Jak čistit měděné mince?

Už mám pár měděných mincí, ale nevím jak je správně vyčistit. Už jsem zkoušel různé způsoby ale neuspěšně.Prosím o radu.

in category Cleaning and photography, created by Czech_detecting-.1 23.3.2020 20:49

Když si pročteš fórum je tady spousta návodů na čištění nálezů všech kategorií od starých bardů, kteří se tomu věnují roky. Musíš zkoušet. Já to zkouším na tzv. mrtvolkách, kde toho už nemůžu tolik zkazit a spíš se naučit. Na měď se mě zatím nejlépe osvědčil špenát. Co najdu dám nejdříve do destilky asi 1 den a po umytí jarem dám do špenátu. Mám ho v nízké omniovce i s víčkem na trubkách od kondenzačního kotle, kde není tak vysoká teplota a každý den udělám kontrolu. Promnu minci mezi prsty i se špenátem, umyji kartáčkem a podle stavu buď pokračuji a opět vložím do špenátu a nebo už si ji nechám jak vypadá a zakonzervuji silikonem. Přemýšlím o Chelatonu 3. Chce to opravdu trpělivost, ale to bych se opakoval co doporučují ostatní. Ať se daří. :-)


Back to chat

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top