Čím kopete?

Jsem poměrně velký nováček, používám ke kopání pouze malou lopatu, ta se hodí ale jen na pole, které je rozorané a není moc tvrdé. Zkoušel jsem kopat na louce nebo v lese a na to je ta lopata nepoužitelná. Poprosil bych zkušenější kolegy, dejte tipy na to cím kopat a případně kde to lze pořídit?
Díky za všechny nováčky :-)

in category History Hunters, findings and determination, created by layosh1 16.4.2010 10:19

oki,oki:) tak si objednam ten fiskars ryl,,teleskopicky.. dik za info ;-)

A uděláš dobře,fiskars dělá nejlepší nářadí...Ten teleskopickej rýč nacpeš do každého auta.Mám ho třetí rok a nedám na něj dopustit.Na písek u Hodonína bohatě stačí skládací lopatka od Fiskarsu,ta už za čtyři roky taky něco zažila :-)).A do lesa samozřejmě krumpáček od Kerima,ten z auta ani nevytahuju :-)):-)):-)).

Já jsem k detíku dostal menší rýlek armády asi R.U.Ale ten byl nedostačující,pořád se mu ohýbala špička.Pak jsem doma pošmátral a našel starou dobrou širokou kůčovnicu,násadu jsem si vyrobil vlastní a tu používám všude,je nezničitelná.Uvažuju ještě o tom teleskopickém rýlku od Fiskars ale na co tahat dvoje nářadí. :-/ :-/

A byl si s touto lopatečkou pro krtečka čutnout do zmrzlé hlíny, jílu, nebo hrabošil si v lese? Já s Fiskarsem ano ... :-P :-P :-P

Byl sem i v mrazech a Draper v pohodě zvládal... ono se to zdá jako lopatečka, ale ten použitý materiál je fakt solidní. ;-) Kdyby byl na prd tak bych to napsal a určitě bych to nedoporučoval. Jinak nepochybuji, že je Fiskars kvalitní, osobně mám doma od nich dvě sekerky i rýč, ale rýč je velký ten se mi tahat nechce... :-P

Tak je oproti té lopatičce těžší, protože je celokov. Sklolaminátová rukojeť "draperky" je lehká, ale s výdrží Fiskarse se nedá porovnávat. Kámoš ji už polámal a nebylo to v zamrzlé půdě. Odolná jílovitá zemina by té draperce dala na prdel, to mi věř. Black Adušku jsem ohnul taky a je taky celokov. Asi tak. :-P

Já jsem myslel, že vážíš každý gram zátěže, který vláčíš sebou a ty chodíš rovnou s fiskars rýčem, který váží 2 kila :-D Ale dobře děláš, já ho nosím taky a nic jiného bych vlastně už ani nesnes, páč bych byl nevyvážený - v jedné ruce GM4 (taky váží 2 kila) v druhé ruce fiskars a jde se na věc :-D

Uvidíme... čas ukáže... jestli Draper odejde, tak budu holt tahat velký Fiskars, ten je nezničitelný, už sem s ním toho vykopal hodně, mimo jiné i díru na šestimetrový bazén a nejeví žádné známky opotřebení. Ale jak říkám, po lesích bych se sním asi moc tahat nechtěl... Draperku mám na pásku hozenou přes rameno za zády, takže o ni ani nevím...

Já dnes ohnul Black Ada Invader skoro o 45° a to v relativně měkké hlíně, jen jsem nabral šutrák. Navíc mi rupnul jeden svár :,-( Takže žádná lopatka není nesmrtelná.

Ale jo, kámo, nicméně, mám trable pouze s rukou, která drží detík. Starý úraz ramene od velké činky... A na "Fiskiho" mám fígl, tahám ho po hraně za sebou, nebo na střídačku na rameni. Je to otázka zvyku. Rychlého zvyku. "Fiski" je nekompromisní a to mi vyhovuje. :-P

Dnes jsem si vyzkoušel kolegův rýček Fiskars Ergo (80cm) a doslova mne nadchnul.

http://eshop.krumpholz1799.cz/krumpholz-shop-cz/eshop/5-1-Motyky-sekeromotyky/0/5/50-Sekeromotyka-mala takovou si kup nebo vyrob do lesa i na louku supr ;-)

Mám tuto:
http://www.brufus.cz/sekeromotyka-ii-rada-ean04482-skup101430.php

Stojí 4krát méně a kvalita kovů je celkem ucházející.

Já vim že je drahá,jenom jsem ti jí poslal že stakovejma je to nejlepší,mě jí dělal kámoš Wáclawka :-)

Já zatím furt tu stejnů od začátku,lopatka od Ericha H.DDR. 1969,zelená těžká hnusná neskladná ale oblíbená,su v podezření že je to zbran,no průkaz sem zatím ukazovat nemusel,až ju zlomím kůpím si asi tu draperku ale to už říkám 4tým rokem :-D :-D :-D :-D :-D

Já na NDRáckou lopatku přesedlal ze zlomené black ada invader a rozhodně má větší výdrž. Jedna hrana zbroušená na sekání kořenů + zednické kladívko na ten beton co je teď na polích a nemůžu si stěžovat, navíc to vyjde mnohem levněji :-D

Já používám polní lopatku České armády, ale rád bych si ještě koupil nějaký krumpáček či motyčku. Můžete něco osvědčenýho doporučit?
Díky

Já šel kupovat rýček ale neměli, tak jsem šmajdil po obchodě a nakonec koupil něco takového http://hobby.vltava.cz/Dilna-a-garaz/Ostatni-naradi/Kladivo-Festa-zednicke-600g-FIBERGLASS-48mm/produkt=860678706/kategorie=20285/ a jsem s tím spokojen ;-) na rýček se možná vrhnu časem, protože v měkké pudě je asi nejrychlejší, ale v kamenité, nebo kořenech to musí zvládnout tohle. Občas se trochu nakopu, ale vesměs to jde . škoda že z druhé strany není ta sekerka, pač se předek tupý o kameny...a že se s nima moc neseru ;-D Když je potřeba tak druhým koncem aspoň rozbiju. za ty prachy je to good ;-)

Dlouhý rýč Fiskars v pravačce, v levačce detík, na zádech taktické vesty zavěšenou posvařovanou sekyromotyku (od kámoše za cigára) - max. spokojenost ;-)

Já sem ted byl na jednom poli a potřebuju nutně krumpáč,po orbě měké,po týdnu v těch horkách na krumpáč :-D

ber si dynamit, jde to rychleji 8-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top