Zámek v Chotěbuzi

Ještě v astronomické Zimě jsme na terénním cvičení více méně náhodně došli k zámku v Chotěbuzi. Chtěli jsme trochu nakouknout aspoň zpoza vztupní brány, která byla size zrezlá a zanedbaná, nicméně velmi stará. Jak jsme tak chvíli čuměli, najednou se objevila asi sedmdesátiletá čilá paní. Byla to dobrá obchodnice, neboť nás hned přesvědčila, že za 2O Kč můžeme vylést na věž vedle zámku. Ta na fotce vypadá jakoby s komplexem neměla nic společného, ale zdání klamalo. Byla taktéž stará, dokonce možná starší než samotný zámek, zato zrekonstruovaná a zpřístupněná veřejnosti. Dříve prý sloužila na obranu. Výhled z ní nebyl kvůli špatnému počasí dobrý, zaujaly nás ale staré schody a trámy.
Když jsme už chtěli odejít, jeden z nás se odvážil zeptat jednoho z místních "JZDáků" (zámek nyní totiž slouží zemědělcům), jestli můžeme nakouknout dovnitř. Bylo nám to dovoleno a proto jsem mohl pořídit pár fotek.

Photo

Zámek v Chotěbuzi
Zámek v Chotěbuzi
Zámek v Chotěbuzi
1 vote
1 vote
viewed:
329x,
comments:
5,
finder:
fixenoCZ fixenoCZ
photographed:
26 March,
loaded:
26 March

Post

Zajimava lokalitka. Tam by se dal mozna kopnout i takovej Zikmund Vasa ;-) ;-)

Myslíte? Jsem ještě celkem lajk, takže nevím jestli je to sarkasmus XD, ale podle čeho soudíte?

To neni sarkasmus. Proste to misto je blizko Polska,tak je velmi pravdepodobne ze tam kolem mince z Polska v zemi jsou. A Vasa je jeden z mych snu ho najit 8-) ;-)

Aha tak každopádně díky za reakci !

Taky jsme courali po lese a narazili jsme na nějakou tvrz.
A najednou se objevila babka. A my se jí ptáme, že prej tu straší??? A ona..., už jsem tu 300 let a nikdy jsem tu žádný strašidlo ani ducha neviděla... :-D

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top