prvni nalez

ahoj vsem...jsem zde novy a ihned bych se chtel s vami podelit o muj prvni nalez...kamarad co me k tomuto sportu privedl mi ukazoval jak detektor funguje a vse kolem...kdyz mi detektor pujcil abych se s nim seznamil tak pri prvnim ohlaseni jsem kopl Krejcar....
bylo to o stesti protoze jsme byli na louce ktera byla plna srotu ale na poprvne to uslo co myslite? 8-)

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von dzardaL 16.3.2010 18:22

První nález vždy potěší.Můj první nález bych si sice domu nedonesl,ale prostě byl první.Psal se rok 1988 a na Dukle jsem s vojenskou minohledačkou našel nastraženou pěchotní minu.Druhý nález byl koleso z čehosi pásového a posléze minometky.Popravdě na Dukle jsem nikdy nic jhiného než munici a šrot nikdy nenašel ;-) Z prvního Ag kolečka na mě koukal Stalin a pak pěkných pár let žádné jiné nepřišlo.To mě neodradilo,to až posléze na pár let bejvalka,ale tu jsem vyměnil a teď už je to fajn.....

tak muj včerejší první nález celkem pěknej náprstek a hromada šrotu

muj prvni nalez byl 5 haleru CSSR,kdyz jsem se po par hodinach vracel z tehoz pole,ze pojedu domu,asi v polovine cesty jsem nasel krejcar 1761.rekl jsem si:tak nakonec ten den nebyl tak zly :) druhy den jsem sel s kamosem na pole kousek od domu a cca za 2 hodiny 10 minci,kule z muskety,nejaky jewel atd.dalsi dny nic,po tydnu pak 2x kreutzer 1812.stesti je opravdu vrtkave a je jsem bohuzel totalni strevo na foceni,takze musim nekoho sehnat aby mi pomohl toto vyresit.taky bych se rad pochlubil nalezy :-) jo a kdyz jsem u toho,mam hromadku veci,ktere kdysi mohly neco byt.tuto fotku bych zvladl ;-) tak mi prosim poradte kam takovou fotku umistit,aby jste se mohly podivat,zda se v te hromadce neskryva neco zajimaveho.diky

Poprvé jsem našel u rozpadlého baráku v lese takovou krabičku sice bez detektoru ale našel jsem ji,byli vní staré marky papírové a stříbrné hodinky :-D

Poprvé jsem našel u starého baráku v lese sice bez detektoru rezavou krabičku v které byly bankovky 7 10 marek a 4 20 marek a 2 5 marek a jedny stříbrné hodinky :-D

to ja jsem poprvé hledaL detektorem a našel jsem měděnou česko slovenskou 2korunu
8-) :-D

Zdravím, potřeboval bych poradit co jsem to nasel:-) Je to jak větši mince na ní nějaký erb a v něm FMT a dokola Zdravotní a potravinářská policie. Diky za odpovědi

To chce foto a poslat jako příspěvek do sekce- secret nálezy :-). Kdo bude vědět, poradí.

Můj první nález byl odznáček. 8-) ;-)

Tak jsem dnes poprve vyzkousel detektor (CS1MX) a podarilo se mi najit 2 mince..10 feniku a druha medena z roku 18.., v docela spatnem stavu...a pak hromady srotu :-)

Dneska jsem zkoušel Garrett EuroAce 350 na poli za barákem. Našel jsem desetník z roku 1955 a korunu z roku 1962. Jinak je tam spousta hliníkových kousků a hlavně kousků zemědělských strojů. Hlavně že družstevníkům nic nechybí :-)

neboj ty nikomu nechybí, kromě asi 120 mincí většinou zdevastovaných chemickým hnojením mám díly na 2 traktory, kombajn a pluh, ať se ti s euro daří.

Můj první nález byly nábojnice z různych pistolí ale musím říct že byl předpoklad že tam budou určitě.(vojenské hnízdo)
Jednu ostrou ze samopalu. Minci 50haléř z roku 1979 ten byl hodně poškozen.

Při mém prvním zkouškovém hledání jsem jako největší úlovek našla symbol "hledání pokladů" - krumpáč, při druhém pro změnu symbolicky podkovu pro štěstí. Jsem zvědavá co přijde po třetí! :-) Snad konečně nějaké to kolečko! V každém případě mne překvapilo co vše se dá pod povrchem vykopat jako je například přes půl metru velká a 10cm široká železa apod! Ale co to udělá se srdíčkem, když mi ta zem pípala skoro metr krát metr...to nejde popsat! :-D Hodně zdaru! :-P

Zdar všem lovcům, tak můj první den byl hřebíkovitý, druhý den byl už bohatší a to hřebíkopatronový, ale třetí den už se něco užitečného našlo - 3x 0,50 kčs rok 1947, vše pár cenťáků od sebe. Včera 7.11.11 zase mince 2x 0,10 kčs rok 1955 + 0,50 kčs rok 1947 + 0,10 kčs rok 1982 + 1,00 kčs rok 1962 + 10,00 kč rok 1996 :-D
Konečně mě to začlo bavit, za chvíli vyrážim zlatokopovat :-D

Když jsem si pořídil svůj první detektor šel jsem na jisto.Věděl jsem kde probíhali boje,kde se likvidovala po válce munice atd.Sice mě válka moc nezajímá,ale věděl jsem že tam něco najdu.Takže jsem našel spoustu nábojů,části kulometnejch pásů,sem tam kulka,nebo střepina granátu.Měl jsem tenkrát Made in China,takže jsem nacházel jen pod jehličím a mechem.Možná se tam ještě někdy kouknu,ale ne pro železo,ale třeba tam nechali i něco civilnějšího. :-)

Já na poprvé našel minci.... Padesátník z r. 1997.... Ale radost jsem měl, i když zklamání při zjištění o co jde bylo mnohem větší :-)

Poprvé mince u velkých balvanů kam vždy na procházkách někdo lezl,aby něco ztratil a já měl co najít :-D.
Později jsem si pořídil Prizm 6T a první nález byly podkovy
a zlomky podkov,vše na jednom čtverečním metru. :-P

Poprce jsem nasel tak leda staniol nebo vicka od piva , dalsi dny byly uz lepsi nejaky ten penizek a asi 5 den co jsem zapl detik usel 2 metry a tam prezka gott mit uns (myslel jsme si ze to je kus hliniku takze jsem se neparal s ryckem) a 2 haler z roku 1896 :-D

Po čem???? Poprce? Hm, to musím zkusit, jdu se zeptat jestli by to nešlo vyjímečně odpolko. Koukám že to dává. :-D

mi drobatko blbne klavesnice a melo tam byt poprve :-D

Mám první minci :-) Jsem uplně nadšenej, ležela tam tolik let a čekala jen na mně. Je to krejcar Josef II. z roku 1784

Ahoj všem,sem úplný začátečník v hledání,může mi někdo poradit kde jak vybírat místa na hledání mincí?Děkuji

Můj první nález - dvě měděné mince s nápisem FRANZ,dál moc špatně čitelné a jedna pěkná kulka z pušky asi z roku 1866

Tak mám to za sebou A myslím, že celkem úspěšně Po všech možných tvarech a kilech želesa jsem zaslechla ten líbezný mincozvuk. A opravdu - za dnešek dvě - a to bylo mé poprvé Jedna žel totálně zdevastovaná a nečitelná, druhá z roku 1884 -asi, 2 FILLER FRANT. JOS. I. , taky dost zničená a špatně čitelná, mým neodborným zásahem je čitelná ještě hůř Nicméně chybama se člověk učí, že ? Ovšem na tom všem je úžasná jedna věc .... to vzrůšo a ten klepec, když se to rozcinká Jenom bych sebou potřebovala kopacího nevolníka Hodně štěstí všem Hanty !!!!

tak dnes jsem měl premiéru:
- 1kčs 1962
- 1kč protektorát
- stříbrný prsten
- mosazná miska váhy
- 2 malé podkovy
- 2 patrony
- ozdoba postroje asi mosaz
- klín (dřevařský)
a hromada šrotu

prostě maximální spokojenost a únava :-)

Moje letošní první nálezy,jen nevím jestli to něco je a jak to zařadit.
http://kyl.rajce.idnes.cz/nastenka#DSCF1141.jpg
http://kyl.rajce.idnes.cz/nastenka#DSCF1140.jpg
http://kyl.rajce.idnes.cz/nastenka#DSCF1138.jpg

Zdravím, tak jsem včera byla na první kopačce s Garrettem(mám ho 14 dní) a asi jsem si vykopala robotní známku,mám radost,ale přišla jsem zablácená jak svi....a a následky likviduji ještě dnes.... :-)

Teď to chce spíše les nebo louku.Pole ,to je tankodrom. :-)

Taky jsem si říkala.Byla mně hanba, jak jsem šla domů,vypadala jsem hůř jak bezdomovec. :-D

Taky čekáme až hrouda oschne,nebo aspoň trochu přimrzne.Copak já,holínky se dobře mejou ale pes to je horší.

já byl včera v lese,sněhu troška a půda šla pěkně lopatkou :-) teď jedině les, jinak na poli se vytvoří na nohou koule z bláta a vše je o to horší :-)

U nás snih není vůbec a země taky měkká.

Zdravím všechny zdejší hledače...Hledám už nějakých 8 let, až teď jsem se dostal k registraci na LP :-) Na první nález si vzpomínám bezpečně, kousek za barákem s prvním detektorem noname číňanem se hned napoprvé vyloupl panzerfaust, resp. roztržené torzo i s mířidly :-D

Jupí, včera jsem hledal poprvé, a tak se chtěl pochlubit svým prvním nálezem (něco železnýho od traktoru, hřebík, kus plotu) v diskuzi "první nález", a nalezl jsem v ní rady pro nastavení svého ACE! Zatím můj největší supernález :-D

Tak sem před dvěma hodinami přišel z mého prvního hledání pokladů. Na poprvé sem vykopal dělanou lopatku. Pak nějaké plocháče asi ze ze mnědělského zařízení, bylo to u pole. Pak sem šel do lesa a hned našel pojistku z granátu a o kusek dál nějakou hlaveň. A šrotu nepočítaně. Celkově vzato sem spokojený. Ale je to ještě zmrzlé a špatně se kope,na pár místech sem to vzdal a šel rači dál :-)

Moje první hledání - u otce kutila na zahradě - výsledek drobný šrot,to se dalo předpokládat, navíc jíl.Hrůza.Ale byla příšerná zima, tak jsem si to chtěla jen vyzkoušet a zase zalézt do teplíčka..Potom za domem na poli- zase úlomky šrotu.Chudý kraj, no ...nikde ani desetník.A nakonec na "slibném " poli za městem hřebík, kus drátu a hřebík z podkovy.Ten mi udělal radost největší - ten je pro štěstí, nalezený na Velký pátek. Čekám na jaro ;-)

Nic si z toho nedělej, bude to lepší. Každý nějak podobně začínal. :-P

Mám teď tip na místo, kam se pravidelně vracívali cikáni cestou krajem a měli tam svoje " ležení ".Na to se fakt těším.Nečekám poklad,ale jsem vděčná za každé překvapení.Ono mi to píská i když by to na ty hřebíky nemělo. (Scope CS1Mx) Aspoň si to naposlouchám.Fakt je to sranda :-P

Jen aby tam na Tebe nepískali Cikáni, to by nebyla ta "správná barva". :-P :-P :-P

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben