Otevřený dopis - slibotechny a tlučhubové, kde je sakra můj poklad?

Vy lumpíci! Já, do včera nehledač, celý rok čtu na tomhle webu nadšené příspěvky různých šarží (čím vyšší, tím nadšenější) o nádherném hobby detektorářském. Že jak je krásné vyjít si s tím "klackem" do polí, lesů, luk, či vypuštěného rybníka, jak to pak nádherně zapípá, jak se dloubne lopatičkou a hned stříbrňáček, tu zase podkovička, občas prstýnek, depoteček, křížek, knoflíček, přezka, bodáček... Přečetl jsem snad všechny příspěvky, okoukl videa a fotky nálezů, a uvěřiv vám, pořídil jsem si svůj první detektor. A včera, poprvé, a jsem přesvědčen, že teoreticky nadstandartně vybaven, jal jsem se hledati v terénu. Vzal jsem sebou foťák i kameru, a raději auto s větším kufrem, v pevné jistotě, že vaše obdivující příspěvky k mým nálezům již dnes zcela zahltí stránky LP. Darebové - proč jste mi sakra hned neřekli, jak je to s tím hledáním doopravdy?!!! Víte vůbec, jak je po zimě na polích mokro? Že je v zemi kamení, kořeny, žížaly, a podobný hnus? Že lesní cesty jsou udusané, a nejhezčí pípnutí je způsobeno drnkáním o trávu? Že nejčastěji mi zapípá moje vlastní motyčka nekoordinovaně nesená v druhé ruce? A k čemu mi tak asi budou doma rezavé hřebíky, vršek od piva, kus drátu, a čtyři oka pozinkovaného pletiva? Kde jsou ty slibované poklady, ha?! Nejistý si pípáním svého přístroje, hodil jsem si kousek před sebe pětikorunu - už jsem ji nenašel! Našel jsem pak dvoukorunu, ale jenom očima, na parkovišti u auta. Takže mi tři kačky dlužíte! :-D
No dobře, ještě to s vámi zkusím. Kousek od nás je nadějný rybník. Zatím nevypuštěný... Ale běda vám, jestli mi to nepůjde! Běda vám.

in category History Hunters, findings and determination, created by forever 7.3.2013 15:22

No kolegovi v praci jsem jednou pujcil detektor, kdyz jsme byli na vyjezde, hele taky bych si to rad zkusil, furt neco tahas z pole, ukazujes co lidi vykopou... tak jsem ho vzal na policko. Lehce osvetlil co a jak. Po tretim zavareninovem vicku a x-tem vicku od piva a par alobalech mi to vratil, poslal me s tim do haje a rekl, ze na to nervy nema :-D :-D

Takze takhle s hledanim pokladu ;-)


Back to chat

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top