Detektor kovů Fisher F5

Mám 25cm civku, tak jak se detektory Fisher F5 ,prodavali před rokem, je možné nějak vylepšit tento detik? Jaká by byla třeba lepší sonda? Máte někdo tip? dik.. ;-)

in category Metal detectors, created by Elmara 19.4.2010 20:18

ahoj jsem novej mam F5 a skousel jsem to zatim jednou moc snim jeste neumim. ale chtel jsem se zeptat.nekdy polozim detektor na zem a hrabu se vdire tak detik si obcas pobrukuje.kdyz to mam zapli na all metal-zelezo tak je klid tak nevim jestly to mam spatne vyladeny...Kdo mi prosim poradi

mě spíše brblá, když to mám na all metal ;-)...skoukni v archivu video od Rellika a i komentáře pod videem...já neměl českej návod, tak mi to dost pomohlo ;-).

Ahoj, vím, že to sem úplně nepatří, ale kdyby někdo z vás prodával svou F5 d 28DD sondou, zrovna tento detektor sháním. Případné nabídky na email skvor@benesov-city.cz
Děkuju

V podstatě je to normální, detektor se takto může chovat pokud je sonda položená hranou k zemi. Je jedno zda jsi v All Metal nebo Disk.

Pro Elmara:
Prosím tě chci se te zeptat nevíš jestly u detektoru f5 Fisher,jde nastavit sniženi volume.A u točíciho kolečka GND BAL
se tě chci zeptat.Kolečko se otačí do kolem dokola tomu náko rozumim nastavim vyváženi půd.efektu,ale jde i zmacknout třeba jak PHASE LOCK....v manualu jse nikde nemůžu dočíst k čemu tato funkce funguje....muže mě někdo poradit.dík.

Dík to video od rellíka docela pomohlo,ale stále jsem nezjistil proc jse dá kolečko GND BAL zamačknout....

chtěl bych se zeptat na goldbug máte někdo zkušenosti s tímto detíkem našetřeno mám))ale stále nevím zda F5 nebo goldbug o kolik je citlivější na drobné mince ? chtěl bych si pro něj dojet hned)) ale ale stále se snažím najít více informací a rad abych jako začátečník ho v klidu zvládl

chtěl bych se zeptat na goldbug máte někdo zkušenosti s tímto detíkem našetřeno mám))ale stále nevím zda F5 nebo goldbug o kolik je citlivější na drobné mince ? chtěl bych si pro něj dojet hned)) ale ale stále se snažím najít více informací a rad abych jako začátečník ho v klidu zvládl

Dobrý den, poprvé jsem hledal s klukama a čerpal jsem od nich rady. Radili mi Tekneticse 2000 pro začátečníka, ale také padla slova, že je lepší si zakoupit lepší detektor (dražší), poněvadž na něj tak jako tak přejdu. Zamlouvá se mi F5. Chtěl bych detektor do 15.000,- Kč, aby měl digitální display, na kterém bude znázorňovat hloubku a zhruba o co se jedná. Vím, že Teknetics nevyhledá zlato, když je v módu ALL Metal, proto bych chtěl, aby drahé kovy vyhledával v diskriminaci. Bydlím a hodlám zde hledat v lokalitě Nízkého Jeseníku. Proto prosím o radu, zda by tento detektor F5 dostačoval pro zmiňované účely. Děkuji :-)

čau f5 mám a je v pohodě

Ahoj zdravím všechny,chci skusit na F5 civku od firmy NEL nemate někdo s touto značkou nějake skušenosti co se týče hloubkoveho dosahu nebo kvality.Dik všem za Vaš názor. :-)

Nazdar chlapi taky uvažuji o koupi te větší sondy na F 5 ma to cenu nebo to sou vyhozene peníze?

Nazdar taky o ní přemyšlím jak si dopad šel si do ní?

Nazdarek zajímalo by mně jak je na tom cívka od firmy nel 31x 22 ma někdo zkušenost?díky

čaute mám cívku 25 má někdo skušenost když ji vymění za 28 2d

Zdravím pánové, mám F5 jen se základní cívkou 25cm, takže osobní zkušenosti s větší sondou nemám, ale na youtub jsou nějaký srovnávácí testíky na základní sondu a S.E.F 30x25 . Ve videu je tabulka porovnání obou sond....napsané to vypadá pěkně, ale samotné video o:-), však uvidíte a posoudíte... http://www.youtube.com/watch?v=SD52tSFAH-4 http://www.youtube.com/watch?v=jV5cco2PWek http://www.youtube.com/watch?v=hHrD1lN83F0

Zdravím všechny a mám dotaz.Mám F5 a v poslední době nějak blbne.V chladným počasí a to nemusí ani mrznout se úplně zblázní.Začne vydávat šílený zvuky a skoro vůbec nereaguje na kov.O dosahu už vůbec nemluvím.Má někdo podobnou skušenost?Nevím co s tím,hledat se s ním nedá.

Ahojky muže to byt i bateriemi. Zkoušel jsem nabijecí, a dělalo mi to něco podobného. Ted používam modré varty(stoji 45 kč) jsou docela sijné a zatim mi vydrželi asi nejvíc.

Baterkama to nebude.Naposled vrzal i po vypnutí,tak tam bude nějaká závada.A to mi nikdy nezmokl.Už to ale neřeším,bude nová CS6MXi.

zdravim chcem kupit novy detik a neviem sa rozhodnut medzi F5 a TEKNETICS G2. mate nikto s ty skusenosti? dik moc

Nemáš volný přívod k cívce.Uber sensitivy . :-)

To bradleyS: doporučuji odladit vliv půdy v All metalu. Normálně pomalu pumpuj sondou nahoru a dolu mezi 2 a 20 cm a přitom otáčej ovladačem GB. Hledej místo kdy se odpověď detektoru na půdu ustáli a bude stejná nahoru a dolu. Bude to o hodně lepší, i když s těmi odpady to nic neudělá ;-)

Ahoj, ukazuje ti vodiost stale nad 70 alebo to skace? Ja som mal problem len s podkovami, oka z retaze.. Ten link na treasurequestxlt snd pomoze :)

problemu sa venovali aj tu:
http://www.findmall.com/read.php?37,824122,824238
http://www.treasurequestxlt.com/community/index.php?threads/f5-might-be-sick.47132/

zdarec, stará hodně zoxidovaná železa jsou problém (nejen pro F5 ) ,jak popisuje PETERKA, obzvláště ty podkovy, řetězy, různá oka atd...zkrátka železo " s dírou " se bude hlásit jako barva ( mě střední ton, ZINK 60 , ve většině případů ) . Něktérá železa se ale rozpoznat dají....ten shora pipisovaný různý tón ve středu cívky a na jejím okraji to je pravda, ale musíš spomalit pohyb cívky nad "cílem" ,pokud s ní budeš pohybovat rychle,tak ten železnej brumlavej zvuk nemusí zachytit a pokud chodíš v ALL METALU, tak ti problikne na dipleji třeba ta 60, ale ohraničená nižšími hodnotami čísel od 0 do 14 podle velikosti železa....toť moje postřehy. Co mě ale zaráží, je to, co popisuješ s tím Gotvaldem.....stává se, že drobné,slabé, stříbrné mince se hlásí pod segmentem FOIL a ID 18-22 , zvukově velmi blízko železa, ale 100,- Gotvald je poměrně veliká mince, takže by se měla hlásit vysokým zvukem a ID přes 80 o:-). obzvláště v 8 cm hloubce. Víš jak jsem začínal já? jak jsem už psal, F5 jsem kupoval ( ne tady na lovcích ) jako jetej a s manuálem o 15 větách...byl to jen nějaký strohý překlad, ke všemu nepřesný! něco mi poradili ostřílení borci tady tady na chatu a fóru, zbytek jsem odzkoušel na vlastní kůži a hlavně uši :-D. Kopnul jsem si na záhonku díru cca 30 cm hlubokou, pak si udělal zboku zádlaby v 10,15,20 a 25 cm a postupně jsem tam vkládal různé vlastní a půjčené věci ( RU stříbrnou korunu, grešličku, krejcárky, hylzny z nábojů, prstýnek....) a pak jsem samozřejmě po vyladění GROUND v ALL METALLU laboroval s nastavením détíku, ( GAIN, TRESHOLD, DISKRIM..) a jednak jsem v diskriminaci zkoušel "naposlouchat jednotlivé zvuky" při 2 tónu, 3 tónu... a v ALL METALLU jsem koukal co zobrazuje displej. Takže to byly moje začátky o:-), ale dalo mi to celkem hodně! Možná by jsi to měl taky tak odzkoušet! Držím palce a ať se daří ;-)

Odporucam google prekladac :) Ja by zom sa AJ musel dost trapit bo som nemcinar :) Ale uz sa ucim..

Akurat som zacal behat so sondou S.E.F ULTIMATE 33cm. Doteraz som mal len zakladnu 25cm. ;-)
Dosah stupol, trosku horsie zameranie pri malych predmetoch. Lopatku musim nosit od pasa hore bo ju uz signalizuje. Teda ak dobe odladim. Spravim nejake testy potom pisnem.

Ake pouzivate bterky? Ja mam par GP a tie z Lidlu. Lidlacke treba trochu zbrusit bo su kosok vacsie.


zdravím pánové,
to bradleyS: já osobně diskriminaci tak vysoko nedávám ( na radu Relika tady na lovcích, když jsem začínal ) tak vlastně jen "přecvaknu" potenciometr z ALL METALLU do DISKRIMINACE s hodnotou 0 na displeji. Bylo mi řečeno, že nestratíš tolik na dosahu a zároveň jak jsem už psal, malé stříbrné věci se mohou hlásit v segmentu FOIL s ID 18+ , takže pokud máš diskriminaci na 30, můžeš přijít o spoustu zajímavých nálezů....jinak já používám 3 tón a co se týče frekvence, nechávám 1, ale záleží na podmínkách a na tom, co každému více vyhovuje......já tohle nastavení od té doby používám a maximální spokojenost!
to peterka: nechodím hledat dlouhé štreky, takže používám jen alkaliky ( jen lepší ) a se sluchátkama mi vydrží i více jak 40 hodin hledačky. Na tu SEFku ULTIMATE jsem si už taky brousil zuby, ale pak jsem začal přemýšlet, jestli radši nejít do detíku ve vyšší třídě...zatím se nemůžu rozhodnout, takže mám pořád F5 se základní 25 cm sondou. Moc by mě zajímaly tvé postřehy a zkušenosti s tou SEFkou, kdyby jsi zvládl nějakej jednoduchej testík v dosahu oproti té zakladní 25 cm, bylo by to super ;-).

zdarec,věříš, že jsem se nad tím nijak moc nazamýšlel? Gain je výkon a treshold slyšitelnost signálu jak píšeš....předpokládám slyšitelnost (odezva ) na drobnější cíle, takže například, když budeš mít GAIN na výšší hodnotě a TRESH. moc v mínusu, tak ti sice détík půjde hlouběji, ale drobné cíle ti třeba jen "šustnou" a sluchem je ani nebudeš pokládat za signál....tak jsem to teda pochopil já. o:-) já nastavuju tak, že po odladění GNDB v ALL METALLU přepnu na DISKRIM. s 0 , pak dám TRESH. na +1 a GAIN dám tolik kolik snesou uši :-D, mírně uberu a přidám na TRESH. třeba na +2. Myslím si, že je lepší chodit s TRESH. v plusových hodnotách ;-), ale je to jen můj názor, možná úplně špatný :,-( , chtělo by to asi fundovanější odpověď.......

hmm,tak to teda nevím....za deště nechodím a mě se to ještě nestalo třeba ani v mokré trávě, nebo když jsem zkoušel břeh potůčku s cívkou ponořenou do vody. :-O

zdravím, tak jak šlape S.E.F ultimate ??? moc by mě zajímala tvá zkušenost na tuhle cívku....pisni prosím své dojmy,postřehy a jestli jsi udělal i nějakej ten testík ;-).....

Tímto prosím o radu, zda a jak lze resetovat F5 a jestli někdo ví, kolik by přibližně stála výměna přední folie s tištěnými spoji a mačkátky. dík

Výměna folie není zas tak drahá. Včetně práce je to cca 500 kč.

To danny: ok pošli.

Fisher F5 - field test in very high mineralized soils ;-)
.......................................................................................................................................................
http://www.treasurevision.com/?page_id=222
........................................................................................................................................................
Zajímavé video

Ha,,ukazuje to to první video..ale myslel jsem to 5 video..Jmenuje se..
Fisher F5 - field test in very high mineralized soils.

Zajímavá depoťárna.

že jo--)) zajímalo by mě jak by to reagovalo v těch 45 číslech na jiný druh kovu než měděný .
O stejné velikosti jako na videu 10x10 cm a stejně i v diskriminačním režimu v té hodně mineralizované půdě.
Ta hrst mincí je taky gut,předpokládám stříbrných. :-)

zdarec pánové,tak jaké máte skušenosti s tou cívkou S.E.F.ultimete,uvažuji že ji koupím

Nazdárek, ta ultimetka by mně taky dost zajímala, mám jen základní 25 cm :-/. Co vím, tak ji tady měl jenom "peterka" , dokonce chtěl dělat někdy v létě srovnávací test vůči té základní, ale nějak už sem nechodí, nebo si nevšiml mého dotazu :-(, zkoušel jsem se tady i poptávat na kontakt na něj, ale bohužel bezvýsledně....kdyby jsi něco zjistil, tak dej prosím vědět sem na vlákno, díky a hodně štěstí :-)

Ultimate přidá opravdu výrazně, toho se tedy bát nemusíš. Pokud by jsi ji ale chtěl koupit, potřebujeme vědět jaký typ konektoru máš. Pokud by to byl ten starší, zastrkávací, musí se nejdříve předělat. Výrobce dodává již pouze ty šroubovací (nový typ). ;-)

zdravim elmara ja uvazujem o tej 46x38 ultimate detech aky mas nazor a skusenost s touto cievkov hlavne ze je to poriadny kolac a o kolko asi to ma vacsi dosah oproti standartnej icevke e trac dakujem

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top