Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-foto-poklad-nevycislitelne-hodnoty-archeologove-ukazali-nalez-zlatych-a-stribrnych-minci-40472048#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=B1sxtkmlgl7-202405191018&dop_id=40472048&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest255_trending_llm_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Mám tady takovou inzerci od jedné nešťastné paní, kdyby se někdo místní mohl ozvat a udělat dobrý skutek:

Ztratila jsem zlatou náušnici, sháním někoho z okolí Luhačovic, kdo má detektor kovů a pomohl by mi ji najít na určitém místě. Děkuji Machalová, tel. 736 688789

Prohlížel jsem "koninu", jestli tu jsou stejní koníci, jako můj dnešní. Málo, ale jsou. Ale chtělo by to do toho vnést nějaký řád....tady jsou koníci zařazeni pod faléry i pod ozdoby...

Falery
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/konska-hlava-166824/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/konik-93024/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/kun-28066/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/konske-falera-86389/

Ozdoby
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/artefakt-289042/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/broz-107775/

Právě jsem dorazil ze sledování polární záře.Neskutečný zážitek tady v Čechách.Místo sledování kostelíček ve Mšeci v lese ten kontrast s tou rudofialovou polární září a vežička poutního kostelíčka byl naprosto dokonalý.Jenom jsem tiše žasnul.Trvalo to sice jen cca 20 minut ale fakt zážitek.Taky jste byli sledovat?

A to mě sejří, že jsem tohle prošvihl, musela to být opravdu krása.

Jana mi to tvrdila asi hodinu, pojď se podívat, je to nádhera ... říkam to je hovadina, polární záři jsem tady zažil jednou před 30 lety v Andru. Ale pak jsem tedy vylezl a udělali jsme pár nádherných fotografií. Dnes by měla být ještě silnější, ale tady u nás zatím dost zataženo.

noto nevím teda.KP mě momentálně ukazuje 2,3 a BZ je stabilně v plusu...Že by se to tak do večera rapidně změnilo...Jediný co vypadá dobře je solární vitr co se drží někde kolem 900 což je fajn ale pokud nevystoupí KP a neklesne BZ je šance nulová.No může se stát ale osobně bych to viděl že nic a nebo jen nastaveným foťákem ale okem ne.

U Ostravy je jasno, tak to zkusím. Tohle prostě chci vidět :-D

Vendelíndungu, co jsem koukal na zprávy tak by to mělo být vidět spíš na západě......

Díky, hm, tak stejně si za chvíli půjdu zaběhat, vyběhnu na kopec a uvidím, jestli něco neuvidím.
Ale pokud jsem to prošvihl, tak se budu nenávidět :-D

Začalo to dost stoupat a predikce na další hodinu je hlášena už KP 8 a KZ se drží stabilně v záporných hodnotách.Takže by po půlnoci mohlo něco vylezt.Pokud ty čísla vydrží ještě 10 min tak taky vyražím :-D

Fakt jo? Super a díky, to jsem už ani nedoufal. Vyrážím do tmy :-D

Nikam nechoď ty čísla spadli a BZ pořád lítá nahoru a dolu kolem 0.Takže bez šance jak jsem psal k večeru ta šance byla strašně malá nevím kde kdo vzal že by dnes měla být šance větší než 5%ty čísla tomu nenapovídali celý večer a to jsem to měl puštěný na třech apkách :-D

Jsem čekal do dvou ráno, jestli se KP zvedne a pak jsem šel spát. Akorát u těch aplikací, nevím, jaké používáš, ale byly u nich rozdíly v těch hodnotách, jedna mi ukazovala kp 6,7, tak jsem doufal, že to na těch 8 vyleze.

https://www.spaceweatherlive.com/cs/auroralni-aktivita.html

Jo, dík, tohle jsem sledoval + ještě apky v telefonu, ale nějaké rozdíly u toho KP indexu jsem zaznamenal napříč těma apkama, tak jsem nevěděl, která je přesnější ;-)

jj nebylo nic.Ani foťákem nebyl ani náznak.Ono se pak KP malinko zvedlo mělo se dokonce zvednout na 8 ale ani tam se to nevyšplhalo a hlavně BZ lítalo pořád v plusových hodnotách.Takže zase za 20 let :-Dnebo sever za velký peníze.Appky mám dvě když se tohle děje plus web space weather center.A appky Aurora Alerts a My Aurora Forecast.A kontroluju obě.
PS ne že bych se s tebou kamaradil to jako ne ale líbí se mě ten zápal pro polar lights..mám to stejně ;-) :-D

Díky, ono přece jen je to zážitek a zvláště takhle u nás na místech, která jsou sama o sobě krásná :-) A jakože tohle prošvihnout naživo, tak to mě fakt dost štve :-D

parametry furt moc špatný...

No, tak to nedopadlo, Nevím jak jinde, ale tady nebylo nic :(

Nic u Ostravy :-/

Jsem ti to říkal to ani nemohlo podle těch čísel...

Byla.Fakt jsem jí tak silnou nečekal ale to asi nikdo v našich končinách.Začalo to kolem 21 hodiny ty parametry letěli nahoru dost rychle takže už bylo jasný že to bude velký.Rozhodně bych řekl že byla mnohem silnější než ta v 2003.Teď už ty čísla jsou o ničem.Bohužel.A jestli by se to mělo znovu opakovat za 20 let tak to už nestihnu...asi.Ale tak třeba si sluníčko příště takhle pořádně "founke" o něco dřív

Nj, taky jsem to zjistil, až po přečtení tohohle příspěvku. V televizi to pak ukazovali ve zprávách, ale to není ono.

Já tentokráte ne, nevěděl jsem, že má být vidět. A překvapuje mě ten odstín. Já jí viděl poprvé a naposledy cca v roce 1970, v zimě, mráz jako kráva a sněhu po kolena. Tehdy také hlásili, že má být u nás vidět. A tehdy také měla tu barvu, jakou popisuješ. Od té doby, když to vidím v TV nebo na fotkách, tak si říkám, že jsem tenkrát viděl něco jiného. Díky za sdělení, teď už vím, že u nás má jinou barvu.

Taky jsem takovou sílu nečekal.Počítal jsem kp kolem 7-8 ale tohle byl fakt masakr.9 jsem teda nečekal.Možná dneska bude ještě šance ale moc tomu už osobně nevěřím myslím že kp bude kolem 6 a to už nic vidět nebude.I když tohle je nevyspytatelný a za pár hodin se prognoza kp může zvýšit.Já na tu včerejší se připravoval už ve čtvrtek a včera ve 21:30 už byl na značkách :-D :-D a vyplatilo se.Myslím že to co proběhlo včera nám můžou závidět i Laponci.Jinak potom přišla ještě jedna ve 0:15 na tu jsem už ale koukal jen z okna a tam byla i zelená a modrá po okrajích té rudofialové.Aspoň u nás na Rakovnicku.Pokud zase tak silná bude zase za dvacet let tak tu už neuvidím ale tak včera jsem si splnil sen.Ale jak říkám šance že dnes ještě proběhne nášup tu je ale to rozhodne 22 hodina a kolik bude kp index.Pokud to bude zajímavý tak ještě určitě objetuji dnešní noc ;-)

tak teď je kp 8,5 co jsem koukal :-Oškoda že už není noc tak snad to vydrží a bude jasno jak včera ;-)

Mě se to včera nějak vymklo z rukou z rukou a ke konci se mi zdálo, že vidím taky nějakou záři...... je to silnější než já. :-D
Ale hokej byl super, takový zápas jsem nečekal. :-)

Ahojky :-)
Chci vás tady všechny pozdravit a představit se :-)
Včera mi příšel můj první detektor Garrett ace 150 a jsem začátečník. Od mala mě baví 2.světová válka a to je taky důvod proč jsem si detík koupil. :-)

Nazdar Haussi, přeji ti ať se ti hodně daří. Apropo, jak jsi stár, kolik je ti let ???? :-D

Díky :) je mi 22 :)

Tak ať ti to pípá, chlape.... ;-)

Nazdar všichni. Vichřice odhalila středověkou osadu na plzeňsku a stříbrný poklad.......
https://www.poznatsvet.cz/kultura-a-umeni/zabela-poklad/#:~:text=Kdy%C5%BE%20se%20lokalitou%20p%C5%99ehnala%20vich%C5%99ice%2C%20objevili%20odborn%C3%ADci%20poklad.,p%C5%99inesla%20jak%20poz%C5%AFstatky%20obydl%C3%AD%2C%20tak%20pozoruhodn%C3%BD%20st%C5%99%C3%ADbrn%C3%BD%20poklad.

další odkaz:
https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/plzen-zabela-archeologove-poklad-stribrne-mince-filip-kasl-petr-sokol.html

Podělím se tady s Vámi s takovou zcela čerstvou historkou, tedy trochu citlivé téma, ale já brečel smíchy. Tudíž si to nemohu nechat pro sebe :)

Ze zdravotních důvodů, jsem byl včera přinucený podstoupit takovou drobnou operaci na urologii. Bylo to jenom v lokálním umrtvení a tak jsem celou dobu s doktorem kecal. (jméno a nemocnici si tedy nechám pro sebe)

Chvíli jsme řešily zákrok, ale pak mi doktor říká, "Já vás znám, před pár lety jsem si od Vás koupil detektor, Equinoxe. A byl jste mě s tím učit a vůbec super, návod jsem už neotevřel."

Říkám tak to je super, co nálezy? A doktor na to "Potřeboval bych nějaké pořádné lokality, nějaké typy." Já na to sorry detektore, tohle se neříká a bla bla, znáte to, někoho někam poslat. A on na to " A uvědomuješ si, že držím tvůj penis?"

V tu chvíli jsem se řezal smíchy tak, že jsme mu potrhal štychy a sestra byla mrtvá smíchy taky. Tak to jenom tak na okraj, jak se to hledání prolíná s tím naším reálným životem borci.

Hezký svátek všem a doufám že jste všichni v pohodě a venku, Já si jdu uvařit heřmánek :)

Ahoj Máro, přeji brzké zotavení, hodně zdraví, dlouhodobou kondici a chuť Indiho Jonese..... :-👍👌D

Díky, byla to drobnost a dnes odpoledne už mažu na odpolední :) Tak to snad bude už jenom lepší :)

A vyzradil si top místa? :-D :-D

Byla to kenom sranda, navíc okolí Žatce neumím :)

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru