Návody a časopis Lovci Historie

Podkategorie

Návody pro konkrétní modely detektorů najdete v eshopu, přímo na produktových kartách příslušných detektorů. Podívejte se například na návod detektoru kovů Tesoro Cibola, najdete jej na konci produktové karty.

Ako som v Skotsku na farme hladal

Ako som v Skotsku na farme hladal

valoda
2527 4
Kľudne sa pýtajte, čo konkrétne chcete vedieť. Ja sám nie som nejakým profesionálnym hľadačom. Nahlasujem skutočné nálezy, ktoré sú pod pojmom poklad, objekt musí byť starší ako 300 rokov, prípadne musí byť zo vzácného kovu-striebro, zlato…
Středověká medicína i s recepty bude digitalizována a všem volně přístupná

Středověká medicína i s recepty bude digitalizována a všem volně přístupná

GM4PRO
3836 2
Jak středověcí lékaři využívali holubí výkaly, liščí plíce či úhoří tuk? To i mnohé další se budete moci dozvědět díky novému projektu Cambridgeské Univerzity, která odstartovala digitalizaci a konzervaci 180 středověkých lékařských rukopisů ze sbírek jejích knihoven. Přes internet komukoli dostupných bude více než 8 000 lékařských receptů. Skeny rukopisů ve vysokém rozlišení doplní přepisy textů s možnostmi vyhledávání klíčových slov a podrobnými popisy historického kontextu.
Chorvatsko s detektorem 2022

Chorvatsko s detektorem 2022

jaccob
44802 36
Když jsem s těmito prázdninovými články začínal, dal jsem si  za úkol udělat pro nás Středoevropany každý rok nějaký ten raport, o tom jak se hledá u moře.
Proč nečistit nálezy za každou cenu

Proč nečistit nálezy za každou cenu

Zdenal007
6466 6
V zemi se nachází velké množství nálezů, které na sobě nesou zbytky organického materiálu nebo jeho negativy, uchované v korozních produktech kovů. Popřípadě jsou archeologické nálezy k sobě korozními produkty spojeny. Čištěním bez odborné dokumentace přicházíme o velké množství informací.
Fotíme a uverejňujeme nálezy

Fotíme a uverejňujeme nálezy

Blacksheep
79286 58
V tomto článku by som sa rád povenoval hlavným zásadám, ako by sme mali fotiť a pridávať nálezy a pripraviť fotky predtým, než ich zverejníme v katalógu LP, prípadne aj potrebujeme pomôcť s ich určením.  Súčasne si povieme niečo o najčastejších chybách, s ktorými sa stretávame pri zverejnených nálezoch a ktorým by sme sa mali vyhýbať. Vzhledem k probíhající debatě, aktuální článek

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru