War veteran gets his bracelet after 76 years

Categories: Finds and rescue research in the Czech Republic , Second World War

It was a month of research, disappointment with institutions, hopes and most of all emotions. The almost impossible has been achieved. To find a soldier by his signature and the name of his beloved girl on a silver bracelet. The reward was the most important thing. The war veteran is still alive!

But let's take a look at history. Nineteen-year-old Staff Sergeant Joe Ernest Esquibel arrived with his 80th Division of the Third Army in October 1945 in the Sudetenland, that part of Czechoslovakia annexed by Nazi Germany. The mission was to maintain law and order in the liberated country. Joe was ordered to guard a prison camp near Marienbad. He had fought hard in Western Europe, where he lost many friends. For his bravery, he received many decorations. Most of all, he longed to return home. He missed his Miss Lydia. It was her name that he had engraved on his silver bracelet for good luck. Even in his most difficult moments, he kept it with him. But the bracelet was stolen along with his personal belongings.
In January 1946, Joe finally returned to the United States. Three years later, he married the love of his life. They spent nearly 70 years together before his beloved Lydia closed her eyes forever.

In October 2021, I find the belongings of an American soldier in the ground. I was particularly interested in the inscriptions on the silver bracelet. The soldier's signature and his girlfriend's name. I felt a strange desire to find out who it belonged to. And then you know the story. First we deciphered the signature, then I found Lydia Esquibel and Joe among the survivors, a reluctant Pentagon, Facebook sharing, documents from Daniel Little, and finally the first photo of Joe. I gave the bracelet and other items to the Marines at the U.S. Embassy, who delivered it by diplomatic pouch to Grand Junction.

In November 2021, 95-year-old war veteran Joe Ernest Esquibel slipped his silver bracelet on his arm, which for 76 long years he thought was lost forever.

Peter Pravoslav Švihovec

Presentation of the bracelet to the United States Marine Corps

The article is included in categories:

Post

Neuvěřitelný..Klobouk dolů ;-) :-)

Miluju příběhy a tenhle teda je! Díky a hlubokosklon!

fakt super. uctivá poklona...

Nádhera práce :-D :-D :-D

Hezky pěkně!

No krásný

Já bych Tě Petře vyznamenal řádem:

NEJVYŠŠÍ ŘÁD LIDSKOSTI a ODHODLÁNÍ

Věřím, že jsi toho 95ti letého pána, který musel za války zažít opravdu hodně, překvapil tak, že se z toho možná nevzpamatuje (v dobrém)

Podle mě jsi mu hodně spestřil jeho dosavadní dlouhý život a často, ne-li denně se nad tím bude udivovat.

Díky Ti!!!!!!

Moc pěkný čin a příběh.

Teď asi něco provalím, ale tajný to není, tak co by ne:) Dnes by měl být Petr na DVTV. Já se tedy kouknu :)

Není to tajný, ale jsem zvyklej za kamerou a ne před ní. Spíš se bojím, abych se tam nerozbrečel. Vážně jsem to celé ve spojení s únavou emočně nedal. Já za to nemůžu :-)

Děkuju všem za reakce! ;-)

Jak z emerickýho filmu. :-D ;-) Krásná práce Petře.
Ať ti dlouho vydrží dobitý baterky. ;-)

Ahoj, 👍 za mně nález měsíce .

Tak tohle nemá chybu, úžasné 👍👍👍

Neuvěřitelné 👍👍👍👍👍👍👍.............

❤️❤️❤️

V kolik hodin by to mělo být v Tv ??

Je to topka ....máš náš hlas i v soutěži ...klobouček. A ta televize tak to víme ??

Doufám, že se podaří osobní návštěva v USA a příběh bude mít pokračování.

To, co jsi dokázal je vážně neuvěřitelné, ty jsi nejenom Švihovec ale hlavně švihák až na půdu. Máš můj obdiv.

Za hlasování v soutěži děkuju, tričko už jsem mohl mít dnes v televizi :-D
Ono to pak bude na DVTV v archivu. Jedu tam ve 20:30…

Tak ať se to povede. Žádná tréma a tak :)

Švihák - a kdo to odšéfuje, Drtinová? To by bylo fajn, to je chytrá holka.

Tak to by mohlo být v DVTV zítra ráno

Ve velkém sklonu gratuluji. Přidávám se také k nálezu měsíce!!

Večer pouštím televizu.

No Petře, ja osobně bych se tam asi emocím neubránil 😭😭😭
Máš můj obrovský obdiv a respekt👍👍

No Petře, ja osobně bych se tam asi emocím neubránil 😭😭😭
Máš můj obrovský obdiv a respekt👍👍

Máš to moc pěkné a dojemné. Jsi šikovný. Ne každý by to takto dotáhl do konce, luxusního konce. Prostě hledání a dohledání od A až po Z, nebo spíše po Ž.
Také se mi na řasách objevila rosa. Já nebrečím to oči.

Smekám!!! Úžasný, co jsi dokázal!

Jasný příklad pro nás všechny. To je přesně smysl, proč se brodím houštím - abych hledal a snažil se dohledat. Krása, klobouk dolů.....

to je nádherná část hledání,když dojde k předání nálezu,gratuluju,sám jsem to zkoušel se zlatým prstenem,ale nedohledal jsem dědice

Kluci hoďte sem potom někdo odkaz na tu lelevizi,až bude někde na netu ...Dík

Velký respekt za tvůj přístup k nálezu, pane. Věnovat čas pátrání a pak učinit starému pánovi velkou radost, to je u mě za smeknutý klobouček ;-)

Za mě teda taky nález měsíce a to hlavně díky té práci s dohledáním majitele i přes oceán. Spousta práce s dobrým úmyslem za který máš ode mě fakt respekt a obdiv. Ještě teď musí být Joe neskutečně překvapený a šťastný. Díky Peťo, jsi vzor ostatním hledačům. 👍

Možní jsme jenom slepec, máte někdo odkaz na ten rozhovor?

Bylo to živě, taky jsem to neviděl. Radši ;-)

Jako on s toho není žádný záznam/video? :)

Hoplá https://www.dvtv.cz/video/naramek-se-jmenem-zivotni-lasky-vratil-vojakovi-po-76-letech-patrani-bylo-emotivni-a-plne-zklamani-i-nadeje-rika-svihovec

Pro nečleny DVTV a reklamou
https://video.aktualne.cz/dvtv/naramek-se-jmenem-zivotni-lasky-vratil-vojakovi-po-76-letech/r~54b56e20422811eca7d3ac1f6b220ee8/

tak to je super ;-) 8-)
z videa jsem viděl asi 2 minuty pak se to zastavilo,pročpak? je potřeba se přihlásit nebo co? o:-) o:-)

Ano, ten první odkaz je pro registrované, ale ten druhý pojede celý, jen jsou tam reklamy.

aha dík než jsem to napsat tak tam skočil ten tvůj druhý odkaz :-D 8-) :-P

Švihák - zvládl jsi to parádně.
GM4... - díky za odkaz.

Tak ještě jednou k tomuto uzasnemu počinu napíši o:-)

Petře, parádní detektivní práce s úžasným a neskutečným výsledkem, obdivuji a smekam před všemi co se na tom podíleli, je to opravdu ohromné a slovy nejde snad ani vyjádřit jak člověka vezme jen to, číst jak vše probíhalo, opravdu husina a myslím že i lesklé oči byly tohoto součástí na denním pořádku, těším se na další pokračování příběhu, rozhovor jsi zvládl parádně a ještě děkuji gm4 za odkaz pro nás ostatní kteří by se jinak nepodívali 8-)

Ještě jednou smekam před všemi co s tím měli co docineni, za mě je tohle nejsilnější hledačský příběh a myslím že ho asi nic nemůže překonat :-)

Moc pěkný rozhovor, na tom DVTV. A určitě by ten příběh stál za nafilmování. Začátek filmu nalezení, navrácení a pak vzpomínky veterána ve stylu vojína Rayena. S pořádnou dávkou love story. :-) A bomba nakonec filmu rozhovor se současným Joem.

Peťo hezký to bylo na DVTV. I když na tebe vytáhli toho Honzu, což je věc z roku 2014 a to jsme myslím zase někde jinde. Dal jsi to krásně :)

Rozhovor super a určitě jeden z nejzajímavějších nálezů tohoto roku a možná i nejlepší

Já se pokoušel podle snubních prstýnků a dat na nich dohledat majitele těch pětimarek a bohužel jsem nikde v okolních vsnicích a městech nikoho nedohledal podle stejného data a inicialů , kdo by na to seděl..

Fidla: Petr už jich pár dokázal vrátit a já mám taky jeden zářez. ;-)

Elmara: Tak se třeba někdy také poštěstí

No jednou se mi to povedlo. Tak už to asi proběhlo :-)

Díky všem! Už to bylo z posledních sil :-D Teď ležím se zánětem dutin, přecházel jsem ho týden.

V TV jsi ještě vypadal svěží :)

To mě nahodili a nabalzámovali :-D

Jako Miloše :D

Dobrá práce! Škoda, že se toho nedožila paní Lydie ...

Smekám před tebou Petře. Jsi frajer! Brzy se uzdrav. Přeji další podobné nálezy a stejně úspěšné "mise". O podobnou věc jsem sám pokusil, ale zatím bez úspěchu. Snubní prsten, datum a iniciály s blbě čitelnými puncy z první republiky.. Ale zpět k tvému činu! Opravdu úžasné a za rozhovor dávám také palec hore!

Úžasné, moc pěkný příběh s velkou pointou. Gratuluji 👍

Splnila se mi polovina snu. Mluvil jsem s Joem! Celých 37 minut. Měl jsem co dělat. I on jednou utřel slzy. Je to úžasný zážitek na celý život. Teď už se jen setkat… :-)

Krásné 😉

Parádní

Hluboká poklona takovýmu člověku, jako jsi Ty Petře.Za to,že jsi náramek nezaložil do vitríny a jeho příběh jsi dotáhl do takového krásného konce.Přeji Ti jako kolegovi detektoráři krásný Nový rok a spoustu dalších krásných nálezů. ;-)

Ono mi to vlastně všechno teprve dochází. Děkuju moc. Taky přeju šťastný rok 2022!

Připojuji se k pozdravům a vlastní poklonou. Sleduji celý přiběh a úžasně jsi to dotáhl do konce a bravurně zvládl i TV. Dobrá práce....

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on the LovecPokladu.cz, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top