-D

tak začal nám první únorový týden a jestli to má trvat ještě měsíc tak si asi pořídím e-track :D

Až dorazí tak dorazí,nemá cenu polemizovat :) přeji Vám všem ať je to co nejdříve :) já osobně si počkám na více testů až pak se rozhodnu až si udělám svůj vlastní obrázek jestli pustim k vodě GM4.Jsem holt zvyklej na analog a digital by mě musel přesvědčit na 100% ;-)

Zajtra je den D....

No spíš bys měl napsat že zítra je zase další den D..
Protože jeden z minulých dní D skončil včera... :-D

Zítra to vypukne!!! je to cítit ve vzduchu :-D

JJ-)) Už je i konspirační teorie, že detektory jsou už u prodejců a zítra za zvuku fanfár se spustí prodej. ;-) :-D

:-D

To Delta : Právě že Nox má tak výborný poměr výkon/cena že až se bude standartně prodávat tak svůj detík už neprodáš za maximální, ale za minimální cenu. ;-) Ten pokles je znatelný už teď.

V té druhé části holt budeš mít pravdu.

Myslíte ze equinox bude fakt lepší jak e-trac nebo dokonce ctx ? Lidi se jich docela dost zbavují a co tu čtu tak aspoň 4 čekatele zde prodali e-trav a čekají na equinox ,

Agecek mam taky dost,ale kdyz neco chci a vim,ze je to dobry tak si to vemu :) a stary poslu dal :) me to delto nezkazis a urcite te v ty hlave hodne hloda ze tahle masinka bude hodne dobra,jinak bys tu porad tak trapne netrolil :D

A je to tady !!! Krásný pohled na palety s Eqinoxi :-D https://www.minelab.com/eur/customer-care/product-notices?article=326353

Teď je otázka kdy dorazí :D

Na to že nich má jít do celého světa tisíce jich na fotu moc není :-/

Delta.Obávám se,že právě v tuto chvíli tomu tvému bezdrátu zvoní umíráček.Dokonce už to zjistili i v XP a začali urychleně makat na nástupci toho tvého bezdrátu.Celá Evropa a celý svět bude teď ve velkém přecházet na Equinoxe :-)

https://www.minelab.com/__files/f/326548/4901-0249-1%20Inst.%20Manual,%20EQUINOX%20600%20800%20EN.pdf

Sice je to anglicky, ale počtení na dlouho :)

Chlapy , já vím že se těšíte ale zase z toho Equinoxe nedělejte svatý grál , s těma přechodama by jsem to zas tak drasticky neviděl , jednou když byla akce na Go-findy tak se to tady taky nakupovalo masově a teď lidi už přišli na to že je to pro děcjka a zájem opadl . Když kouknete sem https://www.minelab.com/metal-detectors/treasure-detectors tak zjistíte na jaké urovni detektor bude , Tam jsou detektory seřazeny v uvozovkách od nejhoršího po nejlepší co se týče výrobku od minelabu . Kdyby to měl být detektor detektorů tak by byl minimálně někde mezi E-trac a CTX . Takovej jsem si na to udělal názor já a vydedukoval z toho jak dále postupovat . A jestli někdo " reaguje " ze pracuje na novém modelu , to stím asi nemá nic společného s tím že minelab má nový model , beztak už i minelab pracuje na nějakém dalším zařízení , takový je pokrok , musí pořád produkovat jinak by je nabídka konkurence porazila . Ať toho nebo toho .

Skipi.No jo,ale xp vyrábí ,jako nejvyšší modelovou řadu ten jmenovaný bezdrát už pěkně dlouho a jediné co za tu dobu provedlo,bylo to,že donutilo majitele onoho bezdrátu koupit nově vyvinuté bílé sondy ,které umí pracovat na vysoké frekvenci. Myslím,že pokud se budou chtít udržet na trhu,tak cena celého stroje s jednotkou bude muset zamířit směrem k Equinoxu.CTX dostane novou aktualizaci a bude spadat do nejvyšší třídy a Etrac si podle mě budou kupovat konzervativní hledači :-)Otázkou za jakou cenu.

Ja s deusem nemám nijak obzvlášt zkušenosti , mě od toho odrazuje ta baterie v cívce a složitý nabíjení tří ruzných součástí detektoru , pravda je že vždy když jsem se setkal s někým osobně kdo ho má a hledaly jsme spolu tak si ho strašně pochvaloval . Nálezy měl taky super , nemohl jsem mu nic vytknout , jsem ale pohodlnej a chci nabit jen blok a hledat , u deuse zapomenu něco dobit a mám dohledaný a můžu jet dom . (stalo se mi to ale i s explorerem že jsem si řikal že to ještě vydrží a nevydrželo , po 10 minutach jsem musel domů ) asi se nedá říct přesně který je lepší , prostě někomu sedne to a někom zase něco jiného , vždy se najdou 2 konkurenti kteří se poměřuji ať se podíváš do jakéhokoli odvětví , Nikon vs. Canon , Apple vs. Samsung , Nike vs. Adidas atd.atd ...

Canon vs Smena ;-)

je to nielen novy detektor -ale aj nova technologia-a 4X4..... ;-)

Když už se odbočilo k foťákum, tak sem hodím něco úsměvného na odlehčení a uvolnění napětí při čekání na Equinox. Ptal jsem se kamaráda (foto profesionála) co je lepší, zda Canon nebo Nikon. Dostalo se mi této odpovědi: Uchop Canon, pošli ho po schodech a dole ti dopadne Nikon :-D :-D :-D :-D

Jak vidno, každý má svou oblíbenou značku, své zkušenosti a je fuk zda jde o fotoaparát nebo detektor, boty atd atd ;-)

A nejvíc mě baví mobilní prodejci XP na diskuzním fóru o Equinoxu,že Delta ;-)Že tě hanba nefackuje ;-)Ale kde neni sebereflexe a slušné vychování tam holt ani pán bůh nic nezmůže.

k těm foťákům ,tak před hledáním jsem hodně fotil , měl jsem nikon , fotil jsem i svatby a ratolesti byl jsem takový amatér poloprofesionál , a s kolegi fotografi jsme se shodli na tom že ty foťáky jsou vlastně stejný , že člověk při koupi má přemýšlet spíš nad tím co mají jeho kamarádi aby jsme si mohli půjčovat objektivy a příslušenství atd protože samozřejmě konkurence není kompatibilní . s detektory to možná bude podobný , taky si s kámošem pujčujeme cívky .

Tak podle toho podrobného návodu je teď jasný , že 800 je nejen rychlejší , ale i hlubší , takže ty peníze navíc nejsou jen za sluchátka .... :-)

To Skipi- ja nečekám že bude výkonově lepší než trakař,ale čekám že se mu bude hodně přibližovat. Výkon je jen jeden aspekt a ja přecházím kuli váze. Kombinace výkon,váha,vodotěsnost,bezdrat a cena je dohromady lepší detík. Kombinace Trakař + zkušený operator bude pořád super.

opravdu chcete srovnávat go find s noxem? to o vas něco vypovida :D delta se ted hodne snazi trolit,protoze se mu to blizi,pak uz bude moc francouze cpát nekomu jen na fb strankach začínáme s detektory :D

No nesrovnaval jsem detektor Vs. detektor ale situaci okolo prodeje , ty jsou si hodně podobně , taky se čekalo na dodávku , nebylo to ale tak drastické jak teď

Nebo vlastně se nečekalo na dodávku ale byl omezeny počet kusů za nějakou lepší cenu která se mimochodem pak už nezvedla a zůstala stejná doposud , během dvou dnů to bylo vyprodány .

Delta kedze hladanie zavisi na X faktoroch-ako sam hovoris ... tak je dobre mat Rychly a Multifrekvencny detektor ako je Equinox... :-P- ...a nejde iba o hlbku...... :-)

Neprijde mi ze by s go findama pobihalo nejaky vetsi mnozstvi lidi,uz od pohledu to byl detskej detektor a trosku rozumnější clovek to koupit nemohl a ty testy co byli na lovcich zadne oslnive dosahy nemelo jak tady pisete,srovnavat tyhle dve situace je proste blbost,go findy se prodali z jineho duvodu nez se prodava nox,nox ma kombinaci vlastnosti ktere jinej detektor nema a uz dle testu ktere nedelal vyrobce nebo dle treba patentu ktere jsou pouzity u detektoru je jasne,ze pujde o vyjimecny detektor

Zdravicko lidicky,nevite nekdo jak to jde do hloubky u ekvinoxu 800 nikde jsem se to nedocetl ale asi to zavisi na velikosti predmetu ze? jak je to u kazdeho detektoru skoro.Dekuji za odpovedi

peknej a cenove dostupnej zato vse.Ale chvilku pockam na dalsi testy a info

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben