Interessante Sache, die niemandem aufgefallen zu sein scheint

Kategorien: Funde und Rettungsuntersuchungen in Tschechien

Hallo, zusammen.

Richtet man die Falztasche so aus, dass ihre kürzere Achse waagerecht ist, so sieht man zwei Vogelpaare in den beiden durch diese Achse definierten Ebenen. Aufgrund der charakteristischen Position der Vögel, die für die komplexen Verlobungstänze des Ohrentauchers (Podiceps cristatus) typisch ist, und des Vorhandenseins von für diese Art typischen körperlichen Merkmalen wie der PflegeIch glaube, dass die Platte eine Paarungsszene von Haubentauchern und deren Spiegelung im Wasser darstellt.

Zum besseren Verständnis empfehle ich dieses kurze Video: (395) 1319: Balz der Ohrentaucher. Balz der Haubentaucher. Haubentaucher, Haubentaucher, Haubentaucher - YouTube

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

Ahoj hogofogo. Jsi borec!
Zajímavé, mě to spíš připomíná motýli. Ale jinak super!!!

Hogofogo - fantazie ti rozhodně nechybí,ale prezentovat se tímto způsobem dá naprosto cokoliv.Třeba ty motýlové. Máš nějaký jiný seriozní výklad toho,proč by tehdejší šperkař vybral jako motiv pro královské šperky dva vodní ptáky?

Fauna a flora v návaznosti na historii před naším letopočtem?Je znám význam zvířat např.v renesanční portrétní tvorbě ale toto tedy opravdu nevím,nevím :-)

Mě to zase připomíná štěkajícího buldoka ( nebo štěkající učitelku ruštiny na ZDŠ )
Oči jsou stejné, nad očima jsou uši, péřové růžky jsou nos, křídla jsou roztlemená tlama a krk jsou tváře.

:-D :-D :-D

P.S. Omluva za neseriozní výklad.

Ale jo.Kde jinde by tehdejší šperkař čerpal,než v krajině okolo sebe. Langobardi a jejich spony jsou toho důkazem, takže proč ne potápky.

A proč by ne? Královskejma bych to teda fakt nenazval-nějakej líp situovanej nobil.
Ukázky soudobých šperků : https://www.pinterest.at/pin/299630181431858985/
https://www.pinterest.at/pin/374361787748620217/
Máš dobrý oko ty detektíve! Visine do každý rodiny.
:-D

Dávám kolegovi Hogofogo za pravdu. Potápky znám dobře. Dává to celkem smysl. Jen mě zaráží, že by na to nikdo ještě nepřišel.

https://www.pinterest.at/pin/19703317099223357/

ve srovnání s obdobnejma mužskejma věcma Childerichovejma, nebo a z blučinskýho hrobu se tohle tím provedením výzdoby tváří tak nějak žensky, tedy to mohl bejt i nějakej svatební dar, nebo dar ke korunovaci nějaké kněžny, nebo germánské královny a to by mi ten volavčí zásnubní tanec do toho pěkně pasoval.

Přiznávám - také jsem si toho nevšimnul. Ale takhle, s nápovědou, v tom vidím to vodní ptactvo.
Dobré oko máš, pane. A kdyby ne, tak alespoň tu fantazii :-D :-D

Dobrý večer. Možná se autorovi povedlo povésti, co si zamanul. Pro třísku nevidím les? :-) Mám dojem, že spíše důležitější jsou ty malé "drahokamy", které jsou jiné, poskládané ne jen tak bohulibosti :-)

Díky všem za reakci, byl jsem zvědav, co si o tom budete myslet. :-)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben