Minelab Equinox - bis zur letzten Schraube, Teil 2

Kategorien: Metalldetektor Minelab Equinox 800 und 600

Wenn Sie das Beste aus Ihrem Detektor herausholen wollen, können Sie dies nur tun, wenn Sie wissen, wie er im Inneren funktioniert. Deshalb haben wir eine kleine Serie vorbereitet, in der wir die Eigenschaften der Multi IQ-Technologie bis ins kleinste Detail aufschlüsseln und dabei versuchenum es für komplette Anfänger und technisch unbegabte Personen verständlich zu machen, aber auch für andere Benutzer, die bereits einige Erfahrung mit Equinox haben.

Dies ist eigentlich ein recht ungewöhnliches Format, das unter vielen anderen Videos über die Detektorarbeit mit der Multi IQ-Technologie fehlt. Eigentlich wurden wir durch das ständige Kopieren von Einstellungen von anderen Anwendern dazu verleitet, ohne zu wissen, was die Einstellungen eigentlich bewirken. Natürlich wird das Kopieren von Einstellungen, die für eine bestimmte Art von Gelände oder Ziel optimiert sind, nicht überall zum Erfolg führen.

In der folgenden Serie werden wir das komplette Equinox-Setup im Detail besprechen und anhand mehrerer Experimente begründen, was für einen bestimmten Suchtyp optimal ist und warum man dieses Setup verwenden sollte.

Die Serie wird sowohl für Equinox-Anwender als auch für Vanquish-Anwender von Vorteil sein. Der Vanquish ist eigentlich ein Derivat des Equinox, der die gleiche Multi IQ-Technologie verwendet, und die Detektoren sind technologisch recht ähnlich.

Wir fangen ganz am Anfang an und sind so halbwegs verständlich wie möglich, so dass es sowohl für Erstbenutzer als auch für andere, die den Detektor schon eine Weile benutzen, von Nutzen ist. Deshalb können Sie sich jeden Montag auf eine neue Folge freuen, in der wir tiefer und tiefer in die Eingeweide von Equinox eindringen werden.

Folge 2

In der heutigen Folge werfen wir einen Blick auf das grundsätzliche Tastaturlayout und, was noch wichtiger ist, wie Sie das Klangverhalten des Detektors auf Ihre individuellen Anforderungen einstellen können. Als Nächstes sehen wir uns das Einrichten der sogenannten "Stille-Diskriminierung" an, die der Ton-Diskriminierung überlegen ist und deren Verwendung ich in unseren Bedingungen empfehleVorsicht, aber wieder am Strand, wenn Sie nur hinter Euro-Münzen her sind, ist es eine sehr nützliche Funktion, die Ihnen helfen wird, 90% des Durcheinanders zu beseitigen. Einfach ausgedrückt: Wenn Sie genau wissen, nach welchem Ziel Sie suchen, und Sie suchen immer wieder nach demselben Ziel, kann es Ihnen sehr helfen, die schiere Masse loszuwerden Bei den meisten anderen Zielen ist es jedoch besser, es mit der stillen Diskriminierung nicht zu übertreiben, wenn Sie im Wald auf Erkundungstour gehen und nicht genau wissen, was Sie vorfinden werden.

Im letzten Drittel des Videos erhalten Sie eine Erklärung der Bodenabstimmung. Entschuldigen Sie die leicht verpatzte Aufnahme am Ende des Videos, bei der Sie das Display nicht sehen können. Wie auch immer, Sie können es jeweils an Ihrem eigenen Detektor ausprobieren - wenn Sie die Sonde in die Luft halten und den Detektor den Boden verstimmen lassen, sollte er Ihnen 0 oder eine Zahl nahe bei 0 anzeigen (die Skala ist ziemlich fein).

Ich werde im Voraus sagen, dass erfahrenere Sucher die meisten Informationen wahrscheinlich schon kennen, aber nichtsaber, wie in der Einleitung geschrieben, werden Sie von Anfang an dabei sein und es sollte sich noch aufbauen. Sobald wir ein wenig über die Grundlagen hinauskommen, beginnt es viel technischer zu werden.

Jaccob

Video

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

Moc díky za druhý díl :-) Moc bych se přimlouval. Zřejmě natáčíš sám sebe, na jednu kameru, na displej moc vidět není. Jednak vzdálenost a také odlesk. Občas úplně mimo záběr.
Ještě jednou díky a za týden ;-)

Ano,vim v predposlednim odstavci jsem to psal.
Je to tocene na stativ ,na pristi dil si s tim trochu vic pohrajeme.

Díky za další video, no včera jsem byl s kolegou na hledačce, půjčil mi toho EQ 600 a nebylo to zas tak strašný, padlo mi i dost mincí na to, že jsem ho měl poprvé v životě v ruce. Kolega tam má nastavení, které mi docela vyhovovalo, asi si tento detík také pořídím. ;-) ;-)

Dobrá práce 🐬🐬🐬

Jinak ta funkce, že se můžeme odškrtat např. ID 18 nebo ID v rozmezí od např 20 do 25 je zajímavá, ale nevím jestli užitečná. Já měl v neděli když jsem používal poprvé tento detektor ID 14, kopl jsem to a byla tam patrona, po pár dalších signálech opět ID čistá 14 a říkám, takže zase patrona? Tak jo překonal jsem se a šel jsem do toho no a hned pod drnem na mě kouká kolečko- 1 reichspfennig 1875 myslím že byl ten letopočet, ale to ID bylo proste úplně stejný jako měla ta patrona, hold je to opravdu někdy těžké a člověk nemůže vědět, co tam na něj vykoukne, někdy to bývá velké překvapení. ;-) :-O ;-) :-O

Blbě jsem to napsal, nechtěl jsem napsat odškrtat ale nastavit si, aby nám to ID detík nehlásil.

vopičák- právě pro to jsem to zmínil ve videu je to dobrý sluha ale zlý pán.
Hodí se to prostě jen pokud hledáš furt dokola stejný cíl např. euro mince, otestuješ jakým ID chodí všechny mince a zbytek ID pošleš di diskriminace. S tímto nastavením pak 80-90% cílu co vykopeš je euro mince- odzkoušeno v IT. Když ale vlezeš do lesa a nevím jestli kopneš tolar nebo obol tak je to samozřejmě blbost.

Souhlasím, protože po snížení stavu vody na břehu než pláže zamrznou chodím se vyblbnout s olůvky po rybářích a tím, že jich je hodně tak ID č. jsou stejná. Jinak si člověk nikdy nemůže být jistý. :-D

jaccob- Jasně už to chápu. Znám lokalitu, kde je hrozně moc československejch komunistickejch korun, mají stejný signál i ID a mě se hrozně líbí tyhle mince. Tato fce. se bude hodit abych nekopal jiné mince, pecka! ;-) :-D :-D :-D

Jaccob, mám dotaz. jak je to u EQ s výběrem tonového řežimu? je u EQ taky rozdíl v dosahu detektoru závyslý na výběru tonového rečimu? U některých detektorů se říká, že třeba 2 ton je hlubší a u některých třeba 4 ton... je to i u EQ? A jak je to pak s rychlostí vyhodonocení v tom daném režimu vůči té hloubce? Např. 2ton bude hlubší, ale pomalejší? Jak má tohle pořešený Equinox? PS: Vím, že má možnost nastavení rychlosti obnovy, ale to nemyslím. Zajímá mě defaultně nastavení softvare vs hardware zda je u nich třeba ten 2 ton hlubší, či jinný režim a zda to pak ovlivňuje i rychlost zpracování, nebo to vyřešili a jsou všechny režimy stejně rychlé ( to se mi moc nechce věřit). Díky.

Tak to dopadá, když člověk píše po tmě a rychle... Horší jak diktát v páté třídě. Pardon.. :-D :-D :-D

Hezké videjko, těším se na další.
Po dvou letech chození s NOXem, si myslím že jedinou funkci kterou zatím využívám hodně, není vymaskování nějakého ID, ale jen přepnutí Allmetal a navolený program.
Schválně jsem prošel všechny upgrady od znovu a myslím že ten poslední není tak jankovitý,
ale stále jen to je mimozemská technologie u které jsem překvapený, radostí metám kozelce,
co vlastně pod cívkou najdu.
V podstatě se některé ID opakují s určitým typem nálezů ale najednou se objeví jiný předmět a dává stejné číslo jak píše dedula, ale při pozornějším poslechu to tam vždycky nějak zaskřípe trochu jinak. No musím ještě potrénovat....
Nicméně detík skvělý, hlavně když z 20 cm tahám "kovové třísky" :o)))
Škoda jen že u 600 nejde "nějak" nastavit třítón. Dva jsou málo a 5 je dost, ale dá na to naučit ucho.
To už bych mohl rovnou chtít spektrogram nálezu + nominál mince a ... a nebo oscyloskop jako u Deu...:o)))
Ale díky za to a šup šup, ať je tu další videjko,
vždycky se může člověk něčemu přiučit.
No ne?

Poki77- třeba u Nokty to rozdíl je,3ton tam byl klidnější než 2ton,logicky pak 2ton šel trochu hlouběji za cenu že detektor trochu ševelil. Nicméně u EQ v tom žádný rozdíl není tam chování detektoru ovlivňuješ hlavně zvoleným režimem.Pokud v PARK1 nastavíš jakoukoli tonovou odezvu a ostatní nastavení necháš stejné na hloubce se nezmění nic jen ti to prostě bude hrát jinak podle toho co tam nastavíš a podle toho do jakého intervalu pro jaký ton se ID vleze.

PS:Čeština nikdy nebyla moje silná stránka, ale na diplom z elektrotechniky to stačilo:D.
I profesoři na tom byli občas dost podobně, asi to k technickým oborům patří:D

Jacco, díky za odpověď. Ikdyž jen na půlku otázky... Ale chápu, víc se dozvím v dalších dílech :-D
Já osobně na kruzeru nejraději chodím 4 ton, ani nevím proč. :-D Mám pocit, že jsem někde četl, že je nejlepší. Ale mě vyhovuje. ;-)

Jinak jeden moudrý člověk mi jednou řekl, "kašli na chyby, důležitý je obsah" Tak se tím řídím. :-D :-D

Poki77-odpovedel jsem snad na vsechno😂(doufam).Zkracene zmenou tonovky se u Equinoxe nic ostatniho nemeni,ani rychlost ani vyhodnoceni ani hloubka ,pouze to hraje tonem pridelenym pro dany rozsah ID

Jaccob, opět hezky udělané video 👍👍👍

Mám malý dotaz.
Občas se mi stane, že dojdu na lokalitu a je tak všude samé železo, kde se normálně nedá najít kousek čisté země pro odladění půdy, tak provedu jen odladění šumu a jdu hledat s odladěním z minulé akce.
Říkal jsi, že automat je volba vhodná do zamořeného prostředí.
Takže, stačí ho zvolit a nic neřešit a takhle se vydat jít do akce?

Děkuji za odpověď 😉

fonelix- v těchto místech zapnout automat a vypnout ID -9,-8,-7 a hlavně nehledat na dvojkové režimy-bude vysvětleno později. :D

Jaccob, děkuji za upřesnění 👍


Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben