Mars Pointer – neskutečná dohledávačka za necelé dva tisíce

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy

Mars Pointer se už chvilku vyrábí, a tak lze hodnotit nejenom naše vlastní zkušenosti, tak hodnocení uživatelů. Obojí je až na drobnosti velice kladné, ale zmíníme se jak o těch kladných věcech, tak i o těch záporných.

Mars Pointer jde srovnávat se vším nejlepším na trhu, a to bez ohledu na cenu. Dohledávačka je velice jednoduchá na ovládání. Stačí zapnout a můžete hledat. Jediná funkce navíc je vypnutí zvuku, kdy fungují pouze vibrace. Tuto funkci zapnete dlouhým podržením tlačítka. Na videu se můžete podívat jak na dosah, tak na citlivost přístroje. Oboje je velmi slušné. Pokud navíc vezmeme v úvahu, že tenhle pinpointer se dá koupit pod 2000 Kč s DPH, je to velice dobrý poměr ceny a užitné hodnoty.
Velice kladně hodnotím jak dosah, tak citlivost detektoru. Pokud bychom se podívali na to, jak detektor bere i bokem antény, je to špička. Přístroj nemá žádné nastavení citlivosti, což je pro někoho mínus, pro někoho naopak plus. To záleží na pohledu. Dohledávačka se ale nijak "nerozjíždí". Když už se to tedy stane, prostě vypnete a znovu zapnete, aby se opět nakalibrovala, není v tom žádný problém.

Jelikož se již nějaký ten pátek prodává, lze hodnotit také poruchovost, ta je mimořádně nízká. I když už máme pár opravovaných kusů, dloho tobylo tak že nebyl servis vůbec žádný. To je velice dobré hodnocení, jelikož dohledávačka by se prodávala dobře i když stála necelé 3000 Kč. Samozřejmě teď, když je za necelé 2000 Kč, jsou to ještě úplně jiná čísla.

Abych jenom nechválil. Mínusem je, že dohledávačka není vodotěsná, nelze ji tak ponořit do vody. Samozřejmě ji ale můžete normálně mokrým hadrem umýt, pokud je zanesená blátem. Také se nám stalo, že laciné 9V baterie, které se u nás prodávají po tržnicích a jsou o nějaký ten milimetr kratší, nejde u dohledávačky použít, pokud se nevyndá kroužek, který je tam pro připojení pojistného lanka. Také držák na opasek, který je z kůže, by mohl být krapet méně tužší, tady je ale pravděpodobné, že časem trochu povolí.

Co říci závěrem. Pokud nechcete do dohledávačky investovat majlant, a přesto chcete přístroj, který má jednoznačně smysl a při hledání Vás bude postrkovat dopředu, pak je Mars Pointer velice dobrá volba. Mars není žádní velká značka, ale tento přístroj se povedl a cenou tedy jednoznačně bodují.

Video - ukázka dosahu a ovládání Mars Pointer


 

Funkce

Všechny funkce jsou ovládány jedním tlačítkem, které zároveň slouží k zapnutí a vypnutí detektoru.

  • Krátké stlačení tlačítka – zapnutí/vypnutí (běží zvuk i vibrace)
  • Dlouhé stlačení tlačítka -  přepnutí do anonymního módu (běží pouze vibrace)
  • Zapomenutá dohledávačka – v případě, že si zapomenete dohledávačku u díry, sama se Vám po dvou minutách připomene pískáním

Parametry

  • Hmotnost: 210 g
  • Délka: 27 cm
  • Napájení: 1x 9V baterie
  • Výdrž: 10 hodin trvalého provozu
  • Příslušenství: pouzdro na opasek

Barevné provedení pinpointeru

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Moje pocity z ní jsou rozporuplné. Velké kusy hledá v pohodě, ale s malými mincemi má problém a stalo se, že neviděla minci, kterou jsem držel v ruce a dohledávačce před čumákem. To co třeba starý garret najde v pohodě na první dobrou, musím u téhle složitě natáčet čelo a různě zkoušet bok, špici, abych vůbec signál zachytil.

Ahoj, ja mam opacnou zkusenost. Beham s ni cca rok (pomerne casto) a vzdy bez omylu nasla vse - i kousky tenke folie o plose nekolika mm ctverecnich. A jak pise Elmara - spicka i boky (telo) funguji vyborne. Pisi sve zkusenosti, treba ma nekdo jine. At to pipa!:)

To merlingor: bere normálně i ty nejmenší bročky, proto jsem to i natočil. Není problém ještě udělat další video, když si řekneš o nějaké další specifické cíle. I mě ale přijde, že cca tak rok zpět nebo možná i více musela proběhnout nějaká lehčí změna, dohledávačka je lehce citlivější na droboť než byla. ;-)

Elmara: ještě je možný, že máme dohledávačky co se dělaly...v pondělí, ve středu nebo v pátek :D. To bývají nejhorší pracovní dny :D

To Merlingor: tak to nám ji pošli, rádi by jsme se na ni podívali. ;-)

Docela mne zaujala cena výkon , zajímavé video ...ale když zase říká telefonista merlin opak tak nevím ,z videa je patrno že je výkoná , je možnost prosím prohlédnout si ji někde osobně?

To raději pošli rovnou tu dohledávačku :)

Mám ji od doby co se začala prodávat a jinou už nechci.Naprostá spokojenost.Předtím jsem měl jedničkového Garretta a dvakrát servis,anténa a tlačítko.Baterie vydrží daleko déle než je uvedeno těch 10 hodin.Kožené pouzdro jsem si upravil na zapínání,abych nemusel sundavat opasek.Snad jen by mohlo být s nylonu,protože ta kůže se časem vytáhne.Za mne můžu vřele doporučit.

Také mne tato dohledávačka zaujala, ta cena vs výkon vypadá velice slibně :-P ;-)

Kuva..neříkejte mi, že mám fakt středeční dohledávačku :D, to by mne naštvalo :D

Tak teď tomu rozumím jako koza petrželi, jeden říká super, druhý že ne.... Na videu to vypadá super...asi do ní půjdu, ještě jsem dohledavacku nepoužíval a tahle se mi jevy jako slušná :-)

Rozřešení by mohl dát jen Service team LP. Přece jenom je to Ukrajina.Za prvé:proč šla cena razantně dolu.Za druhé:změnila se snad součástková základna a proč?Za třetí:když napíši požadavek přímo na Marsmd.com vždy mě odkáže na LP jako výhradního distributora v cz. ;-)

Taky jsem ji koupil skoro před rokem a je opravdu blbuvzdorná.Bere i cíle,které v ruce ani nevidím.Opravdu titěrné drobky.Prozvuky nemá.Ale nevýhody jsou na zapnutí velmi citlivý vypínač-zapíná se v batohu,když se jen lehce dotkne vypínač čehokoliv a v blátě ucpaný reproduktor.To se stává na jaře a zvláště před zimou,když napadne sníh a ještě není zamrzlá půda.Pouzdro z kůže už je vytahané častým zasunováním .A co se týče dosahu,tak je to to samé jako Makro.Ale mě vyhovuje a bohatě stačí a detektor neruší.

Už jsem to tu někde psal. Marsku jsem měl jako první, pak Noktu New a teď Fishera Pulse. A velká spokojenost u všech. Proč jsem šel z Marsky na Noktu důvod vodotěsnost + světlo. A z Nokty na Fishera nebudete tomu věřit, ale díky napájení 2xAA. Fisher mě potvora sice ruší Detecha, ale dosahem je jednička.

Mám je super dá i ty nejmenší drobotě i gold naget je držák nerozbitná výdrž supr garret pos.... hravě. 8-) 8-) 8-) honě nálezů všem čus .

Ahoj, já ji mám, je pravda že jen pár hodin ale odskouseno a fakt spokojenost. Oproti ty co jsem používal před touhle, neskutečný rozdíl a lituji že jsem tuhle nekoupil rovnou.

Jenom proto že je Ukrajinská tak ji nechci ani náhodou. Podporovat tyto somráky nikdy!!

Mám GP Pointer (Čína) a spokojenost. Cena 500,- :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru