Jak to slyší a vidí BH Land Ranger Pro Jirka

Kategorie: Bounty Hunter - recenze a testy , Detektor kovů Bounty Hunter Land Ranger Pro

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše. BH Land Ranger Pro je hodně pěkný z pohledu odezvy. Mě se na něm líbí, jak se odezva mění s hloubkou cíle, a postupně a rovnoměrně slábne, což je klasický VCO efekt, odhaduji, že to není v téhle cenové kategorii uplně běžná věc. Pracoval jsem na stěnovém polygonu hlavně v nastavení na režim A. A ten bych do začátku doporučil i preferovat.

Druhou mazanou funkcí je V-Break. Ten se používá ve volitelných tónových nastaveních.  V diskriminačním audiu se projevuje jako velmi, ale velmi užitečná pomůcka. Nemusí se nijak extrémně stahovat. Nejdříve jsem ho měl oproti továrnímu nastavení které je 18 stažený až na osm až jedenáct, abych nepřecházel malý stříbrňáček, bál jsem se toho, protože na začátečnické dramatické diskriminace, jak se říká, aby se nekopalo železo, jsou začátečnické detektory kovů citlivé. Hledač se tím nastavením v touze zbavit se odpadu zbaví mimo odpadu všeho. Ale kdepak, mohl jsem V-Break zvednout až na dvacet, jednadvacet, a cíle se neztrácely. Tady bude myslím velké pole na experimentování, v různých podmínkách, a hledači s Land Ranger Pro nasbírají pořádně cenné zkušenosti pro přechod na jakýkoliv vyšší detektor kovu.

Ještě jedna věc. Rychlost. Je to tak rychlé, že můžete zapomenout na diskusi - má to pinpoint nemá to pinpoint, která se u nejlacinějších detektorů občas vede. Tady pinpoint potřebujete zřídka, a já jsem ho užíval hlavně na to, abych si ověřil že ty hlubší cíle skutečně detektor vidí a nemám to moc přetažené a neberu tak nějakou poruchu země. O poloautomatickém odladění se ani nezmiňuji, je to dobré, jde to rychle a snadno. Zmáčknu, pumpuju, a je to. Za dvě vteřiny. Nijak nemá cenu nad tím bádat. Ale na to co to ladí, na čísla, se dívejte. Přemýšlejte o tom. Naučíte se důležité věci o půdních podmínkách, jak se mění, a kde. Pro začátečníka, který chce mermomocí displeják, to vidím v téhle cenové hladině, řečeno moderně, jako hustý.

Malá poznámka k provedení displeje. Napřed jsem byl mírně nervózní, že tam nesvítí nijak silně na levé straně seznam kapitol funkcí, ale potom mi došlo, že to je vlastně fajn, že mám značku jen u toho, co je zapnuté. Proč? Protože to je tak jednodušší pro orientaci. To bych ale dopředu neřekl, dobré mi to přišlo až po pár zapnutích. Kdyby se dávaly hvězdičky, dal bych tak čtyři a půl z pěti. Tu ubranou půlhvězdu dávám za dvoudílný shaft. Bude se balit do kufru na dovolenou trochu hůř.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

A co nějakej test na dosah tohoto nového přístroje? Myslim, že to by zajímalo každého
hledače pokladů. Jak začínajících, tak i těch zkušenějších. Jinak vypadá zajímavě. ;-)

to Ada007: Dosahový testy - to je parketa Elmary, Habána, Oldy.... Mě sedí fakt nejlíp ta práce s odezvou, tak to s radostí a rozhodnou důvěrou nechám klukum. Sice dělám semináře s hledačema jak dostat z detektoru co nejvíc, ale to je spíš o kombinaci hledačských návyků a opravě chyb při práci s detektorem. K hloubkovýmu testu: Určitě to na LP bude, takový dosahový test. Jo, a fakt je to zajímavá mašinka, tenhle detektor kovu. :-)

Když jsem si kupoval svůj první detektor tak jsem uvažoval nad Teknetiks Alpha (teď se to jmenuje BH).Ace jsem rozhodně nechtěl,kvůli pomalé odezvě (Ding-Dong).Nakonec jsem šel do Tesora,ale to už je jiná vesnice. :-)

SOUHLAS s LITRFREE.
BH Land Ranger je výborná mašinka na úrovni možná o fous lepší než Minelab X-TERRA 705. A hlavně za rozumnou cenu. Kdo nechce utrácet zbytečně za značku, ten si Land Ranger koupí.

To kat71: detektor je s X-Terrou neporovnatelný. To je úlet a Terra 705 je detektor někde jinde. Land Ranger je hodně povedený detektor ve své třídě a dost možní je to i nejlepší čislicová variata co se dá za ty peníe koupit. Ale tím to tedy končí a zůstal bych nohama na zemi ;-)

To Mike: ano jsou to takřka stejné detektory. Gold- Alpha, Titanium-Delta, Platinum-Gama. Jsou tam ale rozdíli třeba v konstrukci kdy platinum používá šaft jako nejvyší modely atd.

Kat 71.... jak tě napadlo vůbec srovnání z x-Terrou 705? To je úplně jiná liga? A ať si čtu litrův článek opakovaně, nechápu úplně v čem má podle tebe pravdu. Taky úplně nesouhlasím s cenovou politikou Minelabu, ale to srovnání ...to jsi hodně uletěl. A to jsem Land Ranger zkoušel u sebe na polygonu, takže mám i praktickou zkušenost. Nerad reaguji negativně na příspěvky, ale strašně mi vadí jednoduché a zavádějící příspěvky bez jakýchkoliv zkušeností s detektorem , který buď někdo chválí nebo naopak haní. Aniž by ho byť jenom držel v ruce. Pokud by jsi ho vyzkoušel na polygonu, porovnal s X-terrou a napsal , rozdíl v dosahu na tyto a tyto cíle je takový, v separaci je takový rozdíl a diskriminace na nechtěné cíle je na takové a takové úrovni. Nenapsal bych ani řádek a vžil bych si tvého příspěvku. Bohužel, ale teď musím reagovat takto.

To Kat 71 .... jsi trochu přestřelil no spíš dost :-D

Omlouvám se všem, ale na Lovci Pokladů se na Bounty Hunter´s LAND RANGER PRO pěje opakovaně chvála a tak jsem se nechal tou masivní prodejní-propagací BH unést.
Jasně Minelab je jiný kafe - přiznávám a zdravím všechny detíkáře.

nic si z toho nedělej,hlavně zdraví.At ti to pípá :-D

kat 71....jo v poho. Jen jsem musel bránit Xterrku. :-)

Ono to v té naší debatě zaniklo, ale musím říct, že ten Land Ranger Pro na to kolik stojí tak chodí velice dobře. A je krásně lehoučký.

z posledniho minelab srazu sem si dovezl safariho a synovi(13) bylo doporuceny BH tak asi do neho pudem ale nejhorsi je kdyz se mne zepta proc muj safik je drazsi a jestli bude taky nachazet mince Rengerem a to sou potom odpovede :,-( no dnes poprvi mel safika v ruce a hned nadherna svatostka minule to byl 16 gold prsten tak sem zvedavi co bude kopat dal ja taham zatim dom prevazne plechovky alobaly apod. no hold stesti zacatecnika kdyby mu to tak slo i ve skole :-/

Zdravým pořídíl sem si LAND RANGER PRO , měl sem teknetic 4000 a rozdíl je velkej ,co se tíče dosahu a take citlivosti ,odladění půdy příjde vhod a ktomu všemu spousta možností co se tíče nastavení detektoru ,já osobně mám nalazeno archeo a 3 tón a sem jako král
chodil sem i z ace250 ale s LR sem si daleko jistější v tónech a nálezech :-P

ahoj.kterij je lepšij Teknetics Eurotek Pro DD nebo BH land ranger pro.dik za odpoved

Mám terku705 a musím říct ze to není vůbec fajn detektor,to same dam s land rangerem a co se týče nošení tak je oproti nevyvazene terče z které při delším hledání bolí ruka ,je Ranger jinde i co se tyce rychlosti signalu na cil,ne vše co je drahé,drazsi je lepsi, ale sto lidi sto chuti, za me nespokojenost s terkou jako mým ctvrtym detektorem.

zdravim chlapy chci se zeptat jaké dotoho používate baterky hledám dlouho furt na tu jednu a tu samou ale už se vybijí a koupil sem novou obyčejnou baterku a detektor se jenom zapne a zase hned vypne a na starou to jede furt a mam Wartu ale jak mile dám jinou obyčejnou tak to nejde díky za radu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru