Jak dočistit stříbrňák?

Poradíte mi někdo jak dočistit tento stříbrňák? Měl jsem ho po několik dní v roztoku hyseliny citronové a potom čistil kartáčkem, ale nemohu ho dočistit jak je vidět na obrázku.

http://imageshack.us/f/837/80320194.png/

in category Cleaning and photography, created by Newman 22.4.2013 13:56

V jaký koncentraci ten roztok používáš?

kup si v jednotě kys.citronovou.(7Kč)nasyp tak půl cm do malýho panáku,zalij vodou.stříbrnák tam nech tak 20 minut.potom doleštíš Sitolem ( sitol) kopuíš v drogerii tak za 25 kč.výsledky perfektní mrkni na moje a uvidíš že nekecám :) rychly,jednoduchy,levný,100% učinný

já jsem včera kupoval kys. citronovou za 4.90Kč :-D :-P

nejlepší je šťáva z citrónu,přesně jak píše morsy,do panáka a nechat působit,potom opláchnout a hotovo o:-)

no jo...ty naše moravsky jednoty :D :-)

Proč pořád někdo chce aby se stříbrňák leskl?Ta patina se tam dělala staletí a ty z toho za deset minut uděláš lesklé kolečko :-(.Najdi si jak doporučuje čistit mince JEZERO....

Třeba se to někomu tak líbí ;-). I já mám rád agéčka dočištěný...

Od tebe bych to nečekal :-)).Když by to stříbro bylo kvalitní,není problém,ale ti nahoře :-(,vždy chtěli dělný lid okrkat...Groše W2,nebo J.L.tu kyselinu přežijí,mladší nebo později třeba grešle jsou po takové koupeli samej důlek... :-(.Nedej Bože poslední Římani,v těch je stříbra jako železa ve špenátu. Ale je to fakt každého věc jak si naloží ze svýma pokladama.Já osobně zastávám názor destilka a pak opatrně Chelaton.Jezerova špenátová metoda je mi však milejší,než ta citronka...

Staletí nehrozí, měl jsem perfektně vyleštěnou pětimarku a za 2 roky už je šedá. A komu se nechce čekat, stačí vzít mincičky sebou do některých lázní, trochu je vyráchat ve vodě a hned je přepatinováno :-D

Já čistím Ag v citrónce do čaje, případně dočišťuji zubní pastou. Záležitost na cca max 1 hodinu. Co jiného chceš taky dělat s nekvalitním, 300 let, starým Ag, který je černý jako uhel...
Jinak, čištění ve špenátu používám hlavně na Cu předměty a super. Ale i na Ag je to silný kalibr. Kdysi dřív, když jsem začínal, jsem čistil Ag v modrém plastovém vršku od nějaké minerálky. Ag jsem v tom vršku nechal přes noc a ráno to nebyl stříbrňák, ale "modrák". Nijak ty modré šmouhy nešly vyčistit... Pak jsem Ag po radě Jezera naložil do špenátu a po cca 4 dnech po šmouhách ani památky. Ovšem, když mi Jezero radil tuhle metodu, docela jsem pochyboval o jeho duševním zdraví... :-D.Naštěstí neprávem, teď jsem za tuto metodu velmi vděčný...

A teď mě někdo sežere,posledně jsem Ag pucoval Pulirapidem,ten černej sajrajt nechtěl v citronce pustit ani za boha. 8-)

teda ja nevím ale když už nšco najdu tak chci abych viděl co to je a mohl se na to koukat...a mít radost že na mě nekouká jen zeleno černý kolečko...ale jak už někdo zmínil je to věc názoru...

Doporučuji na čištění stříbrňáků používat jen kyselinu citrónovou. Nikdy ne citrón, nebo tu vodu citrónku. Jsou tak látky které mincím docela vadí. Jemný roztok kyseliny citrónové a nechat raději déle. Na nic nespěchat. Poté omýt v destilce a jemně dočistit jednou sodou (udělat kašičku a mnout mezi prsty). Pak zase destilku. Hlavně né přeleštit ať to nebypadá jak psí kulky :-D
Doporučuji stáhnout na webu knížku - Čištění a konzervace mincí od Jana Bukvice. Tam je toho napsáno dost. ;-)

kyselina citronova pomuze vzdycky, ja delam roztok jedna kyselina dva horka voda, necham v roztokum 30 minut pak promnu prstama dokud spina poustina, na silnejsi usazeniny vemu paratko na zuby namocim minci a necistoty paratkem odstranim.... ;-)

kys.citronová mě taky pomohla,ale zubní pasta je pro mě top na stříbro

Nechápu co někdo vidí na chelatonu méně agresivního než je v citronu. Jistě že z ní nezbude moc když bude v silném roztoku přes celou noc, ale většinou stačí pár minut a pak dočitit něčím jemným mechanicky - třeba tou pastou. Na staré, patinované mince je nejlepší způsob vlažná voda. Víc bych si z respektu k nim nedovolil. Rozhodně nedoporučuju vaření v sodě jak se píše na internetech. Podařilo se mi tam hodit dva stříbrňáky které měly jenom 0.500 stříbra a tak mi zrůžověly že mě stálo nervy dát je pískem do původního stavu a přitom je nepoškrabat.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top