Výskyt mincí Leopolda I.

Zdravím, jelikož sbírám mince Leopolda I., tak jsem se rozhodl udělat takovej menší soukromý výzkum, kde všude se tyto mince vyskytují a v kterých částech naší matičky země se jich nachází nejvíc. Tímto vás, co jste někdy našli, nebo najdete nějaké kolečka Leopolda, prosím, aby jste mi na mail michyy4@seznam.cz poslali nálezové okolnosti. To znamená: místo nálezu(nejlépe souřadnice), nejbližší město nebo vesnice, typ mince(např.15 krejcar), ročník a pokud možno i mincovna. Když si nebudete u něčeho jistí, tak můžete minci nafotit a poslat místo zkoumání co je to vlastně za minci fotku. Informace jsou jenom pro mé soukromé účely a nebudou nikde zneužity. Budu vděčný za každou informaci, která mi pomůže:).
Michy

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von Michy 30.8.2010 20:22

Středočeský kraj u mě zatím nic. Na Leopolda jsem ještě nenatrefil, ale budu hledat, kopat, dolovat a bádat...dám vědět ;-) ;-) ;-)

Michy:našel jsem jednu střibrnou minci od Leopolda I. je to 3krejcar z roku 1697 :-)......Prozradim jen lokolitu Šlapanice u Brna ;-)

Jestli Ti to pomůže?Znojmo a okolí 15xgrešle,21x krejcar,13x 3krejcar,3x 15krejcar

Dneska jsem našel stříbrný peníz a po vyčištění jsem na netu našel, že je to trojník, Leopold I. z roku 1671. Dám foto do mincí. Kvalita je celkem dobrá. Nález v okolí Znojma. Hned vedle byl 25 haléř z roku 1952, tak to jako vodítko stačit asi nebude.

michy do secretu sem posílal fotky leopoldu 8ks nalezeno letos okolí olomoucka

tady na zapade rozhodne nejsou, kdyby byli tak uz bych je mel :-D

tady na zapade rozhodne nejsou, kdyby byli tak uz bych je mel :-D

1659 Praha, 2 kousky, 3kr - Semily :-P 8-) 8-)

1659 Praha, 2 kousky, 3kr - Semily :-P 8-) 8-)

1659 Praha, 2 kousky, 3kr - Semily :-P 8-) 8-)

Vlašim a okolí vůůůbec nic :-(Nejenom Leopold,ale ani jiné staré stříbro :,-(Jen ten koník potěšil 8-)

je to jednoduchy, Leopolda muzes najit na celem uzemi byvale Svate rise Rimske :-P ;-)

já našel leopolda u bystřice nad pernštejnem, 15 krejcar docela v bídném stavu rok jsem nevyluštil. :-(

Tři kousky přes léto,Přerovsko,Prostějovsko,teda 2-1. ;-)

Jindřichohradecko -Leopold I. VI Krejcar 1671 .Mincovnu ti neurčím ;-).

1x krejcar. Karlovarský kraj. Nalezeno u Ostrova nad Ohří. :-)
ExcavatorJohnCock: I na západě najdeš:-)

Razovský poklad (Bruntálsko) v 70tých letech byl při výkopu kanalizace objeven džbán s cca 1200 mincemi Leopolda I. Vím to, protože můj otec tam jako kluk koukal na ten bagr a když vyhodil lžíci se spoustou zelených koleček tak to spolu s kamarády nacpal do slamáku a odnesl domů. Ještě ten večer ale po obci jezdila SNB a zvonila na rodiče kluků aby mince odevzdali. Nález se odehrál v místě staré hospody, ale nevím jak dlouho tam stála.

No tak to je pecka :-D od roku 2007 chodím a vždy si říkám ze do rázové musím zajet mrknout. .jsem rozený liberecak.v dětství jsem tam s rodiči jezdili.mamka pochází z Horního Benesova a táta je z Rázové.v tech sedmdesátých letech co se kopnul ten poklad tak tim bagristou byl můj táta 😁 ne jen malí kluci odešli ten den domu s pár koleckama 😁 a posléze odevzdala černé volze co si to přijela vybírat. ;-)

1x na Znojemsku a určitě není sám.

jeden 3 krejcar 1698 Plzeň-jih :-)

3 krejcar 1698 CH Christoph Sigmund Hungry Bratislava
Lokalita Pohořelice u Brna

O tom pokladu na Bruntalsku vim Rozprodavali to mistni kopaci za pivo a panaka v hospode ale byl z toho velky maler neumeli se dohodnout kolik za to. Mela toho byt dle jednoho svedka plna 4 l flaska od okurek.Ja v te době nemel tolik penez.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben