Slovensko

Nájdem tu nejakého kolegu zo Slovenska?

in category Groups and joint searches, created by numb 26.5.2011 16:39

To mas pravdu :-D Ale viac zakazat to nemozu. Jedine mozu uzakonnit prisnejsie tresty pre detektoristov. Mna by neprekvapil ani trest smrti alebo dozivoti. :-D

Súčasný zákon možno na prvý pohlad vyzerá hrozne, ale v skutočnosti až taký prísny nie je. Stále môžeš detektor vlastniť, môžeš s ním chodiť po ulici a dokonca môžeš aj vyhladávať nearcheologické predmety a to, že medzi nearcheologicckými predmetmi náhodou nejaký nájdeš, tiež nie je trestné, pretože si ho našiel neúmyselne, samozrejme takýto nález musíš ohlásiť. A tak isto stále platí prezumpcia neviny :-) . Ale bohužial, sú to "len" zákony.

Presne tak to som písal. Ale ja som rád že na je nás na Slovensku malo. Čim viac sraľov odpadne od pípania tym lepšie pre skalných :-).

ale fakt už keď človek vie že aký neistý je zákon s hladaním nepojde hľadať pod zámok alebo na archeo lokalitu. ... zašije sa niekam a je ostražitý . zbytočne si hladajú problémy a potom nás hádžu do jedného vreca

Chalani a viete mi povedat ci za pipanie niekto isiel aj realne sediet? Inac by ma zaujimala reakcia policajta ktory ta nacapa na luke s detikom ked mu povies ze tam vyhladavas nearcheologicke predmety . :-D

no priamo asi nie iba podmienka ... ale za nelegálne ozbrojovanie čo priamo súvisí s nálezmy už ak dobre viem áno

Tak v čom je problem?

Hľadať meteoriti nie je zakázané takže pohoda, klídek, tabaček len keď by bolo viac času.....

foxhunt nemáš záujem ,okolie Rajky ,niečo by som sa priučil...

Ahojte. Mame tu jar a ja hladam niekoho na spolocne hladacky z BA a okolia. 😉

Som nešťastný z toho zákona chcem hľadať len sa bojím že niekto na mňa zavolá políciu a v noci je to ešte podozrivejšie chodiť hľadať :-( snáď zmenia zákon

No sebrali vám většině to co odpradavna máme v genech hledat bádat jinak bychom zůstali na stromech omezit to mohli ale totální zákaz je nesmysl taky mi vás je líto jen rostou bonzaci vytrácí se lidství možná velicí garda to potřebuje :-P

Čo mám teraz robiť ? :-( kam mám ísť hľadať ?

zákon zmenia určitě z 5 roku na 10 :-(

Jedine ísť k bratom vedľa hľadať len neviem či by boli radi :-D a neviem či je to legálne ísť tam :-(

Záleží kterým bratom , ale ist sa dá legálně všetkym privítaji ta taky všetci-snad

Myslel som k vám ísť hľadať do ČR len neviem či to je legálne

No ,je to tak na hraně ale asi to nikdo moc neřeší.Hlavní je nechodit do archeolokalit a do zasetého.Avidím že ty nejen že nemužeš hledat ty nemužeš ani spat :-D.Zdruhé strany máš taky bratry je to blíž ,věčí uzemí víc tovaru-nevím jak je to tam s tu legalitu

No a keby som šiel teda k vám hladať a dám príklad nájdem 25halierov Československých z roku 1933 a keď pôjdem domov a na colníci má zastavia a nájdu naši policajti umna túto mincu tak u nás sa ťa minca berie ako archeologicky nález asi by som mal zle alebo keby som u vás v ČR našiel granát a zavolal by som vašich policajtov nemal by som stihol zle ? Že som to našiel ako občan sk ?

Na colnici ta nikdo nezastaví lebo nejsou,keby aj u tebe našli jakukoliv mincu v autě do ti dokáže žes ju kopnul ked ta u teho nechytí.Takych mincí možeš na burzách kupit miliony.Mosely by ta chytnut v poli s detikem a mincama v kapsi- to bys vysvětloval horší.Kebys našel granát ze zákona ho nesmíš tahat ze zemi,ked zavolaš policajtu mněli by ti poděkovat ale možeš narazit treba na takého co nemá rád slovákov a ojebeš sa z teho-všecko záleží na tem kdo by s tebou jednal.Čistě teoreticky na slovensku možeš chodit s detektorem ale nesmíš vytahovat ze zemi věci spojené s vývojem člověka do roku 1918 a vojenské do roku1946.Takže ked pujdeš po poli a kde bude dobrý signál zapichneš vlaječku pak odneseš detektor dom a pujdeš jen z rýčem a budeš vykopávat mohlo by to byt predpisové-ale nevím presné znění zákona- mosíš nastudovat,,.Kdo chce byt psa palicu si najde" ZČadce sem mněl v osádce na vojně strelca tanku Bancík Peter r.v.cca1963 A na oščadnici sme byly pár krát lyžovat je to krásný kraj-to by sa hledalo!

Je to cele hrozne keď u nás ešte aj v televíznych novinách davali že detektoristi sú vykradači historického dedičstva a hovorili kto uvidí niekoho z detektorom má volať políciu takto naočkovali ľudí aby hneď volali policajtov sa bojím len na záhradu stym detektorom ísť a na dedine každý sleduje a ešte keby som niekomu po jeho lúke išiel tak ihneď volá :-( :-( a keby ma napríklad chutili a ja bi som mal useba len detektor a novodobu mincu tak bi mi nemali nič urobiť ale som čítal že keď majú podozrenie môžu si vybaviť povolenie na domovu prehliadku a ja som si kúpil aj v záložniach nejaké mince aj z bazaru a ako im dokážem že niesu kopane celé je to nahlavu asi pôjdem k vám do ČR ale tiež sa bojím lietal niekomu po poli keď to tam nepoznám že mi tam vynadá alebo namna rovno zavolá policajtov

Asi pred 4 rokma chytli na Machači detektoristu mjel u sebe kolem 30 kčs a hrozily mu 4 mil pokuty- ale to byla archeolokalita.Tým tě nechci strašit ale myslým že čím budeš mít věčí strach tým spíš tě chytí a ten co bude rabovat i vykopávky toho nechytí.Jak se říká ,,Na posraného i hajzl spadne"Tak to skusíš a nějak to dopadne co sem četl tresty na slovensku tak byly vše podmínky a to jim našli doma prez 1000 mincí nebo zbraní a munice na 3 stránky a ten co kopal nazámku v Hlohovci taky podmínku.Hlavně se vyhýbat archeu i když oni označují za archeo celu čr.a spíš sa někde zašit být co nejmín na očích ale to si někdy nevybereš.Ted prestalo pršat tak du na poslední nezaseté pole je to u hlavní silnice jede tam auto za autem takže mně vidí stovky lidí ale co mi zbývá snad nebudu sedět doma ten pud je prostě silnější.

Tak nech to pípa :-) ja pôjdem k vám do ČR a nejak to už dopane :-)

Zase netreba byt z toho posraty. Jasne treba sa vyhybat ludom ale poviem ti ze vacsina ludi je stale normalnych a maju na haku nejakeho typka z detektorom..teda pokial nebehas po zasiatom poly. Rob to ako vacsina na SK cize hlavne lesy a luky.

Šak jasne jedine sa niekam zašiť

Nazdar banda najdem tu volakeho detektoristu Ilava a okolie :))??

Ja Lucenec, ale tiez niekoho hladam na pokec, len sa ludia boja

Daj email napisem ti tam pokecame x))

Pukanec 8-)

Ahojte niekto z okolia alebo z PO niekedy niekde skočiť ? :-) ;-)

Je tu niekto z Nitry a okolia? Pripadne niekto komu sa podarila vybaviť spolupráca s archeo?

Ahojt, sorry, ak otravujem. Ešte som sa tu nezorientoval. Začínam. Tento víkend by som rád vyrazil niekam, samému sa mi moc nechce. Ak by si mal záujem ozvi sa.

Zdravím,
Je tu někdo od východu okolí Prešov. Děkuji chtěla bych se osobně ,,zeptat,, na něco od zítřka do 24.7. díky moc (prosím kdyžtak do zpráv ) 8-)

Ahojte, niekto BA kraj? Píš správu ;-)

Ahojt, sorry, ak otravujem. Ešte som sa tu nezorientoval. Začínam. Tento víkend by som rád vyrazil niekam, samému sa mi moc nechce. Ak by si mal záujem ozvi sa.

Tam čo hľadáš máš ťažkú konkurenciu :-)

Niekto SE, TT, NR?

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top