Detektory kovů Mars

Vlákno pro všechny uživatele detektorů kovů Mars

in category Metal detectors, created by Elmara 26.8.2020 15:54

Ahoj, prosím tě v té verzi Pro, je ta cívka Seven 7" a Discovery 13". Doporučil jsem tenhle set bráchovi, ale až pak jsem si uvědomil jestli by nebyla lepší verze s tou cívkou Tiger 13"x10". Co si o tom myslíš ty? Děkuji za rady a odpověď.

Ten set je určitě výhodnější ;-) Dvě sondy a navíc dohledávačka ..

Já jsem si posunul rukojeť níže tím,pádem se to lépe drží a páka je v pohodě.Je lehký.Ale je fakt že to s tou cívkou není na velký máchání :-)

Koukal jsem zběžně na ceny Gausse v PL a UK a vypadá to, že na LP je nejlevnější. Koukal jsem špatně, nebo je to nový, pozitivní trend? :) Pokud jsem nekoukal špatně, tak jen tak dál.

Hele nechci tady dělat Markovi nějakou reklamu, nebo tak něco, ale je pravda, že já i všichni mí kamarádi jsme tady maximálně spokojení. Čest práci a zdraví v novém roce 2021 přeje Pawka HB

Zdravím ve spolek,chci zeptat, jak jste tedy s Gaussem kdo spokojen? Mám Noxe a tak jako i zde jsem se dočetl,tak jsme si úplně nesedli. Budu rád za každý postřeh.

Čaute,mám Gausse a jede pečlivě...stačí si párkrát zkusit nějaké to nastavení na nějakém nálezu(tedy najdeš dobrý signál tak to zkus v jiném módu a uvidíš) jinak si nemohu stěžovat. Ať to pípa ;-)

Ahoj vedel by si mi prosim poradit nejake overené nastavenie na pole a na les dakujem

Ahoj, chci se zeptat jestli nevíte kde sehnat kryt na sondu 7"co je u gause?u detektoru je pouze zakrytovana discovery. díky za každý typ.

Ahoj, na stránkách výrobce se objevil problem s praskajícími ,,uši´´ na civkách.. Je to prý způsobeno těsnícími kroužky mezi tyčí a cívkou. Plastové materialy mezi sebou reagují a narušují plastové držáky na cívce. Výrobce dodává nové těsnení bilé které je v pořádku. Dá se někde sehnat?

čus,já ho mám krátce takže zatím v pohodě.Ale stalo se mi že:když ty podložky nejsou v těch vnitřních zářezech přesně, tak to nejde do cívky a musím pootočit podložkou.Možná kdybych to tam rval v nějakým mrazu tak to lupne.No zatim moc nahadních dílu asi kvuli covidu mít nebudeme a budeme muset vyčkat.

Pokud má někdo zájem, mohu ukázat pár foto, jak to vypadá s tím praskáním.

Můžu všem poradit, ať vyhodí ty gumičky, jestli už není pozdě. Opravdu je to v prdeli a zničí se ouška cívek

A co tam mám dát místo těch gumiček,je nějaká shoda s jinými kroužky pro jiný typ detektoru které se dají objednat.

Ahoj pošli foto.

Kam, jsem fotky dávat nejdou.. Máš mesenger?

Čus pošli mi to na hopskirk@gmail.com .Messenger nemám :-(

Máš to tam

Dík akorát já si zrovna změnil email😀,prosím pošli mi to na hopskirk@pm.me .Byl bys hodnej.Dik

Jj pošlu

Už taky někdo řešíte nové cívky? Já jo a je to tedy pěkně na prd. Na vlastní náklady posílat na reklamaci je docela prasečina. Výrobce posral výrobek a zákazník ještě na to doplatí.. Ach jo :-/

náklady ti musí proplatit

Tak VELKÁ OMLUVA. Borci z Marsu poslali vše nové a nestálo mě to ani korunu a vyřízeno během pár dnů 👍👍👍👍👍👍TO JE FIRMA, mnozí by se měli od nich učit.

Ahoj všem. Pokud by měl někdo zájem, mám na prodej tři nové, nepoužité cívky na Gauss MD. Discovery, Tiger a tu malou 7" separační. Ceny dohodou. Pište na mail pawkagsxr@gmail.com. Děkuji.

Ahoj, proč prodáváš?? Zlomil jsi hůl na Gaussem :) Jen se ptám a po případě jaká cena by byla za Discoverku.

Discovery je za 3800. Gausse moc nepoužívám, spíš chodím s Vanquishem a Tigerkou

Ahoj všichni. Kdyby měl někdo zájem, pouštím jednoho ze svých Gaussu. Je v perfektním stavu, vše v originál krabici, dvě cívky Tiger a Discovery. Nechám ho za 10 000,- klidně můžete psát i volat. Pawkagsxr@gmail.com, 777 077 939

Ahoj, je to ještě aktuální ? Je v setu i bezdrátový modul? Díky

Ahoj přátelé, mám Gausse a je to miláček. I díky tobě, Cobro. Koukal jsem, že Cobra zakoupil X-terrku Pro. A na tohle chci navázat. Koupil jsem X-terrku mladými. Chodíme spolu. A co chci říct? Dává mi na zadek. Tuhle nasbíral dvakrát tolik mincicek. Až mi tuhl úsměv. Takže Xterra za ty prachy válí jak detektor za mnohonásobně více.
Ať žije Gauss.

No to je zase informace jak vyšita že X terrka mi dává na frak , takže bylo by dobré trochu rozepsat v jakem nastavení hledáš !!!!Dále např. pořiď si krokoměr a by jsi zjistil o kolik toho nachodíš víc nebo miň než mladej to jsou totiž ty aspekty které rozhodují mezi ně patří i trochu toho štěstíčka od toho nahoře.
Takže jak máš nastavený Gauss to je ta omega hledáni a chyby u tebe třebas - ???

Jasný, jasný. Beru kritiku mého příspěvku.
Políčka chodím v nastavení - L3-5, Normal nebo hi, An nebo cl podle toho jak detektor divočí. Na H1-5 skoro nechodím. Režimy Hi a CL rovněž moc nepoužívám. Dále chodím na reproduktor. Většina z vás má Gausse na sluchátka, že?
Víte, byla to spíše řečnická otázka. Samozřejmě, že je to hodně o štěstí, plánování lokalit atd. To víte, že jsou hledačky kdy dám zase na frak já XTerrce.
Jen jsem tím chtěl říci, že je ten detektor za 8tis fakt dobrý. Musela to být rána pro Simplex. Jen jsem si tu chtěl tak vypsat dušičku.
Ale víte co bych ocenil? Kdyby Gauss uměl ukazovat hloubku nálezu. nebo to odhadujete podle odezvy? Pašerák

Pole chodím vždycky H3-5 , analog, hi , detektor je trochu hlučnější, ale dobře separuje a tolik malej stříbrnáků co sem našel za poslední dobu jsem v životě nenašel, asi ta vysoká frekvence má něco do sebe na takovýhle cíle.

Ahoj prosim tě tím hlučnějším myslíš co ? HI ,hi je jasné že to sníži dosah vezme to míň signalu a tí m pádem Gauss lépe separuje . To máš stejné jako když doma vezmeš zlato prsteny,naušnice a otestuješ to ve vzduchu tam je ID číslo tak rozdilne z důvodu příměsi které jsou ve zlatě že se potom nebuděe divit těm Ag. Stačí když ta mince je šikmo a na vyšší frekvenci ti to hodí do barvy.
Jo a taky citlivost.

To nebyla kritika jenom poukaz na to že nelze hovořit o tom že ten detektor mi dáva na frak . Zasadni je kdo je na druhé straně cívky a jak s detektorem umí pracovat a hlavně nastavit. Pokud bys to napsal hned takto tak to je Ok informace .
Nic méně chybí mi tu citlivost s jakou hledáš .
Pokud hledáš na reprák tak máš jenom vyšší spotřebu baterie a nejrychlejší odezvu ale rozdil mezi sluchatky a reprakem je takříkajic nulový.
Např. nastaveni Lo ma jasně nejhlubší dosah ale je to taky hodně citlivé na rušení.
Jedno technické vysvětleni na 10 Ag RU jedná se o směs stříbra a mědi poměr 60 na 40 pokud nedošlo k dokonalému propojení těchto prvku a mince obsahuje více mědi budeš mít na stejnou mincí vyšší ID číslo než na stejnou minci s ideálním poměrem.
Cílem tehle diskuze by mělo být jesli je lepší nastavení v případě rušení Snížit vykon cívky na L,H,-2 což je výkon 75% nebo je lepší přejit na Hi ,hi nebo snížit citlivost atd. Jinak bych ti doporučil projit si lokalitu ještě ve stejnem nastavení ale s vyšší frekvencí H ale fakt je ten že musíš počítat že ID bude na stejnou věc vyšší o cca 10čísel.

Tak to jste, přátelé, uhodili příslovečný hřebíček:
"Cílem téhle diskuze by mělo být jestli je lepší nastavení v případě rušení Snížit výkon cívky na L,H,-2 což je výkon 75% nebo je lepší přejit na Hi ,hi nebo snížit citlivost atd. "

Chodím citlivost 35. Citlivost nezvyšuji. Výkon cívky na 2,1 nesnižuji. Párkrát jsem to zkusil. Spíše přecházím na režim hi, Hi(minimálně). Projít lokalitu v H3-5 zkusím.

No pokud nechodiš v H tak bych zvedl citlivost na min.38 da se chodit i v 40 ale už je to
náchylnější na prozvuky.

Nový strojek od Marsu, testy budou prý co nevidět :-)
https://www.youtube.com/watch?v=HyXsXTSZq60

Vypadá hodně zajímavě .
Jednoho Velese už znám , za něj chtěli skoro 50 tis. ale toho vyráběl EdGun.
A tady je 3 ;-) https://cs.wikipedia.org/wiki/Veles

Nedávno jsem pořídil Gausse, za ty peníze si myslím že dobrá mašinka. Přecházím z noxu už mě sraly prozvuky kdy to pištělo při kontaktu se stéblem trávy, navíc ergonomie je podle mě u Gaussu mnohem lepší bohužel cokoliv zrezlého háže do barvy. Mám set s dvěma cívkama a dohledávačkou, bohužel dohledávačka je naprostý šit dosah má sice slušný ale pokud zrovna funguje jak má což je obrovský problem holt je zadara tak je odfláklá. Docela lituju že sem nepořídil levnější variantu s tigerkou.

Tak to rozhodně není chování, které by u EQ bylo normální. Naopak, neznám ze špičkových detektorů mašinku, která by uměla být klidnější. Stačí pouze nastavit normální úroveň citlivosti a vyvážit zem. Plus vždy chodit v multifrekvenci.
Samozřejmě vyhodnocení u VLF detektorů, stejně jako dosah a citlivost je o generaci horší. Prostě to není multifrekvence a není to Minelab. Ostatně ten Gauss je taky za polovinu ceny. Dohledávačky tedy rozhodně nejsou šit, naopak je tady v podstatě nulová reklamovatelnost. S toho co píšeš bych řekl, že tam budeš mít kratší 9V baterii, prostě klasický problém který se dnes často děje, kdy výrobce především u levných 9V baterií dost drsně nedodržují délku baterie. Chce to kvalitní ALKALICKOU 9V baterku a bude to ok.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top