Mayská věštba o konci světa

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

V knize „Chilam Balam“, která se zaměřuje na dějiny mayského lidu, je uvedena věštba o konci první éry lidstva. Dávní učenci sepsali toto proroctví do „sedmi předpovědí“. Alfonso Morales říká, že tito učenci předpověděli sérii přírodních katastrof, které způsobí zničení planety a spolu s ní i vyhlazení lidské rasy.

Mayský kalendář

Ve skutečnosti se v knize „Chilam Balam“ dočteme, že „skončí svět nenávisti a materialismu“. Lidstvo si bude muset vybrat mezi vymizením nebo harmonickým sžitím s celým vesmírem.

Tváří v tvář čelení této katastrofické vizi Morales upřesnil, že mayové uchovávali samozřejmě mnoho předpovědí, ve kterých hovořili o konci světa. Tato proroctví se ovšem týkala jejich vlastní civilizace a ne celého světa.
Mayské věštby vznikaly dávno před rokem 2012. Španělští kolonizátoři během své nenasytné mise zatopili mayský svět krví a zcela zničili jejich civilizaci. Změnili jejich zemi, posmívali se jejich víře. Způsobili hladomor a hromadné vymíraní domorodých obyvatel na neznámé evropské nemoci.

Španělské podrobení mayských národů, které žily na rozsáhlých územích střední Ameriky, bylo dokončeno v roce 1697 dobytím Tayasalu. Poté následovala hlavní města Itzy a Zacpetenu .
Poslední mayský stát zanikl v roce 1901 na konci války „kast“, kdy mexická vláda pod vedením prezidenta Porfiria Diaze obsadila město Santa Cruz.

Morales upozorňuje, že podle mayského kalendáře by měl věk lidstva skončit 21. prosince 2012. Tehdy bude ukončen třináctý cyklus baktunu. Pokud se však počátek civilizace datuje rokem 3114 př. n. l., bude to rok 5125.
Mayská filosofie pojímá začátek a konec jako jeden celek. Život a smrt nejsou odděleny. Jedna nemůže existovat bez druhé. Vše musí skončit, aby se mohl zrodit nový začátek.

Ve Střední Americe stále vládne mayská vláda. Dne 21. prosince 2012 by měl být nejdůležitější den v celé její historii. Tento den by měl být oslavován příchod nového slunce a to náboženskými obřady, hostinami a oběťmi.
Mayské písmo, společně s čínštinou, sumerštinou, egyptštinou a indickým harrappan, náleží mezi pět základních forem písma na zemi. V matematice používali k výpočtům nulu. Měli velmi dobře propracovanou obchodní síť mezi sousedními městy. Jejich úžasné dědictví zahrnuje umění, mytologii, ale také sílu jejich monumentální architektury.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Nejhorší je to,že takto vyspělých a s přírodou v harmonii fungujících civilizací ta naše rádoby civilizace zlikvidovala (ve jménu Krista)hned několik,namísto toho abychom se od nich spíše učili...Inu uvidíme (na každém šprochu pravdy trochu) :-) :-) :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru