prvni nalez

ahoj vsem...jsem zde novy a ihned bych se chtel s vami podelit o muj prvni nalez...kamarad co me k tomuto sportu privedl mi ukazoval jak detektor funguje a vse kolem...kdyz mi detektor pujcil abych se s nim seznamil tak pri prvnim ohlaseni jsem kopl Krejcar....
bylo to o stesti protoze jsme byli na louce ktera byla plna srotu ale na poprvne to uslo co myslite? 8-)

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von dzardaL 16.3.2010 18:22

Nechápu, taky máme Ace 250 a nálezy jsou dost slušné,asi by to chtělo změnit lokalitu a co se dohledávání týče, kup si dohledávačku!!!! Možná by to chtělo si detík lépe naposlouchat ;-)

No kdybych se k tomuthle tématu měl vyjádřit i já tak kluci co maj ACE 150 kopou slušný mince a díry,jak je už výše napsáno jsou normální,žádný jámy,takže se přiklánim k názoru že to s tim asi moc neumíš,ale jestli si zastáncem čim dražší tim lepší,tak si kup klacek za dvacet a pokud se s tim nenaučíš,tak budeš mít pořád díry jako kráva a nálezy na hovno,Signál chce trochu propípat a s klidem zaměřit,a ne když slyšíš pípanec padnout na kolena a kopat jak zběsilej,zrovna ace 150-250 jsou trochu pomalejší takže si to chce v klidu dohledat a pak teprve kopat,VLK myslim potvrdí ;-)

Ty jsi mě asi moc nepochopil.Já nemyslel to, že pípne detektor a já padnu na kolena a kopu. Jde o to, že si nějak přednastavím detektor s eliminací železa a přesto kopu železný šrot a nic mi nepomůže a tak to bohužel je!!!!

jinak dohledávám, dohledávám :-) :-.Bez toho to asi snad ani nejde :-)

Koukám, že jsem trefil do žhavého.No nic, jen mě štve, že se hned pan SHORTY pouští do urážek.Do očí by mi to asi neřekl :-).A ještě k tomu Garrettu 250, já netvrdím, že ten detektor nefunguje, jen tvrdím, že je fuk, co se tam nastaví, protože kus železnýho drátu bude signalizovat stejně, jako by tam byl stříbrnej groš.A nehledej te v tom nějaký neumění, protože jednoduchost této hračky je tak evidentní, že chyba obsluhy se prakticky vylučuje.A propó, dneska první výkop mince...německý fenik 1942...přesto,stále tuny železa se signalizací pomalu španělského dublonu :-) :-)

Tak za prvé: pokud bych tě chtěl urazit,pak bych jistě napsal něco peprnějšího.Ale pokud se tak cítíš,tak to jen dokazuje,že jsi opravdu fňukna a chceš nás všechny přesvědčit,že ten detektor je na nic a ty jsi génius. :-/
Chodí se mnou dva kolegové s ACE 250 a nikdo z nich tuny železa za víc jak rok nevykopal.Jeden chodí notch Fe a druhý úplně bez disc. a podle tonu jde krásně poznat o jaký kov se jedná. Samozřejmě že radlice pluhu ošálí i mnohem vymakanější detíky,za mnohem víc kaček. Záleží na zkušenostech obsluhy zdali je schopná to rozeznat a nebo kopat a kopat.I to kopání je prospěšné,protože se naučíš co a jak detík signalizuje.
P.S.- tipnu si,že s ACE tady začínala víc jak polovina hledačů a ještě nikdo na něj neplival jako ty. ;-) :-( :-(

A na nastavení toho jde pokazit víc než si myslíš.Je nutné podle zamoření odpadem snížit citlivost detíku.
Ale co blbnu ty o rady nestojíš. :-( :-(

Prosím Tě, vlastníš Garrett? Nevlastníš, tudíž jsi nečetl ani příručku k tomuto detektoru.Půjči si jí od někoho a pak mě napadej, že jsem fňukna.Kdybych nebyl línej to přepisovat, tak to sem hodím....to nastavení garrettu je fakt omezené a....ne nic, nevysvětlím, nepochopíte.Tady se už míchaj hrušky z jabkama.A nejsem zlatokop, jen jsem podotknul, že pokuď narazíte na třeba rezyví hřebík, tak se Vám bude hlásit stejně, jako například stříbrná mince a to je celkem dost velkej problém.A opakuji, hlásí se to stejně, tak bych chtěl vědět, jak to dotyčný mistr dokáže rozeznat....asi podle čuchu :-)

kecáš není to pravda tak to neumíš o:-)

Já teda nechci rejpat, chodim s G 250 ACE a ještě pujčeným, diskriminuju cca první 4-6 dílků a od tý doby nemám hřebík. Jo jasně sračky tahám, ale ,,HISTORICKÝHO CHARAKTERU,,, jako je alobal, plechovky,kovový slitky čehosi a velký železa to bere, konzervy, podkovy, ale tak nějak jako jinak to pípá;-).
A kdybych jezdil naplno bez diskr., myslim, že jakákoliv mince bude zvonit jinak než železo na prvních třech dílkách. Toť vše a držim palce

locksley007...chodil jse se 150 a za 2 měsíce jsem našel 7 stříbrnejch.První jsem našel hned první den v terénu.Takže se klidně směj.V žádném případě v diskriminačním režimu nehlásil kus železného drátu stejně jako barvu.Možná by to chtělo aby jsi si udělal nějakej test a porovnal co ti u jakého kovu ukazuje displej.Pokud si dobře pamatuju při železe sice někdy pípne ale přeskakuje ze železa do barvy.
Pokud někde chodíš 12 hodin a nic,tak tam asi nic nebude. :-D

musim povedat s ace mam prejdenych niekolko stoviek kilometrov tak ako spominate ked je zelezo tak je zelzo detik sa len velmi zriedka pomyli takmer vobec no skor ako zelezo tu mame plechovky,vicka,stuple od piva to uz detik nedokaze rozoznat ale to je len na nas to kopu vsetci ci ti co maju ace 250,ci tesoro ci cs shope to je jedno kazdy z nas si to kopne ;-) ale zas ked je minca tak je minca a je jedno aka je ja osobne som rad kazdej co som doteraz nasiel a dufam ze este najdem :-P vela stastia a pevnych nervov ahojte

Nedá mi to, abych se nepřidal........... Jak už psal Wendis, s ACE 150 chodím a když nechci, železo nekopu. Ani jámy jako pasti na mamuta. A to co píšeš o nefunkční diskriminaci u tvojí 250......... Buď máš vadnej detík, ale mnohem spíš je to tebou, jak píše Shorty a ostatní. A kus rezavýho drátu splete i mnohem dražší detíky, to ti tu spousta lidí potvrdí. Milý Loksley, jestli jsi koupil detí s představou, že zbohatneš, tak jsi teda hodně vedle. Takže buď přestaň fňukat a házet všechno na detík a radši koukej na tv, nebo poslouchej, co detík signalizuje. ACE zas tak moc nelže, jr to hlavně o tom, co s ním umíš. A i soc 2 KČS v módu COINS najde.........
A co se týká prvních nálezů a hned stříbrňáků, já takové štěstí neměl, ale to neznamená, že jiní ne.

Ještě dodám, včera jsme byli venku s Wendisem a Patrososem a první kolečka jsem dloubnul já.............protože jsem prostě měl štěstí a taky poslouchám, co detík hlásí ;-) :-P :-D :-D

Ale já Ti věřím, že se dá s ním najít zajímaví věci, jenže nesmíš se dostat na nějaký šrotový pole, protože pak jsi v řiti jak Baťa s dřevákama.Ale pokuď si najdeš nějakou klidnou loučku, která je tak trochu dál od "lidí", tak je to celkem slušný relax a nějaký ten kus rezavího drátu Tě nerozhodí ;-).A nechci z bohatnout, to mi věř....a dál se už nebudu k tomu vyjadřovat ;-)

taky neni pravda

Nejlepší najít někoho kolem tebe se stejným strojem a porovnat v terénu při stejnejch podmínkách a pravda se ukáže. :-D
Kamarád ho má a je spokojenej.

Hledání je pro mě relax, takže ani z kopání šrotu si nic nedělám:o)(a že ho jsou kupy, také se stále s detektorem zžívám) Ale včera jsem po všech zámcích, řetězech a různých neidentifikovatelných věcí našla obyč dvoukornu z roku 1972 a radost jsem z ní měla jako bych našla stříbrňáka:o)
Tím se tu chci také zeptat, jestli tu není někdo z okolí Boleslavi, od kterého bych mohla dostat a okoukat pár dobrých rozumů ;-)

Takže shrnuto, Garrett je špička a já a prodejce detíků jsme hňupy.Nóó, tak trochu jsem byl varovanej, ale holt jsem si nedal říct a pustil jsem si hubu na špacír....omlouvám se všem, pro které je Garrett špička a kazím jim jen reklamní kampaň :-) :-)

Nikdo ti neřekl že je to špička,ale hledat se s ním dá. o:-)
Na rezavé železo reaguje i mnoho jiných detektorů v úplně jiné cenové relaci :-D
Když jsem přecházel z Ace 150 na Quattro byl jsem z toho na švestku ,nic jsem nemohl najít ale prostě na tom poli nic nebylo :-/
Pokud v diskriminačním režimu nedokážeš odhadnout jestli je to železo je někde chyba.Znovu ti říkám mrkni na displej pokud detektor dává tón,ale ukazatel přeskakuje ze železa do barvy,bude to na 90% železo.Nebo si jedno želízko vem a znovu ho zakopej ,o kousek dál si zakopej barvu a porovnej si co ti displej ukazuje.Chce to klidnou hlavu , trochu si s tím pohrát a dát si práci naučit se mu rozumět ;-)

plne souhlasim,zacinal sem se 150.ted mam cs990xd a reakce na velke a melce ulozene zelezo je i u analogu velice podobna.u 150 doporucuji hledat bud v allmetal a preskakujici reakci na displeji (a zvuku) nekopat, nebo vyrusit jen zelezo a co ma jasnou odpoved na displeji tak kopat, zbytek prechazet.preju hodne uspechu. P.S.: muj prvni ulovek byla kramle a velka radost ze to fakt funguje :-)

posmial som sa trochu a dodavam : male ag (10k FJ, pripadne leopold, pripadne karolVI, pripadne denariky, nizky ton, preskakuje od 1 po 5 az po odkopani a dostani na povrch sa to ustali, 2 fillere a krajcare male podla toho ako su postavene v pode zneju od 5 (brokovka) az po predposledny, velke medenaky staly predposledny alebo treti od konca, velke ag podobne. zavaraninovy vrchnak posledny dielik alebo predposledny sostry ton, proste musis si ho napocuvat a ver tomu za rok chodenia z ace mam dost ag a nechal by som si ho aj keby som prezbrojil, je to vdacny stroj.pinpoint v pohode, iba trochu cviku treba nan (hlavne ak minca na hrane(zvykol som uz ho aj nepouzivat)a zasadne v all metal aj na zamorenych lokalitach- pri spravnom napocuvani najdes aj v kope bordelu a v prezvukoch to co potrebujes.

ssgti souhlas,v diskriminaci se hodně přechází malinký silverka :-(

A jinak, sám Elamara doporučuje spíše než Garretta, ve stejné cenové relaci nějaký analogový detík.I to tady kolikrát psal.I mě to říkal, bohužel jsem ho neposlechl a tady to mám.Dal jsem na hlas lidu a ten mě teď navíc i kamenuje.To je fakt síla :-)

Hele ,moje první hledání s garretem byla taky tragédie ,ale to spíše díky mému vrozenému vemenismu ,prostě nic kloudného ,rezatá oka z řetězu a jiné úžasnosti, už sem se na to chtěl vy.... Ale pak jsem zkusil BH QD II a to už jsem trochu něco našel , byl sice trochu dražší,chyběly mu oproti garretu nějaké funkce a různé mody ,ale hledalo se sním lépe,tím ho ale nechci nijak vychvalovat. Teď mám De leona ,a to paráda .
Taky mi hodně pomohlo ,když mě vzali sebou zkušenější hledači a mohl jsem ledacos okouknout .

Oni tě kamenují, protože spousta z nich na garetech začala a ty detíky znají. A ví, že prostě nemáš pravdu. Ujišťuju tě o tom, že rezavý železo znám, ne ve 100% případů, ale poznám. A poznají ho i další, jak si můžeš přečíst níž.
A ještě mnohem spíš tě kamenují za tvoje demagogický opakování, že garet ja na hov.........., Shortyho osočuješ, že garett nevlastní a tak, že nečet příručku......... Pro tvoji informaci, zrovna Shorty s garettem začínal taky. Tak radši už mlč, už takhle si o tobě lidi lecos myslí...........

locksley007 jestli je to odpověď na můj příspěvek tak se trošku mýlíš ;-)Já nepsala že chodím z Garrettem, reagovala jsem na první nálezy. Jinak mám přesně to o čem píšeš, analogový detík C-Scope CS3MX :-)

Oni tě kamenujou proto,že stímhle detektorem se dá nacházet a nacházej znají to z praxe.To co ti radil Elmara je pravda mě to radil taky tak. ;-)Já se,ale rozhod pro úplně pro jinej detektor taky analog o:-)
Povím ti příhodu kamarád s ACE 250 co spolu chodíme hledat mě zlomil lopatku tak jsem mu půjčil druhou :-/a já kopal tlučnicí.Pípnul mě signál na barvu začal jsem kopat když jsem byl v 15cm tak už to tou motykou moc nešlo tak přišel s rejčem,že mě to vykope když jsem mu ho půjčil a dohledával s 250 když byl tak v 25cm začlo dost pršet tak jsme se nato vykašlaly a,že pudem domů zahrnuly jsme díru a on jen tak nad tou zahrnutou dírou máchnul a 250-tka mlčela a u mě stále barva :-D.On nachází,ale ne tak hluboko a možná i přechází.

s ace 250 jsem začínal a nedá na něj dopustit.První ag jsem našel až po dvou letech hledání ale jinak v průměru co hodina to mince,samozřejmě byly vycházky úplně hluché,ale to k tomu také patří.hledal jsem jenom v režimu jeverly a bylo to dobrý,s dosahem do hloubky je to horší ale pinpoit dobrý dá se zaměřit cíl úplně přesně takže chyba je úplně někde jinde.

Ahoj lidi,najde se někdo z okolí Třebíče. Pořídil jsem si F5 a rád bych se něco přiučil. Zatím jsem našel nějaké nábojnice a pár drobných.Pokud se někdo najde vyrazíme. Jinak super stránky a taky kvůli těm vašim nálezům jsem se chytil a kopu ;-)

locksley007: pokud Ti šlo o to rozpoutat tady debatu aby řeč nestála tak se Ti to náramně povedlo ;-) jen jeden dotaz....víš o tom, že Garret má více tónů? pokud ano tak mi přece nemůžeš tvrdit, že se stříbrná mince hlásí jako rezavý hřebík...a to Ti mohu zaručit....chodím s Vlkem, který má 150ku a vím co se jak hlásí....tedy rada pro Tebe....nízký tón železo, vysoký tón barva, přeskakující tón - většinou velké rezavé železo...vyzkoušej. a s nálezy....mám místa ...např zaniklé cesty, kde jsou teď pole, kde jsem schopen mít za hodinu cca 15 mincí,nějaké plomby, knoflíky atd....mám tam odsud samozřejmě i stříbrné mince...víš ono je to také o tom pátrat ve starých mapách, mluvit s pamětníky, knihy atd....opravdu to není o tom, že si koupíš detektor, lopatku a na prvním plácku vykopeš hrst stříbrných :-D pokud však nevěříš můžeme se domluvit - přijeď někdy za námi, vezmeme stříbrné, měděné, zinkové mince, hřebíky a další věci, zakopeme je a vyzkoušíme, pokud nemáš porouchaný detektor, tak Ti zaručuji, že se budeš červenat nad tím co jsi zde napsal - je zvláštní, že desítky hledačů nemají problém, ale Ty soudíš, že ho mají jen mlčí......nabízím Ti tedy konfrontaci přímo s dalším Garretem a dalšími detektory. Navíc Ti zaručuji, že pokud by jsi si koupil analog tak by jsi tady psal ještě horší urážky...protože analogy ve stejné cenové hladině i dražší jsou jednotońy a naučit se poznat jen podle jemných nuancí v tónu co by asi mohlo být pod cívkou, je stokrát těžší, než jen poslouchat, zda detektor vydal vysoký, nízký, nebo přeskakující tón.

Tak tuhle výzvu by jsi měl přijmout :-D Já byl kolikrát taky na svůj detektor někdy nas....j tak jsem otravoval Cortese a ten by moch vyprávět někdy to byli i třeba debilní dotazy,ale vždycky mě odepsal nebo jsem volal Elmarovi a ten mě ochotně poradil :-)Lepší se třikrát blbě zeptat než házet špínu na určitou značku ;-)

ahoj..k tematu..s 250su spokojen..na zacatku sem chodil na coins a mince sem nachazel..potom me kolega poradil at dam jewelry a mista co sem predtim chodil na coins sem prosel znovu a nasel sem tam jeste hromadu minci..a hlavne to chce chodit a chodit a chodit... ;-)

S ACE150 jsem se hodně natrápil (prozvuky) ale daly se s ním najít pěkné věci! Časem jsem přestal chodit v jewellry a chodil jen all metal a vybíral VŠECHNY barevný cíle. Když se detektor naposlouchal tak se dala rozeznat šipka do kuše od hřebíku/kousku drátu, jemné změna hloubky tónu.
A k začátečnickému štěstí, kámoš vypravoval jak byl v jednom kempu, kecal se stánkařem a nakonec mu ukázal detektor, ten stánkař udělal pár kroku v kempu a našel 20krejcar MT, kámoš povídal, že se mohl posr... ale co měl dělat, nenašel ho on tak co. Jednalo se xp gold max

Tak abych Vám udělal radost, tak jsem dneska vyjel jen na hodinku a hned první dvě pípnutí mince. První za to moc nestála, byl to 10 haléř z roku 1966, ale ta druhá mince už byla lepší, taky desetihaléř, ale z roku 1931.Asi jsem našel dobrou lokalitu a určitě se tam vrátím :-P.Hledám teď na jewells a zatím to vcelku jde....i už konečně začínám oddělovat šrot, což považuji za největší úspěch ;-)

Takže to nakonec půjde ;-) ;-) ;-)

Skvělé, taky se lepším, dnes odpoledne jsem vydolovala 50-ti haléř z roku 1921 a 25-haléř z roku 1962. Už se mě daří podle zvuku odhadnout kulatý tvar, jen stále nerozeznám minci od zátky od piva :-D Snad na to brzo přijdu, tedy pokud to vůbec rozeznat jde. ;-)

Pak že to nejde. o:-)Zkus pouze notch okno Fe to je ideální co se týče dosahu.Pokud bude ton trhaný je to velké rezavé Fe. Poud bude zvonit jak železniční přejezd tak to bývá mince. Folie tolik nezvoní. ;-) :-D :-D A přestaň se vztekat. :-P :-P

Nevím co máš za detík,ale mělo by to jít poznat. Udělej si testík. Zakopej nalezenou zátku a o kus dál minci a zkoušej si jak se to hlásí.Třeba to i několikrát zopakuj. ;-) :-)

Mám Scope CS3MX, první co jsem zkoušela byli různé blbostičky, hřebík, různé mince, matky, víčka, co mě přišlo pod ruku. Když jsem je vzala do kříže, odhadla jsem tvar ale více jsem z tónu nepoznala :-)Ale vše se teprve učím, třeba se těm začátkům budu po pár měsících smát.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben