New metal detector Minelab X-Terra Pro

Categories: Minelab – tests and reviews , Detektor kovů Minelab X-Terra Pro

On Saturday, the new Minelab X-Terra Pro metal detector was officially presented at the IWA trade fair in Nuremberg. We were there.

Right from the start it has to be said that we have had the detector since the summer. We were testing and looking for possible bugs and so as far as the technical side of things was concerned, it was no longer a surprise for us. As you can immediately see from the first glance, it is a kind of "little Equik". And if you have that feeling, it is correct, because it really is. The detector uses 4 operating frequencies of 5, 8, 10 and 15 kHz, but unlike the Vanquish series, which Minelab certainly doesn't want to cannibalize, it doesn't have Multi IQ multi-frequency technology.

The X-Terra, on the other hand, has the ability to submerge in water up to 5 meters and has also been given a new VCO deep mode and in fact its whole setup is very reminiscent of the Equinox series. There are a number of bonuses that come with it. First and foremost is the ability to use all the reels from the Equinox series on the X-Terra Pro. So if you already have an Equinox at home and have purchased a number of coils for it, you can use them all on the Terra. However, the Terra has a lower power rating than the Equinox series, so you can't do it the other way around and the Terra coils won't run on the Equinox series.

So we knew the detector very well and the question was how much the end price would be. Our estimate was around 13k, or at least well over 10k. I have to say that the fact that the detector will now cost 7,990k incl. VAT in the end price didn't just shock us, but actually everyone who was there. For this money a searcher really gets a lot! Link to the detector page on LP: Metal detector Minelab X-Terra Pro

Introducing the detector Minelab X-Terra Pro

The detector follows the great line of X-Terra detectors produced for years. The 70 and 705 models in particular have been hugely popular and it's great to see that the new model that bears this name is definitely worth it. The X-Terra Pro uses the "Park, Field and Beach" operating modes, Pro Switch technology where the operating frequencies can be set to 5, 8, 10 or 15 kHz. With 8 kHz being designated for beach mode. The entire detector is submersible in water up to 5 meters and there are a number of additional features such as 5 audio modes, vibration, flashlight, etc.

Key features and technology

PRO-SWITCH TECHNOLOGY - X-TERRA PRO: The detector uses the Minelab PRO-SWITCH™ technology to switch between frequencies while providing the deepest possible detection when using individual frequencies.

 

 

 

SEARCH MODES: You can use 2 working modes for the detector for Park, 2 for Field and 2 for Beach. The first mode is always quieter and the second is sharper.

 

FULLY WATERPROOF: The detector is fully waterproof up to a depth of 5 meters.

 

 

 

 

BEACH PERFORMANCE.

 

 

 

LIGHTWEIGHT AND COMPACT: The three-piece guide rod allows the detector to fold to a length of 63 cm and the weight is only 1.3 kg.

 

 

The detector is already equipped with a V12X coil (30 cm).

 

 

EASY TO USE: The large LCD display and intuitive user interface make it easy for beginners to work from the first moment they unpack the metal detector. It offers more experienced searchers the opportunity to "fine-tune" their own settings.

AUDIO MODE CONTROL: X-TERRA PRO offers a variety of audio modes that allow you to always adapt the detector to the conditions you are in, to the size or type of target.

CHOICE OF COILS: X-TERRA PRO: Minelab offers a range of waterproof coils, V12X™ 12" x 9" elliptical 2D (included). V8X™ 8" x 5" elliptical 2D and V10X™ 10" x 7" elliptical 2D coil (optional accessories) so you will be ready for any terrain. The X-TERRA PRO is also compatible with all EQUINOX® series coils!

LIGHTING AND VIBRATION: The X-TERRA PRO has the ability to backlight the LCD, control buttons, a flashlight on the front of the box, and the ability to turn on the vibration in the handle for ease of use for hearing impairments, for example.

LOUD AND CLEAR SOUND: Enjoy crystal-clear sound with a high-quality speaker, or you can purchase lightning-fast wireless headphones, or waterproof "wired" headphones for use when searching in the water.

BUILT TO LAST: The X-TERRA PRO metal detector comes with a 3-year warranty.

 

Technical Specifications

 • Search Modes: Park, Field, Beach
 • All-Metal: Yes
 • Working profiles: 6
 • Operating Frequency (kHz) Park and Field: 5, 10, 15 kHz | Beach: 8 kHz
 • Interference Cancellation: Automatic 19 channels
 • Ground Balance - Ground Influence Tuning: Auto, Manual, Tracking (continuous monitoring)
 • Sensitivity: 1 to 25
 • Volume: 0 to 25
 • Threshold Level: 0 to 25
 • Threshold tone: fixed
 • Target Identification (TID): 119 segments of resolution. 1 to 99 for non-ferrous metals, 0 to -19 for ferromagnetic (ferrous)
 • Audio resolution - tones: l, 2, 5, Multitone (at), Depth with VCO (dP)
 • Tone Break: Ferrous (FE)
 • Tone Volume: 0 to 25
 • Recovery Rate: 1 to 3
 • Depth Indicator: 5 levels
 • Pinpoint mode: Yes (motionless tracking mode)
 • Integrated transmitter for wireless headphones: Yes
 • Length: Folded: approx. 63 cm, unfolded: approx. 138 cm
 • Weight: 1.3 kg incl. battery
 • Monochrome LCD
 • Display and keypad backlight: red with adjustable backlight
 • Flashlight: with on/off switch
 • Vibration: can be switched on and off
 • Base coil (supplied with detector): V12X 12" 2D elliptical including cap
 • Audio outputs: Built-in speaker, 3.5 mm (1/8") headphone jack, integrated transmitter for wireless headphones
 • 3.7V/5100mAh Internal Lithium-ionbattery
 • Charging cable: included
 • Waterproof: yes, 5m
 • Operating temperature range: -10 to +40 degrees Celsius
 • Key Technology: Pro-Switch™
 • Warranty: 3 years

Video introduction of the detector by Minelab

Video - introduction of the detector by LP

Minelab X-Terra Pro - brochure

Metal detector brochure Minelab X-Terra Pro free download in pdf format. and Ref.

The article is included in categories:

Post

Myslím, že za 8 tisíc je to dobrej stroj.
A kdo chce začít s hledáním, tak startovací mašinka je hodně ucházející. Velký plus, že je vodotěsný.

Za ty prachy super. 8-)

Mám ještě 705 a šlape dodnes skvěle :-)
Nová rada Pro bude pro začátečníky i pokročilé hledáče dobrý stroj za super cenu . Myslím si, ze to bude nejvíce prodávány detektor pro rok 2023 ;-)

Tak pokud to nebude pomalé jak stará řada X-Terra, tak bych taky uvažoval.

Ta cenovka je z říše snů. To asi slušně zatřepe s některými značkami, které už fungují jen silou setrvačnosti.

Přijde mi ale, že může dosti kanibalizovat Vanquishe, hlavně v našich nepřímořských podmínkách.

Pokud bude na prodej sólo šaft, tak bych měl zájem o něj ;-)

No a je vymalováno.
Koho ještě nepohřbil Milelab s Noxem, toho dodělá s Terou. Myslím, že právě zvoní konkurenci umíráčkem.

áno, jediná firma, kerá za to umí vzít - na druhou stranu je to velká škoda, bo zdravá konkurence nikdy není na škodu
- a k detektoru tomuto
- tu se to pořekadlo opravdu hodí jako prdel na hrnec - za málo peněz hodně muziky - ta cena je neuvěřitelná na to, co to všechno umí - ta částka odpovídá tomu, jako by to umělo akorát svítit :-D

A teď babo raď. Měl jsem na začátek v oku Vana540. Terra aby nekonkurovala, nemá Multi IQ, zase ale více možností v nastavení + vodotěsnost. Navíc vzhledově to není do oka bijící červené kladivo👍🏻

A tady frekvence 5-15kHz, Vanquish 5-40kHz?

To Nebelix: terra nemá multifrekvenci, pracují tam pouze jednotlivé frekvence. Asi nejvíce se nám to líbí v deepu na 15 kHz. 540 má vyšší výkon a jediné mínus u ní je, že nemůže do vody. Tady baba klidně poradí :)

To Lukegoss: ty co něco dělají zareagují. Ale pokud někdo roky spí a žije pouze ze značky, asi to dobře dopadnout nemůže. Viz Tesoro, Whites atd. Na druhou stranu, to vždy přináší možsnosti začít. Viz minimálně jedna nová značka, co tady docela jede a nespí.

Každopádně, když jsi na špičce, snaží se tě okopávat všichni. Firma jako Nokia by mohla vyprávět :) Musíš makat daleko více, jelikož to co lidé odpustí těm v pelotonu, tomu prvnímu nikdy :). Jsem ale rád, že Minelab se soustředí především na vývoj a na co všechno se mohou těšit třeba nový majitelé Manty. To bude neskutečné, prostě pecka a ty upgrade co letos přijdou. Je to neuvěřitelně otevřená platforma, která dovoluje věci zcela nevýdané.

Zander: doufáme že ano. Ale určitě ne dříve než v létě. Teď se budou řešit především dodávky celých detektorů. Každopadně s tím počítáme a v sobotu jsme to na IWA probírali. Jak novou konstrukci Manta, EQ 900 tak Terra Pro chceme do prodeje.

Marku díky za odpověď ;-)

Za ty peníze to vypadá jako supr mašina.Ta cívka a teleskopická konstrukce by se mi na noxe líbila.

Ahoj. Mam dotak ML 80 budou fungovat. Díky 8-)

Jiva- mam to v planu nejak vyresit 3D tiskem aby sla pouzit i na starsi jednotky (600/800)😉To same mam v planu i s novou konstrukci z 700/900 ;-)
Kaparaso- ML80 fungovat nevudou , nova Xterra je kompatibilni s novou radou sluchatek (ml85 a ml 105)

Jaccob děkuji za odpověď

A máme tady královnu nižší třídy. Tleskám Minelabu jak jede. 705 šla hodně pěkně a někdy dýchala v dosahu i na E-trac. New E-trac nebo CTX nebude ? :-)

Crisss23: určitě ne letos, pokud ted někdy. To opravdu nevíme. Určitě jsou ale všechny patrony pro letošní rok jsou vystřílený. Mysím, že toho bylo docela dost. Manta, EQ 900/700 a Terra :). Jelikož s Minelabem děláme už takřka 20 let, tak si myslím že ten příští rok bude ve znamení "zlato" detektorů. Což se nás moc netýká, jelikož tam se na testování nepodílíme. ;-)

Jo, asi dobrý. Pro začátečníky super volba. Je to vlastně docela osekaný Equinox, a kdo si třeba nachodí tohle, tak později rychle naskočí na vyšší Minelaby. Ale vtipný byl ten "rant" od Nokty na IWA. Předpokládám, že jste u toho jako distributoři byli. :-D

durruti: tohle komentovat nebudu a rovnou říkám, že pokud by někdo chtěl tohle řešit, tak určitě ne tady v chatu. Do toho se opravdu nenecháme zatáhnnout.

Tohle je fakt pecka na kterou se těšim 8-)

To Elmara ,jak bys viděl srovnání se 440tkou ? Dík

jaccob-vytisknout mezikus na tuhle konstrukcí se přímo nabízí.Mě by se ale líbila ta 12" cívka na noxe.Ta standartní 28 cm má vlastně jen 26cm(kvůli rovným ploškám na špici a vzadu.Potom je tu coiltec s elipsou a nebo 15".Já nejsem příznivcem velkých cívek(na tu 15" zatím jen nadávám :-D) ale těch 12"x9" by se mi na lesy i jinam fakt líbilo ;-)

Cau borci premyslim o koupi tohoto detiku mam ted noktu simplex+ ma cenu menit nebo je to tak na stejno diky za odpovedi a at to pipa 👍🙂

nazdárek je sonda coiltec 10x5 kompatibilná s x terra pro ?

Slimak: Ano bude. Opačně to ale nejde, sondy s Terry nepoběží na Noxíku, mají nižší výkon.

Sulejman: tohle je dost maso otázka :). 440 má narozdíl od Terry Multi IQ, což ji dává větší citlivost a dosah na všechny předměty najednou. Na druhou stranu to Terra kompenzuje větší sondou a deep režimem s vco a možností nastavení rychlosti obnovy. Je to ošemetný dotaz a jednoduchá odpověď je pouze pokud chceš chodit i vodu, pak je řešení terra.

Tox: už začátečnický detektor máš, asi tak při přechodu na nový detektor budeš chtít aby ten posun byl pořádně cítit, aby to mělo opravdu smysl. Podíval bych se tak na detektory jako jsou Equinox a Legend, které jsou již multifrekvenční :)

Pokud by byla cena o těch 5000,- vyšší jak se uvažovalo, tak by to zas taková bomba nebyla. Ale ta osmička se dá při zabavení na letišti přežít ;-)

To Pandora: je to tak. Teď si s ní tady hraju a pořád mi nějak nedochází, že tohle je opravdu za 8000 kč :) To je ufo. Snad v sobotu něco natočíme, když počasí dovolí. Každopádně jdeme hledat, ale tak trochu nevím/nevíme co dřív. Manta, 900/700, Terra ;-) A do těch našich políšek začne za pár dní padat jařina, to startovací okno je vždy dost úzočký :)

Elmara: jak jsi psal že Terra to kompenzuje deep režimem s vco, můžeš mi o tom napsat víc?(chci začít, vybírám)
V popisech na ofic.webu ani manuálu jsem nic nenašel.
Díky

To Mára, tak to je dilema, udělal bych vláček, první Ty s Mantou ( měl bys toho vidět nejvíc ), pak 900, 700, 800, 600 a nová Terra. Na každým signálu je prubnout všechny. Toho bych se i rád zúčastnil, ale seš daleko.

Pandora-presne to jsem si hned myslel taky, na ty zbesile vylety kdy se spi pod stanem,popr. v kempu na sicilii nebo to chces tahnout treba do thaiska ,egypta a podobnejch zemi je to idealni , nez se nekde bat o Manticoru….Navic ta terra ma i plazovy rezim do slane….😉😉 a tyc jde stahnout do takove velikosti ze s ni pujde snorchlovat…a detektor tak bude komplet ve vode a nikdo ho neuvidi…kdyz zapnes vybrace nepotrebujes pod vodou ani sluchatka ………Na podobne bejkarny zn. Ideal……Presne toto me napadlo hned co jsem to dostal do ruky😉

To Pandora: chodíme většinou ve čtyřech. Problém je, že spolu dost blafeme a tudíž spíše ověřujeme ty hluboké cíle, než bychom chodili za sebou. A taky, že všichni chtějí chodit Mantu. Terru budu mít v sobotu asi já :)

Tož chlapi, čekám po víkendový report👍

No a jak bude samotný schaft , tak poprosím Petra o redukci na Vanquishe :-)

To jelda: to by šlo :-)

Rudé kladivo pošli do světa a pořiď Noxe, budeš to mít komplet i bez redukce :-D :-) ;-)

Mě by např. zajímalo srovnání se ZEREM II, jestli měnit nebo ne.. Jsou to dost odlišné detektory, ale stejně mi to vrtá hlavou.

Pepik1994: Tak zero jede na jedné pracovní frekvenci a to na 13 kHz , tu máš 4 frekvence . Záleží jak bude Terra rychlá na odezvu , což Zero je fest. A když by jsi přecházel na digitál , tak bude těžší začátek :-) . Já přešel ze Zera na Van540 a ze začátku trošku zmatek :-)

jelda80: S tím tak nějak počítám, že to bude horší se přeškolit. Jde spíš o celkový výsledek.. Zero mám 3 díl, takže skládání by bylo lepší plus si člověk užívá rušení od drátu atd. Nicméně zase miluju jednoduchost Zera, prostě zapnu -> jdu -> signál -> uši :-D

Pepik1994: Tak pokud chceš jednoduchý detektor s Multi IQ , tak Vanquish540 je dobrá volba , sice stojí o trochu víc jak Terra , ale zase má Multi :-) , já to řešil takhle a za mě spokojenost , je to detektor zapni a jdi :-)

To je i Equinox. Jen když ho zapneš poprvé, tak vybereš hledací mód, nastavíš citlivost iron bias a rychlost obnovy. Čím vyšší, tím je detektor rychlejší, ale zase nejde tolik do hloubky. Pak už si jen uložíš profil, který při dalším zapnutí vybereš, odladíš zem a jdeš. Pokud nejsi v zarušeném prostředí, nemusíš ani odladit interference. Ale podobné to bylo s CTX a bude i s Mandragorou. Vývojáři a debbugeři tam vždycky nějaké hledací profily připraví. Stačí zapnout, odladit zem a jít. Obavy zde nejsou na místě :-)

obi : tak tohle nemůžu napsat , nemám s equinoxem zkušenost , ale asi to bude tak jak píšeš :-)

To Obi: U Manty by fakt byla škoda chodit v továrním nastavení :) Ne že by to nešlo, ale určitě připravíme nějaký článek, kde budou příklady nastavení podle "Máry", "Zukloše", "Habána" atd. A asi bychom tento článek pak zavěsili i do vlákna ve foru, aby tam hledči mohli přidávat svoje nej. nastavení :)

Možností je opravdu hodně :)

Já to psal jen aby začátečník nebyl zděšený z množství možností nastavení detektoru. Pro začátek stačí vybrat profil a jít, nebo opsat nastavení tady na lovci. Sám to taky tak dělám. Až detektor trochu nachodím, tak se hranu v nastavení. Vezmu drobné mince a zkouším dosah. Víko od kanálu najde každý detektor a na tu droboť co tady roste se mi osvědčily Minelaby. ;-)

Jelda80 i 540 má své mouchy....nemužes s ním do sprchy :-D

Tedy za mě osobně Terra.I bez multi frekvence se dá obstojně pracovat. Před pár měsíci jsem začal testovat Noxe bez Multi jen jsem chodil 15Khz(cca 3 měsíce). Výsledek byl opravdu ve snížení počtu signálů(nálezů) a přidáním více železa. Ale na některých místech kde multi brblá a škitá je to nutnost a doporučení. Poté jde stroj až na maximum výkonu a jen nevidí mikro věci co v multi bezproblému zachytí. Terra Pro je zajímavý strojek který doporučím manželce až po mateřství začne znovu hledat. NOX je jiná třída,multi a jeho možnosti jsou skvělé,ale né vždy rozhodující. A nakonec ta cena 8-) Hezký den

To Kaparso: Ne, maximum dostáváš opravdu v multifrekvenci a ty jednotlivé frekvence jsou tam v podstatě tak trochu pro parádu. Na všechny typy cílů a ve všech půdních podmínkách chodí Multi IQ lépe ne jednotlivá frekvence. Na ní jsi schopný třeba dosáhnout na určitý cíl stejného výsledku, ale nikdy ne lepšího. ;-)

To Mára - se divím, že Minelab do detektoru bez Multi ještě vůbec šel. 600 a 800 už na odbyt moc nepůjdou (pokud jseš jiného názoru, tak to můžeš zhodnotit po sezóně), v bazarech je jich hafo a někdy za neskutečný ceny. Na Terru používají vstřikovací lisy z EQ, aby je ještě využili. Proto stejný tvar. A pokud teď vylezli s něčím novým a záměrně laciným, tak chtějí zkasírovat zákazníky, než konkurence nasadí nějakou novinku. A nebude to dlouho trvat 🤔

No by mě zajímalo , která konkurence vyjde s něčím lepším :-D😁, snad Nemyslíš Deus?? Že ne ??? 😁😁😁😁😁

Pravda, někdo má detektory tak dobrý, že nemusí dal nic vymýšlet a měnit, ale dočkej času, jako husa klasu.
Budu trochu rebelovat - proč ještě Minelab nevylezl s eskovou tyčí, případně nedal baterii přímo do jednotky, aby pasovala třeba na MD shaft, nebo na Deuse, to by měli XP radost. Já ji mám na konstrukci ze žluťase. Další věc, ale to už je otázkou byznysu, proč se nemohly použít ML 80 + krabička, která teď mnohým chybí, na řadu 700 a 900? Protože už plánovali Terru tak tam taky napasovali ML85. Jinak by samostatně žádný neprodali a z bazarů by všechny ML80 okamžitě zmizely. A proč inženýři nevymyslí použitelný a cenově dostupný "air bridge"? Hlavně, že klacky vylepšili světlem a vibrací, což už jiní používají dávno. Kurňa, to vypadá, že nemám protinožce rád, ale opak je pravdou. Pro mě je novinka, o které bych uvažoval, detektor s něčím úplně novým a ne jen kosmetické úpravy. A pokud má někdo 50litrů a baví ho hrát si, budiš mu přáno.

Baterka v jednotce neni protoze pokud ma mit detektor nejaky vykon tak ho musis taky nalezite zivit, nejde dat tu malou placku…ta by ho zvladnula zivit tak 5minut ….proste se tam nevejde pokud nechces mit jednoku jak krabici….
Takze z toho vypliva ze ji musis dat do rucky jinak by jsi ji musel dat za operku coz znamena dalsi vodotesnej box + kabel mezitim+ konektory =drazsi ,spolehlivostne horsi,hure vyrobitelne,vyroba zabere vice casu= drazsi .Takze ji musis dat do rucky, coz znamena rovnou tyc + pokud ma byt detektor co nejmensi ,musi byt tyc plne teleskopicka -coz zase znamena rovnou tyc.

Bezdratova komunikace se pouzila jina…Myslim ze to ma technicky duvod, ktery se v treba projevi v budoucnu ;-).

Elmara tak to si táke myslím ;-). Já tím myslím pokud je zarušené okolí(draty,ohradnik) někdy i půdá udělá své(čedič) je lepší přehodit na 15khz a automatické odladění púdy a klidně múžeš dát power na 25 a jde se dál. Také píši že ubude dobrých nálezů a přibude železa,protože NOX nemá bez multiIQ IronBias. Hloubku jsem nikdy neřešil. Vše co jso napsal ty schvaluji do puntíku :-D

To pandora: chyběl jim tam detektor do vody za málo peněz. Ale jak jsem již napsal, na těch 15 kHz v Deepu to opravdu nechodí špatně. Ale multi iq tam prostě není. :) Proto tam jsou Vanqush 540a EQ 600 :)

To kaparaso: no, rozhodně bude Terra hit letošní sezóny. Hledači evidentně i bez nějaké nápovědy pochopili, že tohle je za ty peníze opravdu pecka. A je :)

Stačil by jen novej spodní výlisek, aby tam byla něco jak pouzdro baterky se šroubovacím uzávěrem. 18650 už mají kapacitu přes 10000mA, takže váha stejná a mohla by se bez nástroje vyměnit, náhradní v kapse a můžeš běhat celej den. Dva ókroužky jako těsnění, tak jak to je řešený teď. Tu šoupací jednotku má i Quest, dobrá věc, ale nic novýho. A ještě k multiQ, tam to je hyperQ a běhá od 5 do 80kHz, jednotlivě mají až 60. Zajímavý počin.

Jo, sluchátka BT, modul WiFi, na 600 a 800 to stačilo, kdyby to nechali na nové Teře, tak by byl zájem tuplovanej.

Pandora-zadna baterie 18650 nema 10 000mAh…
To ze to tam cinan napise je vec druha, ale realne tu kapacitu nema….Je to proste podvod a past na neznalce…
Pozn -v manticore jsou 2ks a kapacitu maji 6800mAh (a to jsou jedny z nejlepsich na trhu)….

Druha vec,je ze z hlediska spolehlivosti ke kazdy rozdelavatelny vodotesny spoj spatne-ono to funguje naprosto spilehlive pokud se k tomu clovek chova jako k vodotesnemu spoji -tz ze to otevita/zavira ciste ,obcas gumicku vynda ,zkontroluje,promazne atd….pak to funguje na 100%-bohuzel realita je ale takova ze jsou pripady ( a neni jich malo) kdy jsou to lidi schopni zavrit totalne zapiskovane za skripotu toho puslu v tom spoji ….a pak je logicky problem….

Ten quest jsem mel v ruce ted na veletrhu IWA…To co tam meli tak neslo ani zapnout a jednotka se dala natacet o skoro 90stupnu do obou stran- Vyhodne kdyz chces ukazat IDcko kamosovi co stoji vedle tebe ;-)
Ale jinak to neni -cim vic kHz -tim vic adidas…. ;-)

Jacob-Petře nemůžu s tebou jen souhlasit.Ubčas zabrodím a tak těm kontakům moc nevěřím.Je třeba to kontrolovat.A občas preventivně vyměnit.Právě to se mi líbí u té Konstrukce nové terky že by neméla jít pootočit.Jasně skladnost je jinde.

To Jaccob: ukecals mě, tak počkám, až se bude prodávat samostatná jednotka devítistovky 😎

To pandora: hele v pohodě, jsme vždy rádi, když experimentuje i někdo jiný. Jednotlivé vyrianty jsme tady opakovaně měli, jelikož evropské zastoupení těch číňanů je opravdu neoblomné. Opravdu to nejde :)

Tak tohle je šílenost. Genialita Minelabu, tak jako hodně lidí je schopno dát z nějaké nostalgie za Ace 250 stále i 6000 Kč, tak tohle platí stejně i u lidí, kteří měli x terru. Prostě podprahový útok na nostalgii. Minelab jede a já se ptám - bude tady kromě Vanquishe a ZERA ještě něco co by stálo do cenovky 10k stát za to? Jsem zvědavý jak se k tomu postaví XP a jestli vůbec. Protože tohle vypadá na absolutní ovládnutí trhu. Vzpamatují se z tohohle mordoru značky jako Garrett? Co na to XP? No máme se na co těšit, ač si myslím, že technologie je prakticky již několik let stejná, jen se jim dávájí nové názvy, nicméně bude zajímavé sledovat ostatní firmy. Minelab jede!

Jestrab : Krásně a přesně napsáno! Roky studuji mapy, knihy, historii co kde a jak, hlavně se ptám místních....a člověk se dozví věcí.....na zkoušku jsem šel hledat "poklady" stařešinů 80ti letých, kteří jsou již na pravdě Boží....ale ono na tom něco bude.....letos jsem chtěl jít do EQ 900, ale myslím, že tento nový povedený "přístroj" mi na ty depoty a statéry, když člověk roky ví KDE- stačí :-)

jestrab-máš pravdu ;-)chtěl bych si dokoupit detektory co jsem míval ale ta cena za 250 je i na bazarech šílená.Minelab do toho slušně šlape a tahle Terka bude myslím dobrý prodejní artikl.nevím co XP ale ty snad nikdy neměli nic pod 10 000.Tenkrát i ta 150 s malou cívkou stála myslím kolem 12k(možná se mílím už je to mnoho let.).Multi frekvence je super ale když si vzpomenu že jsme běhali s jednou frekvencí(většinou nějakou nižší),s igeliťákem (kdyby zapršelo) a tužkovkama nebo 9v v kapse :-DNo a taky jsme našli.Ale to jsem taky jezdil třeba Š100 a dneska Volvem(to jenom s rodinou na hledání bílou boudou na kolech).Začínat dneska a mít 10k na nový detektor tak už bych měl asi jasno.Jsem sám zvědavej a doufám že i jiné značky nespí(ty co jsou stále naživu) co přijde na trh.

Bude i sluchátková verze? Samostatně na prodej jsem sluchátka nenašel a bez nich si to nedokážu představit...

Určitě s tím budou fungovat sluchátka na Noxe ;-)

@OBI Sluchátka na Noxe 600,800 s tím určitě fungovat NEbudou, viz. výše.

Ale mohl bych koupit Noxe 700, šoupnout ho do skříně a chodit s X-Terrou...

Miroslav : No myslím že levnější varianta bude sehnat ML85 a nebo ML105 samostatně :-) :-)

:-D :-D :-D

@jelda80 Ta otázka zní jinak. Kde je sehnat? Nejsou ani na ebay... ¯\_(ツ)_/¯

Co třeba počkat, až budou tady. Nebo je potřebuješ hned?

Vyřešte to MD-linkem ( určitě je levnější než ML85 ) a v tom případě se dají použít jakýkoliv dráťáky😎

To se dají i tak, pokud je zapojíš přímo do detektoru.

Samozřejmě, když dáš prodlužku, můžeš klacek i položit bez odpojení, nebo sundání sluchátek. V tom případě nemusíš v létě řešit zpocený uši u dodávanejch bezdrátů a chybějících modulů u 700, 900, Manty a teď Terry :-)

Jak se dívám, tak se vedení cca od volby prezidenta nikde neozvalo, že by nějaká nová funkce na Hradě? :-) ;-)

Oprava - od inaugurace 8-)

No, musí být na co reagovat. Je to trochu plácání, nemyslíš? :)

No, jen že jste už od 7.3. chystali na nějakou testovačku...

Píšu článek, ale nemám tohotové.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top