The most beautiful find of August 2023 - final

Categories: Treasure Hunters and Archeo Treasure Hunters 2010 events

Yesterday we counted the votes and we have the final 12 heroes. So the final is really varied and I don't know when the last time we had two "stoners" in it. Also, the number of gold coins cast is quite out of the normal monthly average.

Anyway, as always, everyone has only one vote. The final round ends on Saturday, September 30, 2023 at 11:55pm. The winner can look forward to a new Minelab Vanquish 340 metal detector and all others are definitely to be honoured and celebrated! As even making it to the top 12 is a great achievement.


1. IACOBUS Medieval Buckle

Finders: SirMaik

Submitted to: Museum of Podblanicko

2. Bronze axe

Finder: Happy20

Submitted to: Archaeological Centre Olomouc

3. Depot of Celtic coins

Finders: Lagertha2

Submitted to: Muzeum Karlovy Vary

4. Brooch

Finder: finder

5. Chicken

Finder: Kalach

6. United and Faithful

Finder: petrha

7. Mlat

Finder: Hunter of the Bomb2

8. Staters

Finder: MasioGrasio

Submitted to: Museum of Mladá Boleslav Region

9. The Migration of Nations

Finder: awalon

Submitted to: Museum of Mladá Boleslav

10. United Provinces of the Netherlands

Finder: spider11

11. Pazourka arrow

Finder: 949fanda

12. Rudolf II.

Finders: Settt


Nejkrásnější nález srpna 2023 - Finále
1. Středověká spona IACOBUS
66
2. Bronzová sekerka
4
3. Depot keltských mincí
31
4. Brož
40
5. Kuřátko
15
6. Jednotní a věrní
16
7. Mlat
6
8. Statér
7
9. Stěhování národů
9
10. Spojené provincie nizozemské
1
11. Pazourková šipka
8
12. Rudolf II.
3
A total of 206 people voted

The article is included in categories:

Post

Tohle kolo bude podle mě dost vyrovnané 8-)

To bude těžký rozhodování...

Brož, č.4

Pazourková šipka ;-) :-)

Já na to harampádí moc nejsem, zlaťák je zlaťák, tak jsem to hodil kalachovi. 8-) :-D

Díky všem za nominaci ;-)

Také děkuju za nominaci, tak dlouho jsem nehledal, moc jste mě potěšili. :-)

Keltské mince a hezký příběh.

Díky všem za nominaci

klasika...zase žádná druhá válka jak jinak🤮

6. Jednotní a věrní

🐣, já kolečka rád, ještě k tomu zlatá a středověká takže Láďa Pohrobek

Kuřátko c. 5

č. 3 - famósní nález kolegyně Lagerthy & spol. ;-) :-)

6. Jednotní a věrní

Spona je nejvíc. 🍀

Jednoznačně spona ! Bude ozdobou muzea Podblanicka ! Nádhera....

synu, jde o to co si představuješ pod takovým slovem...nejcennější...
ano, drahý žlutý kov...ale byly jich odlity tuny, zachovaly se metráky...ale jiné věci mohou být jediný vyrobený kus na světě... co je tedy cennější??

áno, záleží na úhlu pohledu, pak je tedy Top nález ten mlat a šipka, bo to bylo existenční nářadí, tu šlo o život, jedinou ranou rozzuřeného mamuta, či šablozuba anebo rozpínající se vetřelce od Velké řeky dobře mířenou složit, nebo tímto artiklem jen obživu nutnou obstarat, zlato mamonské se múže jít zase zahrabat

Koudelko, jenže toho zlatem zaplaceného mamuta musel zase složit jen člověk opatřený tím mlatem a šipkou, kerýmu šlo o život, s tím prostě nic nenaděláš.......
- a k tomu mému hlasování
- mlat a šipka - ty jsem zde označil "pouze" za nejdůležitější tu vystavené artefakty jako reakci na to Tvé nejdůležitější mamonské zlato, že nález lze hodnotit různě a dle jistých kritérií, které má každý jinak, takže i já volil dle svého přesvědčení - z pohledu unikátnosti nálezu, kolikrát se najde něco podobnýho??
- mlatů, startérů a ostatního je "vagon", takže asi tak.......
- a pokud jde o sympatie k p. nálezkyni, tak pravda, něco tam jiskří ;-)

🤩🤗

no, taky sem si tu hodněkráte posteskl, že kdejakej krejcar běžnej je na tom bodově líp, jak jinej unikátní nález, kerej se tu s pár body krčil kdesi v pozadí, každej ať si hlasuje pro to svoje a proč někomu spílat a láteřit, že je tu nejvzácnější věc, kerá si ty body zaslouží více
- a tu je to vždy o nálezu?? - tu se volí hlavně rozumem, bo když vidím, kolik má kdo hlasů, tak už jde jen o ty nálezy v popředí, jde o to podpořit něco, co bych normálně nevolil
- áno, do mého hodnocení vstupují krom kvality nálezu i sympatie ke kolegyni badatelce Lagerthe, je to žena hledačka, z které čiší zápal a radost z hledání, takže jí moc fandím
- /ono ty sympatie tu jsou běžným artiklem, nedávno se tu horlivě sympatizovalo s jedním, co ho úřady a jedna slibotechna připravili o nálezné - a navíc se tak dělo s +- dva roky starým nálezem - , což se tu moc nenosí a tak moc se sympatizovalo, až sympatický sympatizant sympaticky vyhrál/
- a Koudelníku, Tebe nemusím, ale pokud tu někdy přidáš nominovaný nález na nález měsíce a bude to stát za to, tak slibuju, že na nějaký osobní nesympatie nebudu brát ohledy - to je docela sympatickej postoj, coříkáš?? ;-)

Honzatuu - už je to zde: https://www.youtube.com/watch?v=XHz_6K9s1ww

To je sranda - SirMaik snad dosáhne na "dabl". :-D :-D :-D

Všechno to jsou top nálezy, za mě Rudík č.12

Vše moc pěkné, dávám brož č. 4

Jsou tu mnohem vzácnější kousky z obrovskou hystorií,ale někteté co měsíc se stále opakující....proto teď dávám ten nádhernej prsten č.6,ze kterého jsem zcela unešen a omámen...👍🙂

Upřímně zrovna u statéru nevidím moc důvod, proč lapat po dechu. Jistě, má nemalou hodnotu historickou + cenu ryzího zlata a pro nálezce určitě jeden z nejlepších zážitků v životě, ale jinak? Řemeslné zpracování nulové, v podstatě surová kapka zlata. Při famózních dovednostech keltů s kovem vyloženě odfláknutá záležitost. Pokud mám tedy hlasovat v soutěži o "NEJKRÁSNĚJŠÍ" nález, tak za sebe můžu s klidem napsat, že statér nemá naději. Luxusní spona, nebo úžasná brož s fasovanými kameny a cloisonné smaltem na mne působí docela jinak, ale sto lidí-sto chutí. ;-)

áno, příteli mistře badateli Argille, naštěstí je to tak moudře zařízeno, co člověk, to individualita, jak pravíš, sto lidí, 100 chutí - si vem, že by se stu chlapům líbila jedna ženská :-D
- a pro ty chutě různorodé je definice "NEJkrásnější nález" tak krásně rozmanitá - nejdůležitější, nejvzácnější, nejdražší, nejzajímavější, nejsympatičtější, nejkamarádštější, červený autíčko ;-)

tak já držet v jedné ruce dubové ratolesti s meči a brilianty a ve druhé nějaký to keltský zlatý kolečko a muset se rozhodnout jen pro jedno tak zlato letí s čistým svědomím obloukem zpátky do země :-D :-D :-D

no nemyslel jsem zrovna tohle zlatý ale i tak je to utopie.A tady i kdyby se tu nějaké z těch 27 ukázalo stejně by se ani nedostalo do "finále"a kdyby stejně by ho porazila kdejaká stará cetka kterých bylo produkováno statisíce kusů.Ale kdybych měl si vybrat tady a teď dal bych hlas tomu mlatu páč za dva roky vykopávek na neolitu mě jaxi se celý nepodařil...vždy něco chybělo a nebo ta brož ale to zase není nález z Čech ale určitě hodně dobrý a krásný nález to je.Ale hlas jsem dal "obyčejnému" prstenu.Prostě proto protože je to můj kamarád kterého si važím.Stejně většinou jsou výsledky spíše dané sympatií k nálezci nebo naopak potřeba jiného odrbat páč mu to nepřeju aby vyhrál a ne historickou hodnotou nálezu.

možná bych ještě dodal k té sympatii neznalost věci a osobní pocit.Jestli mě rozumíš

Za mě bezkonkurenčně depot zlatých mincí.A rozhodně né jen kvůli kovu, jak už tu bylo trapně zmiňováno ;-) :-D

tak u mě by šanci měla i zrzka nebo brunetka páč jsem už starý,nevrlý atd. tak jsem vděčný i za plešatou nebo fousatou když o mě vůbec zavadí očkem (tím jedním co má) :-( :-D :-D

Tak držte palce kamarádi, ať mám tolik štěstí a můžu takovou krásu někdy posoudit na vlastní kůži! 8-) Zatím to mám tak, že více než drahý kov užitý ke zhotovení cením složité výrobní procesy a bravurní řemeslnou zručnost. V tomto případě je statér zastíněný i tím obroušeným kamenem, kterého je všude zdarma habakuk a to jsem prosím založením mincičkář. Divné, ale fakt to tak mám. :-)

kamaráde já jako starý válkař když jsem dělal neolit a našel třeba komplet brousek i s parůžkem obroušený jak to tam ten dotyčný odložil před mnoha tisíci lety a z nějakého mě neznámého důvodu se k tomu již nevrátil tak jsem si říkal to je vlastně to TOP co jsem v životě našel už jen představa toho času.Nebo jak říkáš mlaty nebo broušený kamený sekerky v objektech.Je to prostě trochu jiný level nálezů.
Hlavně je taky fajn že tenkrát neměli agečka :-D :-D

Wlady: :-D. Nějakej Standa Horný přesně po takový jednooký toužil. Prej by ho mohla krásně vymrkat. :-D :-D :-D

:-D :-D :-D

Jojo, kámen má sílu! Jak píšeš: Jinej level! ;-)

Prsten je z mého pohledu magickej a tak má můj hlas.

áno, na "magičnost" jsem ve výčtu pozapomněl!!! :-O

Hlasuji pro číslo 3.

@lgs: speciálně pro tebe, vše co je zde ve finále "NEJKRÁSNĚJŠÍ NALÉZ" je super, ale tento prsten mě od začátku zaujal nejvíce.

Nikde tu není v soutěži uvedeno: nejdražší, historicky nejstarší a jiné... jen NEJKRÁSNĚJŠÍ NALÉZ.

DALŠÍ TVOJE DEB...Í KOMENTY PROSÍM POUZE DO SZ!!!

ty nechápavej NALÉZU, nevím oco ti jde, ale když něco napíšu od srdce, tak netečkuju jak malej harant a pokud něco máš, tak tě raději elegantně ztrapním tady veřejně, jak někde v poště ;-)

Vše parádní....

Ta spona je prostě parádní a na mém kiltu by ještě uděla hodně parády :)

Marku, Cement ti může jednu vyrobit... ;-)
A k tvé postavě by byla potřeba trochu větší :-D

Možná a lehký motiv bodláku ukrytý v gotickém písmu se taky cení :) Letos jsme ale nedali ani Skotské hry, tudíž jsem ho ani nevytáhnul. Je to ostuda :)

Vše jsou pecky ;-) č. 3 ;-)

Škoda že můžu dát jen jeden hlas. Dávám 6,krásnej prsten 😸

Tedy že by o první místo byla poslední den bitva, to asi nebude :). Ale příští kolo budou ceny i pro druhéa třetí místo. Tak to bude o něco napínavější :)

Hlasuji pro ten krásný, malý a ostrý kamenný hrot- č.11. Krása, gratuluji k nálezu.

Nevím, aby to nebyo demotivační ale myslím že nám skoro SirMaik může poslat na info@lovecpokladu.cz adresu. Že by s eto za těch poslednéch 6 hodin pohlo o tolik... to se asi nestane :)

Mára
V neděli jsem byl s Michalem na hledačce a už jsem mu blahopřál.🤝😸

Kočka: to se asi už taky dalo :)

@SirkMaik: Na vandrech, kde jedinec "vyžral" při soutěžích většinu placek, tak dostal titul "Plackožrout" a tobě se to tady podařilo též.
Tož vitaj mezi detektožrouty.
Gratulace 👍

Díky všem za hlasy a podporu
Moc si toho vážím :-)

Také děkuji za hlasy a gratuluji vítězi ;-)

I když jsem nehlasoval, připojuji se ke gratulantům. :-)

Majku velká gratulace 😁 gratulace všem nominovaným 💯🫡
Sláva vítězům, čest poraženým 😁 těším se na další měsíc. 🔥

Gratulace vítězi a jako vždy prosíme kontakt atd :)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top