Čím kopete?

Jsem poměrně velký nováček, používám ke kopání pouze malou lopatu, ta se hodí ale jen na pole, které je rozorané a není moc tvrdé. Zkoušel jsem kopat na louce nebo v lese a na to je ta lopata nepoužitelná. Poprosil bych zkušenější kolegy, dejte tipy na to cím kopat a případně kde to lze pořídit?
Díky za všechny nováčky :-)

in category History Hunters, findings and determination, created by layosh1 16.4.2010 10:19

Já nosím malej batůžek, rozloženej detík se mi vejde, svačina a pití taky a lopaktku, nebo krumpáček v ruce. Používal jsem futrál na rybářský pruty. Dobře se v něm věci nesou, ale při hledání mi děsně vadil...........

Já nosim německou polní lopatku WW2 a sekeromotyku ,ale u té je vyšší procento úmrtnosti nálezů :-/

Používám lopatku Black Ada a upravenou malou hasičskou sekeru kterou nosím na opasku.Místo špice mám navařený dláto.Dá se tím dobře kopat a hrabat v kamenitý půdě a sekat i dost tlustý kořeny.Detík,nářadí i svačina se mi vejde do batohu Fr.armády v zakladním rozměru.(dá se ještě 2krát zvětšit viz.Bažanti jdou do boje...to kdybych našel nějakej větší depot) :-D :-D :-D

Donedávna jsem používal polní lopatku a kopacímu náčiní jsem se zatím vyhýbal.No nedalo mě to,jelikož s lopatkou jsem se v lese kolikrát nechytal:-O. Po uvážení jsem si koupil Kerymovu tlučnici(KT) a výsledek stojí za to.Kamenitý cesty v lese,kořeny,žádná překážka :-)Sice je cenově vyšší,ale kvalita vše vyrovná ;-)Takže pole lopatka a les KT ůžasná věc. 8-)A pokud jde o řeči že se něco překopne,nebo zničí:skrátka je potřeba dávat pozor a voootom tooo jee. :-P

mnoho let jsem chodil s upraveným zednickým kladívkem a byl jsem spokojený.Pak jsem zakoupil v železářství sekeromotyku s delší násadou a lepší kopátko už nehledám,tohle mi plně vyhovuje ;-)

Tak to jsme na tom uplně stejně-taky jsem kopal se zednickym kladivkem a nedavno jsem si zakoupil tady na lovcich pokladu sekeromotyku a jsem velice spokojen,je to daleko pohodlnějši kopani :-)

když jsem chodil poprvé použival jsem obyčejný dlouhý ryč ale pak jsem si zašel do armyshopu a poupil rakouskou polní lopatku za 300,- první nalez s ni byl kloflík 2 děla do kříže a pod nimi dělové koule radost byla velka :-D :-D

Rakouská skládací lopatka, super matroš, nehejbe se, potom něco podobnýho jako je sekeromotyka, koupený na aukru jako zemědělský nástroj, no a na kořeny malá sekyrka, ale většinou chodím jenom s lopatkou.

Spoustu let jsem chodil s ruskou polní lopatkou z WWII, teď už ale půjde na zasloužený odpočinek, druhou těžko seženu..

Ještě bych se zeptal - jak kopete? Mám lopatku RU, používám ji jako rýč - ze tři stran zaříznu, ze čtvrté vypáčím drn, který buď naporcuji, nebo pokračuji v kopání.

Předpokládám, že s motykou kopnu za místo určené detektorem a páčím k sobě. Nějak si ale nedokážu představit to takhle praktikovat na louce, to by pak vypadalo jako od krtka:)

Nebylo by instruktážní video jak správně dolovat věci ze země s minimální možností poškození?:)

A ještě jedna věc - viděl jsem v krámu plastovou motyčku Fiskars - přijde mi ideální na "porcování" drnu, zatím to ale dělám lopatkou nebo v lepším případě plastovým nožem.

nazdar chlapi.zakupit som X- TERRU asi pred tyzdnom a strasne ma to namotalo.uz som nasiel prsten asi z doby bronzovej.a dnes medenu lyzicu par nabojnic a strieborny privesok taky ten otvaraci na fotku.tesi ma to preto lebo to bolo potme za pomoci celovky a na poli kde som myslel ze najdem prd.ked sa podari dam se aj nejake fotky.zatim a na displejoch prajem aspon-30tku.

mimochodom kopem zahradnym rylom mam aj vojensku lopatku a vlastnorucne vyrobenu krompacomotyku nerezak.masti aj korene hlava nehlava v ramci moznosti.

Ja kopu českou polní lopatkou kterou jsem si přivezl z vojny a ktomu jsem ze svých nalezu /Jednou motyka na řepu podruhé sekera z lesa/pár řezu bruskou par svaru a sekero motyka byla na světě

Přivez z vojny... to jako v rámci příspěvku k mírovému procesu a odzbrojení?

Mám velký rýč z vojenské "vejtřasky". Je sice trošku těžký, ale fortelný. Takže když chodím, používám ho jako hůl, na poli výborný a v lese i kořeny přesekne.

Já jsem bohužel na vojně u PtP kver nefasoval jinak v rámci odzbrojení ČLA bych si ho určitě přivezl tak jsem holt vzal za vděk alespoň tou lopatkou ona nabroušená lopatka je taky dobra zbraň za války v zákopech ji měly radši než bodák :-) :-) :-)

Chtěl jsem se Vás zeptat jestli někdo používáte Black Ada Big Foot nebo Black Ada Invander a jaký máte s nim zkušenosti,díky :-)

Black Ada Big jsem měl a celkem spokojenost dokud jsem se nepokusil v ultratěžký zemině (nikoliv kamenitý nebo kořenitý-tam funguje supr,ale v utemovaný hlíně)něco vydolovat. Prostě pokud máš něco okolo metráku nelze tento nástroj používat jako klasický rýč,praská a půlí se to bez zvukových efektů :,-(

děkuju moc za zkušenosti :-),já mám kolem 70kg tak to snad nebude problém,i když do té těžké půdy by byla asi lepší Black Ada Invander si myslím já :-)

Já blac adu nemám, ale měl jsem v ruce a je fakt dobrá. Jinak o kopacích nástrojích je tu psáno už dost, hledej a uvidíš ;-)

dííky,pořádně to tady pročtu ;-)

Lopatka od Draperů je super věc. Rozměrově akorát a když člověk nepáčí za ten plastový konec, tak asi i nezničitelná:)

Jéééé tak to už jsme tři,já taky používám na kopání zednické kladívko a nestěžuju si.Hlínu vybírám zednickou lžící :-D

Tak si to tady pročítám a musím tě opravit , se zednickým kladivkem jsme čtyři. Mám nějaké vídeňské , nebo tak nějak bylo popsáno v obchodě , je celokovové i s násadou , která má celkem dobrý návlek z gumoplastu a část , která byla na tlučení, jsem odřízl a navařil část sekyrky a vše jsem vybrousil tak , že linie a celkový vzhled vypadá jako profivýrobek už ji mám od loňska a dobrý , jen uvažuji o něčem podobném , ale s delší násadou.

zkoušel jsem různě, ale zůstal jsem jen u lopatky s dlouhým nástavcem a pořádně nabroušenou a případné kořeny projedu jak máslem :-D ..ale raději je neporušuju 8-) Jinak to dělám přesně jako to popsal 7 října 2010 KREMATOR

máme klasiku čsla polni lopatku, krumpáček - US kopie a malá skládací lopatku - kopie NATO a vše je potřeba naostřit, použití samozřejmě záleží na oblasti kde se kope. Třeba při hledání minulý týden v okolí Orlíka - písčitá půda nám stačila i malá skládací lopatka, která se u nás nechytá.

Já si koupil v Kovomatě klasický rýč za 260Kč se sklolaminátovou rukojetí.Je dlouhý asi metr na konci má držadlo,naostřil jsem hrany a jak pěkně přesekává i kořeny.V jedné ruce detektor,a v druhé přes rameno nesu rýč.Když jsem viděl kolegu jak s polní lopatkou kopal díry a funěl u toho,tak bych ten rýč neměnil.Dále mám sekeromotyku,ale jen do lesa.

Krumpáč přes rameno..nebo místo hůlky, do kopců skvělá věc :-D Za lopatku bych už neměnil,stejne jsem ji v zime ohnul :-P Sice mam obě ruce zaměstnaný ale v lese pod kořenama by z lopatky nic nezbylo o:-)

Taky pouzivam klasickej ryc,zkousel jsem lopatku ale ta sla po par drnech a korenech do vecnejch lovist.

čau na drny kořeny mám upravenou pilku,jinak skládací lopatku,ale kámoš mi ji udělal na pevno jako motyku a na drny normální starší kuchynskej nůž takovej hodně tlustej a pro jistotu nosím takový to kledivo se špicí to je to kamení bomba.

Rýček od Drapera, "digger" od Lesche a teď jsem se zamiloval do tohohle: http://www.youtube.com/watch?v=b60OZhrTB6o - o víkendu by mi měl jeden z mých dodavatelů dva kousky přivést. Uvidíme, jaká bude kvalita, ale jelikož je to skutečně "Chinese army approved", očekávám vyšší kvalitu, než standardní "Made in China". Pokud bude spokojenost, dám vědět a když by byl zájem, neměl by být pro mé dodavatele problém pár dalších kousků postupně přivézt :-D

My, půl století staří hledači, již potřebujeme něco onačejšího, co pomůže našim zádům. Lopatku polní ČSLA, jinak dobrou, nahradil celokovový rýček Black Ada Invander-Extended. Délka 89cm, šíře 12,5cm, hmotnost 1,3 kg. Vhodná na pole i do lesa. Kratší, Black Ada Invander (66,5cm) je pouze o 6,5 cm delší, než stará dobrá polní lopatka (60cm), čímž bych si jaksi moc nepomohl. Asi tak. :-P

A my co ještě máme do tý 50tky něco předsebou používáme teleskopickej rýč fiskars to mě vyhovuje nejvíc ;-) :-D

"Taky budete" (Tři veteráni). :-P

Mám prodlouženou Drapperku, abych se nemusel vohejbat.
Délka cca 105. I motyku mám dlouhou, ale když omylem kopu, a je to omylem dole, stejně musim k zemi.

Já používám sekeromotyku LP a malou lopatku asi poloviční velikosti než je vojenská. Kopu v kleče a s normální voj. lopatkou jsem to také zkoušel, ale vrátil jsem se k té menší.

Jsem nováček, tak jsem šel skusit hledat na naší zahradě a neměl jsem po ruce nic jen vidle, atěma to šlo taky :-D

já sem kdysy našel staré motyky srdcovky ve tvaru lipového listu a nemůžu si je vynachválit v lese ina poli jsou super.jo hold poctivá kovářská práce.bohužel nové se nedaj sehnat.kdyby ste něco takového někde objevil dejte mi prosím vědět.

Já používám sekeromotyku vlastní výroba tu nosím na opasku a fiskars rýč tahám za sebou.Když chodím pole tak jen rýč je super nemusíš se furt ohýbat :-)

normální zednický kladívko :-D

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top