Viking Treasure

Categories: Treasures , Nálezy nejenom s detektorem ve Velké Británii a Irsku

Viking Treasure from Yorkshire

As I hope I understand correctly, the depot was found back in January and handed over to the British Museum staff.

Archeo-BM

The treasure was found by father and son Whelen. They themselves described it as a dream. But I do appreciate that they went after this cauldron with complete single-mindedness.

Depot

Information about the depot was published by the BBC on 19.7.07. According to archaeologists at the British Museum, this is the most significant find in England in 150 years.

Pohled snů

The British Museum claims that the hoard has provided local archaeologists with very valuable information about the situation in the territory of England in the early 10th century.

9.století

And no wonder. The hoard contains 617 silver pennies and 65 other silver and gilt objects.

Po očištění

The age of the objects is estimated at the first half of the 9th century. The find will now be valued by the Independent Treasure Valuation Committee and lucky finders can enjoy 50% of the depot price. The other half will go to the landowner, exactly as previously agreed !!!

I'll leave the comments to you.....

Elmara

The article is included in categories:

Post

jak krásné kdyby to fungovalo takto i u nás. Kdyby muzeum chtělo, tak by si to nechalo a zaplatilo, kdyby nechtělo mohl by to šťastný nálezce buď sám vystavit nebo prodat. Vše legálně, vše bez problému. To by však museli poslanci, kteří berou nezdanitelné náhrady i za použití záchodu taky sem tam něco dělat pořádného a ne vymýšlet takové hovadiny jak třeba zrušit 1.máj jako svátek. To v této zemi zajímá opravdu asi jenom ty darmožrouty v poslaneckých lavicích.

Politiku nekomentuji. Mám už trochu pošramocený žalůdek. Pravda je ale taková, že malá skupinka mladých archeologu minulá léta obcházela poslance. Měli v rukách návrh na zákaz hledání pomocí detektoru kovu. Tak že šrouby se budou spíše utahovat :(

Myslím,že ten Anglický způsob (50% nálezce a 50% majitel pozemku)u nás nezavedou nikdy...spíš nám to budou chtít zakázat úplně...Ale já budu hledat i když to zakážou...jinak pěkný pokládek...asi by mně píplo tohle najít...Ať se daří...

A jak ze to je vlastne u nas s tim to zakonem nalezneho?Ja slysel neco o 20%,ale snad jen z ceny kovu?Pak se vubec nedivim tomu ze je v tehle zemi samej zlatokop...

Nalezl jsem na internetu článek, že nějaký ferda ohlásil muzeu v Chebu nález pokladu cca 80kusů fenigů ze 13.stol. Handrkoval se s nima snad 3/4 roku, aby si to vzali. Nakonec mu vyplatili nálezné 112,-kč.Připsal jsem tam, že když si k tomu náleznému přidá ještě něco ze svého, bude mít na taxi k tomu muzeu. Prý se do toho kvůli té ostudě vložil starosta Chebu, že mu něco přidá z městského. No prostě socialismus s kapitalistickou tváří jako vystřižený. Sranda je, že archeologová hlásili, že je to nesmírně cenné v řádu několika settisíc kč. Šel jsem po tom a zjistil, že jsou to obyčejné Hall-fenigy ze 13.stol, které se dají koupit tak kolem 5-9.euro za kus, takže když to přeženu, všeho všudy ani ne za 500,-euro. Začal jsem je jen tak pro legraci skupovat v německu a až dám do hromady stejný počet, co odevzdal ten ferda muzeu, pak ho najdu ať mi povykládá historii nálezu. Až to bude v kupě, dám to na tyto stránky.

Harrogate Hoard bol vraj ohodnotený na 750000,-libier

Co třeba v nadpisu použít správné přídavné jméno, tj. vikinský? ;)

Neviem ako je to v češtine, ale v slovenčine je to správne napísané. Boli to vikingovia, nie vikinovia...,

budu hledat aj kdyby se mel kuli toho sam klaus posrat:!!!!!!!!§ :-O

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top