prvni nalez

ahoj vsem...jsem zde novy a ihned bych se chtel s vami podelit o muj prvni nalez...kamarad co me k tomuto sportu privedl mi ukazoval jak detektor funguje a vse kolem...kdyz mi detektor pujcil abych se s nim seznamil tak pri prvnim ohlaseni jsem kopl Krejcar....
bylo to o stesti protoze jsme byli na louce ktera byla plna srotu ale na poprvne to uslo co myslite? 8-)

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von dzardaL 16.3.2010 18:22

:-) to tedy ne.

Hele,a nejsi ta holčina co šije oblečky na Barbie?

Ahoj, to jsem já :-)

Mým prvním nálezem byl protektorátní desetník, který jsem našel na zahradě.

Každý si svůj první kousek pamatuje na furt tak se snažte.Já našel na zahradě matičku M6, kterou jsem tam ztratil před 3 lety a tehdy mi sakra chyběla. Od té doby mraky věcí, ale na tu první kravinu
nezapomenu. :-D

Zdravím pánové a dámy.
Detektor vlastním necelých 14 dní a toto fórum sleduji již nějakou dobu. Mám na vás dotaz.
Věříte na řčení " blbej sedlák, velké brambory", nebo první vyhrání z kapsy vyhání" ?
Abych to uvedl na pravou míru. Byl jsem zkusit detík a můj uplně první kop ( cca po 10 min. ) byl 1 krejcar Josef II z roku 1774. :-O Po pár kouskách šrotu a konzerv, půlkrejcar Fr. Josef l. r.1858. Jelikož se jednalo o mé první nálezy, radost obrovská. A od tý doby nic, jenom šrot a díly zemědělských strojů. :-). Takže věříte, nebo ne? Věřím, že se to zlomí, o víkendu se chystám opět na lov. Jestli je na fóru nějaký kolega z Mělníka, rád se ozvu, chtěl bych, ( spíš bych potřeboval ) několik rad od zkušenějších.
P.S. fotka dodám, až se naučím, jak to sem vůbec vložit a veškeré jiné taje tohoto fóra.
Zatím zdravím a přeji hezké signály.

Verim na rceni blbej sedlak, velke brambory ;-) Ale v tomhle pripade bych to tak nebral, zas tak velke "brambory" jsi nevykopal :-D Ale chapu to...ja nenasel na prvnich dvou hledackach nic zajimaveho, az na te treti jsem trefil 1heller a byl stastnej, jak kdybych zrovna vybral hrobku faraona :-D Verim, ze hodne lepsich nalezu te jeste ceka, tak at se dari ;-)

Díky za povzbuzení :-). Není mi 20, takže jsem realista, ale stejně je to pěkný pocit, když leze ze země něco, co již hodně pamatuje. A beru to tak, že i když nic nepadne, alespoň se proběhnu na čerstvým vzduchu, :-D.
A jenom na okraj: od té doby, co sleduji tohle fórum, jsem sjel takový literatury o historii, jako za celej život dohromady. :-). Takže nejenom s detektorem se dá najít něco zajímavého o historii. :-)

K tomu lze rict jen jedno...jdes na to tim spravnym pristupem, ne jako vetsina dnes zacinajicich "hledacu", kteri se prvne zajimaji hlavne o cenu toho, co nasli. Takze za me velke diky, o tom by to hledani melo byt, vcetne literatury, to je jasny. Ja jsem z Prahy, takze bych s tebou klidne nekdy zasel, ale momentalne nemam bohuzel vubec cas, predelavam byt :-/

K tomu dodám jedno: Když jsem začínal, coby již tehdy nadšený "objevitel" historie mého kraje jsem si vytipoval lokalitu s políčkem. Bylo trochu bokem, málokdo o něm věděl, posledních 70 let je tam les. Tam jsem se neskutečně naučil, ale taky zblbnul. Protože tam odtud jsem nikdy neodešel,aniž bych měl v kapse aspoň 20 mincí, většinou RU, nehledě na jiné artefakty. Po cca 3 nedělích jsme to s kamarádem vyluxovali. Já se namlsal a myslel jsem, že to tak je všude.Jó, pěkný prdlajz. Je tomu tak cca 6 let, od té doby jsem už nikdy takhle štědrý flek nenašel. Nicméně, ono hledání není ani tak o nalézání :)Takže mi to zas nějak moc nevadí. Hlavní je, že to člověka tak nějak naplňuje. Je venku, vyčistí hlavu, má pohyb, poznává krajinu a historii, co víc chtít? :-D

Moje první nálezy byly 8 až 10 RU mincí+komanč ne AG To jsem chodil pole,Dnes chodím les a cesty a bída

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben