Geschichtsjäger - Rätsel am 28.2.2024

Kategorien: Funde und Rettungsuntersuchungen in Tschechien , Nálezy v ČR a SR - záhada dne

Das Rätsel des Tages ist Mr. Dwarf.

Diese winzige Skulptur wurde im Jahr 2023 gefunden und war von Anfang an ein schwer zu bestimmendes "Ufo". Das Schicksal will es , dass es in die Bronzezeit gehört, wo es wahrscheinlich nicht hingehört.

Ihr könnt eure Meinungen im Chat posten, aber es wäre genauso gut, eine Klassifizierung neben dem Thema vorzunehmen. Wenn du einen Link zu einer ähnlichen Skulptur hast, entweder aus dem Internet oder aus der Literatur, dann füge ihn ebenfalls dem Chat hinzu.

Elmara

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

Muzejníci se k tomu neměli možnost vyjádřit?

Více infomací nemám, když bych byl trochu skeptický, řeknu koncovka s plotu. Trochu mi i nesedí ta barva, je to dost hnědý, vypadá to hodně vyoxidovaně. ta placka na druhé straně je taky prapodivná. Prostě divno věc :)

Nedávno se objevila nejspíš tato firma myslím v toulavé kameře. Zabývají se výrobky z litiny. Také restaurováním historických litinových artefaktů a retro výrobou. Tyhle lidi budou určitě vědět o co se jedná.

https://www.rodinnafirma.net/cz/aktuality/363-litinove-vyrobky-z-rodinne-slevarny-alfe-brno-najdete-v-new-yorku-ci-stockholmu

L2021PS: fotky máš v příspěvku, proto je tam ten odkaz.

Jinak to ale vypadá, že tady jsme se moc neposunuli ;-)

Ale napsal jsi, že to nenafotil zezadu, což tedy nafotil. Jak ten předmět vypadá a jak je veliký je z fotek myslím jasný. Není to uděláné špatně. Fotky jsou i ostré a nafocené je to celé hezky.

To vypadá na nějakou zinkovou slitinu, podobný povrchy jsem vykopal a většinou to byl zinek,ale nevím no :-)

Materiál je mi taky záhadou. Na fotkách v lokalitě se to tváří hodně jako "zelenina", ale na dalších fotografiích po očištění, je to hnědé až běda. Jako byto bylo původně něčím zušlechtěný...

Chetitský idol.
https://i.pinimg.com/564x/8c/c6/9f/8cc69f4e5281e45cb2219f7d7564b35b.jpg
https://www.cb-gallery.com/en/produkt/hethitisches-nagelidol-2/
https://i.pinimg.com/564x/db/a8/e5/dba8e51f9617e37515c97b3092016cf4.jpg

To Hogofogo: ten materiál mi moc nesedí. Zkusím to ještě poslat Nadě :)

Nedalo mi to a oslovil jsem firmu viz. výše.

Zde je část jejich vyjádření: ,,Podle hrubosti povrchu, a
jestliže jde o litinu (možná ocelolitinu), by šlo o starší předmět. Některé litinové výplně zábradlí, co nám zákazníci donesou, mají podobný povrch. Většinou o nich říkají, že mají 100 let, ale nikdo neví, zda to třeba před 40 lety někdo nevyměnil.,,

Jinak tvar i kolegům pana, co se k předmětu vyjádřil, nic neříká. Materiál by se dal určit spektrometrem.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben