Der schönste Fund im September 2020

Kategorien: Veranstaltungen von LP und Archäo LP 2010 , Funde und Rettungsuntersuchungen im Ausland

Es war wirklich interessant, die TOP-Auswahl für September zu treffen. Dreizehn Funde erhielten deutlich mehr Stimmen als der Rest des Feldes. Dadurch sind wir in eine Situation geraten, in der wir, wenn wir Artikel aufnehmen wollten, die 3 Stimmen hatten, mehr als 30 davon in der Auswahl hätten. Das ist eine Menge, also sind es diesmal die TOP 13.

DerHauptpreis für den Gewinner ist Minelab Vanquish 340.

Außerdem erhalten alle 3 Podiumsplatzierten eine ikonische Fundschürze von Tesoro. Da es nur noch 3 Stück gibt, kann man sie nach dem Wettbewerb nicht mehr bestellen.


1. triskelion

Finder.

2. Bronze

Finder: spero

3. Hřivny

Finder: Lump49
Eingereicht: AUAV Dolní Dunajovice

4. Münzgewicht

Finder: Wladyslav
Eingereicht bei: Museum von T. G. M. Rakovník

5. DAK

Finder: Herr

6. Haustier Wien

Finder: Töpfer

7. Die schwere Wunde des Betrunkenen

Finder: Jiva
Eingereicht: Pulvermuseum in Písek

8. Bractate-Depot

Finder: Namor
Eingereicht von: Prácheňské muzeum v Písku

9. Mautstelle

Finder: SirMaik
Eingereicht bei: Museum von Podblanicko

10.

Finder: Kubaj94

11. Römisches Gold

Finder: venawass
Eingereicht: AUAV Dolní Dunajovice

12. Ferdinand

Finder: Nelanet

13. versilbert

Finder: Tumam
Engagiert: Nationalmuseum


Nejkrásnější nález září 2020
1. Triskelion
11
2. Bronz
47
3. Hřivny
3
4. Münzgewicht
7
5. DAK
23
6. Vídeňský mazlík
3
7. Těžká rána opilcova
3
8. Brakteátový depot
81
9. Tolarový depot
44
10. Žluťásek
9
11. Římské zlato
10
12. Ferdinand
3
13. Postříbřená
10
Insgesamt haben 254 Menschen abgestimmt

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

Byl jsem na dohledávce takže volba je jasná a nálezce je supr člověk, ale jinak by šli ty tolary.

Já děkuji za umístění.. Jsem poctěn...ikdyz ta moje spona s ptačí hlavičkou je lepší, podle archeologa na naše poměry nevídaná záležitost. Triskel (překvapivě) je prý celkem běžná spona ale uvidím co řekne až to blíže prozkoumá.. Jinak já volím tady taky toho ptáka, vikingská spona v Čechách je mazec.Namor sorry ale tobě bude sedět víc nejlepší nález za rok. :-P

Za mne DAK ;-)

Těžká volba :-OJeště že je chvíli času na rozmyšlení ;-) zahaj.da-skusím namora trunfnout Atilovim hrobem ;-) :-D :-O

Byl jsem první sudička že ta sestava depotu stříbrných lavórků bude TOP na hodně dlouho - takže Namor užij si výsluní a tvůj depot vyhraje a ještě jednou GRATULUJI (Y) ;-)

Za mně určitě brakteáty, ještě jednou gratulace ;-)

Zase měsíc nádherných nálezů a vybírat z nich není jednoduché... Nicméně, ty plecháčky si to zaslouží! Gratuluji a mám pocit, že budeme brzy blahopřát znovu 😊👍🏻

Po odpolední hledačce sedím znaven s plzničkou a zírám na tu nádheru...pak že je třináctka nešťastné číslo... Všechny nálezy jsem famózní, fakt nevím, které úžasnosti dát hlas...
Zřejmě vyhraje Roman a jeho brakteáty, a zaslouženě...tak si zase počkám, jak se to bude vyvíjet...
Takže velká gratulace všem nominovaným do soutěže.. :-D

Krása,nádherný nálezy

depot brakteátů je jasný..a nejspíš vyhraje na plné čáře..za mě ale mám nejblíže k té vikingské sponě..je to nevídaný raritní nález a to já mám moc rád..ne že by brakteáty byli častý nebo méně raritní...ale spona je luxusní kus historie..

Tak tak ta spona to je prostě TOP... Má jednu smůlu neblýská se.. :-/stříbrné a zlaté mince patří mezi běžný nálezy za to takováhle pecka to je extra level evropského formátu.
A ten zachovalý bronzový nástroj hned pod sponou to je taky vyšší level zejména ta zachovalost.

Jiná ves jinej pes ;-)
Můj kůň vede :-D

Kdyz koukam na zacatek hlasovani,myslim ze uz si Namor brousi zuby na Vaquishe a posilhava po Valkyrii :-D :-D :-D

Jedna nádhera vedle druhé. Bronz od Spera, tolary od Majka a pak prostě ten Tumanův Viking. Ten je z kategorie snů. Namorovi brakteáty to je prostě životní nález, vyhraje i na konci roku, už jenom, to, že věc odevzdal je, no prostě klobouk dolů, hluboce se klaním. Ale přece jen našel poklad vizuálně při procházce a Tuman sponu vymával! Ale nejde o to vyhrát. Celou soutěž beru spíše jako měsíční rekapitulaci. Všechno krása a za mě Tumanův viking.

jaccob - začátek hlasování je začátek hlasování. Výsledek může být jakýkoliv a vyhrát může úplně každý nález, vždyť hlasovala teprve třetina obvykle hlasujících.
Po Valkyrii pošilhávám od samého začátku, a to oběma očima :-D To máš teda pravdu:-D :-D
A jak to tak vypadá dle diskuse o tomto stroji, jsem vlastně jediný, komu z toho poskočila tepna na čele. Ono je to hodně i o tom sběratelství. Pro mne je to třešnička na dortu ale ostatní by asi uvítali jako hlavní cenu Noxe.

Jé, díky za nominaci :-) ;-)

Dvojka bronz je fakt top , dávám hlas ale proti mincovním depotům asi nemá šanci.

Brakteatům a Románovi VELIKÁ gratulace. Všechny ostatní nálezy jsou snový, ale rozhodnout se kterému z vybraných pokladů dát hlas, je krásně těžký. Všem vyvoleným v tomto klání hledačských úspěchů, bych přál výhru, protože si ji zaslouží. Hodně štěstí Vám všem :-D :-D :-D

Hlasují pro číslo 2.

já dávám svůj hlas brakteátům.Protože to je taková vejška že víc už bude tak věstonická venuše ve zlatě.Mince v úžasném nepoužitém stavu,obrovské množství a je to jediný letošní nález z kterého je vedle i odborná veřejnost.Který z letošních nálezů zde na webu může být označen za poklad.Navíc namor postupoval přesně jak by se mělo postupovat a nález na rouzdíl od ostatních vyzvedli sami archeologové.Myslím že nám taky trochu poupravil renome a mnoho z nás si tak díky tomuto nálezu sáhlo na minci,kterou již v životě neuvidí.Každý kdo zhodnotí nález v týhle rovině dojde ke stejnému závěru.Jinak všechny nálezy jsou krásné a přál bych si je najít.

No rozhodování bude hodně těžké. Nejsem mincíčkář a depoty mě neoslňují. Při jedné archeo akci jsme vydloubli dva depoty pražáků. Jeden z nich byl měšec a do tranzu mě přivedla zachována látka měšce. Jsem asi jinej. Kdybych mohl dát hlasy dva tak dláto a viking. Mám ale jen jeden. Viking

Odhlasováno, velká gratulace Všem zúčastněným. ;-)

OBI,jestli uvidim Valkyru na acku tak me ukapne velka slza,kdyz jsi vzpomenu kolik casu,nervu a testovani to zabralo....Chtel bych aby se s tim chodilo...

za mě bronz od Spero 👍

Já bych bral tentokrát tu Marušku. Moc hezká věcička..

jednoznačne římský zlato.. ;-)

Mohl bych se zeptat to římský zlato co to jako je? Nebo z čeho to je nějakou analogii mohl bych poprosit abych se poučil.Dík

Pro mne jednoznačně Tolarový depot. Parádně se zachoval majitel pozemku, který na mince narazil při zahradničení. Netuším, jak bych se zachoval já, kdybych něco takového rýpnul na mé zahrádce....Takže klobouk dolů a velký dík SirMaikovi, který depot dohledal. Je to zajímavý chlapík
a jsem rád, že jsme se ve Vlašimi setkali.

2.brinz

bronz*

Je to teda mazec z tohoto vybrat o:-) o:-) o:-) o:-) normálně bych hlasoval pro dýku od ,,spera" ale sory kolego,,,namorův"depot je prostě nález století 8-) 8-) 8-)

Za mné spona

Jasně spona....unikát :-)

Jednosznačně mističky :-D

Za mě DAK :-O

Co mám sakra vybrat, takový pecky... Některý mi úplně unikly, Mařena, dláto :-O. Namor to je jiná planeta, pták taky... Nasypu to Zahaj-dovi za delfínky, a za vybojovaný vnitřní boj, odevzdání artefaktů muzeu ;-). Ať se všem daří!

Teda ale trochu me mrzí, že se nedélá anketa zvlášť mince a i artefakty... Jak už zde bylo psáno, mincí je spousta... Ale takový archeo v bronzu bývá ojedinělé ;-)

Poslední den soutěže, je načase přidělit jednomu nálezu hlas... To, že vyhraje Namor s brakteátovým depotem, bylo jasné od počátku (a je to v pořádku)...ale o další stupně vítězů je to slušný souboj... Jakožto i v předchozích soutěžích, tak i v této mám své favority. Ovšem jeden ční nad ostatními, a je to bronzové dláto... Nález nástroje z doby bronzové ve skvělém stavu, to je prostě paráda...
Ale byl bych velmi potěšen, kdyby se mi pod cívku přimotal kterýkoli prezentovaný nález...
Tak ať se vám daří, kolegové.. ;-)

V první polovině devadesátých let jsme ve fabrice hromadně sázeli sportku.
Pracoval jsem tehdy jako údržbář jeřábů a jako údržbáři jsme měli mraky času na kraviny. Kapitalismus se teprve zajížděl a nás si nikdo moc nevšímal. Parťák dělal rozpisy a podle průměrů se sázelo každý týden se železnou pravidelností. Každý týden jsem připlácel za 10 Kč tzv.Šanci a málokdy něco vyhrál. Takhle to šlo rok za rokem až mě to jednou dopálilo a Šanci jsem si nepřiplatil.Tu neděli padlo v Šanci 5 čísel a to byl konec se sázením.

A teď je tady tedy moje první finanční výhra v životě.
Tak, jak jsem tenkrát sledoval každou neděli zda mi padnou moje čísla, jsem si musel samozřejmě i teď nařídit budík a na tu půlnoc si jako správný hráč počkat. Všem hlasujícím moc a moc děkuji. Bylo to napínavé až do samého závěru, neboť obvykle hlasuje cca 300 lovců a proto jsem změnu v hlasování očekával každou chvilku.
Rovněž velice děkuji Markovi a jeho týmu. To, co dělají je obdivuhodné. Díky....

namor já díky tobě

A samozřejmě gratulace :-) :-) ;-)

Upřímné díky.

Velká gratulace všem zůčastněným. Jako vždy prosím všechny vítěze, aby zaslali na náš email klub@lovecpokladu.cz adresu a telefon pro dopravce .)

Za mě bronz. Gratuluji.

Gratuluji Namorovi k victory a všem ostatním za skvělé nálezy, na které je radost pohledět a neskromně si na ně do budocna také myslet :-)

A je to první správná předpověď - GRATULUJI ještě jednou Namorovi ;-) :-D

Děkuji páni kolegové.

Díky za hlasy kolegové. Výhru předám při výstavě tolarů nálezci :-)

Kluci máme adresu jenom na Vanquishe, napište si adresy o kapsy :-)

Poslušně hlásím, že Vanquish právě dorazil.
Ještě jednou děkuji všem za hlasy a Márovi za detektor. Detektor jsem sestavil a vrazil do něj svoje oblíbené Eneloopky. Udělal jsem zkušební Air test s měděným jednokrejcarem a hohó - fakt překvapil. Na to, jak je základní cívka malinká a co ten detektor stojí, hodně slušný.

Udělám porovnání se svým Tesorem a tak za 14 dnů/měsíc dám na LP porovnávací test.
Myslím, že to bude zajímavé ;-)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben