Bojíte se noční zvěře ?

Jelikož nechci být viděn a jsem lovec samotář, chodím raději na noční hledání. Kolikrát jsem se potkal se srnou, zajícem, myslivcem a z dálky asi i s čuníkem. Na bližší setkání nemám chuť. Co vy a setkání s noční zvěří - nemyslím tím myslivce :-)

in category History Hunters, findings and determination, created by Solidus 3.12.2010 09:43

Minulý rok jsem zkusil pole v noci a super.Od té doby chodím často,od 22h.nejdelší hledačka do 4h. do rána .Akorát na mě dělala nálet sova,potkal jsem divoké prase ale zdrhlo,lišku,jeleny a spol .Většinu nočních hledaček chodím sám a v klidu .V noci je to větší adrenalin a víc toho najdu než přes den. ;-)

V noci do lesa nepůjdu,jak se píše vejš,můžu tam přes den a taky mě nikdo nevidí.Jen jednou jsem byl večer a to díky tomu,že jsem byl přes den a trochu se to protáhlo.Byl jsem na louce,ale už bych nešel,nevěřím těm sniperům co střílí na všechno co se hne a že tam bylo zaparkovanejch aut.

To musíte mít chlapci čelovky a né tam bloumat po tmě! :-D

Já za tmy ani hovnajs byl jsem asi dvakrát v lese a furt jak by za mnou někdo chodil a pozoroval mě možná mám jen bujnou fantazii ale člověk prostě pozná když není VŠE jak má být od ty doby tam nevpachnu pole jsem nezkoušel bojím se odstřelovaču a z celovkou chodit nebudu to bych byl vidět víc jak ve dne :-D

Večerní hledáčka co se týká zvěře v pohode,2 krát jsem měl za sebou hejkala také v pohode,ten jde jenom po jídle, chodím krušné hory :-D :-D

Dříve jsem chodil v noci pole (ty jinak nechodím), teď ale mám strach z myslivců/pytláků... Když už tak nosím na batohu světélkující značkovač munice, abych byl alespoň malinko vidět. Ale moc často už si na to netroufám. :,-( Jak už se psalo, s čelovkou mi přijde, že to nemá moc smysl.

Chodím v noci rád, třeba úplňky jsou uplně kouzelný. Čelovku moc nepoužívám, stačí pinpointer. Ale nosím ji a mám už v batůžku u hodně silnou baterku. Myslím že ta funkce strboskpo kdy to přerušovaně rychle bliká dokáže rozhodit a dezorientovat kde co nebo koho. Většinou je to v pohodě, ale někdy jsou fleky, že to člověka žene pryč i když nechce a násilím se musím držet abych tam zůstal. Stejně to nemá moc cenu, jak takový flek trefím, je jen otázka času kdy se s vlastní výmlovou že by tam stejně nic nebylo vzdálím :D Asi nějaký špatný energie či co. Ale takový fleky se daj najít i přes, jen v noci je to trochu větší terno ;-) jednou jsem na takovým fleku kopl knoflík, pak druhej.. furt jsem se ohlížel, nebyla ani tma ale fakt jsem se cítil hrozně blbě, prostě strach, co si budem nalhávat .. za chvíli další, pak kulka .. ani nevím jestli tam byl ještě signál, ale ten pocit jakoby tam někdo byl nebo mě sledoval mě jasně nasměroval k autu. Jak jsem odcházel tak jsem se schválně soustředil na to kdy to přejde, protože do té chvíle jsem tam normálně lítal a zůstal bych jako jindy do tmy. Zmírnilo se to tak po 30ti metrech cca, auto jsem měl zrovna kousek, ale uplně to nepřešlo ani u něj. Tak jsem se šel ještě provokativně vychcát kus zpátky do smrčí ale stejně jsem to zabalil :D Od té doby jsem byl už mockrát na celou noc a zas dobrý, naštěstí to na mě nezanechává trvalý následky ;-) Ale už vím, že když tělo říká zmiz, je lepší jít. ;-)

tak to mi nemusíš vykládat,jsem v lese kopnul zavírání od podprsenky i s kusem látky,dál byla botka a cca.5 metrů dál byla hromádka kostí,sice zvířecích,ale mazal jsem jak divej :-D

:-D :-D :-D :-D :-D

Vy na tom poli v noci něco vidíte ? :-)

Já jsem teda asi hodně velkém srab, noční hledání jsem ještě nevyzkoušel a ani mě to neláká. Ono mi někdy stačím, když se tři metry ode mne zvedne srnka, bažant nebo i zajíc a jak si tak hledám a jsem zamyšlenej, tak mám pocit, že si asi půjdu pro čistý tranky :-O Když jsem ve dne potkal srnce, tak to šlo...i přes ten jeho mohutnej řev, ale stádo třiceti muflonů bylo jiný kafe...oni čuměli na mě, Já na ty jejich rohy a druhym okem jsem hledal ustupovou cestu :-)

obdiv všem nočním hledačům ....

Zvere se nebojim,jo jeste ze u nas nejsou medvedi,to bych mel bobky
Ja jsem spis polni hledac i kdyz v lese se daji najit pekne veci
Kdyz uz jdu do lesa,mam po ruce tlucnici ;-)

V noci hledám jen v bezprostřední blízkosti lidských obydlí - tam nehrozí kule do zad. Znám totiž všechny myslivce z místního spolku osobně. Přes den na poli no problém, ale do lesa si beru kromě detiku i hromovou hůl ráže 9mm :-) Vloni tu totiž prasata napadla místní dětskou lékařku na procházce a odnesla to mnoha modřinami, zlomenou rukou a několika žebry, což je oběť, kterou já učinit nehodlám.

V noci hledám jen v bezprostřední blízkosti lidských obydlí - tam nehrozí kule do zad.
Tím bych si tak jistej nebyl,ona kulovnice ráže 30-06 nebo 300 win.mag.má velice slušnej dostřel. ;-)

Tak to je jasný, ale spíš jsem to myslel tak, že vystřelit tím směrem (proti vesnici, budovám obecně) by dokázalo už jen opravdu solidní h****o :-D

Hledal jsem si takhle loni na políčku za naším městečkem, tma slušná, jen v dálce svítící paneláky. Chodím jen s jedním sluchátkem v uchu, abych na druhé slyšel okolí. Dělám to tak od doby, kdy mě při hrabání se v zemi oslovil jeden zvědavý turista velmi hlasitě, až se mi udělalo nevolno :-). No tak si hledám, čelovku jen tak, abych moc nebudil pozornost. Pak jsem uslyšel takové podivné zvuky a funění. Čelovka v momentu na max. Něco kolem chodilo, nebo spíše se rychle pohybovalo, ale nevěděl jsem co. Párkrát jsem zahlídl jen odraz od páru očí a to funění... Na chvilinku se funění ztratilo, nic nebylo slyšet, sbalil jsem pět švestek a chtěl jsem pádit k autu. Tak jsem se otočil a čelovka mi posvítila na velmi statného pejska, který stál několik metrů ode mně a přesně v ten moment začal štěkat. Málem jsem se po..al. nevěděl jsem, co mám dělat, aby mě ten pes nenapadl, tak jsem tak tak stál a čuměl na něj, jak štěká. Pak ho začala volat nějaká ženská, ale ten okamžik byl jako celá věčnost. Pes naštěstí poslechl a odběhl a já jsem se v infarktovém stavu dal na ústup k autu. Od té doby sám noční hledání nemusím.

Nejvíc mě děsí zvířata, která mají 2 promile a v ruce kulovnici :D

Pánové, nějaký ten rok jsem fotil zvířata v české přírodě. Takže v lese jsem strávil opravdu dlouhou dobu. Můžu vám říct, že mám víc než 20 fotografií myslivců s flaškou jak štrikují lesní cestu s brokovnicí na ramenu.

Na nocni hledani chodim rad. Ano, obcas jsem mel ten divny pocit, ze me nekdo sleduje, ale vyresil jsem to koupenim sluchatka Ratler na jedno ucho a mam od te doby klid a pokoj. Nebojte se tohoto sluchatka, je to o zvyk, za par hledacek si na to zvyknete. Dneska uz vubec sluchatka na obe usi nnepouzivam.
Chodim v noci pole nebo louky, les se bojim, abych si nevypichl oko. Uz jsem uvazoval o brylich pro nocni videni, ale je to draha investice a nemam s tim zadne zkusenosti, abych si je kupoval tzv. na blint. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost???
Zvirat se nebojim, nechodim tak potichu, dohledavacka, take piska, takze zver je varovana a utece. Myslivcu se bojim, proto kazdou chvilku zapnu celovku, a kdyz skrceny hrabu v dire, tak vzdycky se zapnutou celovkou.

Dejte nekdo vedet zkusenost s brylemi pro nocni videni.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top