Bitte helfen Sie mir zu bestimmen

Kategorien: Funde und Rettungsuntersuchungen in Tschechien

Wir versuchen, die Uniform, die der letzte Graf Karel Chotek auf einem Foto aus dem Jahr 1915 trug, in die Einrichtung unseres Schlosses einzubauen. Das Problem ist nicht mehr die Uniform (das war auch ein Rätsel, aber wir haben es geschafft, sie der Wahrheit entsprechend anfertigen zu lassen), sondern die Dekoration, die auf dem Foto angebracht ist.

Alle unsere Freunde (Experten und Enthusiasten), an die wir uns normalerweise mit solchen Fragen wenden, haben entweder keine Zeit für uns oder wissen es nicht. Ich versuche es also über Sie, in der Annahme, dass Sie entweder jemanden kennen oder jemanden kennen könnten, der es weiß. Ich füge Fotos bei, auf denen der Graf mit einem Kreuz an seiner Uniform zu sehen ist. Das ist es, worauf wir aus sind.

Soviel wissen wir über seinen Militärdienst:
Jahr 1915.
Österreichisch-Ungarische Armee.
Er war Einjährig-Freiwilliger.
Er diente als Leutnant 7. Regiment der Dragoner in Brandýs nad Labem.
Auf dem Foto ist er auf Heimatbesuch und trägt seine Wanderuniform.
Zusätzlich zu den Auszeichnungen auf dem Foto wurde ihm auch die Tapferkeitsmedaille verliehen (die wir bereits haben).

Bei unseren Bemühungen, die Art der Medaille herauszufinden, stießen wir auf ein paar übereinstimmende Stücke, aber es waren alles Kreuze, die wurden für mehrere Dienstjahre vergeben, was in unserem Fall bei einem einjährigen Freiwilligen nicht der Fall gewesen wäre. Wir sind auch auf Mobilisierungs- und Gedenkkreuze gestoßen, aber sie haben alle einen Kreis in der Mitte. Unser Foto ist nicht ganz klar, aber wir haben den Eindruck, dass unser Kreuz keinen Kreis in der Mitte hat.

Wir wären Ihnen dankbar, wenn Sie sich mit unserem Problem befassen und uns vielleicht an einen Experten für Metalle aus dem Ersten Weltkrieg verweisen könnten.

Vielen Dank im Voraus und einen schönen Tag

Tereza Müllerová Dzurjová
Staatliches Schloss Velké Březno

(bitte schreiben Sie das Ziel in die Diskussion unter dem Artikel)Staatsschloß Velké Březno - Karel Maria und Ada Chotek - 1915


Staatsschloss Velké Březno - Karel Maria und Ada Chotek und Hugo Nostitz- Rieneck mit seiner Schwester - 1916

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

Odborník nejsem, ale přeju hodně zdaru, a klobouk dolů za takovou snahu.
;-)

fotky nejdou zvětšit nicméně po strašným zvětšení kdy se fotka hodně rozostří mě připadá že ta stužka ty pruhy má jako mobilizák u té první fotky

jde o to jestli v těch letech byl aktivní což v článku není uvedeno.

A neměl pan hrabě vyjímku? Každý pravidlo nějakou vyjímku má.

Tak to nemohl být.Jak je uvedeno tak v daném období po smrti sestry studoval v Paříži a výletoval..Nicméně je uvedeno že školu jednoročáka dokončil v roce 1908 a v roce 14 nastupuje jako poručík.

dost možný že metál je udělen roku 1914 když byl v Besarábii.Pak byl sproštěn vojenský služby ze zdravotních důvodů.To jsou všechno vodítka.Býval kříž za 6 let ale on nebyl 6 let aktivní.

bobik jj taky je to možný že řád dostal jen tak jako protekční syn.Nebyl by to první případ u těhlech s modrou krví během první i druhé války.Za tu statečnost zřejmě získal tam v tý Beserábii.Zase je divný proč jí nemá na uniformě takový metál

škoda že odešel Pepe Trump ale kolega Benedek by to mohl rozlousknout to je kapacita.

https://filatelie-klim.com/cz/detail/vojensky-sluzebni-kriz-iii-tr-za-6-let-s_fa10704

To wladyslav. Myslíš že je to ono? :-)

to nebude ono...

Asi to nebude ono :-) nicméně by bylo dobré dodat informace který určitě budou mít od roku 1908 do toho roku 1915. Ono něco se dá najít ten jeho vojenský životopis ale ne vše a to je dost podstatný při pátrání po metalu.

Napíšu, zda ještě něco mají :)

tady na těchto stránkách by měli být všechna vyznamenání RU
https://vyznamenaniru.webnode.cz/
je dobré si prohlédnout i fotogalerii třeba na fot.č.31 je hodně podobný ;-) 8-)

hodně podobný je jen ta fotka je lepší jak tady takže tam se s velkou pravděpodobností jedná o služební kříž je vidět kolečko....Ale je dobře že se snaží více lidí.
Mě trochu opravdu nejde do hlavy že pokud je tato fotka z roku 1915 měl už ten metál za statečnost což si myslím je hodně významný vyznamenání tak proč ho tady nemá když se fotí v uniformě.

mě to nejvíc pasuje na ten Mobilizační kříž-v r.1908 dokončuje školu jednoročáků,v r.1910 umírá jeho sestra a on odjíždí studovat do Paříže a letní prázdniny využívá k cestám po Norsku, Dánsku, Itálii a východních oblastech Rakouska-Uherska.
takže pokud se zúčastnil mobilizace v r. 1912-13 tento kříž obdržel,a jelikož byl v r. 1915 zproštěn vojenské služby a odeslán do zázemí,tak si v podstatě jiné "ostruhy a zásluhy" nevydobyl :-)
je to tedy otázka k dalšímu bádání 8-)

Tak ještě pár doplňujících řádků:

"Víme, že ke konci roku 1915 těžce onemocněl a tak byl přeřazen na řízení vojenské železniční dopravy. Ale ty fotky z návštěvy jsou pořízeny ještě za jeho aktivní jednoroční služby z dragounů. "

A v těch Veltrusech to zkoušeli.Zdá se že ty informace o něm mají

Dle toho co mi napsali, tak více toho nemají .)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben