Mars Pointer - an incredible tracker for less than two thousand

Categories: Metal Detectors - Reviews and Tests

The Mars Pointer has been in production for a while now, so we can evaluate not only our own experience, but also user reviews. Both are very positive, except for small things, but we will mention both the positive things and the negative ones.

Mars Pointer can be compared with the best on the market, regardless of price. The tracker is very simple to use. Just turn it on and you're ready to search. The only extra feature is turning off the sound, where only the vibration works. This feature is turned on by holding the button for a long time. In the video you can see both the range and the sensitivity of the device. Both are very decent. Moreover, if we take into account that this pinpointer can be bought for under 2000 CZK incl. VAT, it is a very good value for money.
I rate both the range and the sensitivity of the detector very positively. If we look at how the detector takes even sideways antennas, it is top notch. The unit has no sensitivity adjustment, which is a minus for some, but a plus for others. It depends on the view. But the tracker doesn't get any "wiggles". So when it does, you just turn it off and on again to recalibrate, no problem there.

Since it has been on sale for some time now, the failure rate can also be evaluated, it is extremely low. Although we have had a few pieces repaired, for a long time it was so that there was no service at all. This is a very good rating, as the tracker would sell well even if it cost less than 3000 CZK. Of course, now that it's less than 2000 CZK, it's still very different numbers.

Not to be boastful. The downside is that the finder is not waterproof, so it cannot be submerged in water. But of course you can wash it normally with a wet rag if it is clogged with mud. We also found that the cheap 9V batteries that are sold in our markets and are about some a millimetre shorter, can't be used with the tracker unless you remove the ring that's there to connect the safety wire. Also, the belt clip, which is leather, could be a little less stiff, but here it is likely to loosen a little over time.

What to say in conclusion. If you don't want to invest a fortune in a rangefinder, and yet want a device that clearly makes sense and will push you forward when searching, then the Mars Pointer is a very good choice. Mars is not a big brand, but this device is a good one and the price therefore clearly scores points.

Video - demonstration of the range and operation of the Mars Pointer


Features

All functions are controlled by a single button, which is also used to turn the detector on and off.

  • Short press of the button - on/off (sound and vibration running)
  • Long button press - switch to anonymous mode (only vibration runs)
  • Forgotten tracker - if you forget the tracker at the hole, it will remind you after two minutes by beeping

Parameters

  • Weight: 210 g
  • Length: 27 cm
  • Power: 1x 9V battery
  • Battery life: 10 hours of continuous operation
  • Accessories: belt pouch

Pinpointer colours

The article is included in categories:

Post

Moje pocity z ní jsou rozporuplné. Velké kusy hledá v pohodě, ale s malými mincemi má problém a stalo se, že neviděla minci, kterou jsem držel v ruce a dohledávačce před čumákem. To co třeba starý garret najde v pohodě na první dobrou, musím u téhle složitě natáčet čelo a různě zkoušet bok, špici, abych vůbec signál zachytil.

Ahoj, ja mam opacnou zkusenost. Beham s ni cca rok (pomerne casto) a vzdy bez omylu nasla vse - i kousky tenke folie o plose nekolika mm ctverecnich. A jak pise Elmara - spicka i boky (telo) funguji vyborne. Pisi sve zkusenosti, treba ma nekdo jine. At to pipa!:)

To merlingor: bere normálně i ty nejmenší bročky, proto jsem to i natočil. Není problém ještě udělat další video, když si řekneš o nějaké další specifické cíle. I mě ale přijde, že cca tak rok zpět nebo možná i více musela proběhnout nějaká lehčí změna, dohledávačka je lehce citlivější na droboť než byla. ;-)

Elmara: ještě je možný, že máme dohledávačky co se dělaly...v pondělí, ve středu nebo v pátek :D. To bývají nejhorší pracovní dny :D

To Merlingor: tak to nám ji pošli, rádi by jsme se na ni podívali. ;-)

Docela mne zaujala cena výkon , zajímavé video ...ale když zase říká telefonista merlin opak tak nevím ,z videa je patrno že je výkoná , je možnost prosím prohlédnout si ji někde osobně?

To raději pošli rovnou tu dohledávačku :)

Mám ji od doby co se začala prodávat a jinou už nechci.Naprostá spokojenost.Předtím jsem měl jedničkového Garretta a dvakrát servis,anténa a tlačítko.Baterie vydrží daleko déle než je uvedeno těch 10 hodin.Kožené pouzdro jsem si upravil na zapínání,abych nemusel sundavat opasek.Snad jen by mohlo být s nylonu,protože ta kůže se časem vytáhne.Za mne můžu vřele doporučit.

Také mne tato dohledávačka zaujala, ta cena vs výkon vypadá velice slibně :-P ;-)

Kuva..neříkejte mi, že mám fakt středeční dohledávačku :D, to by mne naštvalo :D

Tak teď tomu rozumím jako koza petrželi, jeden říká super, druhý že ne.... Na videu to vypadá super...asi do ní půjdu, ještě jsem dohledavacku nepoužíval a tahle se mi jevy jako slušná :-)

Rozřešení by mohl dát jen Service team LP. Přece jenom je to Ukrajina.Za prvé:proč šla cena razantně dolu.Za druhé:změnila se snad součástková základna a proč?Za třetí:když napíši požadavek přímo na Marsmd.com vždy mě odkáže na LP jako výhradního distributora v cz. ;-)

Taky jsem ji koupil skoro před rokem a je opravdu blbuvzdorná.Bere i cíle,které v ruce ani nevidím.Opravdu titěrné drobky.Prozvuky nemá.Ale nevýhody jsou na zapnutí velmi citlivý vypínač-zapíná se v batohu,když se jen lehce dotkne vypínač čehokoliv a v blátě ucpaný reproduktor.To se stává na jaře a zvláště před zimou,když napadne sníh a ještě není zamrzlá půda.Pouzdro z kůže už je vytahané častým zasunováním .A co se týče dosahu,tak je to to samé jako Makro.Ale mě vyhovuje a bohatě stačí a detektor neruší.

Už jsem to tu někde psal. Marsku jsem měl jako první, pak Noktu New a teď Fishera Pulse. A velká spokojenost u všech. Proč jsem šel z Marsky na Noktu důvod vodotěsnost + světlo. A z Nokty na Fishera nebudete tomu věřit, ale díky napájení 2xAA. Fisher mě potvora sice ruší Detecha, ale dosahem je jednička.

Mám je super dá i ty nejmenší drobotě i gold naget je držák nerozbitná výdrž supr garret pos.... hravě. 8-) 8-) 8-) honě nálezů všem čus .

Ahoj, já ji mám, je pravda že jen pár hodin ale odskouseno a fakt spokojenost. Oproti ty co jsem používal před touhle, neskutečný rozdíl a lituji že jsem tuhle nekoupil rovnou.

Jenom proto že je Ukrajinská tak ji nechci ani náhodou. Podporovat tyto somráky nikdy!!

Mám GP Pointer (Čína) a spokojenost. Cena 500,- :-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top