MDC Šluknovsko

   Rád bych představil náš spolek, ale nejprve něco o tom proč vůbec něco zakládat. Když jsem před cca třemi roky začal s hledáním a čirou náhodou jen pár dnů co jsem si pořídil první detektor a zavadil u nás na severu o depot míšenských a pražských grošů. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to je vzácnost. Myslel jsem, že to je normální stav. Ale z toho mě vyvedl až kamarád Roman, který mi řekl co v případě takových nálezů dělat a to jsme prvně něco řešili z oblastním muzeem v Děčíně. Pak se na LP začali objevovat články o spolcích a budoucnosti hledání v Čechách. A my co jsme občas chodili spolu na hledačky, jsme si začali uvědomovat, že to by mohla být cesta jak zachovat hledání a zároveň se něco dozvědět o naší historii a tou cestou je i spolupráce s archeology a muzei v okolí.

   Díky tomu všemu jsme daly hlavy dohromady a i přes porodní bolesti, někdy by se dalo říct, že i smrtelné křeče jsme se dohodly a pokusili se založit spolek lidí ze Šluknovska , kteří mají zájem se občas spolu sejít, zahledat či pokecat. Na konec jsme u zrodu stáli čtyři a aktuálně se rozrostli na šest kousků.
   Naší snahou bude jak komunikace s hledači ve šluknovském výběžku, ale i bližší spolupráce s Děčínským či Ústeckým muzeem, kde jsme již počátkem roku navázali první kontakty. Šluknovský výběžek je celkem chudý na nějaké super nálezy, tak doufáme, že do budoucna dokážeme přispět svou troškou do mlýna poznání a třeba se zadaří něco na co budeme moci být po právu hrdí.

Za MDC Šluknovsko – Logi

p. s. proč MDC ? No najít nějaký smysluplný název spolku je občas voříšek. Nakonec jsme se spokojily s počátečními písmeny z anglického „Metal Detector Club“, jak prosté .

 


no není to nádhera :-P

 

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru