Nový detektor kovů Minelab X-Terra Pro

Kategorie: Minelab - recenze a testy , Detektor kovů Minelab X-Terra Pro

V sobotu byl v Norimberku na veletrhu IWA oficiálně představen nový detektor kovů Minelab X-Terra Pro. Byli jsme u toho.

Hned na začátku je potřeba říci, že detektor jsme měli již od léta. Testovali jsem a hledali možné chybky a tak co se týče technické stránky věci, už to pro nás překvapení nebylo. Jak je z prvního pohledu ihned vidět, je to takový „malý Equik“. A pokud ten pocit máte, je správný, jelikož to tak opravdu je. Detektor používá 4 pracovní frekvence 5, 8, 10 a 15 kHz, ale na rozdíl od řady Vanquish, kterou si Minelab určitě nechce kanibalizovat, nemá multifrekvenční technologii Multi IQ.

X-Terra má na druhou stranu možnost ponoření do vody až do 5 metrů a dostala také nový VCO režim deep a vlastně celé její nastavení hodně připomíná řadu Equinox. S tím se ostatně pojí celá řada bonusů. Především je to možnost na X-Terra Pro používat všechny cívky z řady Equinox. Pokud tak již doma Equika máte a k němu nakoupenou řadu cívek, všechny je na Terrce můžete použít. Terra má ale oproti řadě Equinox nižší výkon a tak není možné to dělat opačně a cívky z Terry nepoběží na řadě Equinox.

Detektor jsme tak velice dobře znali a otázka byla kolik bude koncová cena. Náš odhad byl okolo 13 tisíc, nebo minimálně dost nad 10 tisíc. Musím říci, že to, že detektor bude v koncové ceně stát nyní 7.990 kč s DPH nešokovalo jenom nás, ale vlastně všechny, kteří tam byli. Za tyhle peníze hledač opravdu dostává hodně! Odkaz na stránku detektoru na LP: Detektor kovů Minelab X-Terra Pro

Představení detektoru Minelab X-Terra Pro

Detektor svým jménem navazuje na roky vyráběnou skvělou řadu detektorů X-Terra. Především modely 70 a 705 jsme měli v obrovské oblibě a je skvělé, že nový model, který nese tohle jméno, rozhodně stojí za to. X-Terra Pro používá pracovní režimy „Park, Pole a Pláž“, technologii Pro Switch, kdy lze nastavit pracovní frekvence 5, 8, 10 nebo 15 kHz. Při čemž 8 kHz je určena pro plážový režim. Celý detektor je ponořitelný do vody a to až do 5 metrů a je zde řada dalších funkcí jako je 5 audio režimů, vibrace, svítilna atd.

Klíčové vlastnosti a technologie

TECHNOLOGIE PRO-SWITCH - X-TERRA PRO: Detektor používá technologii Minelab PRO-SWITCH™, pro přepínání jednotlivých frekvencí a zároveň pro co nejhlubší detekci při použití jednotlivých frekvencích.

 

 

 

VYHLEDÁVACÍ REŽIMY: U detektoru můžete použít 2 pracovní režimy pro Park, 2 pro Pole a 2 pro Pláž. Vždy první režim je klidnější a druhý ostřejší.

 

PLNĚ VODOTĚSNÝ: Detektor je celý plně vodotěsný až do hloubky 5 metrů.

 

 

 

 

VÝKON NA PLÁŽI: Detektor má speciální plážový režim, který bez problému zvládá i pláže s nejvyšší salinitou.

 

 

 

LEHKÝ A KOMPAKTNÍ: Třídílná vodící tyč umožňuje detektor složit na délku 63 cm a váha je pouhých 1,3 kg.

 

 

ZÁKLADNÍ CÍVKA: Detektor je již v základu osazen cívkou V12X (30 cm)

 

 

JEDNODUCHÉ POUŽÍVÁNÍ: Velký LCD displej a intuitivní uživatelské rozhraní usnadňují začátečníkům práci od první chvíle co detektor kovů vybalí. Zkušenějším hledačům pak nabízí možnost si u detektoru „doladit“ vlastní nastavení.

OVLÁDÁNÍ AUDIO REŽIMŮ: X-TERRA PRO nabízí celou řadu audio režimů, díky kterým budete mít možnost detektor vždy přizpůsobit podmínkám ve kterých se pohybujete, určit velikost a nebo typ cíle.  

VÝBĚR CÍVEK: X-TERRA PRO: Minelab nabízí řadu vodotěsných cívek,  V12X™ 12" x 9" eliptická 2D (součástí balení). V8X™ 8" x 5" eliptická 2D a V10X™ 10" x 7" eliptická 2D cívka (volitelné příslušenství), takže budete připraveni na jakýkoli terén. X-TERRA PRO je také kompatibilní se všemi cívkami řady EQUINOX®!

OSVĚTLENÍ A VIBRACE: X-TERRA PRO má možnost podsvícení LCD, ovládacích tlačítek, svítilnou na přední části boxu a možností zapnout si vibrace v rukojeti pro snadnější použití třeba při poruchách sluchu.

HLASITÝ A ČISTÝ ZVUK: Vychutnejte si křišťálově čistý zvuk díky kvalitnímu reproduktoru  nebo si můžete dokoupit bleskově rychlá bezdrátová sluchátka, popřípadě vodotěsná „kabelová“ pro použití při hledání ve vodě.

POSTAVENÁ TAK ABY VYDRŽELA: Na detektor kovů X-TERRA PRO je poskytována 3 letá záruka.

 

Technická specifikace

 • Režimy vyhledávání: Park, pole, pláž
 • All-Metal: Ano
 • Pracovní profily: 6
 • Provozní frekvence (kHz) Park a Pole: 5, 10, 15 kHz | Pláž: 8 kHz
 • Odrušení interferencí: Automatické 19 kanálů
 • Ground Balance – odladění vlivu půdy:  Auto, Manuál, Tracking (neustále sledování)
 • Citlivost: 1 až 25
 • Hlasitost: 0 až 25
 • Úroveň prahového tónu: 0 až 25
 • Tón prahového tónu: pevně nastavený
 • Identifikace cíle (TID): 119 segmentů rozlišení. 1 až 99 pro barevné kovy, 0 až -19 pro feromagnetické (železné)
 • Audio rozlišení – tóny:  l, 2, 5, Multitón (at), Hloubkový s VCO (dP)
 • Tone Break: Ferrous (FE)
 • Hlasitost tónu: 0 až 25
 • Rychlost zotavení: 1 až 3
 • Indikátor hloubky: 5 úrovní
 • Režim Pinpoint: Ano (bezpohybový dohledávací režim)
 • Integrovaný vysílač pro bezdrátová sluchátka: Ano
 • Délka: Složený: cca 63 cm, Rozložený: cca 138 cm
 • Hmotnost: 1,3 kg vč. baterie
 • Monochromatický LCD
 • Podsvícení displeje a klávesnice: červené s možností regulace
 • Svítilna: s možností zapnutí a vypnutí
 • Vibrace: s možností zapnutí a vypnutí
 • Základní cívka (dodávaná s detektorem): V12X 12" 2D eliptická včetně krytky
 • Audio výstupy: Vestavěný reproduktor, jack 3,5 mm (1/8") pro sluchátka, integrovaný vysílač pro bezdrátová sluchátka
 • Baterie 3,7V/5100mAh Interní lithium-lonová
 • Nabíjecí kabel: součást balení
 • Vodotěsnost: Ano, 5 m
 • Rozsah provozní teploty: -10 až +40 stupňů Celsia
 • Klíčová technologie: Pro-Switch™
 • Záruka: 3 roky

Video - představení detektoru od Minelabu

Video - představení detektoru od LP

Minelab X-Terra Pro - brožůra

Brožura detektorů kovů Minelab X-Terra Pro volně ke stažení ve formátu pdf. a Čj.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Myslím, že za 8 tisíc je to dobrej stroj.
A kdo chce začít s hledáním, tak startovací mašinka je hodně ucházející. Velký plus, že je vodotěsný.

Za ty prachy super. 8-)

Mám ještě 705 a šlape dodnes skvěle :-)
Nová rada Pro bude pro začátečníky i pokročilé hledáče dobrý stroj za super cenu . Myslím si, ze to bude nejvíce prodávány detektor pro rok 2023 ;-)

Tak pokud to nebude pomalé jak stará řada X-Terra, tak bych taky uvažoval.

Ta cenovka je z říše snů. To asi slušně zatřepe s některými značkami, které už fungují jen silou setrvačnosti.

Přijde mi ale, že může dosti kanibalizovat Vanquishe, hlavně v našich nepřímořských podmínkách.

Pokud bude na prodej sólo šaft, tak bych měl zájem o něj ;-)

No a je vymalováno.
Koho ještě nepohřbil Milelab s Noxem, toho dodělá s Terou. Myslím, že právě zvoní konkurenci umíráčkem.

áno, jediná firma, kerá za to umí vzít - na druhou stranu je to velká škoda, bo zdravá konkurence nikdy není na škodu
- a k detektoru tomuto
- tu se to pořekadlo opravdu hodí jako prdel na hrnec - za málo peněz hodně muziky - ta cena je neuvěřitelná na to, co to všechno umí - ta částka odpovídá tomu, jako by to umělo akorát svítit :-D

A teď babo raď. Měl jsem na začátek v oku Vana540. Terra aby nekonkurovala, nemá Multi IQ, zase ale více možností v nastavení + vodotěsnost. Navíc vzhledově to není do oka bijící červené kladivo👍🏻

A tady frekvence 5-15kHz, Vanquish 5-40kHz?

To Nebelix: terra nemá multifrekvenci, pracují tam pouze jednotlivé frekvence. Asi nejvíce se nám to líbí v deepu na 15 kHz. 540 má vyšší výkon a jediné mínus u ní je, že nemůže do vody. Tady baba klidně poradí :)

To Lukegoss: ty co něco dělají zareagují. Ale pokud někdo roky spí a žije pouze ze značky, asi to dobře dopadnout nemůže. Viz Tesoro, Whites atd. Na druhou stranu, to vždy přináší možsnosti začít. Viz minimálně jedna nová značka, co tady docela jede a nespí.

Každopádně, když jsi na špičce, snaží se tě okopávat všichni. Firma jako Nokia by mohla vyprávět :) Musíš makat daleko více, jelikož to co lidé odpustí těm v pelotonu, tomu prvnímu nikdy :). Jsem ale rád, že Minelab se soustředí především na vývoj a na co všechno se mohou těšit třeba nový majitelé Manty. To bude neskutečné, prostě pecka a ty upgrade co letos přijdou. Je to neuvěřitelně otevřená platforma, která dovoluje věci zcela nevýdané.

Zander: doufáme že ano. Ale určitě ne dříve než v létě. Teď se budou řešit především dodávky celých detektorů. Každopadně s tím počítáme a v sobotu jsme to na IWA probírali. Jak novou konstrukci Manta, EQ 900 tak Terra Pro chceme do prodeje.

Marku díky za odpověď ;-)

Za ty peníze to vypadá jako supr mašina.Ta cívka a teleskopická konstrukce by se mi na noxe líbila.

Ahoj. Mam dotak ML 80 budou fungovat. Díky 8-)

Jiva- mam to v planu nejak vyresit 3D tiskem aby sla pouzit i na starsi jednotky (600/800)😉To same mam v planu i s novou konstrukci z 700/900 ;-)
Kaparaso- ML80 fungovat nevudou , nova Xterra je kompatibilni s novou radou sluchatek (ml85 a ml 105)

Jaccob děkuji za odpověď

A máme tady královnu nižší třídy. Tleskám Minelabu jak jede. 705 šla hodně pěkně a někdy dýchala v dosahu i na E-trac. New E-trac nebo CTX nebude ? :-)

Crisss23: určitě ne letos, pokud ted někdy. To opravdu nevíme. Určitě jsou ale všechny patrony pro letošní rok jsou vystřílený. Mysím, že toho bylo docela dost. Manta, EQ 900/700 a Terra :). Jelikož s Minelabem děláme už takřka 20 let, tak si myslím že ten příští rok bude ve znamení "zlato" detektorů. Což se nás moc netýká, jelikož tam se na testování nepodílíme. ;-)

Jo, asi dobrý. Pro začátečníky super volba. Je to vlastně docela osekaný Equinox, a kdo si třeba nachodí tohle, tak později rychle naskočí na vyšší Minelaby. Ale vtipný byl ten "rant" od Nokty na IWA. Předpokládám, že jste u toho jako distributoři byli. :-D

durruti: tohle komentovat nebudu a rovnou říkám, že pokud by někdo chtěl tohle řešit, tak určitě ne tady v chatu. Do toho se opravdu nenecháme zatáhnnout.

Tohle je fakt pecka na kterou se těšim 8-)

To Elmara ,jak bys viděl srovnání se 440tkou ? Dík

jaccob-vytisknout mezikus na tuhle konstrukcí se přímo nabízí.Mě by se ale líbila ta 12" cívka na noxe.Ta standartní 28 cm má vlastně jen 26cm(kvůli rovným ploškám na špici a vzadu.Potom je tu coiltec s elipsou a nebo 15".Já nejsem příznivcem velkých cívek(na tu 15" zatím jen nadávám :-D) ale těch 12"x9" by se mi na lesy i jinam fakt líbilo ;-)

Cau borci premyslim o koupi tohoto detiku mam ted noktu simplex+ ma cenu menit nebo je to tak na stejno diky za odpovedi a at to pipa 👍🙂

nazdárek je sonda coiltec 10x5 kompatibilná s x terra pro ?

Slimak: Ano bude. Opačně to ale nejde, sondy s Terry nepoběží na Noxíku, mají nižší výkon.

Sulejman: tohle je dost maso otázka :). 440 má narozdíl od Terry Multi IQ, což ji dává větší citlivost a dosah na všechny předměty najednou. Na druhou stranu to Terra kompenzuje větší sondou a deep režimem s vco a možností nastavení rychlosti obnovy. Je to ošemetný dotaz a jednoduchá odpověď je pouze pokud chceš chodit i vodu, pak je řešení terra.

Tox: už začátečnický detektor máš, asi tak při přechodu na nový detektor budeš chtít aby ten posun byl pořádně cítit, aby to mělo opravdu smysl. Podíval bych se tak na detektory jako jsou Equinox a Legend, které jsou již multifrekvenční :)

To Pandora: je to tak. Teď si s ní tady hraju a pořád mi nějak nedochází, že tohle je opravdu za 8000 kč :) To je ufo. Snad v sobotu něco natočíme, když počasí dovolí. Každopádně jdeme hledat, ale tak trochu nevím/nevíme co dřív. Manta, 900/700, Terra ;-) A do těch našich políšek začne za pár dní padat jařina, to startovací okno je vždy dost úzočký :)

Elmara: jak jsi psal že Terra to kompenzuje deep režimem s vco, můžeš mi o tom napsat víc?(chci začít, vybírám)
V popisech na ofic.webu ani manuálu jsem nic nenašel.
Díky

Pandora-presne to jsem si hned myslel taky, na ty zbesile vylety kdy se spi pod stanem,popr. v kempu na sicilii nebo to chces tahnout treba do thaiska ,egypta a podobnejch zemi je to idealni , nez se nekde bat o Manticoru….Navic ta terra ma i plazovy rezim do slane….😉😉 a tyc jde stahnout do takove velikosti ze s ni pujde snorchlovat…a detektor tak bude komplet ve vode a nikdo ho neuvidi…kdyz zapnes vybrace nepotrebujes pod vodou ani sluchatka ………Na podobne bejkarny zn. Ideal……Presne toto me napadlo hned co jsem to dostal do ruky😉

To Pandora: chodíme většinou ve čtyřech. Problém je, že spolu dost blafeme a tudíž spíše ověřujeme ty hluboké cíle, než bychom chodili za sebou. A taky, že všichni chtějí chodit Mantu. Terru budu mít v sobotu asi já :)

No a jak bude samotný schaft , tak poprosím Petra o redukci na Vanquishe :-)

To jelda: to by šlo :-)

Rudé kladivo pošli do světa a pořiď Noxe, budeš to mít komplet i bez redukce :-D :-) ;-)

Mě by např. zajímalo srovnání se ZEREM II, jestli měnit nebo ne.. Jsou to dost odlišné detektory, ale stejně mi to vrtá hlavou.

Pepik1994: Tak zero jede na jedné pracovní frekvenci a to na 13 kHz , tu máš 4 frekvence . Záleží jak bude Terra rychlá na odezvu , což Zero je fest. A když by jsi přecházel na digitál , tak bude těžší začátek :-) . Já přešel ze Zera na Van540 a ze začátku trošku zmatek :-)

jelda80: S tím tak nějak počítám, že to bude horší se přeškolit. Jde spíš o celkový výsledek.. Zero mám 3 díl, takže skládání by bylo lepší plus si člověk užívá rušení od drátu atd. Nicméně zase miluju jednoduchost Zera, prostě zapnu -> jdu -> signál -> uši :-D

Pepik1994: Tak pokud chceš jednoduchý detektor s Multi IQ , tak Vanquish540 je dobrá volba , sice stojí o trochu víc jak Terra , ale zase má Multi :-) , já to řešil takhle a za mě spokojenost , je to detektor zapni a jdi :-)

To je i Equinox. Jen když ho zapneš poprvé, tak vybereš hledací mód, nastavíš citlivost iron bias a rychlost obnovy. Čím vyšší, tím je detektor rychlejší, ale zase nejde tolik do hloubky. Pak už si jen uložíš profil, který při dalším zapnutí vybereš, odladíš zem a jdeš. Pokud nejsi v zarušeném prostředí, nemusíš ani odladit interference. Ale podobné to bylo s CTX a bude i s Mandragorou. Vývojáři a debbugeři tam vždycky nějaké hledací profily připraví. Stačí zapnout, odladit zem a jít. Obavy zde nejsou na místě :-)

obi : tak tohle nemůžu napsat , nemám s equinoxem zkušenost , ale asi to bude tak jak píšeš :-)

To Obi: U Manty by fakt byla škoda chodit v továrním nastavení :) Ne že by to nešlo, ale určitě připravíme nějaký článek, kde budou příklady nastavení podle "Máry", "Zukloše", "Habána" atd. A asi bychom tento článek pak zavěsili i do vlákna ve foru, aby tam hledči mohli přidávat svoje nej. nastavení :)

Možností je opravdu hodně :)

Já to psal jen aby začátečník nebyl zděšený z množství možností nastavení detektoru. Pro začátek stačí vybrat profil a jít, nebo opsat nastavení tady na lovci. Sám to taky tak dělám. Až detektor trochu nachodím, tak se hranu v nastavení. Vezmu drobné mince a zkouším dosah. Víko od kanálu najde každý detektor a na tu droboť co tady roste se mi osvědčily Minelaby. ;-)

Jelda80 i 540 má své mouchy....nemužes s ním do sprchy :-D

Tedy za mě osobně Terra.I bez multi frekvence se dá obstojně pracovat. Před pár měsíci jsem začal testovat Noxe bez Multi jen jsem chodil 15Khz(cca 3 měsíce). Výsledek byl opravdu ve snížení počtu signálů(nálezů) a přidáním více železa. Ale na některých místech kde multi brblá a škitá je to nutnost a doporučení. Poté jde stroj až na maximum výkonu a jen nevidí mikro věci co v multi bezproblému zachytí. Terra Pro je zajímavý strojek který doporučím manželce až po mateřství začne znovu hledat. NOX je jiná třída,multi a jeho možnosti jsou skvělé,ale né vždy rozhodující. A nakonec ta cena 8-) Hezký den

To Kaparso: Ne, maximum dostáváš opravdu v multifrekvenci a ty jednotlivé frekvence jsou tam v podstatě tak trochu pro parádu. Na všechny typy cílů a ve všech půdních podmínkách chodí Multi IQ lépe ne jednotlivá frekvence. Na ní jsi schopný třeba dosáhnout na určitý cíl stejného výsledku, ale nikdy ne lepšího. ;-)

No by mě zajímalo , která konkurence vyjde s něčím lepším :-D😁, snad Nemyslíš Deus?? Že ne ??? 😁😁😁😁😁

Baterka v jednotce neni protoze pokud ma mit detektor nejaky vykon tak ho musis taky nalezite zivit, nejde dat tu malou placku…ta by ho zvladnula zivit tak 5minut ….proste se tam nevejde pokud nechces mit jednoku jak krabici….
Takze z toho vypliva ze ji musis dat do rucky jinak by jsi ji musel dat za operku coz znamena dalsi vodotesnej box + kabel mezitim+ konektory =drazsi ,spolehlivostne horsi,hure vyrobitelne,vyroba zabere vice casu= drazsi .Takze ji musis dat do rucky, coz znamena rovnou tyc + pokud ma byt detektor co nejmensi ,musi byt tyc plne teleskopicka -coz zase znamena rovnou tyc.

Bezdratova komunikace se pouzila jina…Myslim ze to ma technicky duvod, ktery se v treba projevi v budoucnu ;-).

Elmara tak to si táke myslím ;-). Já tím myslím pokud je zarušené okolí(draty,ohradnik) někdy i půdá udělá své(čedič) je lepší přehodit na 15khz a automatické odladění púdy a klidně múžeš dát power na 25 a jde se dál. Také píši že ubude dobrých nálezů a přibude železa,protože NOX nemá bez multiIQ IronBias. Hloubku jsem nikdy neřešil. Vše co jso napsal ty schvaluji do puntíku :-D

To pandora: chyběl jim tam detektor do vody za málo peněz. Ale jak jsem již napsal, na těch 15 kHz v Deepu to opravdu nechodí špatně. Ale multi iq tam prostě není. :) Proto tam jsou Vanqush 540a EQ 600 :)

To kaparaso: no, rozhodně bude Terra hit letošní sezóny. Hledači evidentně i bez nějaké nápovědy pochopili, že tohle je za ty peníze opravdu pecka. A je :)

Pandora-zadna baterie 18650 nema 10 000mAh…
To ze to tam cinan napise je vec druha, ale realne tu kapacitu nema….Je to proste podvod a past na neznalce…
Pozn -v manticore jsou 2ks a kapacitu maji 6800mAh (a to jsou jedny z nejlepsich na trhu)….

Druha vec,je ze z hlediska spolehlivosti ke kazdy rozdelavatelny vodotesny spoj spatne-ono to funguje naprosto spilehlive pokud se k tomu clovek chova jako k vodotesnemu spoji -tz ze to otevita/zavira ciste ,obcas gumicku vynda ,zkontroluje,promazne atd….pak to funguje na 100%-bohuzel realita je ale takova ze jsou pripady ( a neni jich malo) kdy jsou to lidi schopni zavrit totalne zapiskovane za skripotu toho puslu v tom spoji ….a pak je logicky problem….

Ten quest jsem mel v ruce ted na veletrhu IWA…To co tam meli tak neslo ani zapnout a jednotka se dala natacet o skoro 90stupnu do obou stran- Vyhodne kdyz chces ukazat IDcko kamosovi co stoji vedle tebe ;-)
Ale jinak to neni -cim vic kHz -tim vic adidas…. ;-)

Jacob-Petře nemůžu s tebou jen souhlasit.Ubčas zabrodím a tak těm kontakům moc nevěřím.Je třeba to kontrolovat.A občas preventivně vyměnit.Právě to se mi líbí u té Konstrukce nové terky že by neméla jít pootočit.Jasně skladnost je jinde.

To pandora: hele v pohodě, jsme vždy rádi, když experimentuje i někdo jiný. Jednotlivé vyrianty jsme tady opakovaně měli, jelikož evropské zastoupení těch číňanů je opravdu neoblomné. Opravdu to nejde :)

Tak tohle je šílenost. Genialita Minelabu, tak jako hodně lidí je schopno dát z nějaké nostalgie za Ace 250 stále i 6000 Kč, tak tohle platí stejně i u lidí, kteří měli x terru. Prostě podprahový útok na nostalgii. Minelab jede a já se ptám - bude tady kromě Vanquishe a ZERA ještě něco co by stálo do cenovky 10k stát za to? Jsem zvědavý jak se k tomu postaví XP a jestli vůbec. Protože tohle vypadá na absolutní ovládnutí trhu. Vzpamatují se z tohohle mordoru značky jako Garrett? Co na to XP? No máme se na co těšit, ač si myslím, že technologie je prakticky již několik let stejná, jen se jim dávájí nové názvy, nicméně bude zajímavé sledovat ostatní firmy. Minelab jede!

Jestrab : Krásně a přesně napsáno! Roky studuji mapy, knihy, historii co kde a jak, hlavně se ptám místních....a člověk se dozví věcí.....na zkoušku jsem šel hledat "poklady" stařešinů 80ti letých, kteří jsou již na pravdě Boží....ale ono na tom něco bude.....letos jsem chtěl jít do EQ 900, ale myslím, že tento nový povedený "přístroj" mi na ty depoty a statéry, když člověk roky ví KDE- stačí :-)

jestrab-máš pravdu ;-)chtěl bych si dokoupit detektory co jsem míval ale ta cena za 250 je i na bazarech šílená.Minelab do toho slušně šlape a tahle Terka bude myslím dobrý prodejní artikl.nevím co XP ale ty snad nikdy neměli nic pod 10 000.Tenkrát i ta 150 s malou cívkou stála myslím kolem 12k(možná se mílím už je to mnoho let.).Multi frekvence je super ale když si vzpomenu že jsme běhali s jednou frekvencí(většinou nějakou nižší),s igeliťákem (kdyby zapršelo) a tužkovkama nebo 9v v kapse :-DNo a taky jsme našli.Ale to jsem taky jezdil třeba Š100 a dneska Volvem(to jenom s rodinou na hledání bílou boudou na kolech).Začínat dneska a mít 10k na nový detektor tak už bych měl asi jasno.Jsem sám zvědavej a doufám že i jiné značky nespí(ty co jsou stále naživu) co přijde na trh.

Bude i sluchátková verze? Samostatně na prodej jsem sluchátka nenašel a bez nich si to nedokážu představit...

Určitě s tím budou fungovat sluchátka na Noxe ;-)

@OBI Sluchátka na Noxe 600,800 s tím určitě fungovat NEbudou, viz. výše.

Ale mohl bych koupit Noxe 700, šoupnout ho do skříně a chodit s X-Terrou...

Miroslav : No myslím že levnější varianta bude sehnat ML85 a nebo ML105 samostatně :-) :-)

:-D :-D :-D

@jelda80 Ta otázka zní jinak. Kde je sehnat? Nejsou ani na ebay... ¯\_(ツ)_/¯

Co třeba počkat, až budou tady. Nebo je potřebuješ hned?

To se dají i tak, pokud je zapojíš přímo do detektoru.

No, musí být na co reagovat. Je to trochu plácání, nemyslíš? :)

Píšu článek, ale nemám tohotové.

Ahoj ...Kdy budou ty sluchátka ML 105 skladem ?? Děkuji

Tak koncem měsíce. Ale uplně na 100% se to nedá slíbit. K terrce jsou i nové 85, termín naskladnění je ale stejný.

Zdar ...Jak to máte s Terrou s čedičem ?? Včera jsme šli 2x Deus 1x orx a ty byli úplně v klidu a ta Terra se mohla úplně posrat , až tak, že jsem musel prohodit detektory. ..Zkoušeli jsme to přeladit , no prostě nic :,-( :,-(

Já zatím nenarazil na takovou situaci. Jen párkrát koks který se hlásí na stupnici jako 1-2 ;-)

Byl to fakt mazec !! Taková diskotéka 😅

Stačí odladit zprávně odladit zem, nastavit nižší citlivost a případně také nižžší pracovní frekvenci. S toho co ale popisuješ, bych řekl, že možná jenom stačilo odladit interference a že s půdou to nemělo nic společného, jelikož Deusy jsou na čediči zcela slepé.

Jak píše Elmara. Chodím XTerru na čedičích a je to v pohodě. Stačí správně naladit. Na čedičích to nikdy nebude procházka sadem. Je to jako by jsi chodil na hromadě Fe. šrotu. o:-)

To kaparso: já myslím že tam nebyl vůbec problém s půdou, jelikož popis vypadá spíše na nějaký druh rušení, chctělo to spustit odrušení, možná stáhnout cítlivost a snížit pracovní frekvenci. Terru jsem testovali na dvou docela vyhlášených čedičových lokalitách, tak vím co se dá čekat docela přesně.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru