Prodloužený víkend.

No prostě blbiny no.

 Minulý týden bylo kopatelno, a tak jsme už ve čtvrtek vyrazili s kolegou Funebrakem na novou lokalitu učinit průzkum bojem. Tož něco se podařilo - hlavně střepy, ktaré jsem poslal Azazovi na určení (archeologům taky, ale od těch se dozvím dataci mnohem později). Azaz je rychlej a přesnej - teda doufám.

Původně jsem se chtěl hned druhý den vrátit, ale zavolal Mirous, že tam u nich někdo ztratil lahev kořalky, a že mám přijet ji dohledat. Pod touhle (blbou) záminkou jsme se sešli na jeho (téměř) rodném (a skoro úplně vysmýčeném) políčku. Tady jsem se rozhodl potrápit svoje uši a detík při hledání drobků v místy až  pětiželezném terénu. Za celý den jsem ušel jen cca 300m - a vyplatilo se.

Třetí den jsme s Mírou vyrazili na místo z prvního dne. Mirek tento den nazval ve svém příspěvku den blbec - vůbec nechápu proč? Že nic nenašel - no bodejť by něco našel, když se polovinu hledání věnoval, zřejmě z přebytku mladických sil, sjíždění svahu po zadku i po jiných částech těla - voni tyhle děti z polabí jak uvidí nějakej kopeček, tak jsou z toho celý u vytržení. Auto byl pech a ne blb.

Nakonec jseme se rozhodli vyrazit i v neděli - ale jenom na chvilku bo bylo fakt hnusně. Nenašli jsme nic, co by stálo za řeč a tak jsme alespoň soutěžili, kdo má delší nudli u nosu. Kdo vyhrál je sporný, protože v tom větru  předmět soutěže rychle mizel.

Potkali jsme taky hledače Tobyho - to je vám bomba kamarád - přide na pole na 50m od vás, ani nezabučí a začne usilovně mávat kosou - teda detíkem, že od něj lítají šutry. Míra ho prý zná - ale mě se asi styděl nebo co - nebo měl krátkou nudli. Mě teda maminka dycky říkala: "Hele synu zdrav každýho, bo nikdy nevíš kdo je tvůj táta" No nic no.

Ále přišli sme s Mirkem na bezva fintu, jak hledat ágéčka a jiný suprový věci. 

Proběhlo tady na webu i jinde několik diskusí o tom, jak se najde třeba stříbrňák až na zpáteční cestě k autu, nezřídkakdy až u auta. No a to je ta finta!!!!!  Zaparkujeme si auta, každý na jednu stranu pole a chodíme mezi nima. Jak jednoduché, že? Až to vyzkoušíte nebudete chtít jinak. Nálezy z podobně organizovaných hledaček se nedají na webu jako je Lovec pokladů vůbec prezentovat protože (při vší úctě k LP) "POKLAD" je prostě slabý slovo.

Tak ahooooj

 

Tady bych poprosil (pokud to jde) o určení.
Tady bych poprosil (pokud to jde) o určení.
18 votes
18 votes
Lovec oceňuje

Post

nálezy nádherný :-)a perfektně napsaný :-D

Pěkné a dobře napsané.

A to jsi měl ještě napsat,že jsme z vyhozených nálezů sestavily jedny supr hodiny :-D :-P

Pak, že nerostou. Pěkný kousky. Fotku toho stočeného drátu si archáčům taky poslal? Docela by mě zajímalo co oni na to.

Doufam, ze ten Toby nejsem ja. Ale mozna i jo. Ale mam omluvu! Ja prisel na pole, tam skupinka 3 lidi a za ni v dali skupinka 4 dalsich. Ja jsem se hned dal do reci s temi tremi a pak jsem to obratil. A ta druha skupinka - to byli 4 chlapi v maskacich a celkem daleko. Vubec jsem nerozeznal, kdo to je. Ja po vas ani moc nepokukoval, vypadali jste nebezpecne. Jsem si rikal, ze budu civet a dostanu pak od vas nakladacku, ze vam lezu do rajonu :) Az pak nekdo rval pozdrav a ja odpovidal, ale ze to byl mirous jsem se dozvedel az dnes. Meli jste se ozvat a prijet na slivovicu, byvam kousek odtamtud! ;-)

paráda :-)

pěkně mazaný kluci! všichni.

Parádní hledačka i počtení :-D

jasnej palec :-)

Máš tam torzo parvuse Vaška 2 :-P

Jirko, tobě palec snad vždycky!

Pěkná kolca... :-P

nádhera ;-)

Mince vlevo dole je Grošík 1650 císaře Ferdinanda III. (1637-1657), Těšín.
Ta půlka drobné mince je téměř s jistotou Parvus Václava II., jak už psal Klouzek ;-)

Náhodou paráda.Tovymu věřím. Někdy to tak chodí a ty dvě auta,(na každé straně pole jedno),je dobrý nápad na Ag a taky na únikovou variantu.Nevýhoda je že by tam vždycky to druhé zůstalo na pospas agresi. ;-)

pěkná směska

Pěkné nálezy :-D :-D :-D

Nádhera, škoda té grešličky. 8-)

dobrý zdravim tě ;-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top