Wikingerschatz

Kategorien: Schätze , Nálezy nejenom s detektorem ve Velké Británii a Irsku

Wikingerschatz aus Yorkshire

Wie ich hoffentlich richtig verstehe, wurde das Depot bereits im Januar gefunden und den Mitarbeitern des British Museum übergeben.

Archeo-BM

Der Schatz wurde von Vater und Sohn Whelen gefunden. Sie selbst beschrieben ihn als einen Traum. Aber ich weiß es zu schätzen, dass sie sich zielstrebig auf die Suche nach diesem Kessel gemacht haben.

Depot

Informationen über das Depot wurden von der BBC am 19.7.07 veröffentlicht. Nach Angaben der Archäologen des British Museum handelt es sich um den bedeutendsten Fund in England seit 150 Jahren.

Pohled snů

Das Britische Museum behauptet, dass der Hort den örtlichen Archäologen sehr wertvolle Informationen über die Situation im Gebiet Englands im frühen 10. Jahrhundert geliefert hat.

9.století

Und das ist kein Wunder. Der Hort enthält 617 Silberpfennige und 65 weitere silberne und vergoldete Gegenstände.

Po očištění

Das Alter der Gegenstände wird auf die erste Hälfte des 9. Jahrhunderts geschätzt. Der Fund wird nun von der unabhängigen Schatzbewertungskommission bewertet, und die glücklichen Finder können sich über 50 % des Depotpreises freuen. Die andere Hälfte geht an den Grundstückseigentümer, genau wie zuvor vereinbart !!!

Ich überlasse Ihnen die Kommentare.....

Elmara

Der Artikel ist in die folgenden Kategorien eingereiht:

Kommentare

jak krásné kdyby to fungovalo takto i u nás. Kdyby muzeum chtělo, tak by si to nechalo a zaplatilo, kdyby nechtělo mohl by to šťastný nálezce buď sám vystavit nebo prodat. Vše legálně, vše bez problému. To by však museli poslanci, kteří berou nezdanitelné náhrady i za použití záchodu taky sem tam něco dělat pořádného a ne vymýšlet takové hovadiny jak třeba zrušit 1.máj jako svátek. To v této zemi zajímá opravdu asi jenom ty darmožrouty v poslaneckých lavicích.

Politiku nekomentuji. Mám už trochu pošramocený žalůdek. Pravda je ale taková, že malá skupinka mladých archeologu minulá léta obcházela poslance. Měli v rukách návrh na zákaz hledání pomocí detektoru kovu. Tak že šrouby se budou spíše utahovat :(

Myslím,že ten Anglický způsob (50% nálezce a 50% majitel pozemku)u nás nezavedou nikdy...spíš nám to budou chtít zakázat úplně...Ale já budu hledat i když to zakážou...jinak pěkný pokládek...asi by mně píplo tohle najít...Ať se daří...

A jak ze to je vlastne u nas s tim to zakonem nalezneho?Ja slysel neco o 20%,ale snad jen z ceny kovu?Pak se vubec nedivim tomu ze je v tehle zemi samej zlatokop...

Nalezl jsem na internetu článek, že nějaký ferda ohlásil muzeu v Chebu nález pokladu cca 80kusů fenigů ze 13.stol. Handrkoval se s nima snad 3/4 roku, aby si to vzali. Nakonec mu vyplatili nálezné 112,-kč.Připsal jsem tam, že když si k tomu náleznému přidá ještě něco ze svého, bude mít na taxi k tomu muzeu. Prý se do toho kvůli té ostudě vložil starosta Chebu, že mu něco přidá z městského. No prostě socialismus s kapitalistickou tváří jako vystřižený. Sranda je, že archeologová hlásili, že je to nesmírně cenné v řádu několika settisíc kč. Šel jsem po tom a zjistil, že jsou to obyčejné Hall-fenigy ze 13.stol, které se dají koupit tak kolem 5-9.euro za kus, takže když to přeženu, všeho všudy ani ne za 500,-euro. Začal jsem je jen tak pro legraci skupovat v německu a až dám do hromady stejný počet, co odevzdal ten ferda muzeu, pak ho najdu ať mi povykládá historii nálezu. Až to bude v kupě, dám to na tyto stránky.

Harrogate Hoard bol vraj ohodnotený na 750000,-libier

Co třeba v nadpisu použít správné přídavné jméno, tj. vikinský? ;)

Neviem ako je to v češtine, ale v slovenčine je to správne napísané. Boli to vikingovia, nie vikinovia...,

budu hledat aj kdyby se mel kuli toho sam klaus posrat:!!!!!!!!§ :-O

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben