Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

in category Metal detectors, created by Elmara 20.3.2018 12:28

Chci se zeptat.Dá se použít nějaká prohnutá tyč na noxe pro lepší vyvážení??Třeba zde z lovců?? Děkuji..

To co chces letos urco proběhne.Už je to rozkreslené ;-)

Tak super..Myslím?že by to mohl být přínos..

Tohle je zajímavý.
Ukazujou na osciloskopu jak se mění frekvence....

https://youtu.be/0QgAVNWaDD4

Ahoj.
Jsem hobby hledač, ale chodim už léta..ani nevim jak dlouho, 10 let to bude. Začinal jsem s fišerem. Pak Cortez. Pak Etrac..nyní eq800.
S nastavením nijak nelaboruju.
Chodím les 1s citlivosti naplno. Hubený zlatý řetízek nevidí stejně jako ho neviděl Etrac.
Ani jsem nikdy nenašel nic zlatého.
A že by me to žíly trhalo to ne.
Nevím co dělám špatně, možná že jen ještě nepřisel můj čas. )))
Ale co sem chtěl napsat..od pohledu mě deus přijde technologicky o hodně níž oproti eq. Pripominá mě zmodernizovaneho corteze.
Neměnil bych.
Jo a nezapomeňte. Kopat se má všechno! ;-) :-)

Karlos2, equik vidi i gramove retizky (sam jich mam nekolik)musis ale vedet jak na to,napr tady je to videt ve videu (a to to neni zadny extra nastaveni,napr v goldu by to slo jeste lepe -btw je to nastaveni na plaze na poli se z toho zblaznis z duvodu zbytecne vysoke citlivosti na drobot a na kazdou ranu z brokovnice tam mas cca 30 miniatunich brocku ktery ten detektor bude brat https://m.youtube.com/watch?v=qP6Zi71OGKs&t=5s

do lesa bys měl mít pole1

Z mojí strany končím debatu . Moudří již vědí.

Ahoj pánové .to co tady píšete je absurdní.Noxe mám 2nebo 3 roky a chodím park 1 rychlost obnovy 4 citlivos 20 a v lese gold prsten ve 35cm id 10/11 a na poly totéž nastavení jen obnova na 5 a snubák tenounkej id čistá 10 .Jediné co nám noxákum vadí je el. ohradník to je třeba stahnout až na 16 citl.
ale neznamená že by byl nox slepej .Je pravda že železa na poly je všude dost a struska se taky hlásí ID 1 ale je to o naposlouchání této mašiny .

Ferry 391- v jednickovych rezimech 95% koxu odfiltrujes -projdou opravdu jen ty nejvetsi a to jeste na signal ze vis ze si pro nej des (kdyz to mas nachozene) - viz video equinox do sroubku

jj..zlaté prsteny hlásí v poho..ID 8 - 10, stejně jako dobře smotany alobal...nevím jestli to jde naposlouchat na multitónu co je co.
Jen tenký řerízky nic,
ale to jsem zvyklý z trakaře.
Nevím jak tenké řetizky vidí - nevidí jiné detektory.

a chodíš multiton nebo 5 ?
dik

Dnes první hledání s Equinox 800, nastaveno přesně dle videa od Lovců pro začátečníky na pole, jenom jsem vypnul to železo a neměl jsem nervy na zprovoznění sluchátek. Výsledek : 3 hodiny hledání. 2x R-U 2 halíř, 1x 25hl měď ČSR, 1x náprstek, 4x nějaké kule - kulovnice, nevím a hlavně 1x 3krejcar František II. 1812. ( 33mm potvora, která tam ležela přes 200 let ). Je to můj první detektor, takže za mě, asi něco umí. Pole hned u paneláků, žádná tajná lokalita, předpokládám, že často chozená, kdyby tak strašně nefoukalo, hledal bych dále, ale nešlo to.
Tímto děkuji týmu Lovců za ta videa, nastuduji další a v sobotu druhé hledání.
Asi stejné pole, je dost velké, pouze mě štve, že je tam takovej ten zelenej bordel na zaorání.
Detektoru to ale vůbec nevadilo.
Za mě dobrý.


Ten zelenej bordel je většinou ozimá řepka, která na haře pokračuje v růstu. Tak na to bacha - jsou za to pěkný pokuty.

Díky za info.
Jak jsem starej, tak jsem blbej.
Ale zítra mi to nedá, tam nejít.

Gratuluji ke koupi noxe 800, jen se udivuji hlavně nad poslední větou:
"Asi stejné pole, je dost velké, pouze mě štve, že je tam takovej ten zelenej bordel na zaorání.
Detektoru to ale vůbec nevadilo."
Samozřemně že vám to nevadí,ale někomu ano. Já osobně když je někde něco zasetý, nehledám tam! Možná byste si měl přečíst: www.lovecpokladu.cz/poradna/zasady-hledace/

Přeji hodně štěstí v hledání a radosti.

Tak tak, kopat v zasetém je jedna z největších prasáren kazících mimo jiné pohled širší
veřejnosti na detektoristy, já osobně nikdy do zasetého nevlezl, i když tady v mém okolí
to znamená většinou dost krátké termíny k hledání v období mezí žní a brzkým následným výsevem ozimů.

Koupím Minelab bag 2 NEW . Měl by někdo na prodej ? Díky. ;-)

Proslýchá se, že Minelab pracuje na novém detektoru, vlajkové lodi, který by konkuroval Deusu 2. Řada Equinox 600/800 je na trhu přece jen už několik let a o upgrade firmware, který by ho posunul někam dál, trochu pochybuji. Víme, jak dopadlo CTX, kde se jen slibovalo a skutek utek. Prý si Minelab vylepšení chystá pro novinku. Tak jak to je?

600/800 velice dobře konkuruje D2 . Mrkni na videa a uvidíš , že není tak povedený jak deus prezentuje.

Video si natočí každej jak potřebuje. Po třech letech s 800 a chvílí s D2 můžu říct že hloubkově nastejno, jen ta dvojka má lepší vyhodnocení cíle. A konstrukci, váhu atd. Hlavní důvod koupě D2 byl že si netroufám hledat s 800 po uplynutí tříleté záruky. Detektor to byl dobrej ale ta kvalita provedení. Chápu že ten kdo s ním hledá jednou za týden bude spokojený ale pro někoho kdo hledá často to není dobrá volba. Nebudu po záruce řešit co se kde ulomí.

s videem máš samozřejmě pravdu , ale když se dívám na Prospektora(který točí pouze s Deusem) tak se mi ten detektor nezdá . Jen můj názor , a to že se ti po záruce něco ulomí ?? Takže u D2 to nehrozí ?? Pokud si netroufáš hledat s detektorem po záruce , tak to i měníš auto každých 5 let , páč mu také končí záruka ?? :-D :-D (jen drobné popíchnutí) :-D

S GM4 jsem hledal čtyři roky, žádný problém. Bulharskej držák. 800 dvě zlomené opěrky a upadlá cívka:( Tak asi tak :-D

S 6stovkou od samého začátku co vylezly a absolutně bez problémů. A to chodim extrémní svahy a rokle,plné šutrů,kde uklouznuti a sjetí kus po prdeli je na denním pořadku. A i kdyby odešel nějaký plast,tak pár stovek za díl mi nepŕipada nijak strašná cena. Navíc možnost výměny jednotky za novou za velmi přijatelnou cenu je super. Myslím,že u deuse by jsi zaplakal...

Zdravím, plánuju si pořídit nox 600 a zajímala by mě jedna věc.. Pokud detektor nebudu delší dobu používat tak jak ho skladovat? Většinou ho položím cívkou o zem a vrch opřu o zeď. Nemůže se tak cívka poškodit? Když je celá váha detektoru třeba 2 měsíce v kuse "opřená" o cívku? Nebo ho mám položit na zem? Díky :-/

Klidně ho postav na zem na cívku , nic se mu nestane , běžně se takto detektory skladují a vystavují v prodejnách :-)

jelda80: Super, díky moc za rychlou odpověď.

Ahoj, mám dotaz na ty, kteří hledají s Noxem. Dneska mi praskla ouška na cívce. Rád bych se Vás zeptal, jak jste ouška opravili, aby držela na teleskopické tyči? Zatím jsem našel nejvhodnější možnost opravy pomocí výstuhy cívky, ale třeba máte něco lepšího. Vím, že se to celkem stává. https://aukro.cz/vystuha-civky-pro-detektor-kovu-minelab-equinox-600-800-7006315242

já jsem reklamoval..měla by to být konstrukční vada nebo tak něco...

Zdravim, existuje nějaký batoh pro noxe? Viděl jsem akorat brašnu, ale primo batoh jsem nenasel. Pokud neni primo pro noxe tak jaky batoh na prenaseni pouzivate?
Diky

Existuje hľadaj na ebay equinox, deus backspace.

Ahoj, kámoš mi poradil z decathlonu vak za pár korun a jsem s ním spokojený. Jen musíš noxe rozložit na dvě časti a nebo koupit sklopný mechanismus na rukojet. Dřív jsem do něj dával vanquish a vešel se do něj v pohodě celý.
https://www.decathlon.cz/p/vak-na-prislusenstvi-45-l-cerny/_/R-p-171555?mc=8562376

Navazuji na muj prispevek z 19.8.2021. O vikendu se mi vyse zminene chovani projevilo znova. Z niceho nic diskoteka jak blazen. V blizkosti zadny stozar, BTS, ani ohradnik, mobil vypnuty. Navic se to stalo cca po 4h bezproblemoveho hledani na citlivost 22. Jakmile zacla diskoteka, neslo to zklidnit jinak, nez stahnutim citlivosti na 15. Vypnuti/zapnuti, zmena rezimu, ladeni, hybani s rychlosti obnovy, diskriminaci vubec nemelo vliv. Opet jsem byl s kolegou, ktery ma stejny detik a on byl uplne v pohode na citlivost 21. Odkontrolovali jsme nastaveni, bylo shodne. Ceho jsem si ale vsiml, ze me poloautomat ladil vyrazne jinak, nez kolegovi. U me se hodnoty postupne vysplhaly na 30-50. Kolega stabilne kolem 11. Pokud jsem odladeni nastavil rucne na 11, diskoteka byla citlivost 21 stejna. Byli jsme na piscitem poli, pomerne cistem. Tohle fakt nechapu, podle me je neco s jednotkou. Byl bych rad, pokud by se k tomu mohl vyjadrit nekdo ze servisu, zda uz podobny problem neresili. Na kolik prijde diagnostika a da se udelat na pockani, pokud detik dovezu do Jiloveho? Diky za vsechny podnety, jsem z toho dost zoufaly.

Ahoj. V naprosté většina případů je to tvůj vlastní telefon. Ten popis je už takřka příslovečný. Právě proto, že nikde není žádná síť se tvůj telefon snaží udržet on-line a neustál odesílá datové pakety.

Samozřejmě takto v chatu nejde vyloučit nějaký problém. Takto silné zarušení může udělat ale pouze poškozená sonda. Znovu nejčastěji konektor nahoře (ten dole u EQ neodejde takřka nikdy). Když se ti to stane příště, vypni telefon a zkus zahýbat konektorem.

Nebo nám zavolej na servis :)

Ahoj, díky za reakci. Potom, co začala diskotéka jsem mobil vypnul a problém to nevyřešilo. Cívku jsem přímo na poli odpojil a vyčistil (pod krytem), a zkontroloval konektor na jednotce. Vše mi přišlo v pořádku. Po smontováni a zapnutí vůbec žádná změna. Pak zde jsou ty diametrálě odlišné hodnoty ladění země oproti detíku kolegy.
Divné je, že se to stává takhle náhodně. Kdyby byla zarušená lokalita, mám problém hned a ne po 4h hledání. Z toho důvodu se obávám, že se problém na servisu nemusí projevit, ale nic jiného, než kontrola odborníkem už asi nezbývá. Takže k vám zavolám a domluvíme se na diagnostice.


Právě proto, že se to stane takto, je nejpravděpodobnější zdroj nějaké elektromagnetické rušení. Nikdy prostě nevíš, co ti tam zrovna začalo vysílat. To že snížíš citlivost na 15 a je to ok... kdyby to bylo v detektoru, tak to nepomůže. Prostě by to řvalo dál až v podstatě do minimálního nastavení. To se týká i případného poškození konektoru.

Zkus pár nových lokalit a pak se vrať na tuhle. ;-)

Nojo, ale jakto, že neměl stejný problém kolega se stejným detíkem? A co to ladění země, to teda nějak souvisí s rušením?

V GB pouze teoreticky. Když třeba příjdeš na pomočkované mole, kde se vrchní vrstva chová jako elektrolit. Popřípadě nějaká opravdu extrémně feromagnetická lokalita.

PAWCZ - Diagnostikovat problém po chatu je sice jako věštit z koule ale zkusím dát dohromady pár rad a doporučení.
1)jako první když se ti něco podobného stane, mobil do letadla, noise cancel - automat /když nepomůže tak manualně proklikat jednotlivé kanály.
2)Pokud ani to nepomůže tak zkusit single frekvence , ale po každém přepnutí frekvence následuje znovu noise cancel.
3)Zkontrolujte kabel - požádejte někoho ať vám mává cílem před sondou a zkoušejte ohýbat kabel po celé délce - zaměřte se zejména na oblast za konektorem a vstupem kabelu do sondy - sledujte jestli signál nebude vypadávat nebo se nebude měnit ID (v nějakém větším rozsahu alespoň -+5)
Pozn:kabel si ukroutíte z 99% vlastní vinou - např. když máte povolené gumičky a sonda nedrží náklon a při každém položení detektoru se rovná s terénem (dochází k namáhání kabel v oblasti výstupu ze sondy)- platí obecně pro všechny detektory.
Pokud máte kolegu k kompatibilní sondou - zkuste sondy prohodit.
4)Pokud používáte 2kové režimy jdete prozvukům dost naproti - hlavně to v 99%případů není nutné a je to spíš kontraproduktivní.
5)zkusit detektor položit nebo opřít aby cívka viděla zem (bez cíle) a s něčím nehýbat - jestli bude hrát nebo ne. Pokud v klidovém stavu nehraje (sens:20) - detektor je v pohodě .- pokud hraje pouze při hledání (pohybu) jste buď na místě kde je velké množství cílu/železa/mineralizace (prostě bordel) nebo máte nějaký menší cíl /rež v krytu sondy, nebo máte povolený kabel - mějte na paměti že EQ dokáže vytáhnout i méně než gramový řetízek na relativně silný signál - co se asi stane když se vám kabel plný mědi bude mrskat hned u sondy ...(platí hlavně pro 2.kové režimy)
6)Detektor je stroj a nemá duši pokud se závada projevuje sporadicky - bude to nejspíš zaviněné cizím vlivem (rušení) -Pokud je něco s elektronikou závada se projevuje stále. Jediná náladová věc na detektoru může být baterka (pokud už je stará a dochází k velkým výkyvům napájení při zátěži)-Zde lze zkusit baterii nabít a otestovat s připojenou powerbankou (platí obecně pro všechny detektory) ale je to vidět velice raritně.

Děkuji za shrnutí. Podle všeho je problém v sondě. Zkusil jsem s kolegou připojit mojí sondu k jeho eq800 a měl okamžitě diskotéku. Jeho sonda naopak v mé eq800 fungovala bez prozvuků. Nepovedlo se mi ale zjistit, co je na sondě špatně. Manipulace s kabelem nic neprozradila, po hmatu mi přijde kabel v pořádku bez nalomení. Zbytek dne jsme dochodil s diskotékou v uších, na začátku hledačky bylo byla nestabilní i citlivost 14. Zajímavé je, že v průběhu dne se to opět uklidnilo a citlivost jsem vytáhl až na 17 bez větších prozvuků. Předpokládám, že pokud je v háji něco v sondě, oprava je vyloučena, nebo dokážete sondu opravit? Rád bych se u vás zastavil a třeba si zkusil Coilteka 14x9, po kterém už delší dobu pokukuju.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top