Představení detektoru kovů řady Minelab Equinox

Kategorie: Minelab - recenze a testy , Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Jak asi řada z vás ví, tento víkend jsme strávili ve Spojeném království na představení nové řady detektorů kovů Minelab Equinox. V pátek bylo slavnostní představení celé řady na setkání distributorů Minelabu a v sobotu pak pro veřejnost na Rally Detectival 2017. Řada detektorů Minelab Equinox používá novou technologii Multi IQ. Nejedná se tak o nějaké pokračování stávajících technologických řad X-Terra, FBS atd. Vývoj této nové řady trval několik let s podstatě jednoznačným zadáním: lehký, přesný, vysoce výkonný detektor s možností ponoření do 3 metrů. Musíme říci, že inženýři v Minelabu zcela předčili očekávání naprosto všech zúčastněných!
Představení detektorů na akci Detectival pak bylo trochu peprné v tom, že se minulý rok jednalo o akci určenou pouze pro majitele detektorů XPlorer a tak zde byla asi ta největší koncentrace Deusu v Evropě. Je třeba říci, že přesně o tohle Minelabu šlo, aby si právě tento detektor mohli hledači porovnat s Equinoxem. No, byla to docela legrace, ale pokud máte něco, co je v podstatě po všech stránkách lepší, proč to neukázat. Navíc XP Minelabu okopává kotníky celé roky, někteří pověstní prodejci, co na prodejnách měli vedle XPček Minelaby, aby ukazovali, jakéže jsou ty jejich klacíky výhra..... No jednou to asi chtělo taky se ozvat, zvláště když jde o firmu, která tady směr vývoje technologií udává celé roky.

Equinox 600 a Equinox 800

V tuto chvíli má řada detektorů dva přístroje, 600stovku a 800stovku. Přístroje se od sebe liší v počtu pracovních frekvencí a také v použití bezdrátových technologií. Sami jsme měli možnost testovat model Equinox 800 a to nejenom na polygonu, ale především v reálném hledání přímo na místních polích. Určitě přijdeme brzy s řadou velkých testů, teď mohu pouze říci, že detektor chodí nad všechna očekávání. Přístroj je navíc velice klidný a to i při nastavení vysoké citlivosti. Bombastická je také stabilita ukazatele ID na LCD. A pak jsou tady samozřejmě dvě nejdůležitější hodnoty a to je dosah a separace. V obou případech je skvělá a to je ještě potřeba zmínit, že u Equinoxu si můžete nastavit délku časovky (rychlost). Díky tomu se v lokalitě s extrémním množstvím odpadu dostanete na zcela mimořádné separační hodnoty. V příštím týdnu bychom měli dostat první detektor pro dlouhodobé testování, můžete se tak těšit na řadu videí a recenzí rozdílů použití jednotlivých pracovních módů, frekvencí atd., navíc Petr by rád ještě detektor pořádně "povodil" ve vodě, dokud se neudělá zima.

Základní tabulka rozdílů řady Equinox

3 Detekční režimy (park, pole, pláž)      

4 Detekční režimy (park, pole, pláž, zlato)

4 možnosti nastavení pracovní frekvence (5kHz, 10kHz, 15kHz, Multi -  všechny frekvence současně) 6 možností nastavení pracovní frekvence (5kHz, 10kHz, 15kHz, 20kHz, 40kHz, Multi - všechny frekvence současně)
Klasická sluchátka v ceně (kabel) Bluetooth sluchátka Minelab a bezdrátový modul WM 08 v ceně

Společné vlastnosti obou detektorů

  • Vodotěsný do 3 metrů
  • Váha 1,3kg včetně baterie a krytu cívky
  • Základní cívka 11" (28 cm) 2D
  • K dispozici budou ihned se spuštěním prodeje také cívky 5" a 15x12" 2D (13cm a 38x30 cm)
  • Třídílná, pevná a tuhá konstrukce
  • Díky skvěle lehké základní sondě, velice dobře vyvážený detektor

Samozřejmě důležitým faktorem je také cena. Tu dokázali tentokrát v Minelabu opravdu stlačit na hodnotu, která udělá radost všem. Ceny detektorů by tak měly v prosinci být:

Minelab Equinox 600: 17 499 Kč s DPH

Minelab Equinox 800: 23 990 Kč s DPH

* ceny se odvíjejí od kurzu CZK/EUR a LP si vyhrazuje jejich možnou změnu
* jedná se o zaváděcí snížené ceny platné do 1.1.2018

Jelikož jsem během víkendu dostal opravdu hodně dotazů, na které jsem neměl kdy odpovídat a navíc se stále opakovaly, pokusím se na ně odpovědět nyní, všem společně:

Proč nemá Equinox bezdrátovou cívku?
 
V bezdrátovém propojení jednotky a cívky není žádné plus pro dosažení většího dosahu nebo lepší separace. Naopak, přináší řadu problémů. Především je to nabíjení dalšího kousku vybavení, nevodotěsnost (pokud tedy nebudete používat “šnorchl” z igelitu a touto cestou se tedy Minilab rozhodně nevydá). Sonda na Equinoxu je tak navíc krásně lehká a díky tomu je detektor velice příjemný v ruce i s cívkou o velikosti 28 cm!
 
V ceně Equinoxu 800 budou jak “bezdráty” tak “krabička” pro připojení vlastních sluchátek?
 
Ano, přesně tak. Equinox 800 má v základním vybavení jak bezdrátová sluchátka tak přijímač pro připojení vlastních oblíbených sluchátek. Equinox 600 má pouze vysílač pro připojení sluchátek, ty ale nejsou v ceně.
 
Proč nemá Equinox teleskopickou konstrukci?
 
Třídílná konstrukce byl požadavek většiny distributorů Minelabu. Jde o to, že je velice tuhá, netrpí na žádné “vakly” atd. Vzhledem k tomu, že detektor má jak jednotku, tak loketní opěrku na kruhovém úchytu, je jasné, že se řada teleskopů objeví okamžitě se spuštěním prodeje. Sám za sebe mohu říci, že jsem si teleskop udělal před časem na vlastní X-Teře 705. Nakonec jsem se vrátil zpět ke klasické konstrukci.
 
Jakou má detektor výdrž baterií, jaké jsou tam baterie a jak se nabíjí. Je baterie vyměnitelná?
 
Minimální výdrž baterie by měla být 12 hodin.  Baterie je v ručce a je vyměnitelná, je zde ale doporučení, aby to dělal servis, jelikož zde může dojít k poškození vodotěsnosti (baterie je v ručce).  Nabíjí se přes skvěle navržený magnetický konektor a nabíjení je velice rychlé. Bohužel nemám k dispozici tabulku a tak nemohu napsat kolik tam bylo minut. Navíc Equinox má v loketce udělaný úchyt na power banku, kterou začne Minelab prodávat v 1Q 2018. Ta by měla řešit případný problém s tím, že by jste detektor zapomněli nabít. Detektor se z ní bude dát rychle nabíjet a navíc ,můžete rovnou přístroj používat. Baterie v detektoru jsou Li-Ion.
 
Chtěl bych nahrát do CTX 3030 Equinoxe?
 
Tak to opravdu možné není, jsou to zcela rozdílné technologie. Mohu ale všem majitelům CTX 3030 prozradit, že v 1Q 2018 se dočkají opravdu velké aktualizace CTX. Pak tento požadavek nebude mít opodstatnění.
 
Co si budeš kupovat 600 a nebo 800?
 
Jednoznačně Equinoxe 800, když už něco chci tak se vším všudy.
 
Mohl by jsi detektor porovnat s E-Tracem/CTX
 
Detektor je o chloupek mělčí. Tady jsme samozřejmě nemohli otestovat vše, jelikož času bylo málo. Ale mohl jsem vše probrat s lidmi, kteří detektor testují od ledna (např. Gordon Haritage). Je jasné že z FBS se dá vyrazit nějaký ten centimetr navíc a to na větší a velké předměty. Na druhou stranu je pro některé hledače nastavování detektorů s FBS trochu problém, Equinoxe dá opravdu každý a také díky váze se dá proběhat větší plocha.
 
Proč jsou ty bezdráty tak velký?
 
Sluchátka nijak velká nejsou, navíc jsou krásně lehká a sedí na hlavě opravdu hezky. Sluchátka pro Minelab vyrábí Koss a jelikož výrobky této značky používám takřka 20 let.... jsem velice spokojený.
 
Kdy bude detektor/y v prodeji?
 
Oba detektory by zde měly být před vánoci. Během týdne ale půjde již detektor objednat (předobjednávka).
 
Budete dělat nějakou předváděcí akci?
 
Ano, vzhledem k tomu, že detektory ale přijdou až v prosinci, bude to v závislosti na počasí až někdy na začátku dubna. Navíc je tady dohoda s Minelabem, že by se jednalo o takový Minelab den na 2,  s domluveným ubytováním, hledáním, archeology atd., a to vše pouze pro majitele detektorů Minelab nebo fanoušky značky. Další předvádění pak bude na klasickém celosvětovém Minelab dni, který ale proběhne v novém formátu, který ještě upřesníme. Určitě to nebude již v pražské Zoo.
 
Ty předváděné kusy jsou nějaká beta verze?
 
V detektorech chybí nahraný režim pro hledání přírodního zlata a nemají zapojený bezdrátový vysílač. Jinak jsou již tak, jak budou padat z produkce.
 
Bezdrátová sluchátka pro Equinox 600 a 800
 
Jednotka Equinoxu 800
 
Zadní strana jednotky Equinoxe. Je zde vidět hezky vstup pro podvodní sluchátka a kontakt pro nabíjení detektoru.
 
Panoramatická fotografie od Petra. Krajina hezká, ale jak neustále opakovalo cca. 800 účastníků celé akce "very, very, very quiet fields". Představa, že za tohle hledání účastnící pořadatelům zaplatili 50 liber.... je to docela dost. Přesto máme jeden velký poznatek. Za celý den jsme v poli nenašli ani jediný kousek plastu...... evidentně si tady vlastní půdy váží více než u nás. 4 lidi, celý den, ani jeden kousek..... .  Je to na velké zamyšlení.
 
Část Petrových nálezů. Barev bylo tedy velice málo, nejvíce olověných kulek, dost brutálních ráží. Petr ale našel i olověný přeslen a navíc něco jako extrémně tenký římánek, který jsme nedokázali určit.
 

Video

Jelikož původně se všichni zavázali, že nebudou na akci dělat žádná videa, nic jsme netočili. Tedy evidentně se toho všichni nedrželi. Už na místě všichni věděli, že rusové popadli první kus co viděli a utekli s ním do lesa. Tohle video ale točil někdo jiný, klučina z Boise Idaho v USA (asi mu to přišlo líto :-) ). To video je natočené na tom nejšílenějším fleku vedle polygonu, kde v tu dobu bylo zapnutých opravdu hodně dalších detektorů. Je to tak jenom pro představu.

První video na Jílovském polygonu

Dnes jsem natočili první kratší video s 800 stovkou. Je to jenom takové ťuknutí a ochutnávka. Další videa s již produkčním kusem budeme určitě točit na konci listopadu. Také poprvé chceme přidat k videím, které bude postupně pouštět Minelab české titulky. Viděli jsme jich několik a musím se přiznat, že takto by jsme to asi nenatočily. Navíc instruktážní video s Rocky Mountain je trochu nad naše možnosti :-).

Equinox a první test čediče

S Danem (Habán) jsme včera udělali docela zajímavý testík. Dan patří mezi ty kluky, kteří mají s pohybem v čedičových lokalitách opravdu velké zkušenosti. Přivezl si pořádný šutr a oznámil, že tento tedy opravdu stojí za to. Mimochodem prý mu říkají Karel, tedy tomu šutru. V tu chvíli mi to nedocvaklo, ale teď když jsem to začal psát, tak se ho musím zeptat, zda je to kvůli tomu, že tak řve? Jako že by dostal jméno po našem zlatém slavíku a německé zlaté slepici? :-)

Každopádně s tímhle kouskem si neporadí takřka nic. Nám se podařilo, aby kámen nebyl slyšet především v multifrekvenci. I tam jsem ale narazily na docela zajímavou věc. Všechny frekvence mají pracovní kanály od –9 do +9. Nebude se pravděpodobně jednat jenom o nějaký frekvenční posun, spíš o nějaký podstatně sofistikovanější typ filtru. Každopádně kámen zmizel při frekvenčním nastavení od cca. kanálu + 3 a vyšším.  I na 20 kHz jsme v podstatě zopakovali podobný výsledek. Samozřejmě toto není úplně objektivní test a až tady bude sériová mašina, Dan ji z klukama vezme na ty nejšílenější místa u nás... přesto příslib tedy opravdu hodně velký :-).

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Čoveče, to vypadá hodně slušně a cenově je to docela bomba. Sakra, teď mám brouka v hlavě. :-)

To Delta: Přepočet je ještě šílenější, než si vůbec umíš představit. Detektory jedou z Australie do obřího skladu v USA (přepočet AD-USD) pak frčí do Evropy (USD-EURO) a následně k nám (EURO-KČ). Každopádně to vždy vychází tak nějak podobně. Problém je samozřejmě, že u nás se všude platí DPH. Ceny v USD jsou bez DPH (VAT) a taky je potřeba připočíst 4% clo a nějakou dopravu. Z ní se zase platí clo. Pokud to uděláš, určitě zjistíš, že cena v ČR a SR je velice dobrá.

Co se týče programů. Každý program má dva nastavitelné podprogramy. Každý z těchto podprogramu muže používat 6 frekvenčních nastavení. Dohromady je to tak 30 možností.... mě to příjde až dost ;-)

Režim přírodní zlato se využívat určitě bude. O to tedy strach nemám. Pláž má filtry na sole. Primárně je to tak do mořské vody, kde by detektor měl být jako beránek.

...super kousek to je přesně na co čekám už několik let...a jeto brutálně rychlý....:-O :-O :-O :-O :-O

https://www.youtube.com/watch?v=-yKHpUiHQZc

to Elmara:Jeden detail jak se to chová když se pustí všechny freq. o proti jedné.Díky

Impact vs Equinox ? uděláte pak nějaký porovnání ? Váhal sem nad impactem a už mám zase brouka v hlavě

To Delta: Minelab bude mít do konce roku velký moderní sklad v Evropě (Holandsko). Reakce na objednávky od distributorů budou daleko rychlejší.

To Enki: já to testoval, ale těch poznatků je hodně a musím vše ještě nachodit. Rovnou mohu napsat, že v multifrekvenci je naprosto dokonalá diskriminace. Více až něco s Peťou a Pilotem nachodíme, aby to bylo opravdu přesné.

To basty: ne, takové testy dělat nemužeme. To si musí hledači udělat sami, bylo by to neobjektivní. Porovnání budou, ale pouze v rámci značky.

..ok díky!!! ;-)

Díky chápu to je pravda podrejvat někomu půdu by zrovna od prodejce nebylo fér.

Libi a moc, ale to s tou konkurenci me prijde trochu zbytecne ... :,-( Navic si myslim, ze Equinox ublizi daleko vic treba takovemu Garrettu a vubec US vyrobcum (i kdyz tisic lidi, tisic chuti). Kazdopadne kdo vi s cim bychom chodili nebyt konkurence ze ? ;-)
Jinak ikonky jsou jak pro deti ze skolky, ale co se da delat. Jestli to bude jedina vec co se mi prilis nelibi, tak je to fajn ... ;-)

Jo, jen taková blbá otázka, jaká je správná výslovnost Equinox? :-)

To Boogeman: https://slovnik.seznam.cz/cz-en/?q=equinox :)

Sami tomu říkáme normálně "ekvinoks"

Jen jestli toho super skvěle perfektní neni v tomhle okamžiku až moc...

Jako teda na tom videu ty mince v tom oblouku toho železnýho srpu to je mazec, obzvláště v tomhle směru :-O To si myslím nedá skoro žádnej detík.. Jdu se obléknout a podívat se na to ;-) :-D

Zdarec všem krtkům.
Když se mluvilo, že bude nějaká novinka od
MINELABU, tak jsem očekával vytuněný
CTX s cenou tak kolem 50 tis. Ale toto
je velmi příjemná podpásovka. Držím
palce a už začínám krmit prasátko. :-D

Zeptám se, co jsi Marku tímto myslel??

"No, byla to docela legrace, ale pokud máte něco, co je v podstatě po všech stránkách lepší, proč to neukázat"

Mám od toho odvodit, že tento detektor je lepší na celé čáře a ve všech klíčových parametrech, než kupříkladu dobře nastavený XP Deus s vysokofrekvenční cívkou na frekvenci 28 khz ??

Kromě toho, že nabízí funkci možnosti nastavit rychlost obnovy, což XP umí roky se mi zdá trochu alibistické tvrzení, že bezdrátová cívka je spíše na obtíž.
Docela rád bych viděl nějaké čísla, kolik se na LP reklamuje nebo servisuje poškozených kabelů od cívek na rozdíl od bezdrátového přenosu konkurence.

Napadá mě hned Impact, kde se kabely od cívky pokazily 2 ze 3 mých kamarádů cca po 1-2 měsících. No nechme to stranou, bůh ví kolik jich vlastně bylo a bude.

Já se nesnažím trolit Equinox, jelikož jsem neměl možnost ho vyzkoušet, tak jako ostatní detektory. Nicméně pokud tomu opravdu je, tak dle tohoto tvrzení by se jednalo o opravdovou bombu která nemá obdoby.

Bylo by možné se domluvit na přímém porovnání třeba se zmiňovaným Deusem?? Někde v terénu? I na polygonu až budete mít testovací kus k dispozici??

Ahoj.Mám dotaz.A jak si stojí s ?dosahem a stabilitou v čedicich a rusivych elementem jako ohhradníky vysílače atd.Apro mě podstatná informace.diky za info. ;-)

Kuva to je mazlíček , asi začnu krmit sviňku , než nasezrim , bude to veterán , ale nevadí���

To cívka: sondy a kabely na Minelabech jsou takřka bez závad. Vadných sond je naprosté minimum a jsem přesvědčený, že těch na Deusech, co jim zdechla baterie nebo nabíjení, někdo je vykoupal atd, bude podstatně více. Ostaně díky tomu, že děláme servis Minelabu po celé Evropě a jsou tam dealeři, kteří dělají obě značky, nám tady už dvakrát přistála plná bedna vadných cívek, které jsme pak odesílali do Francie a oní nám zase ty naše Minelaby (prohozené štítky na bednách). V bezdrátovém propojení cívky a jednotky nevidím žádnou výhodu, nulový přínos co se týče lepší hloubky, citlivosti atd. Proč to dělat? Stačí dát kvalitní kabel, je to navždy a vodotěsné.

Equinox je skvělý a problém právě Deusářů je v tom, že si málokdo porovnal dosah třeba s E-tracem. Nebo si skusil vzít nějaký cíl v chuzí atd. Já neříkám, že je Deus špatný detektor, ale hluboký jako Minelaby není.

Až tady detektor bude, mužeš kdykoli přiijet. Ukážu ti jak se Equinox nastavuje (nic na tom není) a budeš si moci polygon proběhnout sám a detektory si taky sám porovnat. Porovnávky pro zákazníky neděláme, to je za hranou.

To marzus: detektor velice klidný, naprsto nenáchylný k rušení. To je potřeba tedy opravdu zdůraznit. Čediče, absolutně nevíme. To se musí otestovat. Znám příliš velice dobrých detektorů, které čediče nedávají. ;-)

Už se těším na testy.Zatím to vypadá,že tahle mašinka bude umět.No nechme se překvapit ;-)Co vím,ale přesně je ,že mám brouka v hlavě :-D :-D :-D

Ještě PS Cívka: díky dvěma kamarádům, který Deuse běžně chodí kvůli poměru váhy/výkon jsem se ho naučil taky nastavovat. Je to tiž realita, že 90% kluků co si u nás s ním prošli polygon, ho mělo nastavený hodně blbě. Často se omýlala složitost nastavení E-tracu... já bych řekl, že Deus na tom tedy určitě není lépe a hodně lidí to nastavení nedá.

Líbí se mi, až na ten kabel na povrchu tyče tedy. Minelab mám rád...nebyl by pro ně problém vést ho v tyči. Hmotnost je skvělá, obnova a separace taky. Uvidím ještě podle relevantních testů a přesně vím na koho to kluci z Minelabu zaměřili :-).

Měnit ale nebudu, možná až mě chytnou záda :-D

Nevím co je na E-Trac děsivě složitého. Vždyť je to jen o uších a o hlavě. Svému myšlení se nesnažit pomoci, jet na tvrdo Conduct s maximem tónů, na max. citlivost dle možností , pohrát si jen případně s režimy DEEP, odezvou SMOOTH a LONG a štelovat, někdy uměle, CHANNEL.

Parvus Zikmunda pri pomalé chůzi (meřeno) cca 24 cm. Bez zaváhání. A šlo by i hlouběji.

To Czert: já jenom mohu souhlasit :-) :-) :-)

Slíbil jsem sice mému GMku, že si ho už nechám, ale představa, že s tímto "ekvinoksem" lítám po rusolágrech .... :-D Nedá se nic dělat, začínám šetřit :-D :-D

Moc díky za info!!! Už jsem zvědav na testy ;-)

To Delta....prosím pověz mi jestli jsi hledal někdy s Deusem v moři? Jeden kamarád se právě z Chorvatska vrátil:-))) A to ,jak si zahledal s Deusem v moři bylo úžasné. Prakticky to bylo nemožné ve slané vodě.
Takže hledání ve vodě jo....ale v moři to moc nejede...nepřipadá mi to moc férové...pokud na to neupozorní výrobce nebo prodejce.

Počkám do jara, vyjasní se co je PR a co skutečnost ;-)

Ja to vidím ako terru o stupeň vyššie.Trochu dizajnovo skopírovali quest ale k horšiemu,podpera detektora je lepšia pod rukou a nie vzadu.Nokta impakt tiež to už má ,tú podperu ako pod guľomet :).Divím sa tej okrúhlej cievke,je super na hlbku na polygone ale praktickejšia je biaxiálna,všetky "druhoradé"detektory na ňu prešli.Prednastavené programy považujem za totalitu.Stačilo by na kus kartonu napísať priemerné nastavenie na pláž ,na les,na pole a do púšte na zlato.Nie prednastavené programy ale nastavim si čo chcem a posledné nastavenie je v pameti.Plus samozrejme ked nič nejde,tovarenske nastavenie.No ale nekritizujem,vidím to celkovo na pichnutie palice do mraveniska.Ten lacnejší si určite kúpim,ked bude v predaji.Testy dovtedy budú na jútbe 8-)

Je to trochu mimo diskuzi ale kupte zuklošovi k Vánocům místo těch tenisek poradny boty :-D

Cucinko, Marek už to tady nahoře napsal. Abys to nemusel hledat, zkopíroval jsem ti to ���
Co se týče programů. Každý program má dva nastavitelné podprogramy. Každý z těchto podprogramu muže používat 6 frekvenčních nastavení. Dohromady je to tak 30 možností....

Já mám také dotaz. Všude se píše o upgrade CTX3030, co takhle upgrade trakaře? ���

To Křemilek: on si je ráno po snídani zapoměl přezout :-) Ale je to srdcař, nakonec v nich i letěl domů :-). V podstatě je to ale jedno, jelikož než já a pilot projdeme 1 km, tak Petr udělá 3. Taky toho má vždy nejvíc ;-) Na příštím mistru je to jednoznačně jednička LP týmu :-)

To Delta... v pohodě. Možná jsem ten příspěvek napsal zbytečně agresivně. Mě jen překvapilo,že když se prodává nějaké zařízení k detektoru pro hledání ve vodě....platí to hledání pouze pro sladkou vodu,ale nikde se o tom nepíše.

Tak musím říci, že bylo mnoho povyku, ale na Explorera nebo Etraca asi nemá. Ani ta osmistovka. Na to, že vás všechny táhli až do Anglie, toho moc neukázali. Je to pěkné, že je snaha šlápnout Deusu na křídla, ale trvalo to příliš dlouho. Humbuk udělali, tajností a zákazů až běda, výsledek mě nepřesvědčil. Proč sakra po pravdě neukážou co to umí. Nic na vzduchu, ale zakopané vzorky v zemi, mince z niklu, železa, mědi, mosazi, zinku, olovo, stříbro, zlato různých ryzostí a velikosti, včetně nugetků od 0,1 gramu do cca 5 - 10 gramů. Ať to všichni vidí a pak se můžou rozhodnout. Co je platné ukazovat novou techniku - ó jak je krásný, když se nepředvede mozek toho detektoru ! Ať se jdou vycpat, Etraca mám rád, ale chci něco citlivějšího a se správným a pravdivým vyhodnocením. Na pidižlíky to bohužel není, tím myslím zlata mikro velikosti. Fakt jsem doufal, že to bude alespoň něco mezi Trakem a 3030..No, bohužel, počkáme ještě na testíky a uvidíme. ;-)

Krokodill a Elmara ,číňania majú aj v tomto prsty to nepochybujem ani na sekundu.

Já jsem rád, že neukázali, co umí. Tak jako jsem rád, že všichni nemají Trakaře, nebo CTX. Pak by v zemi nic nezůstalo :-) :-)

Tož našlapané technikó to je hnedle jako Go-Find 60, enem se to tak nevakle :-P

Ale že je to fešák ten Equinox... a dál se uvidí... ;-)

Teda musím uznat,že to celkově vypadá dost dobře. :-)

Mam jednu pro me dost dulezitou otazku,co vseu nej pujde nastavit?jde si nak poradne pohrat s nastavenim? Diky za pripadnou odpoved

to Zajda444: Marek už to tady nahoře napsal. Abys to nemusel hledat, zkopíroval jsem ti to:
Co se týče programů. Každý program má dva nastavitelné podprogramy. Každý z těchto podprogramu muže používat 6 frekvenčních nastavení. Dohromady je to tak 30 možností...

Enki, Zajda444: To je sice hezky receno, ale nic to vlastne nerika ... :-D
Zajemci o detailnejsi nastaveni, budou asi zklamani, jestli je to finalni verze jak rika Elmara. Je to v podstate detektor zapni a jdi, kde je jen to zakladni nastaveni+ rychlost obnovy, notch, prepinani frekvenci, noise cancel ...(?) Uvidime jestli nebude E1000 pro narocnejsi z nas ... ;-)

Mňa najviac potešil upgrade firmware na ctx. Dúfam že dodržia termín 1Q 2018. Elmara mas info čoho sa budu týkať zmeny?

Enki :-D jestli jsou pro tebe tohle moznosti nastaveni tak newim ani co na to rict :-D samozrejme mi jde o to s cim vsim si muzu hrat aby to nebyla jen diskriminace odladeni a citlivost jako u lepsich valemanu :D ale jestli si s nim pujde pohrat jako prave s deusem ci jeho starsima braskama nebo treba s aka detikama,na naky programy ve vysledku kali pes,me jde o plnou nastavitelnost detektoru

Jak laborovat s timto detikem a co s tim bude mozno se dovime az dostanou detiky na testovani man dojem ze psal Elmara v dubnu do te doby asi budou jen otazky :-P

To Freex: Nevím
To Kojot: Váhu budu vědět někdy příští týden, ale je opravdu lehoučká ;-)
To Jerry68: Detektor pro naše testování tady bude příští týden. Detektory k prodeji cca druhý týden v prosinci.
To Zajda: detektor má v podstatě všechno nastavení. Co ti tam chybí?

Mě to trochu připomíná. ..A už jsme zase o krok před nimi... :-P Né rivalita musí bejt :-D
Mašinka hodně zajímavá.Počkáme na pořádné testy.

Marku, děkuju za objektivitu. Určitě se někdy zastavím.

To mysak: žádný výrobce nechvaluje testovat detektory různých značek proti sobě. Je to pak vždy hodně neobjektivní a z mého pohledu pak také neslušné. Podobné porovnávky mají dělat zcela nezávislí hledači, pokud možno lidi, kteří hledají celé roky a mají z detektory dané značky mnohaleté zkušenosti. Ideální pak je, když z daným typem detektoru má hledač odchozeno minimálně rok v co největším počtu prostředí. Když pujdu porovnávat Equinoxe s Deusem a napíšu tady jak to chodí, budeš mi to věřit a nebo si prostě řekneš, prodává Minelaby a tak je to jasný?

To cívka: jasně, znáš to, nakonec je to vždy tak, že polovina toho jak detektor chodí je v rukách. O nálezech ani nemluvě :)

To Elmara tak to je celkem rychle tak at vam to pocasi vyjde na testy dik za odpověď :-P

Jsem domluvený s Křemílkem, že by jsme na konci záři natočili pořádný videa. Tam by se trocha sluníčka opravdu hodila :-) Jinak mi takové počasí jako je dnes na hledání vůbec nevadí, spíše naopak. Není vedro, žádné mouchy.... paráda ;-)

No mě to příjde že zkombinovali Go find s Xterou , čekal jsem že přídou s detektorem spíše něco mezi E-trakem a CTX 3030 . Sice s hledáním nejspíš na nějaký čas končím ( z nedostatku času ) , je ale možné že se k tomu zase vrátím , pokud se mi nepodaří prodat Explorer tak ho měnit nebudu a nebo by jsem pak sáhnul právě po E-traku nebo CTX ,

Vzhledem k tomu, že mi starý Minelab nedávnou dosloužil, je pro mně výběr nového stroje zrovna aktuální. Sice už mám horkého favorita, ale teď jsem trošku nalomený to přehodnotit. ;-) Ale musím se smát, jak tady všichni pomlouvají Francouze, před 14 dny jsme ho zkoušeli u nás na polygonu ve Kdyni, samozřejmě v individuálním nastavení a byl jsem překvapen. :-) Jeho velkou výhodou je rychlost a váha. Řekl bych, že tady páni od Minelabu trochu zaspali, tahle novinka měla přijít nejméně před rokem.

Vondrejs...popiš trošku podrobněji ty testy.Svahový polygon nebo kopané díry ,nebo trubkový.A na co jste zkoušeli dosahy?Na mince na relik předměty?Jak mineralizovaná je tam půda?Pokud to byly mince...v jakých hloubkách a jaký materiál.Byly ideálně na plocho,nebo natočeny v zemi?Horní vrstva půdy pokud šlo o svahový polygon byla původní,nebo upravená?A zkoušeli jste v chůzi projít polygon,nebo jste přišli nad cíl a tam zkoušeli jestli zachytíte signál?Zajímá mě to hodně.Protože se tomu dost věnuji.Ale současně s tím říkám nejlepší polygon je skutečná realita,tam se vždycky pozná pravda. ;-)

Osobně bych se za nezávislé testováni v ČR všech značek detektorů ...pod dohledem nezávisleho rozhodčího za jasně stanovených podmínek a a s pořízením veřejně dostupného videozáznamu přimlouval.S tím,že by to mohlo probíhat dvakrát ročně.A testoval by se dosah,diskriminace a schopnost separace. :-)


To Nord: Tak mi tady ten polygon už máme delší dobu. Nejstarší věci tam byly zakopány už před 13 lety. Původně děláno jako hloubkový na barevné cíle, pak jsme postupně přidávali i menší věci a různě je natáčeli na plocho atd. Je to kopaný na rovině. Každá věc je nějakých 30 až 45 cm před kolíkem. Minerálka je tam trošku, není to úplně čistá půda jako v okolí. Ale do čediče to má zase daleko. :-) V minulosti jsme i psali výsledky jednotlivých značek a pak to zveřejňovali, ale po špatných zkušenostech s lidma už raději nic nezaznamenáváme. Každý si tam má možnost vyzkoušet co by při hledání kopal a co přejde. :-D Pak je i separační, kde jsou v malé hloubce stříbrné mince a všude kolem je železný bordel. Samozřejmě to bereme už spíš jako legarci, skutečná realita je k nezaplacení...:-D Přesně jak říkáš.

:-)Špatné zkušenosti s lidma?Nelíbili se jim dosažené výsledky?

Porovnávat detektory konkurenčních značek je značně zavádějící a myslím jsi že kolikrát jsou videa točená dost učelově,pokud je uřčelem videa vyzvednout určitý model oproti konkurenci stačí konkurenční přistroj špatně nastavit přepálit zem apod a video je na světě :D

Krom toho není problém detektor upravit tak aby neviděl tolar v 10 cm :D :D :D

Ne spíš se báli výsledků, tak se to porovnávání pak omezilo na pár značek. Nebo se výsledkama oháněli, že jejich detektor je ten nej, ale mi od začátku tvrdili, že je to pouze orientační a v terénu je to něco jiného. A jak píše Elmara, hodně záleží na tom, jak dlouho s tím majitel má nachozeno v terénu. ;-)

To Delta: to že nepovažuješ za důležité si detektor nachodit je chyba. Neumím si představit, že někomu strčím detektor jako je E-trac nebo CTX 3030 poprve do ruky a hurá běž ukázat co v tom detektoru je. Pak ty výsledky jsou prostě uplně nesmyslný. V testu nešlo o klasické srovnání, byly to všechno naše detektory a šlo o to ukázat jak vypadají reálné dosahy levných analogů a jak jsou si relativně podobné. I když to byly jenom naše detíky... stejně to bylo na hraně. Proto se to už nedělá.

To Nord: byla by to legrace. Ale něco podobného vlastně funguje a fungovalo na Kdyni? Nevím zda se tam ty výsledky ještě píšou. Zeptám se Dana (Habána).

a kde je program pro les jestli třeba v Austrálii nemají lesy tak v u nás a v Evropě ještě jsou :-) ;

To Jaccob...no to by se právě muselo vymyslet.Rozhodně by jsi třeba nemohl ty soutěžit s Deusem :-) :-) A někdo z druhé strany barikády s Etracem :-)

To HAIR69: V Australii jsou jak lesy mírného pásma (asi jako tady) pak vysokohorské porosty jako v Alpách a také obří deštný prales. Režim pro "Les" tam je... strom á lavička :) Máš pod ním dva podprogramy, mužeš si nastavit třeba pro listnáče a jehličí :-) :-) :-)

Ve Kdyni se už výsledky nepíšou několik let. Už jsem to psal výše i proč, nebavilo nás pořád přemlouvat lidi, ať to jdou odzkoušet na polygon a nakonec tam bylo pár pořád stejných detektorů, i když tam lidi měli spoustu jiných a nových značek . Jinak jsme byli naprosto nezávislí, nikdo z nás není prodejce. Ale musím dodat, že používáme převážně Minelaby, takže podle toho byly dělány i dosahy zakopaných věcí, aby to bylo tak nějak na hraně dosahu. ;-)

To Delta...pro spoustu z nás co přemýšlíme co si koupit by takové srovnání bylo velmi užitečné.To že se dá zneužít testování ve prospěch či neprospěch konkrétního stroje či celé značky je jasná věc.Ale právě nastavením jasných pravidel by se tomu dalo předejít.
Např.hloubkový polygon.Deset cílů. Detektory v cenové kategorii od...do. S detektorem se testu účastní hledač vyslaný přímo prodejcem této značky....jeho motivace je dosáhnout na max.počet cílů....to vše zdokumentováno a natočeno a volně přístupno...zároveň vše pod dohledem nezávislého rozhodčího

Přichází nový detektor na trh.Já jako konečný zákazník zvažuji jeho koupi.Samozřejmě na netu koluje množství informací ..pozitivních(většinou od distributora :-)a negativních(většinou také od distributora,ale konkureční značky ;-)) a maskovaného pod nějakým nickem.A nejjednoduší varianta pro to ,abych se rozhodnul je,že se mrknu např.na youtube na poslední nezávislé testování a už vidím....takže tohle měl ....to taky....toto neviděl ,ale to mi nevadí a naopak viděl i tento cíl v této hloubce.

To je taky pravda�Ale někdy nechci kupovat jen se ujistit,že opravdu to co se píše...nebo říká...ruzné polopravdy ....prostě nejsou pravda ....a kdykoliv se můžu zpětně mrknout na to video a říct si jo...jsem spokojený s tím co mám....nebo naopak.A taky třeba můžu za dlouhých zimních večerů přemýšlet na co na jaro přejít.Ne vždy chci hned kupovat.

Popravně asi bych se řídil videem od distributora který alespoň ukáže všechny přednosti a maximální výkon ,protože jak je známo na výkonu se přidává daleko hůř než ubírá (viz. můj předešlý příspěvek)

Jak píše Martin Vondrejs , výsledky ve Kdyni se už nepíšou a je to dobře :-D Našli se dobráci co měli i tahák na cíle :-D :-D Ale polygon je tam už 13 let a ještě dnes je spousta detektorů co si na celej hloubkovej ani neškrtne. A ty detektory co dosáhnou tam se teprve ukáže jak kdo s ním umí , takže výsledky nevypovídali ani tak o výkonu a kvalitě detektorů ale spíš o lidech.
Já osobně tam vždy testuju novinky jaké zrovna jsou. Letos to byl Impact , takže spousta programů spousta nastavování a některé ten hloubkový polygon dali některé ne. Další polygon byl určovací tam Impact nezaváhal a nakonec je tam separační což je metr čtvereční kam někdo vysypal tak půl kolečka železnýho bordelu a v tom někde tři malé Ag. U Impacta jsem si tam našel dobré nastavení a dal to s malou i velkou sondou.To samé s trakařem a Reacherem..

No jo a jsme zase na začátku.Žádný distributor mi neprovede srovnání s konkurenčním výrobkem v dané cenové třídě.
A myslím,že nejsem jediný člověk,kterého by to zajímalo.

Mě zajímá souboj Equinox vs Deus s 28cm sondou ;-) Žádné uživatelské videa.Prostě férový poctivý souboj .

Jen trochu odlehčím tématu.
Za rok za dva, až bude skoro vše vysbírané, bude asi jedno s jakým detektorem do polí půjdeme. Denně slyším a vidím, kolik se nás pohybuje při hlavních silnicích a kolik mimo, o tom raději ani neuvažuji.

To Asrdcebije...za dva roky už budou detektory na papírové bankovky.Všechny mince z barevných kovů už budou vysbírány.Jedna firma v Polsku dokončuje prototyp tohoto nového detektoru na bankovky.Četl jsem si recenzi.Na displeji se bude zobrazovat i nominál bankovky.A pokud jich bude pod zemí ležet víc,tak to napíše i počet a celkovou sumu.Jen zatím ještě ladí diskriminaci.Nějak jim to hapruje.Některé druhy toaletního papíru se hlásí,jako papírové peníze.

asrdcebije: já tedy slyším, ale nevidím. Jinak má delta ale pravdu, u hledání vždy zůstanou ty, pro které je hledání více než nacházení. ;-)

...asi tak bych to taky slyšel... ;-)

To Elmara : Při předváděcí akci těch Equinoxu měly jste už i ty PRO-FIND 15 a 35 ? nebo to teprve bude, že o tom nikdo nic nepíše.

ale pisu treba hladať :-D
http://www.minelab.com/eur/customer-care/product-notices?article=319527
http://md-hunter.com/minelab-pro-find-15-and-minelab-pro-find-35-price-new-2017/

O profindech vyjde článek na LP v pátek ;-)

http://md-hunter.com/minelab-equinox-800-recovery-speed-test-are-you-serious-about-it/


A tady je to první srovnání s Deusem.Jak je objektivní to nevím.

Nord: Ono toto smrdlani na vzduchu je o nicem, to zvladnou i jine detektory. Ale nic z toho nevyvodis, jenom ze je rychla obnova ... :-D

Já vím,ale zatím nic jiného na netu není :-) :-)

Kluci já to vím. V té zemi je to pak vždy úplně jinak.Ale je to první nějaké srovnání ...aspoň nějaké :-)

škoda že už dlouho nebyla žádná klubová akce vždy se tam s různými detektory blblo a porovnávalo zakopané cíle ukázalo by se co detektor umí v různém nastavení

To Jarmil tak si nějakou domluvíme , třeba za 14 dnů nebo 3 týdny v Hluku u Uherského Brodu :-) :-)
Pokud by tady vedení souhlasilo a byl by zájem i od hledačů.

To elmara ja poradne nikde nenasel co jde na detiku vse nastavit proto se na to ptam,jestli je nejakej odkaz kde to najdu nebo seznam? ;-)

bude mit přechod z relica na tohle cenu ?

Láska na první pohled stejně jako u CTX 3030 o:-)
To bude polař.... 8-)

Odpovím najednou na pár věcí:

1. Kluci z hradiště chtěli na konci září udělat nějakou předváděčku, nebo lépe řečeno takový sejšn :) Musíme doladit termín, jelikož já tam mám 30. září akci s archeologama, ale není to nereálné. Bylo by fajn kdyby polygony dělal Radek, pak to má smysl :).
2. Všechna nastavení ukážeme v dalších článcích a na videu. ;-)

To Elmara...můj polygon se Ti nelíbil?�

chtěl bych udělat předobjednávku , jak to zařídit ? :-)

Chceš tam přivést 50 hledačů? Tedy pokud myslíš ten co máš doma? :-) Jako jestli jo, tak jsem pro :)

Flegmatik: klepni na minelab a hoď to do košíku a odešli ;-)

Ten hloubkový co jsem připravoval naposled v Hluku.

Mám dva v lese...na různých mineralizacích a jeden doma�Ale uděláme zase polygon v Hluku za kempem a Radek ten svůj separační

Aha... já myslel že to dělal Radek :) Už asi stárnu :) Radkova deska bude fajn :)

Radek mi velmi výrazně pomohl.

Nord: Koukal jsem na obě videa. Jen Bůh ví, jak byl nastavený ten Deus, ale předpokládám, že ten maník s ním hledá a nastavil ho nejlíp jak to šlo. Za mě z těch videí jednoznačně vítěz Minelab. Všimni si, jak Deus tu minci chytá špičkou, aby dostal barvu. A nehledě k tomu, jak masivní "obruč" dali mezi ty mince. Jsem zvědav na další testy. Porovnání obou detektorů na stejné cíle za stejných podmínek bude velmi velmi zajímavé. :-P

R&D Minelabu móóóc dobře ví, co umí Deus a v čem je jeho síla a pořádně se mu podívali na zoubek. Možná taky z toho vyplynul najednou ten soudní proces, i když se už Deus prodává roky.... A když tu pompézní akci udělali tam kde ji udělali (rok předtím tam bylo XP), tak museli počítat, že se akce zůčastní Deusáři. A Equinoxem si byli asi sakra jistí, že do toho šli. 8-)

To sem ale nechtel slyset :D to je zase dlouhosahle cekani a ja uz sem netrpelivej :D kdypak ty videa cca budou? Staci mi trosku do predu jestli nabizi vetsi moznosti nez impact? Dekuju a netrap me prosim :D

To Elmara, děkuji vám za informaci o novém detektoru.
Jestliže tomu správně rozumím, tak k Equinox 800 budu muset dokoupit origo drátové sluchátka aby s ním mohl potápět? Kolik, prosím, odhadem asi tak budou stát?
Nebo je to vyřešeno tak, že tě bluetooth sluchátka co jsou k Equinox 800 jsou určeny do vody?
Předem děkuji za odpověď.

To Podkotacu, ano, draty do vody v ceně nejsou. Cenu ještě neznáme. Bezdráty do vody nejsou, to je jasné :-)

tak jo ... oficialne nemam rad Minelab ... takhle hazet vidle do vymysleneho vanocniho darku :( bude toho krasavce mozno nekde testnout na polygonu jeste pred tim druhym tydnem v prosinci, nebo je treba vydrzet?

A kdy pak tady bude nová dohledavačka? :)

Tomas_jedno: měly by jsme jeden kus dostat na testování (prototyp ještě bez módu zlato) :)
Endy: ahoj borče :) Začátek prosince :)

Fešák to je, chtěl bych mít prodejnu s detíkama a dělat si testy. To by se vidělo. Ale prodejce chce prodávat takže......

Wamann: tak tak nikdo tě nedrži aby sis neudělal prodejnu a ne mit silná slova jen .)

Ta rychlost vypadá moc hezky. Jsem zvědav na výsledky na čediči, tam se můj Nexus nechytá. :,-( Pokud to bude dobrý tak do té 6stovky jdu. :-)

Já jsem to myslel samozřejmě v dobrém, že jedině zkušený prodejce, který má více značek od různých výrobců může nejlépe porovnávat, málokdo má doma tolik detektorů jako prodejce. Samozřejmě obdivuji všechny kdo měli odvahu a pustil se do jakéhokoliv prodeje. :-P

Jeste me zajima jestli bude mezi 600 a 800 rozdil i ve vykonu nebo pujde "jen" o frekvence navic a bezdraty?

To Zajda: tak minimálně v multifrekvenci určitě ano. Ta bude u 800 lepší. Zda a jak se to projeví i na dosahu uvidíme. 600vku jsme neměli ani v ruce. ;-)

Jinak to video s tím železem je jenom trik, tady ten chlapík to objasňuje:
https://www.youtube.com/watch?v=oJe0yiJzjbM
Tady povídání v angličtině:
http://www.findmall.com/read.php?107,2396609
A tady ukázka že ta rychlost vlastně není žádný zázrak ... :-D
https://www.youtube.com/watch?v=LE6I9V0V1wY
Prostě už aby se to otestovalo v reálu ... :-)

mikromrdas : že Ty máš Deuse, Ty kujone ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=OoKUyq_9GfY :-D

Nějak zpomalený ten racer , co ? :-D

Spíše levný čínský mobil, ale to vůbec není to podstatné ... :-D
Podstatné je že tento trik funguje asi na skoro každém detektoru, ale bohužel jenom na vzduchu.
Kolega v tom videu s Deusem s HF cívkou evidentně nepochopil princip ... :-D

Ano přesně tak.Až to bude vidět 10 cm v zemi bude to rozhodující.

Moc se těším na testy od lovců . Doufám že budou obasahovat nastavení , test těch různých frekvencí jak zabírají a i hloubkový test :-) . Ale podlo toho co jsem si mohl o tomto detíku načíst a zatím okouknout vypadá velice zajímavě . A jelikož na další sezonu jsem chtěl už lepší stroj asi to bude tato volba :-)

Vypadá moc pěkně i videa na youtube,ale ten kabel mohli vymyslet jinak,za mě moc pěkný stroj :-)

Video z předváděčky. Jak je vidět, tak Polští dealeři se nebojí něco natočit.
https://www.youtube.com/watch?v=w8My9Bw9RB0

Jestli jsem dobře rozumněl té polštině, tak na polygonu nastavil Equinoxe na 5kHz, citlivost na max a Equinox se teda moc nepředvedl. Polák byl z toho výkonu dost rozpačitý. Je to zvláštní, polygon dělal Minelab, ne? To vybrali a zakopali cíle tak, aby na ně Equinox nedosáhl? To se mi nějak nezdá... 8-)

Tomisek: Ten polygon dělali pořadatele soutěže a šel jsem ho sám také... 2x. (na 20 kHz a na multifrekvenci.

Na 20 kHz jsem dal polygon celý, Na multifrekvenci mi chyběl jeden cíl. Navíc to nebyl žádný hloubkový polygon, ale čtverce plné železa a v nich strčená vždy jedna barva. Řada cílů byla slyšet jenom z jednoho směru atd. To ten polský soudruh vůbec nepobral. Dokonce ani neodladí zem a nenastaví rychlost..... to tedy pomíjím i ten fakt, že mu tam za zády hraje tak 50 dalších detektorů.

Já tedy nevím kdo to je, ale určitě by se měl o detektorech něco naučit. Jelikož takhle by na té separaci nedal nikdo nic s jakýmkoli detektorem.

Snad mu tak někdo alespoň zpětně řekně, že měl hledat barvu v železe a ne testovat dosah :-) :-) :-)

No ja si rikal hlavne proc na malou minci ma porad 5khz,to je kravina :D jenze to je na tom to.nejhorsi,ve vysledku nejlepsi video z ty akce je od nej :D pak je video o nicem s tim zelezem a mincema,kdyby to aspon zakopali trosku a tot vse a pak ma clovek neco vedet :D pro nezucastnene lidi te akce je to dost matouci a vyvolava to spoustu otazek,tohle se minelabu moc nepovedlo takhle ho predstavit,snad se mu ten detik povedl o poznani lepe,protoze zatim dle parametru by se mi hodne libil,ted jeste jak to bude v realu ;-)

Elmara: díky za objasnění

Taky zajímavé video:https://www.youtube.com/watch?v=raxAKroqNkw

Je libo keramiku, sekeromlaty, bronzové dýky, sekery, náramky, jehlice, spony, kopí, břitvy,... mince nebo snad římský prsten za dvě libry? To je fakt maskar, prostě liberální přístup. Ale líbí se mi to. Nálezce předmět ohlásí a když o něj muzeum neprojeví zájem, tak si ho nechá...

To zajda: komentovat, dělat videa muže každý. Je jedno zda něco umí nebo zná. Tady ani nepochopil co má dělat. Lidi se budou muset naučit hledat relavantní informace v moři odpadu. Pokud vidím, jak ten detektor nastavený a jak tam s tím ten člověk dvakrát zakýve, něco zablekotá a zase jde dál... přiznám se, že jsem se dál již nedíval. Tohle prostě nemá smysl.

To misek: Tedy opravdu jsem nestudoval, zda tohle vypráví nějaký Polak na videu, ale pokud by jsi chtěl nějaký artefakt odvést (z UK), musíš mít vývozní povolení. Navíc musím říci, že i když to bylo avizováno... neviděli jsme ani jediného archeologa a opravdu jsme neměli komu nálezy ani ukázat. To jenom tak na okraj debaty, jak vypadala realita :)

Jen taková drobnost.Ten polák co nahrál to video je distributorem značky Vista pro Polsko�

To Nord: já jsem to nechtěl psát, ale vím to. Můj původní komentář byl tak hodně právě o tom, proč tak smrdí, když prodejce jedné značky dělá "test" detektoru jiné. Minelab ale co by technologická jednička na trhu musí být na podobné okopávání připravený. Chce to ihned po spuštěnní prodeje natočit opravdu co nejkvalitnější instruktážní videa a na nich přesně ukázat co detektor umí. ;-)

Tak teď jsem dostal zprávu od Minelabáků, že detektor tady bude příští středu (přiveze nám ho obchodní ředitel, který je na okružní cestě Evropou) a to na max 2 týdny. Tak budeme to testování muset pořádně vyprocesit, aby se stihlo co nejvíce ;-)

No tak toho jsem teda žádostiv co toto bude za stroj,všichni tady pomlouváte Deuse,zatím co on už své kvality prokazuje léta,si asi nikdo neuvědomuje,že vše je jen o nastavení a schopnostech hledače,zatím co tenhle údajný zázrak,který se z něj už teď dělá, při mém dojmu ze čtení všech těch komentářů a několika pro mě nepřesvědčivých videí na You-tube, tak má zatím teprve co dokazovat že je takový jak je zde už nyní předčasně prezentován.Byl bych zatím hodně v klidu.
Netvrdím však, že pokud mě tato mašinka časem něčím víc zaujme i dle toho co na ní bude reakcí v budoucím okolí,k tomuto detektoru,že si tuhle strojovnu též nepořídím,a nevezmu si ji s naším týmem nezávisle do prádla pod drobnohled,jako všechny další detektory co mi za ta léta už prošla rukama,a uděláme porovnávací nezávislé testy s oním xp déčkem v reálném terénu, který stále leží odpůrcům této značky v žaludku,a pokud bude v něčem opravdu v reálném hledacím režimu lepší než Déčko,rád sem pošlu rozbor nezávislé recenze i s videem,včetně různých reálných dosahů na různé nalezené kovové cíle z reálného hledacího polygonu,a ještě místy v takové půdě,kde si na ně škrtne opravdu jen několik málo dobrých mašin... :-P :-P :-) ;-)

arummann máš uplnou pravdu ten kdo se zdetektorem nenaučí dobře zacházet (NESTAVENÍ,RYCHLOST CHOZENÍ,)a podobně tak mu nepomůže ani detektor za 100 000.t.

Ještě otázka na Elmaru,takova klasicka :D na dvoumetrovou postavu padne akorat,nebo stalej predklon? :D

+ jak jsou reseny aktualizace?a o kolik se po novem roce zvedne cena z te akcni

To Zajda444: Ještě jsem si musel tyč o jednu dirku zkrátit, dva metry v pohodě. Aktualizace nevím :)

Dnes měl dorazit minelabák s equinoxem , stalo se tak ? :-)

Taky by me to zajimalo :) jinak prvni vetsi testovani https://youtu.be/iwtAPuVCjP4 az prekvapujici je ze na multifrekvenci mu to davalo skoro vzdy nejjasnejsi signal,az kdyz to bylo nadoraz musel si zacit vybírat,doufam ze Elmara nebude krkoun a vyjimecne by mohl taky pustit videa z testovani trochu driv nez je obvykle,treba jen malou ukazku :) preci jen sme na to trosku nazhaveni a cekani vzbuzuje pochybnosti :D

Možná, něco málo. :-) Multifrekvence chodí skvěle.... ostatní frekvence, ale mají také své opodstatnění... dobrý to je borci, je to fakt dobrý! :). Ale dělat videa s prototypem, navíc s tím detektorem nikdo znich nic nenachodil. Což je tedy jisté, jelikož v testovacím týmu nejsou. Ve mě vždy vzbuzuje pochybnosti spíše tohle. To je prostě dnešní doba youtuberů.... musím být první i když toho třeba ještě moc nevím. :-).

Tudíž ok. Natočíme s Petrem tři věci, napište si co. Bude to taková maličká ochutnávka, než to v tom prosinci přijde pro všechny :-)

Super :) no ja hlasuju pro 1) dosah na vsechny frekvence i s multi na v zemi zakopanou nejakou mensi stribrnou mincicku,nepohrdnu ani sockou :) za 2) videjko s rychlosti obnovy na par zakopanejch minci vedle lehce vetsich zelez a za 3) takove rychle letme ale hlavne v cestine shrnuti vsech moznosti nastaveni :) dekuji moc :) a jinak teda mi to prijde uplne ten samej typek co s tim na jednom z prvnich videi kvrdlal na 5khz jako splasenej :)

To Zajda: to jsi ale nenapsal tři věci, ale celý test :) To určitě dělat nebudeme. Tudíž ano, test na hloubku... něco malého třeba? :-) Separace, něco jako kyblík železa nasypaný na zem a doprostřed nějakou barvičku? A třeba nějaký rozdíl v nastavení rychlosti? To by mělo opravdu stačit. :-)

Co se týče toho videa, on ten detektor hledá i když nechceš a tak neměli zase tolik co pohnojit. Kdyby si tam ten chytrák ale přepnul kanál, tak ta 5 kHz byla naprosto klidná. Odrušení interferencí tam funguje naprosto neskutečně. Jenom že, kdyby měl něco o tom detektoru zjištovat, to by asi nebyl první.... :,-( Prostě youtubeři :-) :-)

Jo s tímto testem co píšete souhlasím . Jsem na to zvědavej a to hodně a stále se houpu zda tedy ho předobědnat nebo ne . Jinak se chci zeptat ohledně cen . Už se ví jak to poleze nebo nepoleze nahoru po novém roce ? Děkuji :-)

No ja to bral jako ze mam tri prani :D uprimne mi na tom videu neprijde nejak extra neklidnej ,jen kdyz pohne civkou vuci zemi a nebo kdyz ma nad nim ruku nebo neco kde muze mit cokoliv zeleziteho,jinak ticho po pesine,z par zvuku si clovek kterej chodi temer dva roky naplno ohulene corecko na di2 hlavu delat vubec nemuze :D kdyz tak jen ten bordel s barvickou lehce zakopat,na povrchu je to pro tuhle masinku moc jednoduche,maleho treba desetikrejcarek franze nebo klidne i nejakej denarek :D to je jedno :) a ohledne toho nastaveni,mi to staci klidne slovne ja z tyhle rustiny?moc moudrej nejsem a z obrazku na displeji vim prd jen odhaduju potom,ta rychlost obnovy na osm stupnu je jasna,podkova vymaze zeleza?a jde nastavit i jejich uroven u id?myslim :D a zbytek netusim

Jinak jak vlastne funguje ta predobjednavka?

Zajda444: Chlapík tam vyjmenovává: odrušení EMI, zem, hlasitost, threshold, počet tónů, diskriminace, rychlost obnovy. Podkova je all metal, křivka jsou frekvence, a to je z těch důležitých funkcí zdá se vše ... No, pár věcí mi tam chybí, co se dá dělat. Zároveň říká že to není sériový výrobek, ale už to není koncept, a že dojde ke změně loketky pro power banku.
Dál je zajímavé, že nejsou součástí teamu, ale už to mají na vyzkoušení doma, i s pinpointrama ... asi je pro kolegy dál na východ jiný Minelab... :-P
Elmara: A co rozsah VDI ?(ať nemusím počítat dílky) Nebo to je také tajemství ? :-D

A mě by zase zajímalo, podle čeho se správně nastaví rychlost odezvy. Jak a podle čeho poznám, že ji mám nastavenou blbě.

A nějaké to veřejné testování by nebylo ;-)

Zajda: Potkova, všechny železa pryč/All Metal. Jinak v disku normálně segment po segmentu atd.
Předobjednávky normálně na eshopu, dodání cca. 2 týden v prosinci

Mikromedas: je to předseriový detektor. Některé funkce ještě nejsou puštěné a taky tam ještě budou další drobné změny. Jednou z nich je i ta loketka s držákem na power banku. Já ten detektor mám nyní také doma, ale rozhodně nejsem součástí týmu, který detektor od ledna testoval. Vyzkoušel jsem ho v UK a znovu jsem ho dostal včera. Budu ho tady mít pár dní, napíšu raport pro továrnu a odešlu zpět do Australie.
Detektor rusové mají na pár dní stejně jako mi a další distributoři a prostě točí :) Videa ale dělají hezká.... i v UK jsme je neviděli jinak, než se selfí tyčí :). Já si myslím, že je to předčasné, ale ber to jako názor někoho, kdo je přesvědčený, že abych ukázal na povedeném detektoru všechno co umí, musím sním něco nachodit. :-). Jinak tam s nima je Vinecent O Brayen, což je obchoďák od Minelabu pro Rusko, když si to video pustíš, tak ho máš hned na prvních záběrech - bílá košile. Detektor viděli v UK poprvé, stejně jako celá naše parta, to je tedy na 100% :). Možná že na ně ale prostě hledači v Rusku tlačí aby něco pustily a tak se snažé vyhovět...

Detektor mám v práci a na ten počet ideček se ti zítra podívám. Z hlavy přesně nevím. Segmentů je ale tuším 50. Id pro železa -1 až -9.... ale teď opravdu jedu z paměti a nejsem si úplně jistý.. sorry :-)

Klinger: bude a bude jich hodně :). Ale až na konci listopadu, to dostaneme na prodejnu již 100% produkční kus ;-).

Bublina: hodně železa/vysoká rychlost/dokonalá separace... málo železa, nižší rychlost/zvýšený dosah.... je to na delší odstavec a tohle ber jako obecný základ. V tomto směru je opravdu co ukázat :-)

To Indy: koukáme na kurz eura a doufáme, že to pujde dolu. Nejde to teď říci. ;-)

To Elmara: Díky, už mám předobjenanou 600ku a začíná ve mě hlodat červik, jestli jsem neměl jít rovnou do 800. Bude nějaký problém třeba začátkem prosince objednávku změnit z 600 na 800?

Ahoj. Tak těch objednaných 600 stovek je zatím jenom pár, naprostá většina je 800stovek a to i v celé EU a Rusku. Těžko ale říci, jelikož já jsme 600vku ještě neměl ještě ani v ruce :-)

Elmara: Díky za info, tajně jsem doufal, že to železo bude širší, alespoň 20 čísel by se mi líbilo, njn :,-(

To mikromedas: myslím, že není potřeba, barva nikdy do želaza nejde a to ani když je cíl na konci dosahu. To rozmezí je podle mě naprosto dostatečné a určitě bych to nerozšiřoval :-)

Tak po dnešní návštěvě v Jílovém musím konstatovat že to je láska na první pohled! (To nebyl pohled pane Pešku..) Equinox jsem si osahal pomazlil otestoval popřepínal , chvilinku pochodil. Nevím kolik mohu prozradit ale za mojí maličkost je to naprostá pecka , která v oblasti detektorů hodně zamíchá kartama.Super dosah ,rychlost,váha,nastavení.. Rozhodně co píše Elmara je naprostá pravda a je to mnohem víc ;-)

Elmara jo děkuji za odpověd a je jasné že mlčení je ted dost adekvátní jen mi prostě ta věta že je to zaváděcí cena vrtá hlavou o:-) . Ale at koukám kde koukám bude to prostě jasná volba pod stromeček . Když už i deusaci přecházej bude to mít něco do sebe :-D :-D

Chlapcům z MDRegionu, se podařilo zjistit ještě jedno zajímavé nastavení a to citlivost bezpohybového režimu, tj pinpointu :
https://www.youtube.com/watch?v=KXGebpO-_8s

https://youtu.be/gKrHBji23yM

Má Equinox také podsvícení obrazovky? :-/

Ano i s nastavenim.jasu

Dnes prvnií hledání s Pilotem.... bylo to skvělý. Škoda že je tak hnusně, asi bych si jinak vzal alespoň na dva dny dovolenou :-)

To Elmara: to uz je normalne regulerni provokace, co my chudaci kteri jsme na cekaci listine? :-) kdyz uz s tim chodis mohl by si udelat lehky test na stribro? Jestli treba pri natoceni nebo pri hranicni vzdalenosti nepujde do zeleza? (s necim normalnim co normalni lide nachazej. Treba 10 krejcarek od France?)

Uděláme..... plus se pokusím odpovědět na všechny pdoobné otázky. Zrovna tohle jsme testovali, barva na konci dosahu do železa nejde,.... ani trošku :-)

Zajda444-takže klasické podsvícení a nočni hledačka není problém.Je to taková hloupost,protože vetšina chodí přes den ale v létě když jsou pařáky chodím raději k večeru a podsvícení se hodí.Dííík

Kdyz tak koukam,kolik jich vubec v prosinci prijde?pokryje to vubec poptavku? :D

Přijde jich 80 ;-)

No a staci to zatim?ja jen jestli to na me vystaci :)

Když by ne tak by jsi to věděl z emailu .)

https://youtu.be/O65AJpNJTrc jak se ani nepochlubi :)

To Zajda: ty jsi fakt rychlý, než jsem stihnul přidat kod do stránky tak si přidal odkaz. Je to na konci článku :-)

Kdyz se clovek na neco fakt tesi,tak porad kouka po netu co je o tom noveho :D ale pekny,ten 10 by sel i hloubs,stahnout obnovu na jednicku a dat ho na hranu dosahu ste nezkusily? :) A ten prazak jak pipal,to me hodne potesilo :)

Ale kazdopadne dekuji za krasnou ukazku :)

To zajda: jenom jsme se tak prošli polygonem. Petr to tam zabodnul a jenom to odhadnul. O dosah se s tímhle detektorem opravdu bát nikdo nemusí, to tedy ani náhodou :-). Myslím, že ještě ani zdaleka neumíme s detektoru vymáčknout vše co v něm je. Jenom si tak hrajeme :-)

Pecka ,presňe moje představa o detektoru,už aby byl prosinec.... :-P 8-)

Mohl bych se zeptat kolik jich je cca zamluvenych?
Jinak ten klacek je fakt frajer.. Ta hloubka je neuvěřitelná.. Uvažoval jsem o Nokte impakt, která jde taky dobře do hloubky.. Ale o 500 gramů lehčí klacek a sonda v základu 28cm. Je prostě rozhodnuto.. .
A jinak pěkné � už teď se těším na další. ;-)

A jinak pěkné video.. on nejde smajlík kamery. :-/

Ten dosah je fascinující , když jsem se Štěpánem zakopával ten groš před pár rokama do těch 48 cm tak na něj skoro nic nedosáhlo , byl to vlastně cíl na testování pulzáků a Equinox ho i vyhodnocuje. To samé ten depot bronzových úlomků ten má v průměru do 20cm a nešel dát hloubš protože už tam bylo podloží :-)Jo prosinec...prosinec... ;-)

Tak já mám už jen jednu otázku a snad né blbou . Ale nikde jsem se nedočetl nebo jsem to přehlédl ale je jak je to s krytem cívky ? Děkuji ;-)

To Indy: všechny Minelaby dodáváme s krytem sondy v ceně (tedy mimo Go Find, tam se nedělá). Platí to i pro Equinoxe, krytka bude v ceně. ;-)

Pěkné to je, enem ten kábl tak hnusně čučí z té jednotky. To mohl australák vymyslet hezčejší ;-)

Video velmi pěkné, nastavení vypadá lépe než ho byl schopný kdokoli do teď prezentovat. A ještě jedna "technická" : Při každém přepínání frekvence není nutné znovu odladit zem ?

Elamara moc děkuji . S minelabem zkušenost nemám ale toto byla láska na první pohled . Mě se celkově líbí nejen vzhled ale i provedení jako takové . Hodně jsem zvažoval a celej rok si dělal úsudek o jiných detících ve stejné cenové relaci ale zde mě to odrovnalo . Váha , jednoduchost , funkčnost (vodotěsnost) . Letos jsem měl v ruce víc detíků jiných značek a prostě mi to nesedlo už jen podle recenzí nebo pak podle toho jak jsem ho měl v ruce . Bude to neznámá ale věřím že se trefím do černého .

Ahoj kolik stroju bude k zapujceni? Rad bych ho otestoval. Bude poradnik nebo kdo driv prijde?

To mikromedas: nevídím důvod proč to dělat. Nic se nezmění, to jsem testoval.
To Indy: Já na tenhle detektor již delší dobu čekal. Tak že jsem byl hodně natěšený. Ačkoli většinou v takových chvílích zažívám klasické zklamání, tentokrát ne. Je lepší než jsem doufal a to jsem teprve na začátku.
To Ko-Jot: počítáme, že jeden bude určitě na půjčovně. Plus v práci určitě další dva kousky, které budu chodit já a Petr.
Toreq: naopak, konektor je skvělý, velice kvalitní. Ještě by taky stálo za to, ukázat jak vyřešily konektor pro podvodní sluchátka. S toho jsme s Peťou dostali extazi už když jsme to viděli v UK. Je škoda, že nemáme k dispozici už sluchátka pod vodu, Petr by detektor ještě vodou protáhnul. Tu konstrukci do vody považujeme za nejlepší na trhu. Tohle vymyslel chlápek, co prostě věděl jak se na lopatě sedí. Minelab dává záruku do vody na 3 metry, ale já jsem přesvědčeený, že detektor by snesl klidně 10.

Hloubky dechberoucí, rychlost závratná, možnost jít do záporných čísel...tak mě napadá, proč se vlastně bude zdražovat CTX a E-trac je stále na trhu :-), není tento model ta pravá vlajková loď Minelabu ? Popravdě Já se s CTX na 48cm/PG nedostanu ani ve snu ;-)

To Elmara : Nemyslím, že bych CTX neovládal :-), jako Ty asi né, ale vím kde má limity

Tak se stav, myslím že s Petrem máme s CTX a E-Tracem nachozeno docela dost. Třeba to bude pro tebe přínos. :-)

A uz se vi jestli budou aktualizace,nebo bude natvrdo porad jedna verze?

A kdyz esme u toho,da to ctxko a trakar tak pekne ten pg? :-)

A kdyz esme u toho,da to ctxko a trakar tak pekne ten pg? :-)

Předpokládám že u Equinoxu bude konečná verze. ;-)

Ať je už prosinec , už nemůžu ani pořádně spát sakra :-)

Nebude dělat Zipsy testy na severu? To bych se přijel na tu mašinku kouknout?

To Joska: pražák je tady zakopaný několik roků. E-traca nás chodí/chodilo několik a ke to cíl který E-trac bere. Možná to natočím a přidám sem, až přestane pršet. Je potřeba v nastavení držet několik základních věcí. Nastavení conduct, multitone, long, citlivost na 24-25, treshold lehce slyšitelný a především dole zavřít pouze pravý spodní růžek. Co se týče svahového polygonu jako takového, je potřeba předmět strčit hodně do svahu, jelikož E-Trac nemá rád díry. :-)

To Kim: určitě ano, těch akcí se bude dělat hned několik v závislosti na počasí. Určitě bude dělat akci Pilost s Habánem někde u Líbeznice, Jirka Vavřina někde v Čáslavi. Něco uděláme s Liborem na jihu atd atd. Tady je co ukázat a všechny to zajímá. Plus určitě bude nějaká akce u Radka Salanciho, ta měla být už někdy teď, bohužel musím detektor vrátit :,-(.

Mě na E-tracu vždy seděli nejvíce základní cívka, ultimátka a ta jejich 800 co není 8"palcvoka :). Co se týče dosahu, E-trac ho vezme, tudíž to už bude asi jenom o prostupnosti půdy. Tady je cca. 10 cm takové té lesní půdy a pod tím jíl. Určitě budou, místa kde to bude horší a taky místa kde to bude lepší. Ostatně jak ta půda vypadá je vidět i na videu. Jelikož tady píšu článek o x-teře 305, kde nám cena šla na 8000 Kč, což je tedy masakr na takto kvalitní detík určitě chceme natočit i dosahy toho detíku. Uděláme to na stejné svahovce. Tu mimochodem kopal jeden náš kamarád, co se m taky chodí na testy 7000covky :-).

K čemu je na jednotce nahoře vlevo to kolečko? Vypadá to jak nějaká kamerka nebo foťáček z mobilu ;-) A vpravo jsem zase z prvu myslel že to má WiFi, že by se to jako přez ní mohlo připojit k netu a aktualizovat časem ;-) ;-)

řekl bych že to bude čidlo na stmívání , tudíž na podsvícení displeje :-) :-D

Je tam dioda, co ukazuje stav nabíjení. Jestli tam je ještě další funkce ale fakt nevím :-)

Možná jste už o tom psali a přehlédl jsem to, ale jak to vypadá s novými pinpointry?

There will be two new PRO-FIND Pinpointers available, the PRO-FIND 15, and the PRO-FIND 35

https://www.minelab.com/eur/go-minelabbing/news?article=319834

Tak jsem to nevydržel a doslova se dnes v Jílovém vetřel na testování Equinoxe na polygonu.Asi ze mě úplně nadšení všichni nebyli,protože jsem narušil plynulost natáčení,ale prostě jsem si nemohl pomoc.Zvědavost byla tak silná,že jsem jednoduše musel. ;-)

To nord: Pavle v pohodě, vždyť to bylo video k článku o 305 tce, který vyjde do konce týdne. Žádná uttajovaná supertajná novinka. Alespoň jsme měli jednoho diváka :-)

Alx: nejdříve konec listopadu. Datum ale nemohu zaručit ;-)

To Elmara: mám doma Scope 2 a 6 mxi. Je prosim Equinox 800 výrazně lepší než 6 mxi?Dřív než objednám 800 víte něco o nové Scope R1?Děkuji :-)

Elmara:diky moc za info

Přiznávám,že jsem jel do Prahy s určitým despektem vůči všem informacím o Equinoxu.A úplně na rovinu jsem očekával vylepšenou 705 ve voděodolném provedení a hodně nafouklou marketingovou bublinu.No a teď se musím omluvit a konstatovat,že jsem se hodně mýlil.Myslím,že toto je přesně trefa do černého od výrobce.Nejvíc ze všeho mě dostala citlivost a dosah na malé kousíčky zlata.(podotýkám pořád s jednou a tou základní sondou, jen se změnou frekvence v jednotce detektoru) .Současně vyvracím všechy fámy o tom,že se u tohoto detektoru vlastně nedá uživatelsky nic pořádně nastavit.Naopak.Nastavit si můžete úplně všechno co Vás napadne.A to doslova.Např.každému materiálu podle vodivosti přiřadit určitý tón.Dále každý Minelab z vyšší řady se vždy v minulosti vyznačoval a vyznačuje perfektním odladěním země.Tzn.nikdy nekopete podzemní dutiny...mineralizace ,koksy apod.,jako je to u spousty jiných značek detektorů.Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti.Než jsem se propracoval k Minelabům,tak jsem pár jiných značek vystřídal.No a u Equinoxu je odladění země zpracováno stejně perfektně.Ale poprvé v historii této značky si můžete zem odladit i mírně negativně tzn.do mínusu k dosažení max.možné hloubky. Detektor je opravdu velmi lehký,ale zárověn ty plasty nepůsobi vůbec lacině,spíše naopak. Displej je velmi velký a přehledný.Jediná věc co mi vadí je typ rovné tyče .Mám raději ergonomicky tvarovanou tyč...jako je např.u Etracu.Na druhou stranu je Equinox tak lehký,že to vůbec člověk při chůzi a pohybu s detektorem nevnímá. Dosahy na polygonu?Přiznám,že jsem jel testovat hlavně malé kousky zlata.Pražské groše apod.nechám na jiných testérech�No a test jednoho velmi malého kousku na vzduchu tzv.air test,který je sice naprosto nevypovídající,ale natolik oblíbený mně doslova šokoval.Třeba to bude na nějakém videu� A jedna z nejlepších informací ,které jsem se dnes dozvěděl.Pro mě,jako pro majitele CTX...je,že během pár měsíců po nahrátí aktualizace, budu mít velmi podobné funkce ,jako má Equinox i ve svém stroji.A zůstanou mi tam i longy...smoothy ...conduct atd.bez kterých si už hledání neumím představit. :-)

0,35g zlata na vzduchu ve 20cm krásně do barvy.Citlivost pouze 22.

No a ted po tom vsem si co sme za poslednich par dni zjistili ceka tezke vystrizliveni s vedomim,ze v ruce si s tim.muzu hrat az za 2 mesice :,-( se cejtim jako v 15,nadrzenej az to boli :D

Vypadá dobře :-)

Zdravim mohu poprosit srovnani s Minelab safari? Me se Equinox libi akorat si nejsem jistej zda bude o tolik lepsi.

To Kakacer: 800 je lepší než Safari. 600 stovku jsem neměl v ruce ;-)

ok diky:) vanocni darek pro sebe vyresen:D

Včera jsem s Danem udělali takový hezký testík. Ještě chci něco na poslední chvíly otestovat a pak to sem přidám. ;-)

Tak jsem to přidal. Každopádně díky moc Danovi za odbornou pomoc, tady si určitě nejsem tak jistý.. nemám v těch lávových polích nachozeno :-)

Jen tak pro srovnani skute udelat ten Equinox 800 vs Ctx zajima me jak si povede equinox proti pomalu nejdrazsimu detektoru od Minilabu

Blbě nahoře to máš napsaný, Equinox dává PG ve 48cm se základní cívkou, o tom může CTXko jen snít ;-)

Zdar borci. Detektor musí mazat zpět, další testy budou až v listopadu :)

jen o dosahu to nikdy neni ;-)

To klinger: je to tak, na dobrým místě i s Go Fiindem dobře :-)

To Delta: je to fakt dlouhý, ale na to žádný skript nemáme napsaný. Bohužel je málo tak komentovaných článků. Další informace už budeme dávat do nového článku. ;-)

Ještě k tomu kamenu to je jeden z těch horších čedičů co je slyšet i na pulzáku , protože je v něm dost slinutý rudy.Vylámalo si na něm zuby dost detektorů a vozívám ho na testování. Jméno Karel mu dala dcerka ale proč to nevím , musím se zeptat :-D Jinak už dost dobré je že tu minci dává Equinox vedle toho kamenu , což je už pro dost detektorů nemyslitelné ! ;-)

Byl jsem na tom polygonu cca před měsícem až dvěma, jestli to už nejsou tři :-P A potvrzuji, na tom polygonu je jaksi dobrá půda. V poho jsem pobral s Trakařem všechny cíle, přestože chodím all-metal, čtyřtón, ferrous 8-)

To krokodýl: E-Trac v All metalu.... super :) Ale všechno tam nedá, je tam více cílů, některé opravdu hluboko pouze na PIčka. :)
Delta: třeba bude mít někdy cestu, těším se na setkáni ;-)

Takova otazecka,kdyz jste meli jeden na testovani,dostali jste k nemu asi i nejakej manual,nebyl by k nakouknuti? :)

To Zajda..... nedostali, máme pouze jednostránkový vypis všech ovládacích funkcí, takový technický list. Na návod ale tlačíme, jak bude k dispozici dáme ho na web v AJ a začneme ihned překládat :-)

Super diky :) a videjko uz bylo posledni,nebo mate jeste neco v rukavu a schovavate si to na dyl?me by zajimal treba i odpadni material z nataceni :D

taky by me ten polygon zajimal, je volne pristupnej nebo idealni nejakej pracovni cas ?

To zajda:ne, už nic jiného nemáme. Další až v listopadu

To basty: na polygon jezdí řada kluků, proto je tam i spousta cílů, které zakopával někdo jiný než já s Petrem... tedy v podstatě všechny pod 40 cm :). Je to jenom kus lesa, kde nás chataři znají a nemají s námi problém :). Kde je ale jaký cíl ti musíme ukázat, není to nijak označené. Kluci si sem jezdí běžně ověřovat jak jim detektor jede. Občas tam přijedu testovat a někoho tam potkám. Místo zná už hodně lidí. Bohužel to sebou nese i druhou část, párkrát jsme tam už uklízeli zapomenuté plechovky a taky nám někdo ukradnul zakopanou tyč ve spouštěcím polygonu, což bylo tedy dost nepochopitelné. Když dáš den dopředu vědět, není problém tam zajet kdykoli a pak už si tam mužeš dojet vždy sám. :-)

Hodně věcí taky nyní testujeme ve svohovce, kde je to lépe vidět pro kamaru. Na druhou stranu to není tak průkazné, protože je něco jiného když je mince 5 let zakopaná a něco jiného když je šoupáš do rozvrtaného svahu. :-)

tak to je super to se rad nekdy stavim otestovat a popripade vam tam treba i neco zakopat navic (: no s tou tyci to taky nechapu no, lidi sou hold **** , no nema cenu se rozcilovat. Taky sem si chtel udelat vlastni ale bojim se prave toho ze "nekdo pude kolem" :-(

Je pravda,že nejlepší polygon je vždy reálná situace např.při dohledávání v samotném terénu.Nikdo z nás nedokáže na žádném polygonu nasimulovat skutečné úplně realné hledání,ať už kvůli narušení půdy,nebo chybějící oxidaci předmětu atd..Např.Gpx nikdy nebývá na polygonech na tolik výrazné,jako v reálu.I když i na těch polygonech nemá konkurenci,realita je ještě úplně jinde ;-)

To basty: Asi před 7 lety nám někdo původní polygon takřka celý vykopal. Tedy mi jsme pak zjistily kdo, jelikož sám přišel, jaký že to našel super flek a kolik tam bylo Ageček.... :) to místo ale bylo zakleté. Udělali jsme ho tam znovu a jednou jedu testovat detektory po opravách a stojí tam holandský autobus a lesík doslova posetý podpapíráky... od té doby jsem tam už nebyl. Mohu polat souřadnice, je tam asi 5 běžných Ag :-)

To Nord: je to přesně tak. Polygon je vždy jenom test. Navíc řada detektorů reaguje na čerstvě zakopané díry a u těch je takové testování vlastně úplně vedle a to i když je nastavená GB dobře.

Je taky naprosto diametrální rozdíl mezi tím, co se dá vzít v chuzi a co lze "vymávat" na místě. Ani provrtaná svahovka není stoprocentní, některým detektorům vadí "díra" a tak je potřeba pokud chceš mít jistotu předmět zastrkávat minimálně 15.. 20 cm do stěny.

Ale co ti budu vykládat, to tvoje polygony byly vždy maso:-)

PS: basty: když budeš chtít vzít něco na zakopání, tak nějaký ikonický předmět. :) Zatím asi vede kanystr po němcích v 1,2 metru. Ten tam ty borci kopali celé dopoledne, jelikož v cca 80 cm začíná docela brutální podloží. :-)

Tak to abych si fakt naplanoval nejakej den vejlet (: spis me napadlo nejaky ag s zelezem nekam hloubs pod koren bo tak (: ale popremejslim teda i nad necim zajimavejsim , pudu sehnat lauf od tanku nebo tak .. :D a bejvalej polygon bych klidne prosel ale myslim ze pokud uz o nem lidi vedeli predtim bude prazdnej (:

Jeste se chci zeptat,vy se na jakem principu funguji ty pracovni kanaly a nezkouseli kste rovnou jestli to ubira dosah?a jak ty videa od minelabu?budou rovnou s titulkama nebo jsou uz nekde ke zkouknuti bez titulku? Diky

To Zajda: nevíme přesně, je myslím jasné, že se nejedná jenom o frekvenční posun. Testované cíle jsme brali stejně jak v kladných tak záporných kanálech, řekl bych tak že vliv tam neni žádný a nebo je tak malí, že jsme ho nepostřehli. ;-)

S gm3 a discovery na pg 35cm..

Pánové, opravdu by se vám chtělo kopat půl metru kvůli pražákovi? ;-)

Pánové kopl jsem v lese výkonnostní odznak střelce z pušky (r 1938) ve 20cm a o 15 čísel dál novodobý zapalovač ve stejné hloubce. Tak si to přeberte :-) :-).

Ja nasel na louce ktera byla vzdy loukou na povrchu!odznacek 1914 a o metr dal ockovaci psi znamka z roku 2009 v 25cm :D takze panove tyhle moudra o hloublach a jak to neni mozny :D to si schovejte pro deti na pohadky ;-)

Ja nasel na louce ktera byla vzdy loukou na povrchu!odznacek 1914 a o metr dal ockovaci psi znamka z roku 2009 v 25cm :D takze panove tyhle moudra o hloublach a jak to neni mozny :D to si schovejte pro deti na pohadky ;-)

:-D :-D :-D to je sranda

Já kopal z 55ti cm denárek , ale na poli po hloubkové orbě , v lese jsem nikdy nic tak hluboko nekopal. V lese eneolitická měděná sekyrka v 8mi cm, o kus dál ve 30ti cm brokovka.... :-)

Delta a jak vysvětlíš např. nálezy po vývratech, kdy to leze z metrové a více hloubky? :-) Co třeba sedimentace, spraše, eroze, přirozený nárůst v lese, naopak sesuvy, vrstvení, holoubková orba z dob totáče, atd.? Třeba kamarád nedávno u Liberce kopal ve 20 cm šestikrejcar, ale až poté, co byla sebrána ornice, protože v daném místě vyroste nová fabrika a orná půda se shrábla až na další vrstvu. Ten šestikrejcar 1800 byl tedy celkem v 50 cm...

Jak už tady napsal Nord, pro řadu detektorů jsou různé testy vhodnější a jiné méně vhodné. Realita v terénu je to nejpodstatnější. CTX, se dá dostat i na těch 48, ale určittě ne tak, aby detektor "viděl" dírů. (část sondy ve svahu ve vzduchu) Záleží také na typu půdy, když se podíváš na polygon v Jílovém, vidíš místní složení... cca 15 cm je lesní půdá a zbytek je jíl až někam do cca. 80 cm. Nastavení CTX 3030 by ale pak mělo být v co, multitine, long nebo smooth, disk pouze dole zavřenou řádku a citlivost 28-30.. atd. Pak se samozřejmě můžeme bavit o diskriinaci a separaci.... v tomto směru jsem doposud v ruce nedržel nic lepšího. Dostal jsem pár dotazů, na to zda vyměnit CTX za Equinoxe.... myslím, že Equinoxe najdete v CTX někdy na konci 1Q 2018 v upgrade a pak se muže snadno stát, že se zase bude vyměňovat opačně... což tedy zase na druhou stranu pro prodejce dektorů nemusí být tak špatná zpráva. :-)

Jinak co se týče toho PG v 50 cm.... pokud si na to detektor vůbec šáhne, je to vždy zcela středem cívky. Dát ho z chůze .... teoreticky možné :-). Druhá věc je přítomnost železa. Mohu říci, že pokud položite 10 cm od všech hloubkových cílů to železo, co na něm testujeme, tak je vše dokonale pryč :-).

Každopádně doufáme, že letos přijde zima až někdy po ježíšku, jak tady bude v listopadu první kus E800, chtěli by jsme udělat hned několik veřejných předváděček, kde se určitě otestuje vše co si kdo přinese :-)

P.S: nevím jak kde, ale tady se les po tom co se sází nový, docela brutálně orá. Jsou to brázdy snad 60 cm hluboké. Tudíž se všechno co bylo nahoře dostane do půl metru. Asi se tohle neprovádí někde ve svazích, ale na rovných plochách je to normální praxe. Tedy alespoň tady, nejsem lesník a nevím zda to je potřeba vždy nebo zda vůbec.

Joska...jak máš udělaný svahový polygon?Vysekané z boku otvory?A mince mas na čem?Např.na pravítku a pod izolepou?Nebo se kov mince přímo dotýká země? Jen ještě moje soukromé porovnánío CTX a Etrac...ano Etrac je podle mě malinko hlubší,ale mám daleko víc raději CTX pro mnohem vyzrálejší audio zejména.Asi bych se už nedokázal vrátit :-)A pokud seženeš profíka co umí dobře s Deusem,půjčím si ho i na svůj polygon.Já zatím vždy narazil na nepříliš dobré nastavovatele Deuse.

Joska: no nord to napsal další drobnůstky, je to přesně tak. Pokud vydrží počasí, asi uděláme i nějaké videa s CTX. Equinox musí ráno expresní službou odfrčet a tak bude čas zase blbnout i z něčím jiným. Každopádně jsem ho dneska dvakrát postříbřil... dobrý to bylo :)

705tka je fajn a opravdu skvělá, ale svahovka je problém. Ona ji ta díra trochu pomáhá. Realita je pak jiná. To mohu říci z dlouhé vlatnní praxe, oba detektory používám od uvedení na trh. :) Něco natočíme a přidáme na web :-)

Joska...hraniční signály jsou u některých detektorů i o tom jestli to není odezva země a jestli si to kopnout.S ctx nebo etracem si prázdnou díru nikdy nekopneš.S xterrou si nejsem úplně jistý i když vím,že v kombinaci s
některými sondami je velmi hluboká.Napsa to ctx nandala...hmm..no nevím.V čem?V dovednostní soutěži na polygonu?S ctx je hledání v např.zaželezeném prostoru natolik pohodové,že mu ten cm ztráty na etrac odpouštím.Pokud vezmeme hledání na poli,vyberme pole a 10x10m na něm..kolik barevných cílů uvidí ctx,etrac,xterra atd...a pak se bavme o tom kdo co komu nandá. :-)

Joska...připomínáš mi mě před 3 rokama. Velice podobné komentáře jsem tu psal po tom co jsem dva roky chodil etraca a pak si koupil i ctx.Teď mám 3 letou zkušenost s CTX a vidím to úplně jinak. Zkus tedy porovnat natočený mince.Nikoliv na plocho vkládané,ale natočené.Myslím,že ideálně na plocho není mince v zemi nikdy.A až to srovnáš .Dej vědět.I tu 705ku :-)

To Nord: no to je taky věc. Jak přestane fungovat smyčka (kulatý tvar), tak toho odpadne hodně a ty dosahy... najednou je to legrace :-).

To joska: když natočíš agečko a bereš ho tak aby sonda nechytala minci stranou na plocho.. je v pasti 99% toho co je na trhu. To ten Tejon je na to ještě vlastně hodně dobrý, ale tohle jsou přesně ty věco kde FBS ukáže obrovský náskok. Tak to prostě je :)

To Joska hodnoť až po nějaké době co to nachodíš.A pro jistotu si ověř,že jsi nekoupil od někoho ctx,které má např. ujetou sondu.Ověř si to s jiným.ctx.A důležitá věc ctx jede na 100% výkon až asi po 3 minutách od puštění.Nevypínej ho mezi testováním.Opři ho raději bokem někde.Zase takový propastný rozdíl v dosahu,jak píšeš mezi ctx a etracem není.Chodil a testoval jsem.je spolu dva roky než jsem traka prodal.

To Elmara...gpx je gpx...tomu nevadí,žadné natočení. :-)

Ctx vs etrac...ano...1 až 2cm ve prospěch Etracu dle velikosti cíle.Ale na úkor nestability v určitých podmínkách....např.mokrá tráva,mokré listí atd.Tam už je to hodně ve prospěch CTx.
Pokud mi teď napíšeš,že GM4 Ti chodí na svahovém polygonu hlouběji než CTX...tak pak je něco špatně :-)

To Nord: na druhou stranu u toho GPX je potřeba se naučit to nastavit a taky to nachodit. To neni VLFko :-) Já je používám od GP Extreme a stejně bych si netroufnul říci "že ho opravdu umím". Je tady určitě pár borců, kteří jsou někde úplně jinde ;-). Jak chodí baterka? :-)

To Elmara ta malinká baterka ke GPX zatím vydržela 6 hodin.Což je dobrý.Uvidíme po delší době.Ale svoboda bez šňůry s bezdrátama k nezaplacení.
Tím Equinoxem Minelab zamotal hlavu asi všem hledačům(fanouškům značky)na celým světě.Viděl jsem,že i u Rusů běží podobná debata,jak u nás.

To Joska...ty malinký kousky zlata umí Etrac v kombinaci s těma menšíma sondama velice dobře to je pravda .Mě Minelaby motají hlavu od doby, kdy jsem pochopil, kdo je Bruce Candy :) A když jsem viděl, kam se vývoj posunul teď a co všechno dělají... Na pár měsíců bychom se tam ze Zuklošem mohli odstěhovat, to by nás asi posunulo úplně do jiné dimenzce. :-). Každopádně bych se tam opravdu rád podíval alespoň na pár dní. Nebyl by to problém, zvali nás několikrát, ale ta vzdálenost je prostě šílená. To by se muselo udělat alespoň na měsíc a ten tedy bohužel nemám. :,-(

Tak to jedu s Vámi zkusit si to přírodní zlato ;-)

Ta cena a vlastnosti - mňam - že bych napsal ježíškovi a zkusil být do konce roku hodný? Jestli bude opravdu možno do konce roku mít, tak už si nic jiného nepřeji.

Z jiného soudku - sice to tu není češtinářský web - každopádně - nechtěli byste sehnat nějakého korektora? Ne že bych si na to už za těch X let nezvykl, ale některé hrubice (a že jich není málo) jsou oko-dlubné.

Každopádně díky, pokračujte dál, informací není nikdy dost!

To wocis: no pokud se to to chce dělat, zdarma? Tak proč ne :)

Zajímala by mě jedna věc. Proč vlastně Minelab pouští do světa tento model za tyto prachy, když pokud bude pravda vše co tu o něm píšete, přestane se logicky prodávat trakař a CTXko. Není mi nějak jasný důvod, proč by výrobce dobrovolně ohrozil prodejnost svých dvou topových strojů...

Jo to logiku má,proč by něco takového dělali,a pokud ano, tak to soudruzi od Minelabu trochu zřejmě nedomysleli...

Ale zdyt nikde neni tvrzeno ze je lepsi nez trakar a ctxko co plasite

To Zajda: to nemá smysl, oni ty kluci deusářsky to prostě budou potřebovat vidět, porovnat si to a pak si to tak nějak srovnat v hlavě. Rozhodně, ale nemohu spuhlasit s tím, že by tedy v Minelabu něco nedomysleli. :-) To jako ani náhodou :). A soudruhy, ty už máme jenom tady u nás.... :(

http://www.minelab.com/anz/go-minelabbing/treasure-talk/equinox-technologies-part-1

To Elmara: uz se vi kdy minelab zacne vypoustet videa?

To Zajda444: Text Freon překládal, budeme to dávat asi v neděli na web. Už to má skoro hotové. Měli by to pouštět týden po týdnu. Kdy ale bude co, to tedy nevíme :-)

Takze jestli to dobre chapu,videa jsou davno hotova a prelozena,ale ste domluveny s minelabem ze se to bude poustet postupne?

Ahoj. Videa, některá, jsem viděl v UK. Ale nemáme je k dispozici. Pouštět informace můžeme, až když je dostaneme. To jde mimo nás :)

Krasnej nedelni podvecer,takovej idealni casek na video coz? :D

Zítra něco pustíme, video to ale nebude .)

:,-( a to od minelabu nebude,nebo nejake priblizne datum kdy?

Tak to opravdu nemám :(

a ještě jedna věcička, záruka bude 3 roky?

Ano, jako v podstatě na všechny detektory Minelab.

Velice povedený kousek, rozumná cena, skvělý design, škoda jenom, že nejde měnit ta baterie a nejde zvednout ta hodnota 12 hodin.
Jenom ještě malý dotaz na délku strojku ve složeném stavu, díky... ;-)

Ahoj
Základní tabulka rozdílů řady Equinox, žádný jiný rozdíl už tam není?
Proč se ptám, pominu li komfort bezdrátových sluchátek,že nepotřebuji program na zlato a že mě spíš vyhovuje možnost nastavení pracovní frek. 5-10 kHz...
Tak je vše ostatní stejné? A v nastavení např na 10 kHz to půjde stejně hluboko?
Chci to jen potvrdit, děkuji.

Elmara, máš PM
děkuji

Máš tam odpověď :)

Ahoj Elamaro. Měl bych pro někoho možná úsměvný dotaz, ale pro mě dost zásadní :-) Jaký průměr má držátko u Equinox ? Proč se ptám. Měl jsem Zero se starou konstrukcí s molitanovým držátkem a dobrý, pak nové Zero WS s teleskop tyčí které mělo masivnější držení a to mé ruce dosti vadilo (bolest šlach)...a tak jsem musel WS poslat o dům dále. Teď když to tady tak čtu a koukám na videa, tak mám slinu na Eqinox 600 :-P , ale nerad bych se ho později jen kvůli mým potížím s vhodným držátkem zbavoval.
Předem děkuji za odpověď ;-)

Zdravím Elmaru, mám dotaz ne plně související s probíraným tématem, ale snad nevadí. Cituji Elmarovo někde výše uvedené sdělení : Sám za sebe mohu říci, že jsem si teleskop udělal před časem na vlastní X-Teře 705. Nakonec jsem se vrátil zpět ke klasické konstrukci." Konec citátu.

Můžu se zeptat, proč ten návrat ke klasice s esíčkem, sám jsem o této úpravě uvažoval. Dík předem za odpověď, snad by to mohlo zajímat i další potenciální upravovatele.

To vole: klasická konstrukce XTerry, mi svojí tuhostí a délkou vždy vyhovovala, myslím že je skvělá. Většina skládaček tak tuhá není. Vznikají tam různé vakly a to mi nevyhovuje :-)

Dík Elmaro, takže pro mě asi rozhodnuto ;-)

Přátelé, po další hledačce v mé čedičové lokalitě :-D a následovném shlédnutí Elmarova videa Equinox a čedič jsem si tu 600 musel hodit do košíčku LP. Něchtěl jsem podlehnout davové mánii a reklamní masáži, v plánu bylo vyčkávat na postřehy prvních majitelů, ale když mi pod cívkou furt řve šutr, tak nebylo úniku ;-)

Přátelé milí, už jenom měsíc a je to tady! 8-)

Tak měsíc to mělo být před měsícem, tak aktuálně bez vysvětlení jedeme nanovo...

To Logi76: já jsem vysvětlení psal už na několika místech.

Nastavení výrobních linek dosatalo cca. 6 týdenní zpoždění. V tuto chvíly již výroba jede, bohužel i díky vánočním svátkům už prostě není v lidských silách získat nějaké dopravní kapacity a dostat detektory do USA a EU. Proto budou Equinoxy dodávané až od ledna. V podstatě se všemi, kteří měli mít detektor na prosinec jsem telefonicky mluvil. Koho jsme nesehnal a nebo když bylo při objednávce jasné, že detektor bude stejně až v lednu, dostal alespoň email.

Je to nepříjemné, sám se těším jako malý Vašík... ale u těch nových projektů se to prostě děje a nejde tam o nějaké týdny, oni jsou to klidně i celé roky. ;-)

děkuji za vyčerpávající odppověd :) a doufám že až vam dojdou ty dva že aspon něco natočíte než dojde hlavní část v lednu :) ;-)

No, já je pořád vyhlížím.... zítra budeme zase mluvit se Siaranem tak pokud by bylo nějaké přesnější info... hned ho sem dám ;-)

Kdo si počká, ten se dočká :) Stejně tedkon mrzne jako blázen, v lednu nebo únoru to třeba bude lepší :)

PS: To videjko by to nějaký chtělo, už se na něj těším delší čas :)

Tak dle zdělení Minelabu, by snad chtěli do konce ledna dodat všechny Equinoxy... já jim fandím, ale že by to měli stihnout opravdu všechno mi přijde jako dost odvážné tvrzení. Tak uvidíme :)

Hlavně ať to dobře kontrolují na výstupní lince :-)
Minelabu věřím na 100%, ale nic se nemá uspěchat.

Ono to ladění linky je také důvod proč tam to spoždění bylo. :-)

Ja ho asi chci!!! 8-) o:-)
Tesim se na nove zpravy :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru