Návody a časopis Lovci Historie

Podkategorie

Návody pro konkrétní modely detektorů najdete v eshopu, přímo na produktových kartách příslušných detektorů. Podívejte se například na návod detektoru kovů Tesoro Cibola, najdete jej na konci produktové karty.

Fotíme a uverejňujeme nálezy

Fotíme a uverejňujeme nálezy

Blacksheep
126493 64
V tomto článku by som sa rád povenoval hlavným zásadám, ako by sme mali fotiť a pridávať nálezy a pripraviť fotky predtým, než ich zverejníme v katalógu LP, prípadne aj potrebujeme pomôcť s ich určením.  Súčasne si povieme niečo o najčastejších chybách, s ktorými sa stretávame pri zverejnených nálezoch a ktorým by sme sa mali vyhýbať. Znovu je potřeba to připomenout
Jak to probíhá na puncovním úřadu

Jak to probíhá na puncovním úřadu

jaccob
2679 18
V ČR nachází hned několik poboček puncovního úřadu, takže nemusíte nutně do Prahy jako v mém případě. Každopádně poskytované služby by měly být na všech pobočkách stejné.
Datování koňských podkov

Datování koňských podkov

Brumla
5021 18
Podkova, zřejmě nejčastější železný nález při lesních výpravách. Většina hledačů ji vykope omylem a poté pověsí na strom, či ponechá na pařezu. Přitom se ale jedná o jedny z nejstarších předmětů, s jakými se během hledání běžně setkáváme, a které mohou být užitečným vodítkem pro poznání lokality. 
Prvorepublikové kasičky, pokladničky, střádanky a klíčky k nim, část 2.- kasičky Tresoria

Prvorepublikové kasičky, pokladničky, střádanky a klíčky k nim, část 2.- kasičky Tresoria

jaccob
3994 8
Střádanky byly ve 20tých letech velice oblíbené a staly se tak běžnou součástí všech domácností, takže jich bylo poměrně hodně a stále se jich velké množství dochovalo. Bohužel, jak už jsem psal v minulém díle, tak ve valné většině bez klíčků a často i s poničeným zámkem. A protože si myslím, že spousta z vás nějakou doma také má, zde najdete detailní popis jednotlivých typů z mé sbírky a detailní fotky mechanismů a klíčků, které vám mohou pomoci vaší kasičku opravit a udělat k ní padnoucí klíček.
Technické principy detektorů kovů

Technické principy detektorů kovů

jaccob
30110 14
V současnosti se používají celkem čtyři základní principy funkce detektorů kovů. Jednotlivé principy mají mezi sebou celou řadu výhod a nevýhod. Zejména v hloubce dosahu, schopnosti detekce malých předmětů, možností rozlišení druhů detekovaných kovů a způsobem použití.
Jak vyrobit bezdrátový modul ze sluchátek ML85 a ML80

Jak vyrobit bezdrátový modul ze sluchátek ML85 a ML80

jaccob
40789 41
Jelikož jsem v poslední době začal dostávat dost námětů od ostatních kolegů, že by si přáli bezdrátový modul jako byl u Equinoxe 800 na novou řadu detektorů Minelab Equinox 700/900 ,X- terra Pro a Manticore. Rozhodnul jsem se vymyslet takovou jednoduchou přestavbu, aby šlo kompletní elektroniku ze sluchátek ML85 a ML80 vpasovat do přesně navržené krabičky z 3D tisku a vyrobit tak bezdrátový modul.
Ako som v Skotsku na farme hladal

Ako som v Skotsku na farme hladal

valoda
11483 4
Kľudne sa pýtajte, čo konkrétne chcete vedieť. Ja sám nie som nejakým profesionálnym hľadačom. Nahlasujem skutočné nálezy, ktoré sú pod pojmom poklad, objekt musí byť starší ako 300 rokov, prípadne musí byť zo vzácného kovu-striebro, zlato…

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru