Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů LP ZERO I a LP ZERO II

Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO I: Návod LP ZERO I
Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO II: Návod LP ZERO II

Testy detektoru kovů LP Zero: Testy LP ZERO
Odkaz na stránku s detektory LP ZERO: Detektory Golden Mask na LP

in category Metal detectors, created by Elmara 3.6.2014 23:17

Zdravím majitele LP ZERO 30 . Stal jsem se také vlastníkem jednoho kousku. Rozmýšlel jsem dlouho vybíral a vybíral ,až jsem se rozhodl pro LP ZERO 30. Přišel mi tento týden .Nebylo moc času na to ho otestovat.Až dneska byl čas a poskládal jsem ho. Vyšel jsem na políčko za barák .Bydlím na samotě u lesa , jak se říká kde lišky dávají dobrou noc. :-) Zapl jsem ho a nastavil na dopručenou hodnou Sensitivity. 8 Disc.2 Detektor se chová nestabilne , prozvuky, aniž bych nějak sním mával pořád hlasí morseovku i při klidu 10 cm na zemí .Připadá mi to jak kdyby byl, kov snad i ve vzduchu. Musím stahnout Sensitivity na 4-5 Disc na 5 aby se to trochu uklidnilo i tak stačí snad zafoukat a pípe jak poplašený .Moc se sním nedá chodit hází to tony jeden za druhým . Podotýkám ,že jsem byl na pooraném poly. Nikde žádné dráty široko daleko nic. Konektor zastrčen tak jak má být .Baterie nabité.Pokuď stáhnu Sensitivity na 4-5 tak detektor nemá takový hloubkový dosah.?? Je to tak .?? :-( :-/

teď sem byl v týdnu se svým zeroušem na hodinku si odskočit místo oběda na hezký pole. Dvacet minut byl klid a pípal jak měl a pak se uprostřed pole zbláznil .Začalo pípat každý mávnutí a chvílema cvrlikal, jako bych měl zaplej mobil a někdo volal. Nikde ani dráteček nataženej ,ani blízko zesilovač ,nic .Holý pole.
Chtěl sem ho už vypnout a najednou to samo zase přestalo a normálně sem mohl hledat dál. Detektoru nic není .
Takže tebe tam taky něco ruší a tím že stáhneš citlivost to eliminuješ. Porucha by se projevovala aj po tom stažení.
jinak ten dosah samozřejmě snižuješ.
Zkus to v jiné lokalitě a uvidíš jak reaguje,můžeš tam mít hodně mineralizovanou zem . Jo a deset cenťáků od země je taky hodně ;-) zbytečně ztrácíš na hloubce

Zero 30 chodím víc jak rok a 99% mých lokalit chodím s nastavením citlivosti kolem 8,5 tedy s otevřeným druhým zesilovačem.Vždy ho položím sondou na zem a naladím do slabounkého pohvízdávání.Takhle nastavený má největší citlivost i hloukový dosah.Normálně žádné prozvuky nemám ale narazil sem asi na tři místa kde není žádné vedení ani ohradníky ale hledat se tam nedá protože se tam Zero zblázní a pípá jak šílený.Na těchto místech nepomůže ani snížení citlivosti,pomůže jenom jít o kus dál a Zero zase funguje normálně.Jo a s tou výškou sondy od země,snaž se ji držet pokud možno co nejníž a ve stabilní výšce protože Zero má automatický ground balance tak aby to nedělalo problém že ti nemůže odladit zem.

Tak to sme na tom úplně stejně ;-)
Jak s nastavením, tak s těmi místy ,kde se nedá hledat ani se staženou citlivostí na minimum. Prostě sem z takovýho místa normálně zbaběle utekl , jak mi zero cvrlikal o:-) :-D

Jak už tu někdo psal, tzv. automat GB u Zera i GM je prý pouze pevně nastavená hodnota, takže těžko
může odlaďovat zem dle daných podmínek :-), přesněji by se možná mohl vyjádřit elmara.

Má rada se netýkala odladění země podle podmínek ale té výšky nad zemí tam vím ze zkušenosti se Zerem že je potřeba při naladění na maximální citlivost kdy otevře druhý zesilovač držet sondu co nejvíc u země,jinak má při velké vzdálenosti od země občas tendenci štěbetat.Při nastavení menší citlivosti s tím problém nemám,tam je pak celkem jedno jak je sonda daleko od země.

To vkman : S tím druhým zesilovačem mi to nějak uniklo (myslím to, že při maximální citlivosti by se měl zapojit nějaký další zesilovač), je někde popsané ? Dík.

Asi je zde na mysli zesílení potom co nastavení uděláš tak že je slyšet prahový tón. Dosah se pak ještě docela slušně zvedne.

Je to na videu při představení Zera minulý rok,koruna v 35cm slabý signál na sens.8 a pak po zvýšení citlivosti,kdy se otevře další operační zesilovač(je slyšet prahový ton) má koruna v 35cm krásný signál takže takhle nastavený je na maximálním dosahu.Já se snažím chodit v tomhle nastavení co nejvíc jak jen to jde,protože je škoda přicházet o hloubku dosahu,každý cm je dobrý,hlavně v místech kde třeba nechodíš jenom ty je potřeba se podívat co nejhlouběji.

Ahoj, jak je to s poťákem diskriminace na Zeru? Když vím určitě, že mám pod cívkou železný odpad (což se mi po vykopání potvrdí), jde nějak nastavit alespoň částečnou eliminaci tohoto bordelu? Páč jsem zkoušel vše, ale signál zněl stále stejně, jako by ten potenciometr byl jen na okrasu ;-) . Nemám to tak zmáklý, pomozte mi prosím, děkuji vám pěkně.. :-)

Ahoj, pokud je to hodně velké železo, vždy jej uslyšíš. Diskriminace potlačuje malá železa, takové to "prdění". Barva "sytého" železa nad středem signálu je slyšet vždy, prdění na okraji ale přílišnou diskriminací potlačíš. Což nebývá vždy žádoucí. Je lepší tedy mít diskriminaci na doporučené hodnotě a železa tak slyšet, než je kopat jako barvu. Časem snadno poznáš, zda jde o velké, malé železo a dá se poznat zhruba i tvar a hloubka. Já si rád poslechnu, co pod cívkou mám, takže chodím s minimálně nastavenou diskriminací.

Dík za info, teď jsem se vrátil z lesa a už můžu s jistotou říct, že raději uslyším všechno, ale kopu jen to, co chci. No, mám pár nábojnic, lžíci, kulku, ale aspoň jsem nehrabal odpad, protože jsem si zakázal jít po "bručení" (i když, kdo ví, takovej samopal...) :-)

No v lese kopu železo skoro vždy ,většinou to bordel není .( teda pokud tam nebylo před padesáti lety pole ) 8-)

Jojo, v lese jo. Akorát to chce naposlouchat prdění - když to jenom prdí, je to slabý a malý (diskrimance na 1), když to prdí a ještě jde do barvy, je to pro mně už trochu zajímavý. Když to řve metr nad zemí, jdou na mě mdloby... :-)

Ještě malý dotaz, Ag 12 Thaller 1795 jsem našel i s naletovaným očkem, to se asi v té době moc nepraktikovalo, že? Pověsil jsem si ho na krk, páč to je moje radost ;-) . To očko mi tam ale nesedí. Určitě se mi ho povede časem vyfotit a objeví se mi v nálezech.

No, docela často se to dělalo, dělali to např. vojáci, když se nudili. Třeba kámošovi se jednou povedl bavorský dvacetikrejcar s očkem, já jsem dohledal ze kterého pluku a KDY přesně ho někdo ztratil (viz můj článek www.lovecpokladu.cz/home/bramborovy-pozdrav-aneb-tri-bavori-na-sluknovsku-6146 ) bylo to na ve stejné lokalitě a spadal do stejného období a navlas stejný i se shodně letovaným očkem v detailech našel další hledač z Teplicka, přičemž bylo zjištěno, že tam ten pluk byl taky, akorát o pár týdnů později (ten první byl na Šluknovsku). Tudíž pravděpodobně šlo o dílo nějakého šikovného vojáka - člověka, který ta očka dělal "na zakázku" ostatním klukům / kamarádům.

Jo přesně ;-) Ale nještě mě dovedou docela rozhodit rozházený zahnutý hřebíky :-D

Tak já všem děkuju, za chvíli balím vercajk, 20 letou neteř, a mizíme na jedno starý políčko. Potvora, našla svátůstku s Nepomuckým a Křtitelem a od tý doby leží v mapách... :-D

Neprodává někdo prosím LP Zero 23 nebo 30 kolem 6000kc - 6500kc? nejlepe v dobrem stavu v zaruce? pokud ano muj tel. je 724028377. Diky

Zdravim nezkoušel nekdo na zeru nakou vetši sondu treba Mars goliath diky.

Nějaké testy se dělali na Mars Tiger a Mars Discovery. S Goliathem zatím asi nic. ;-)

Zdravím. Zajímalo by mě jak testy dopadly?

Mars Tiger a Discovery naprosto nad očekávání. Sondy pracují opravdu skvěla. Goliashe jsem ale netestovali .)

A jak testy dopadly? Tyhle sondy jsou take zajimave.Je o tom nejaky clanek diky.

v pondělí ti odzkouším na polygonu Zero s Tigerem a dám ti vědět, uvidíme kolik to přidá :-)

Je s Discovery dosah dal??

Ano, sonda přineese hlubší hloubkový dosah než obě standartní cívky spider. A to na všechny typy předmětů :)

A ktera sonda je lepsi Tiger nebo Discovery? Obě maji 33 cm jak jsou na tom dosahove. U Discovery je + mensi hmotnost .

Přibližně o kolik ?? V jaké hloubce najde 1kcs?cca?

Zdravím, dotaz... Jak řešíte hledání na poli kde je to samej alobal a lepenka s hliníkem... Mám toho celé pole a po 50 ti dírach to člověk vzdává
:-/ dá se tohle nějak eliminovat?

jakmile vyeliminuješ alobal a tu lepenku,tak příjdeš o drobná AG která tam můžou být.

No tak mam to za barákem tak když nebudu mít co dělat budu čistit pole :) ;-)

Napadá mě leda kyblík na bordel a pole vyčistit kdybych se nudil zn. Hledám kopáče

Napadá mě leda kyblík na bordel a pole vyčistit kdybych se nudil zn. Hledám kopáče

však jasné,aspoň se naučíš co nejvíc v zabordeleném prostředí :-D

Zdravím všechny. Mám jeden dotaz. Jak dlouho ještě vydrží zero 30 po rozsvícení low battery, než kompletně umře? Jede to se slabší baterkou stejně nebo je dosah slabší?

Mě osobně se po červené kontrolce do minuty rozcvrliká a končí :-D

mě GM4 tak do 30 vteřin :-D

sem ho nechtěl strašit :-D :-D ale máš pravdu ,těm třiceti vteřinám je to blíž ;-) :-D

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top