Idioti

Zdar taky se vám stává že zastaví auto vyleze člověk a vyfotí vás a pak zase odjede ???co to má být přitom nejsem ani v archeolokalite ani nikde kde by to vadilo tak jsem se na něj rozebehnul a ujel co z toho má ten člověk zasranej čech..... děkuji za odpovědi

in category Unclassified, created by Karl11 4.6.2018 00:08

@buiaimon
pořád si nám nesdělil místo a datum konání archeologické přednášky ? Je to snad nějaká klubová záležitost ?

Není ! Do žádného klubu nechodím! A nikdy!!!! jsem nikoho nepotopil! Je mi to proti srsti!! Jen si udělám svůj názor!

Nebudu se dál vyptávat, ale pokud bych se setkal s podobným jednáním neměl bych problém s tím jít na veřejnost. Je celkem tenká hranice mezi slovem nepotopit nebo tolerovat ! Navíc uveřejněním akce na které se to stalo, zajisté nic zásadního nevyzradíš ;-)

Zdá se mi že jsi z druhé strany! A právě proto! Až ti dinosauři co jsou líní zvednout prdel z kanceláře! A začnou běhat po terénu a přijdou na to kolik úsilí a peněz vše stojí,pak řeknu Sláva snad pochopili odkaz Eduarda Štorcha! Děkuji!

Ano jsem z druhé strany patřící mezi slušné hledače a moc dobře vím že detektorem se dá hodně získat, ale taky mnohé nenávratně zničit. Jestli si myslíš že archeolog je líny dinosaurus, tak jen ztěží jsi mohl s nějakým spolupracovat, natož se účastnit přednášky.

To tě ctí ale jsi asi bez životních zkušeností! Přeji ti hodně optimismu Buiaimon.

Myslíš si že dobytek bude spolupracovat s archeologem ? Jasně jsem napsal komu by měl být detektor prodán, tak nechápu čemu nerozumíš...

Tak já Ti zase jasně napíšu...........nesmysl :-) protože to by prodejce chcípl hlady anebo by si musel otevřít jiný podnik.Třeba trafiku
Možná Tvoje zbožný přání :-)

Takže je přednější výdělek prodejce, před slušným detektorářem :-D, alespoň vím ke které skupině hledačů patříš :,-(

Nejsem hledač :-)
A kdyby prodej detektorů skončil,vůbec by mi to nevadilo :-) . Mě by ani nevadilo kdyby se hledání zakázalo zákonem
Já jen že to co Ty chceš není reálný

Aby jsi se nedivil, protože pokud některé hovádka nepřestanou s vykrádáním archeologickych lokalit, dost možná se dočkáme ještě zářivější popularity :-/

Zakážou to a hledat budou moct jen lidi co s archáči spolupracují ale ani tak vykrádání nepřestane (ať si to každý vyloží po svém :-) )

:-P :-P :-P na tohohle rudýho výlyza.

Nepřestanou!Stejně jako se nepřestane:krást,zabíjet,znásilňovat,válčit,podvádět,lhát atd.Je to boj s větrnými mlýny :-(

@Zeronico
Samozřejmě, pokud se prodá detektor každýmu kdo si o něj řekne a ještě mu nabulíkuje jaký poklad se sním dá najít :-/. To samé se dá říct o střelných zbraních, stejně si je každý obstará, tak proč to komplikovat že :-D.

Jsou dva druhy detektorářů.Jedni se vztahem k historii a druzí se vztahem k penězům.A těm druhým je u zádele nějakej zákaz.Budou si stejně dělat co chtějí.Já jen doufám,že nám tento koníček ještě nejaký čas vydrží ;-)

Petrvald: Ke každému prodanému detektoru kovů je přibalen návod k použití a v každém takovém návodu je jasně napsáno, co se smí, co se nesmí, co se doporučuje. Krom toho přímo na tomto webu každou chvíli vychází články, kde se téma hledání, nalézání, spolupráce, odevzdávání apod. řeší. Navíc jsou tu jasná pravidla, desatero hledače a to jak psaná, tak nepsaná a zná je každý, kdo se o ně zajímá a kdo podle nich funguje. Pořádají se přednášky, víme o tisících spolupracujících detektoristech s archeology a muzei. Rozhodně to není tak strašný, jak se o tom mluví.

Jiná věc je osobní přístup každého hledače. Pokud je někdo debil, debilem bude i s detektorem. Do hlavy nevidíš, poučit můžeš, ale nic víc s tím neuděláš. To ovšem platí pro každou sociální skupinu, včetně archeologů.

A co se vykrádání archeolokalit týče, jsem přesvědčen, že i kdyby se u nás jakkoli přestaly detektory prodávat, tak vykrádání nepřestane. Hledalo a vykrádalo se po tisíce let, bude i nadále. Bohužel. Stačí se podívat na bulharské lokality, co se tam v posledních letech děje i bez detektorů. A to tam mají pěkně kruté tresty...

@GM4PRO
Děkuji za rozsáhlou odpověď, není v mém úmyslu se zde se s někým přít a už vůbec ne zakazovat prodej detektorů. Jediným mím cílem je najít způsob, jak oddělit zrno od plevele nebo alespoň jej částečně eliminovat. Vím že pro prodejce je to pekelná kombinace a jakékoliv omezení mu sníží výdělek, avšak z mého pohledu je to asi nejlepší cesta jak minimalizovat nelegální činost páchanou detektorem kovů.
Možná by však změna v podobě osvědčení řádného hledače přinesla zcela jiný pohled na samotné detektoráře a časem i větší popularitu, protože není nad to, když něco děláte a okolí to vnímá jako prospěšnou činnost. Myslím že každý správný hledač by měl lepší pocit, pokud by měl jakousi povolenku že spolupracuje s archeologem a nepatří mezi škodnou a v případě konfliktu by se tak mohl prokázat že nepáchá nic nelegálního.


PROBOHA! Teď si tomu nasadil korunu! Archeolog nebo hledač musí mít bezpodmínečně Životní zkušenosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsme po 20 letech aktivního hledání kdy v zemi je prd! Já chápu ty ambiciozní mladé ale je třeba být nohama na zemi!!

No věř,že toto je přání většiny detektorářů.Ale pořád mám dojem,že se odborníci snaží držet detektoristy v kolonce,,nelegální činnost".Nebo se mýlím?

V Anglii mají kluby, bez povolení majitele půdy si legálně nezahledáš, mají tam skvělý systém odměn z prodeje nálezů, pokročilou spolupráci s archeology i systém vzdělávání a přesto tam dost aktivně působí vykradači archeolokalit. Nařídit někomu se sdružovat / vzdělávat / získávat povolení prostě nejde, nepovede to k pozitivnímu výsledku. Protože to stejně nezasáhne, kde má.

S tou Anglii je to stejné jako u nás a bez povolení majitele si nikdo legálně nezahledá !

Máme tu tři skupiny, které by bylo dobré nějakým způsobem dát dohromady, jinak bude hledání detektorem vždy na hraně zákona.

1. Amatérští detektoristé
Pro ně je hledání především koníček, ale i zájem o historii a touha poznat blíže své okolí. Samozřejmě se najde stále dost jedinců, co nedodržují stanovená pravidla a kazí nám pověst.

2. Archeologové a amatérští badatelé
Jistě většina z vás asi ví že současná archeologie používá především nedestruktivní metody průzkumu. Avšak pro objevování neznámých lokalit u kterých není možné aplikovat tyto moderní metody, může detektor velice dobře posloužit.

3. Prodejce detektorů
Lovec pokladů může jít příkladem, zde opravdu je vidět snaha spojit veřejnost s archeologii na zákonné úrovni. Jediný problém je že není nijak rozlišováno jestli si detektor kupuje člověk se zájmem o historii nebo se jedná o prostého vykradače.

Souhlas - jen s tím rozdílem, že u nás si legálně nezahledá nikdo :-)

Přesně tak ;-)

@GM4PRO
Celkem mě překvapilo že to zde napíšeš takhle napřímo, což zcela přesně vystihuje situaci v jaké je majitel detektoru kovů.
Máme "klacek" (s výbornou reklamou), ale nemáme právo nebo jen zcela mizivé. Jakým směrem však hledat řešení ? Není žádné nebo je snad aktualní stav vyhovující ?

Zeronico zde položil otázku:
"Ale pořád mám dojem,že se odborníci snaží držet detektoristy v kolonce,,nelegální činnost".Nebo se mýlím?"

Nejen odbornící, ale především zákon považuje činnost detektoristů jako nelagální !
Problém je, že amtérští detoktoristé dost často tuto zásadní informaci nevědí nebo naopak vědí, ale hledají takzvaně na vlastní pěst.

Jediná správná cesta je spolupráce s archeologem a přijetí faktu že detektor není až tak často používaný nástroj pro odhalování naší historie. Pokud si někdo myslí, že když donese hromádku kovových artefaktů, aniž by před touto činností nějakým způsobem konzultoval správné postupy, bude asi překvapen, že se nedočkal vlídného přivítání, v lepším případě se mu dostane přetvářky že není až tak zle a snaha problematiku vysvetlit.

Mnohem vhodnější je před nákupem detektoru projevit zájem o historii a promluvit si s odborníkem, či zajít do muzea. Dostane se vám jistě lepšího přivítání a dozvíte daleko více informací, které vám lépe pomůžou pochopit práci archeologa.
Je na každém z nás, zda má chuť se stát amatérským archeologem se zájmem o historii nebo pouze lovcem pokladů, který bude porušovat zákon a koleduje si o problém. V nelehké situci jsou především ti, co si v dobré víře pořídí detektor a záhy zjistí že není vše tak růžové jak jim bylo prezentováno :-/

Tak černobílý to není. Psal jsem výše o tisících spolupracujících detektoristech i odbornících. U nás máme perfektní vztah s muzeem, máme organizovaný klub a fungujeme ku prospěchu - dostáváme pozvánky na akce, kde jsme k ruce. Zákon je jedna věc, praxe druhá. Jsou archeologové pro i proti. Tuhle diskusi uz jsme tu měli snad stokrát, zkus projet další vlákna, nic nového tu nepíšeš a taky nic nového nevymyslime. O tom podsouvání ze strany prodejců zákazníkům je to nesmysl. Nikdy (a že jich znám) jsem neviděl ani neslyšel žádné prodejce lákat zájemce o detektory vyprávěním pohádek o nálezech :) Takhle to nefunguje. ;-)

To si mě špatně pochopil, nepsal jsem o tom že by zdejší prodejce něco podsouval, ale o běžně dostupných reklamních spotech často prezentovaných samotným výrobcem. Kupuící pak může lehce nabít dojmu jak snadné je pomocí detektoru zbohatnout, přitom realita je uplně někde jinde !
Ano, když budu hodně velký optimista, tak 50% majitelů spolupracuje s archeologem, ale co ti kteří nespolupracují, jednají v rámci zákona správně ?
Proč jim prodejce narovinu neřekne že činnost detektoráře je protizákonná a je podmíněná spoluprácí s archeologem ?
Zajisté v tom nehraje žádnou roli výdelek :-D 8-)

To Petrvald.To nebyla otázka.Spíše konstatování.Jak psal GM4PRO,diskusí na toto téma,už tady a nejen tady bylo.To,že zde prosazuješ spolupráci archeolog-detektorista je fajn,ale ona ta vůle ze strany archeologů všude není.

@Zeronico
Máš pravdu, jak už zde bylo zmíněno současně se archeologové dělí na dvě části. První s detektoristy spolupracuje a snaží se činnost hledačů vést správným směrem a ta druhá nemá zájem a detektoristy zcela odmítá. Jak už jsem zde psal, je potřeba si uvědomit že využití detektoru je v praxi vedlejším nástrojem, mnohem více se dá získat nedestruktivní metodou ! Detektor může často více uškodit v podobě vytrhnutí předmětu z kontextu, proto se není čemu divit, že někteří archeologové mají odmítavý postoj spolupracovat.
Osobně jsem díky moderním metodám objevil lokalitu, která není zanesena v arch. mapách, což je pro mě i odborníka mnohem cennější než náhodný sběr artefaktů!

Nejvíce mě však zaráží zdejší nevědomost a balancování na hraně zákona.
Například je tu spousta příspěvků týkajících se vykazování detektoráře z pozemku atˇ už běžným občanem nebo majitelem.
Zde je potřeba si uvědomit že historie v zemi uložená, patří nám všem. Bohužel činnost detektoráře je brána jako protizákonná a nemá právo vykopávat předměty z terénu.
Je to fak, který zdejší "papaláši" moc dobře vědí, jen vám ho z jistých důvodů nesdělí napřímo :-/

Ten,kdo hledá a zajímá se opravdu o historii ten ,,fakt"dobře zná.Nevím,jak dlouho chodíš na tyto stránky,ale asi by to chtělo trochu tady pročíst diskuze.A ještě jedna věc.Nedestruktivní metoda!Prvotní objev je většinou proveden destruktivně.Výkopové práce při stavbách domů,silnic atd.Na polích orbou.Nevím,jak Ty,ale ještě jsem neviděl bagr se štetcem místo lžíce,nebo kopáče ve výkopu se štětcem místo lopaty. ;-)

Navštěvuji tyto stránky již několik let a diskuzí mám načteno až až ;-). Některé příspěvky však jasně vypovídají o zdejší (ne)informovanosti.

"Prvotní objev je většinou proveden destruktivně."
Jen si ukázal jak málo víš o nedestruktivních metodách a jejich přínosech pro archeologii.
Bagr se štětečkem jsem opravdu neviděl :-D a věř tomu že k mnohým objevům dojde aniž by jsi kopnul do země !

Tak nás informuj,zdejší fórum tu o tom je.Já se rád dozvím nové věci,které podle Tebe neznám,když mi teda vidíš do hlavy :-)Ono pořád se mele o spolupráci,odevzdání,porušování zákonů a nelegální činnosti.Nedávno ,což určitě jako archeolog a znalec zdejších poměrů víš,zde proběhla anketa.Kolik nás detektorářů je,jestli odevzdáváme do muzeí atd.Většina si myslela,že je to za účelem zlepšení vztahů laické veřejnosti(detektorářů)s archeologi.A nakonec z toho je studie o míře nebezpečí detektorového průzkumu laiky pro archeologii.No nic musím jít něco tvořit je víkend a v pracovní dny toho moc doma neudělám,tak alespoň o víkendu. ;-)

Přičemž nábor kurev proběh v roce 1984 a 1985. A za tímto účelem. Cituju více měně z ministerskýho dokumentu.
Vážným úkolem je realizace úkolů k dalšímu prohloubení spolupráce se masově sdělovacími prostředky s cílem rozšiřovat informovanost veřejnosti o mimořádných událostech a trestných činech, o práci bezpečnostních orgánů, účinněji ovlivňovat veřejné mínění a získávat občany (kurvy doživotní) k podpoře bezpečnostní politiky státu. Zdokonalovat vnitřní mechanismus uvolňování informací využitelných v rámci kontra propagandy k účinné diskreditaci nežádoucích struktur a jejich exponentů.
K tomu dodám v tuto chvíli čísla. 50391 a třeba 016290. No, a ta akce v červnu v hotelu Všemina udělala pro ty lidi instruktory, a uměj to dodnes, že. A vedli svý důvěrniky, a ty další ctihodný zmrdy. Existuje metodika, a de zjistit a najít. (Snažte se, oni vědí na první dobrou.) To je můj příspěvek k tématu eskalace téma Idioti. Nijak se neliší od ostatních, co teď bůh ví koho zněj.

Legální bylo vše než sme slezli ze stromu od té doby je vše Archeo začali zákony a tak to kdo může a nemůže řekl bych že vše co kdo ztratil patří mu ať je tu nebo ne ostatní to vlastě privlastnuji a berou za své ať je to kdokoliv stát instituce nebo detektorář je to fuk

Zkus interpunkci, jako Evropan. Nebo knihovnu. Vlastnicví, bytí, a stát /což neni to samý/

Kdysi dávno jsem taky dělal rychlý soudy...a později jsem zjistil,že na to nemám právo :-) :-) ;-)

Na ten původní odkaz na reaktivaci zmrdů, to je rychle? To je mazec, že. Ale jak řikáš, čas. Zopakuju, až tu bude publikum. Von si to nějakoj krumlovskej infikant duše najde, paráda, dobrej nápad.

No. A hejl petřvald mlčí. Tak by neměl co, ID.

No,Jirko pěkně si se do toho obul. :-D

Ne,ne to byla moje reakce na tvojí reakci na Jerryho :-D :-D :-D :-D

V pohodě. 50391 a třeba 016290. Pak zase někdy zbytek.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top