Minelab Equinox - do posledního šroubku, část 2

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Pokud chcete z vašeho detektoru dostat maximum, lze to jen tehdy, pokud dobře víte, jak funguje uvnitř. Proto jsme si pro vás připravili takový menší seriál, kde budeme rozebírat vlastnosti technologie Multi IQ do posledních podrobností a přitom se pokusíme, aby to bylo pochopitelné i pro úplné začátečníky i lidi bez technického nadání, ale taky pro ostatní uživatele, kteří už mají s Equinoxem něco nachozeno.
 
Jedná se vlastně o docela netradiční formát, který mezi spoustou ostatních videí okolo detektoru pracujících s technologií Multi IQ chybí. Vlastně nás k tomu přivedlo neustálé opisování nastavení od ostatních uživatelů, bez povědomí co vlastně dané nastavení dělá. Opsaná nastavení optimalizovaná na určitý druh terénu, nebo cíle, se samozřejmě úplně všude nesetká s úspěchem.
 
V následující řadě do podrobna rozebereme kompletní nastavení Equinoxe a na několika pokusech zdůvodníme co se kde a jak projeví, co je optimální pro daný druh hledání a proč použít např. toto nastavení.
 
Seriál bude přínosný jak pro uživatele Equinoxe, tak pro uživatele Vanquishe, který je vlastně derivát z Equinoxe používající stejnou technologii Multi IQ a detektory jsou si technologicky dost podobné.
 
Začneme úplně od naprostého začátku a co nejvíce polopatě, aby to bylo přínosné jak pro uživatele co mají první detektor v ruce, tak pro ostatní, co už nějakou dobu s detektorem chodí. Proto se každé pondělí budete moct těšit na nový díl, kde se budeme dostávat pořád hlouběji a hlouběji do útrob Equinoxe.

Díl 2

V dnešním díle se podíváme na základní rozložení klávesnice a hlavně na to, jak nastavit tónovou odpověď detektoru přesně podle vašich individuálních požadavků. Dále si ukážeme nastavení tzv "diskriminace do ticha", která je tónové diskriminaci nadřazená a doporučuji ji v našich podmínkách používat opatrně, nicméně zase na pláži, pokud jdete jen po eurových mincích, je to velice přínosná funkce, která vám pomůže eliminovat klidně i 90% bordelu. Zjednodušeně, pokud víte jaký cíl přesně hledáte a hledáte furt dokola ten samý a stejný cíl, může vám značně pomoci se zbavit naprosté většiny ostatních cílů, nicméně pokud jdete na průzkum do lesa a nevíte přesně co vás čeká, je lepší to s diskriminací do ticha nepřehánět.

A konečně v poslední třetině videa se dočkáte vysvětlení funkce odladění země. Omluvte trochu pokažený záběr na konci videa, kde není vidět na displej. Každopádně si to můžete zkusit každý na svém detektoru - pokud dáte sondu do vzduchu a necháte detektor odladit půdu, měla by vám vyjít 0 nebo číslo blízké 0 (stupnice je dost jemná).

Předem říkám, že zkušenějším hledačům už bude asi většina informací známá, nicméně jak je psáno v úvodu, tak se pojede všechno od úplného začátku a ještě by to mělo navazovat. Jakmile se trochu vyhrabeme ze základů začne se to stáčet daleko více k technice.

Jaccob

Video

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Moc díky za druhý díl :-) Moc bych se přimlouval. Zřejmě natáčíš sám sebe, na jednu kameru, na displej moc vidět není. Jednak vzdálenost a také odlesk. Občas úplně mimo záběr.
Ještě jednou díky a za týden ;-)

Ano,vim v predposlednim odstavci jsem to psal.
Je to tocene na stativ ,na pristi dil si s tim trochu vic pohrajeme.

Díky za další video, no včera jsem byl s kolegou na hledačce, půjčil mi toho EQ 600 a nebylo to zas tak strašný, padlo mi i dost mincí na to, že jsem ho měl poprvé v životě v ruce. Kolega tam má nastavení, které mi docela vyhovovalo, asi si tento detík také pořídím. ;-) ;-)

Dobrá práce 🐬🐬🐬

Jinak ta funkce, že se můžeme odškrtat např. ID 18 nebo ID v rozmezí od např 20 do 25 je zajímavá, ale nevím jestli užitečná. Já měl v neděli když jsem používal poprvé tento detektor ID 14, kopl jsem to a byla tam patrona, po pár dalších signálech opět ID čistá 14 a říkám, takže zase patrona? Tak jo překonal jsem se a šel jsem do toho no a hned pod drnem na mě kouká kolečko- 1 reichspfennig 1875 myslím že byl ten letopočet, ale to ID bylo proste úplně stejný jako měla ta patrona, hold je to opravdu někdy těžké a člověk nemůže vědět, co tam na něj vykoukne, někdy to bývá velké překvapení. ;-) :-O ;-) :-O

Blbě jsem to napsal, nechtěl jsem napsat odškrtat ale nastavit si, aby nám to ID detík nehlásil.

vopičák- právě pro to jsem to zmínil ve videu je to dobrý sluha ale zlý pán.
Hodí se to prostě jen pokud hledáš furt dokola stejný cíl např. euro mince, otestuješ jakým ID chodí všechny mince a zbytek ID pošleš di diskriminace. S tímto nastavením pak 80-90% cílu co vykopeš je euro mince- odzkoušeno v IT. Když ale vlezeš do lesa a nevím jestli kopneš tolar nebo obol tak je to samozřejmě blbost.

Souhlasím, protože po snížení stavu vody na břehu než pláže zamrznou chodím se vyblbnout s olůvky po rybářích a tím, že jich je hodně tak ID č. jsou stejná. Jinak si člověk nikdy nemůže být jistý. :-D

jaccob- Jasně už to chápu. Znám lokalitu, kde je hrozně moc československejch komunistickejch korun, mají stejný signál i ID a mě se hrozně líbí tyhle mince. Tato fce. se bude hodit abych nekopal jiné mince, pecka! ;-) :-D :-D :-D

Jaccob, mám dotaz. jak je to u EQ s výběrem tonového řežimu? je u EQ taky rozdíl v dosahu detektoru závyslý na výběru tonového rečimu? U některých detektorů se říká, že třeba 2 ton je hlubší a u některých třeba 4 ton... je to i u EQ? A jak je to pak s rychlostí vyhodonocení v tom daném režimu vůči té hloubce? Např. 2ton bude hlubší, ale pomalejší? Jak má tohle pořešený Equinox? PS: Vím, že má možnost nastavení rychlosti obnovy, ale to nemyslím. Zajímá mě defaultně nastavení softvare vs hardware zda je u nich třeba ten 2 ton hlubší, či jinný režim a zda to pak ovlivňuje i rychlost zpracování, nebo to vyřešili a jsou všechny režimy stejně rychlé ( to se mi moc nechce věřit). Díky.

Tak to dopadá, když člověk píše po tmě a rychle... Horší jak diktát v páté třídě. Pardon.. :-D :-D :-D

Hezké videjko, těším se na další.
Po dvou letech chození s NOXem, si myslím že jedinou funkci kterou zatím využívám hodně, není vymaskování nějakého ID, ale jen přepnutí Allmetal a navolený program.
Schválně jsem prošel všechny upgrady od znovu a myslím že ten poslední není tak jankovitý,
ale stále jen to je mimozemská technologie u které jsem překvapený, radostí metám kozelce,
co vlastně pod cívkou najdu.
V podstatě se některé ID opakují s určitým typem nálezů ale najednou se objeví jiný předmět a dává stejné číslo jak píše dedula, ale při pozornějším poslechu to tam vždycky nějak zaskřípe trochu jinak. No musím ještě potrénovat....
Nicméně detík skvělý, hlavně když z 20 cm tahám "kovové třísky" :o)))
Škoda jen že u 600 nejde "nějak" nastavit třítón. Dva jsou málo a 5 je dost, ale dá na to naučit ucho.
To už bych mohl rovnou chtít spektrogram nálezu + nominál mince a ... a nebo oscyloskop jako u Deu...:o)))
Ale díky za to a šup šup, ať je tu další videjko,
vždycky se může člověk něčemu přiučit.
No ne?

Poki77- třeba u Nokty to rozdíl je,3ton tam byl klidnější než 2ton,logicky pak 2ton šel trochu hlouběji za cenu že detektor trochu ševelil. Nicméně u EQ v tom žádný rozdíl není tam chování detektoru ovlivňuješ hlavně zvoleným režimem.Pokud v PARK1 nastavíš jakoukoli tonovou odezvu a ostatní nastavení necháš stejné na hloubce se nezmění nic jen ti to prostě bude hrát jinak podle toho co tam nastavíš a podle toho do jakého intervalu pro jaký ton se ID vleze.

PS:Čeština nikdy nebyla moje silná stránka, ale na diplom z elektrotechniky to stačilo:D.
I profesoři na tom byli občas dost podobně, asi to k technickým oborům patří:D

Jacco, díky za odpověď. Ikdyž jen na půlku otázky... Ale chápu, víc se dozvím v dalších dílech :-D
Já osobně na kruzeru nejraději chodím 4 ton, ani nevím proč. :-D Mám pocit, že jsem někde četl, že je nejlepší. Ale mě vyhovuje. ;-)

Jinak jeden moudrý člověk mi jednou řekl, "kašli na chyby, důležitý je obsah" Tak se tím řídím. :-D :-D

Poki77-odpovedel jsem snad na vsechno😂(doufam).Zkracene zmenou tonovky se u Equinoxe nic ostatniho nemeni,ani rychlost ani vyhodnoceni ani hloubka ,pouze to hraje tonem pridelenym pro dany rozsah ID

Jaccob, opět hezky udělané video 👍👍👍

Mám malý dotaz.
Občas se mi stane, že dojdu na lokalitu a je tak všude samé železo, kde se normálně nedá najít kousek čisté země pro odladění půdy, tak provedu jen odladění šumu a jdu hledat s odladěním z minulé akce.
Říkal jsi, že automat je volba vhodná do zamořeného prostředí.
Takže, stačí ho zvolit a nic neřešit a takhle se vydat jít do akce?

Děkuji za odpověď 😉

fonelix- v těchto místech zapnout automat a vypnout ID -9,-8,-7 a hlavně nehledat na dvojkové režimy-bude vysvětleno později. :D

Jaccob, děkuji za upřesnění 👍


Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru