How BH Land Ranger Pro Jirka hears and sees it

Categories: Bounty Hunter - Reviews and tests , Detektor kovů Bounty Hunter Land Ranger Pro

I won't beat around the bush for long. The BH Land Ranger Pro is very nice in terms of response. What I like about it is how the response varies with target depth, and gradually and steadily fades, a classic VCO effect, I'm guessing that's not exactly a common thing in this price range. I've been working on a wall polygon mainly in the A mode setting. And that's the one I would recommend and prefer to start with.

The other cunning feature is V-Break. This is used in the optional tonal settings. It proves to be a very, very useful tool in discriminating audio. It doesn't need to be extremely contracted. First of all, I had it down to eight to eleven compared to the factory setting which is 18, so that I wouldn't go through a little silvercheck, I was worried about that because beginner's dramatic discriminations, as they say not to strike iron, beginner's metal detectors are sensitive to that. The prospector, in his eagerness to get rid of the junk, gets rid of everything but the junk. But no matter, I could crank the V-Break up to twenty, twenty-one, and the targets weren't lost. I think there's going to be a lot of scope for experimentation here, in a variety of conditions, and prospectors with the Land Ranger Pro will pick up some properly valuable experience for moving up to any higher metal detector.

One more thing. Speed. It's so fast that you can forget about the has-it-pinpoint-doesn't-it-pinpoint debate that is sometimes had with the cheapest detectors. You rarely need a pinpoint here, and I've used it mainly to verify that the deeper targets are actually seen by the detector and I'm not overdoing it and taking some ground fault that way. I won't even mention the semi-automatic detuning, it's good, it's quick and easy. I squeeze, pump, and that's it. In two seconds. There's no point in doing any more research. But look at what it's tuning, the numbers. Think about it. You learn important things about soil conditions, how they change, and where. For a beginner who wants a mermomoco display, I see it as dense at this price point, to put it in modern terms.

A small note on the display design. At first I was slightly nervous that there wasn't a strong list of chapter functions shining on the left side, but then I realized that it's actually a good thing that I only have a marker next to what's on. Why? Because it's so much easier to navigate. I wouldn't have said that up front though, I only found it good after a couple of switches. If they were giving stars, I'd give it four and a half out of five. I'm giving the half-star I took away for the two-piece shaft. It's going to be a little harder to pack in a suitcase for vacation.

Jirka Vavřina, DETECTOR CENTRAL

The article is included in categories:

Post

A co nějakej test na dosah tohoto nového přístroje? Myslim, že to by zajímalo každého
hledače pokladů. Jak začínajících, tak i těch zkušenějších. Jinak vypadá zajímavě. ;-)

to Ada007: Dosahový testy - to je parketa Elmary, Habána, Oldy.... Mě sedí fakt nejlíp ta práce s odezvou, tak to s radostí a rozhodnou důvěrou nechám klukum. Sice dělám semináře s hledačema jak dostat z detektoru co nejvíc, ale to je spíš o kombinaci hledačských návyků a opravě chyb při práci s detektorem. K hloubkovýmu testu: Určitě to na LP bude, takový dosahový test. Jo, a fakt je to zajímavá mašinka, tenhle detektor kovu. :-)

Když jsem si kupoval svůj první detektor tak jsem uvažoval nad Teknetiks Alpha (teď se to jmenuje BH).Ace jsem rozhodně nechtěl,kvůli pomalé odezvě (Ding-Dong).Nakonec jsem šel do Tesora,ale to už je jiná vesnice. :-)

SOUHLAS s LITRFREE.
BH Land Ranger je výborná mašinka na úrovni možná o fous lepší než Minelab X-TERRA 705. A hlavně za rozumnou cenu. Kdo nechce utrácet zbytečně za značku, ten si Land Ranger koupí.

To kat71: detektor je s X-Terrou neporovnatelný. To je úlet a Terra 705 je detektor někde jinde. Land Ranger je hodně povedený detektor ve své třídě a dost možní je to i nejlepší čislicová variata co se dá za ty peníe koupit. Ale tím to tedy končí a zůstal bych nohama na zemi ;-)

To Mike: ano jsou to takřka stejné detektory. Gold- Alpha, Titanium-Delta, Platinum-Gama. Jsou tam ale rozdíli třeba v konstrukci kdy platinum používá šaft jako nejvyší modely atd.

Kat 71.... jak tě napadlo vůbec srovnání z x-Terrou 705? To je úplně jiná liga? A ať si čtu litrův článek opakovaně, nechápu úplně v čem má podle tebe pravdu. Taky úplně nesouhlasím s cenovou politikou Minelabu, ale to srovnání ...to jsi hodně uletěl. A to jsem Land Ranger zkoušel u sebe na polygonu, takže mám i praktickou zkušenost. Nerad reaguji negativně na příspěvky, ale strašně mi vadí jednoduché a zavádějící příspěvky bez jakýchkoliv zkušeností s detektorem , který buď někdo chválí nebo naopak haní. Aniž by ho byť jenom držel v ruce. Pokud by jsi ho vyzkoušel na polygonu, porovnal s X-terrou a napsal , rozdíl v dosahu na tyto a tyto cíle je takový, v separaci je takový rozdíl a diskriminace na nechtěné cíle je na takové a takové úrovni. Nenapsal bych ani řádek a vžil bych si tvého příspěvku. Bohužel, ale teď musím reagovat takto.

To Kat 71 .... jsi trochu přestřelil no spíš dost :-D

Omlouvám se všem, ale na Lovci Pokladů se na Bounty Hunter´s LAND RANGER PRO pěje opakovaně chvála a tak jsem se nechal tou masivní prodejní-propagací BH unést.
Jasně Minelab je jiný kafe - přiznávám a zdravím všechny detíkáře.

nic si z toho nedělej,hlavně zdraví.At ti to pípá :-D

kat 71....jo v poho. Jen jsem musel bránit Xterrku. :-)

Ono to v té naší debatě zaniklo, ale musím říct, že ten Land Ranger Pro na to kolik stojí tak chodí velice dobře. A je krásně lehoučký.

z posledniho minelab srazu sem si dovezl safariho a synovi(13) bylo doporuceny BH tak asi do neho pudem ale nejhorsi je kdyz se mne zepta proc muj safik je drazsi a jestli bude taky nachazet mince Rengerem a to sou potom odpovede :,-( no dnes poprvi mel safika v ruce a hned nadherna svatostka minule to byl 16 gold prsten tak sem zvedavi co bude kopat dal ja taham zatim dom prevazne plechovky alobaly apod. no hold stesti zacatecnika kdyby mu to tak slo i ve skole :-/

Zdravým pořídíl sem si LAND RANGER PRO , měl sem teknetic 4000 a rozdíl je velkej ,co se tíče dosahu a take citlivosti ,odladění půdy příjde vhod a ktomu všemu spousta možností co se tíče nastavení detektoru ,já osobně mám nalazeno archeo a 3 tón a sem jako král
chodil sem i z ace250 ale s LR sem si daleko jistější v tónech a nálezech :-P

ahoj.kterij je lepšij Teknetics Eurotek Pro DD nebo BH land ranger pro.dik za odpoved

Mám terku705 a musím říct ze to není vůbec fajn detektor,to same dam s land rangerem a co se týče nošení tak je oproti nevyvazene terče z které při delším hledání bolí ruka ,je Ranger jinde i co se tyce rychlosti signalu na cil,ne vše co je drahé,drazsi je lepsi, ale sto lidi sto chuti, za me nespokojenost s terkou jako mým ctvrtym detektorem.

zdravim chlapy chci se zeptat jaké dotoho používate baterky hledám dlouho furt na tu jednu a tu samou ale už se vybijí a koupil sem novou obyčejnou baterku a detektor se jenom zapne a zase hned vypne a na starou to jede furt a mam Wartu ale jak mile dám jinou obyčejnou tak to nejde díky za radu

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top