Archeo LP 2010

Hledání s detektory kovů je koníček který spojuje lidi mnoha profesí a věkových skupin po celém světě. Pokud takový hledač s detektorem chodí delší dobu, často dospěje do stavu, kdy nálezy sami o sobě začínají být měně podstatné.

To co zůstává je především radost s hledání historie jako takové, prostě s objevování. Archeo LP 2010 je sdružení přesně takových hledačů. Prostě lidí pro něž je tím hlavním objevování dávno zapomenuté historie.

Pro takové hledače je pak spolupráce s profesionálními odborníky samozřejmostí. Sami se také chtějí podílet na výzkumech i když se většinou jedná pouze o jednoduché záchrané sběry pomocí detektorů kovů. Občanských sdružení jako je Archeo LP 2010 je v České republice několik. Sami jsme ke vzniku několika přispěli. I nadále se budeme snažit aby chápání našeho koníčku, kterým je hledání s detektory bylo chápáno společností jako více než prospěšná spolupráce amatérů a profesionálů s celospolečenským dosahem. Tak jak tomu bylo na konci 19. století a na začáku století 20 tého, kdy podobná spolupráce byla věcí naprosto samozřejmou a kolem každého profesionálního archeologa byly skupiny ochotných amatérů. Bez jejich rukou by dnešní archeologie byla uplně jiná.

V levém menu se můžete podívat na články z našich akcí. Ať už se jedná o malé akce nebo záchrané výzkumy velkého rozsahu vždy ke všem přístupujeme stejně. Mimo akcí s archeology také pomáháme při organizaci Mistrovství republiky v hledání s detektory kovů nebo přispíváme na další odborné vzdělávání našich členů.

Archeo LP 2010

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru