Minelab Vanquish 340, 440, 540

Vlákno pro všechny uživatele detektorů Minelab Vanquish 340, 440, 540

Návod pro detektor kovů Vanquish 340: Návod Vanquish 340

Návod pro detektory kovů Vanquish 440 a 540: Návod Vanquish 440 a 540

Testy detektorů kovů Minelab Vanquish: Testy Vanquish

in category Metal detectors, created by Elmara 3.10.2019 16:14

Jerry68..jasne chce to čas a napočuvať to..len pred tím som mal Zero a tam to islo raz dva:)tam som vedel čo kopať a čo nie +-ale inac myslim hlbkovo odozva atd super...jerry68 na akom težime chodíš? Šperky,allmetal???Ďakujem

Hoj šperky s ubranym allmet.ponechány 2 čárky v mínusu takže ti bude ukazovat max.-43210+123atd. Dále zapnutý iron bias hřebíček a jednu čárku z plné citlivosti tak je stabilní to je vše někdy si zapínám allmetall naplno podkovičkou pokud je málo železa třeba v lese jinak toto nastavení se dá uložit dlouhým přidržením v posledním segmentu s hlavičkou tím se nastavení zkopíruje z volby šperky toť vše zdar :-P

Jo a zero jsem měl fajna mašina :-P

Jerry68 super Ďakujem:)

Prosím "velké kluky" o jednoduché ,srozumitelné vysvětlení kdy a jak používat velkou a malou cívku u W 540.kterou do pole, oraniště,na louku do lesa atd.Která bere co a jak. prostě vysvětlení pro začátečníka. Děkuji

Malou se použil v hluboké orbě i v zarostlém lese kde velkou byl problém mávat nosím je obě výměna je rychlá dále malá má supr separaci a detik je lehčí takže odpočinek od bolestí ruky i s máváním bezva dále hloubka je oproti velké cívky tak 5cm podle velikosti artefaktů menší nic hrozného už jen proto že hledáš tam kde to velkou nejde to je asi vše zdar :-P

Ahoj, jak to vypadá s Vanquishem 440? Nejdřív bylo psáno, že dodávka dorazí 2.4. a teď je 11.4. Sekl se transport, nebo je velká poptávka?

Může mi někdo vysvětlit proč mi 340tka na režim mince nebere malé AG?? Na rezim šperky ano, i na almetal, jde hezky do barvy, nebo to mám chápat že režim mince je do míst s větším obsahem bordelu, přece jen je to režim mince,,kde by mělo brát všechny typy materiálu

Ahoj. Ty režimy jsou odstupňované a mají na (99%) i různě nastavené pracovní frekvence. Obecně tady pro naše podmínky je zcela nejlepší chodit ve špercích a All metalu. V obou těchto režimech detektor předvádí neskutečné věci. (pokud se tedy bavíme o hledání drobných stříber atd.) Detektor jsem si porovnávali se vším do 10 000 kč a právě na tyto cíle byl rozdíl naprosto největší. Co se týče režimu mince... je to na větší cíle, třeba ideální pro kluky co dělají válku a prostě nechtějí řešit každý šust :-). Za mě, dva dny hledání jsem strávil v podstatě jenom v podkůvce. Pro mě ideální režim ;-)

Musím souhlasit, že All Metal je dobrej. Taky jsem si na něj zvykl. Po prvních rozporuplných hledáních jen v přednastavených režimech, kdy jsem kopal samej šrot a plechovky (holt nováček co to nemá ještě naposlouchané), tak All Metal mě vrhl do toho správného směru a hned je to větší legrace :-) Ale taky rozlišuju, jak moc toho železného "příbruku" v tom signálu je - takhle kolega (má taky 540 jako já) našel bodák z 2.WW a měl to barvu s lehkým příbrukem železa a pak když to vykopal, tak to bylo čisté železo.

t Jimmi ,,,,program Coin ma na V340 nastavenu diskriminaciu až do +10 ID - a tak je logicke ze ti tento rezim zdyskryminuje všetky farebne predmety s ID od 0 az +10 ... ....to znamena tiez te male hammeredy..s idečkom do +10...

....Pri hladani drobnych veci s nízkym ID používaj program Allmetal,,alebo Jewerly....

Ja vecsinou chodim v Allmetal..,ale niekedy je dobre urobit kontrolu niektoreho podozriveho signalu na programe Jewerly .. -ten program dokaze lepsie odhalit niektory neprilis čistý signal v železe..

Tieto programy maju tiež podstatne lepsiu separáciu v železe ..ako ma program Coin..,,,.

-kde Vanquish dobre vynikne na separacii nizko vodivych predmetov...,a bude mat iba dobru separaciu vysokovodivych predmetov...

Program Coin je urceny viac na hladanie mincí a predmetov s s ID 10 a viac....

Zakladom programov u Vanquisha je modifikovany program typu *Beach1 z Equinoxu ...aj ked je podla mna trochu viac ostrejsi na velmi nizkovodivych predmetoch...plusom je ...ze tiez si zachovava rovnaku kvalitu multi -IQ ID ako ma Equinox..








Ahoj, tak jsem si pořídil V 540, spíše ze zvědavosti. A můžu říct, že jsem po prvním hledání opravdu spokojenej a mile překvapenej. Výborně zobe mince a do hloubky jde opravdu slušně. A co je hlavní, tak nekopu žádné železo. Folie se dá taky odhadnout, ale co kdyby? A je to opravdu klidnej stroj. A to už jsem vystřídal hodně detektorů.

Ahoj ,taky mam 10 dní 540 a jsu spokojenej .Jak říkáš folie se dá dobře odhadnou ,ale co kdyby to bylo Ag vid ,ale stejně je tam vždy ta zatracená folie ;-)

Tak sem měl dneska zajímavej nález :hrálo mě to do barvy ,tak sem to vykopal a po vykopání to byl kámen asi 8cm velkej ale vaha strašne moc kolem 4 deka nelí pul kila :po přejetí na zemi to hralo už jen železo -9.Na magnet z ledničky doma to nereaguje.Sem nováček ,tak že nevím co to muže být,děkuji.

By mě zajímalo jestli bude nějaké instruktážní video na 540???

Vanquish 340 pod dráty vysokého

Úplně v klidu. :-D :-D :-D

Ahoj,jsem asi úplný tele :-D ale jak spárovat sluchátka s detektorem? Zapnu sluchátka,ozve se tón a blikají(pravá strana) modře..zapnu na detektoru bluetooth,bliká značka,ale nespárují se..Nebo je problém,že to zkouším doma? Díky..

Já zapnul nejdřív detektor, na detektoru BT. A pak dlouze podržet ON/OFF na sluchátkách dokud se ti neozve druhý zvuk ve sluchátkach (první zvuk je indikace zapnutí a druhý zvuk je indikace párování) ;-)

Už jsem na to přišel ;-) Díky ;-)

Jak se chová Vanquish na čediči,testoval to někdo?

V týdnu jsem chodil nedaleko Milešovky a pravdou je, že jsem musel all metal přepnout na nízký iron bias, protože mi kameny bručely jako železo. Po přepnutí jsem je neslyšel ale tak mě napadá, že jsem nezkusil snížit citlivost (teprve druhé hledání s 540). Zkusil jsem odladit detektor přímo nad kamenem ale to taky nepomáhalo. Ale drobné kousky barevných kovů to bralo parádně, bezdrát sluchátka super jen v těch vedrech by to chtělo nějakou odlehčenou verzi.

Díky

Jen bych doplnil, že větší železa to házelo do barvy např. podkovy, takže větší železo tě nenechá přejít.

Jak tady čtu, tak mi 340tka bude na začátek stačit. Objednal jsem ji 30.4. tak snad nebudu muset čekat na další várku, protože dnes jsem se díval a už je vyprodáno :-D

Zdravím, mám 340 a jsem zkrátka zamilovaný 😀 tahám minibordel z hloubky na sázení stromů. Dcera mě nutí kopat úplně všechno a raduje se z každého hřebíku tak držím... a kopu 😀 za tu cenu bych nečekal tak super detektor, ale dnes to vidím, jako že je skoro zadarmo. Přijde mi to jako mercedes za cenu škodovky. Můj názor...

Každý hřebík se hodí.Člověk nikdy neví kde ho zatluče :-)

Taky jsem z 340 nadšený. Multifrekvence za hubičku. Skoro se nic nenastavuje a jde se. To mne vyhovuje. 8-) :-) Nejen dosah této levné multifrekvence je působivý. Rozhodně za málo peněz hodně muziky. Oproti Bounty Hunteru co jsem měl předtím je to jako kdybych přesedl minimálně z fáčka do supa. :-D

Tak to je paráda.Moc se těšíme na Tvoje nálezy :-) ;-)

Pořídil jsem si 540 a docela jsem se bavil, zezačátku. 5mm železný cvoček z boty v cca 10cm je sice super, ale trochu mne zarazilo ID20, s zapnutou podkovou. Následně jsem vykopal cca 40 cílů v rozmezí ID10-30 a vše železo. Zoušel jsem různé ladění na diskriminaci šrotu a nic. Takže za dnešek mám titul "kopáč dne" a přemýšlím, kde se stala chyba.

:-) Přesně tenhle pocit mám já . Srovnávám s předchozí X Tera 305. Chodím s Vanquishem většinou na režim šperky + all metal, citlivost max -2-3 pole.

Vanquish najde fakt všechno, snad i to co tam není. Zatím mi to ale přijde a úkor stability signalizace. Prostě takový splašený janek, pořád něco vypískává, kakofonie zvuků a čísel. Místo s kovoým odpadem ( třeba zbytky pletiva z oplocenek v lese, potrhaná munice), to je úplné utrpení. Zatím se mi těžko obecně rozlišuje velikost cíle. V čem je určitě horší tak v dohledávání, už jsem objednal dohedávčku, s tou 12" sondou je to fakt trápení.
.


Myslím že se u tebe nestala chyba. Už se to tu psalo - pokud je tam vedle zvuku barvy i zvuk železa, to hlubší "brum", tak i když ti bude na displeji svítit ID 10-30, tak je to skutečně železo. Buď je to větší, kulaté, hodně vyrezlé železo, nebo železo s nějakou příměsí. Pokud bude cíl skutečně barva, neměl by se tam objevit prozvuk železa ale jen barevné "pípnutí".
Osobně už při prozvuku železa moc neřeším ID, ale snažím se jen poslouchat.

můj problém je, že jsem hledal na čediči a nebyl jsem sžitej s detektorem. Na čediči ti tam nabrouká železo pokaždé i když se jedná o barvu. Prostě takový mineralizační ocas, jediné co zbývá je hodně pozorně sledovat jak moc kolísá ID a stejně se hodně nakopu. Pravda, pokud půda není moc mineralizovaná, tak je to pohodička, tedy až na hodně zaneřáděnej prostor, tam to lítá, že člověk nemá šanci to moc sledovat, co tím detektor chce vlastně říct..... A dost možná je to navíc právě tím, co jsi zmiňoval, je to splašený janek. Malá sonda je fakt super, tu můžu doporučit.....

Čau

ještě si všímám jedné věci. Pokud je prozvuk železa a do toho " potrhane" ID do cca + 12, je to vždycky malé železo.. Takže to už fakticky nekopu.

Pokud jde do železa ID 15 a víc, je to větší železo. Ve čtvrtek mi takto vyhlásil 80mm stabilizátor 15 cm v zemi, slabé železo + stabilní ID 18,19.

Mince byly zatím vždycky čisté, bez prozvuku železa. Měděné krejcary ID 33,34, včera niklak RU 10 heller - ID 20,22.

Největší peklo jsou spodky brokovych nábojů do 50 tvých let. Mely mosaznésspodky a ještě papírové nabojnice které jsou už rozpadle a zbyly jen ty mosazné spodky. Včera jsem jich kopl asi 10 :-) Davaji krásně kulaté ID 18-20, to samé co ten heller :-)

Zlatá slova mám 540 a taky spíš poslouchám.

Mám 540 a je supeeer. ;-)

Zdravím mám 340 a chtěl bych se zeptat, jestli když dokoupím cívku V12 tak jestli se mi zvýší dosah do hloubky na stejno, jako kdybych měl 540?

Moja skúsenosť s inými detektormi a to vo všeobecnosti je že nekupovať veľké cievky.Dosah sa síce zvýši ale len doma na stole ked si to meriaš nejakou mincou.Na poli je to to isté ako zo základnou.Navyše viac falošných signálov a celková nemotornost ako s kolesom z bicykla.Myslím že to platí aj s rudým kladivom.Základná cievka je vždy najlepšia.Keby bola velká cievka lepšia tak výrobca by ju dával hned na detektor.Ved prečo nie ked ide hlbšie a je lepšia ale neni.Tak ju nedáva.Takže moja skromná rada znie,nekupovať veľkú cievku.

Na 540 je Největší cívka která se na Vanquishe dělá a ta je v pohodě :-) pravda je ale ta , že se mi chodí dobře i s tou malinkou ťapičkou , ta má 8" :-D :-D

Takže cívkou se hloubka nezvětší?

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top