Long víkend

Ahoj,

dnes som skúsil ešte raz včerajšie miesto a k strieborniaku pribudli ešte dva. Ten prvý je v minulom príspevku,ale odfotil som ich spolu. Snáď to pomôže k ID. Ostatné je klasika. Ešte váha jednej mince: 2,2g. Majte sa a podobné "poklady" želám aj vám.
Kojot

 

 

Long víkend

Long víkend

Long víkend

Long víkend

Long víkend

Long víkend

 

 

neznámý
1207 34

Komentáře

Pekne agkolecka ;-)

Ty stříbrňáky fakt nemaj chybu.

Máš to moc pěkné jak kolečka tak ty knofle ;-)

...rozházenej měšec....hledej dál:)! 8-)

Krásné nálezy :-)

Mince moc pěkné.

Já se na ty stříbrňáky nemůžu vynadívat. Tipoval bych tak na 14.- 15. století, ale co to je, nemám tuchy.

no super pole

Krásný Agéčka paráda ;-)

Výborne, gratulujem k nálezu.

Sříbrňáčky super - gratulace ;-)

To je veliká paráda.

To je veliká paráda.

O5 paráda..nádhera....atd.....váha nepomohla,chce to ostřejší a větší foto ,aby šlo rozluštit něco z opisu.

OK, máš mejla ;-)

Náááádhera :-O :-) :-) :-)

Zkouším hledat ty stříbrňáky a bude to nejspíš nějaká uherská ražba. Na některých starých uherských mincích jsem viděl lilie a dokonce na jedné uherské zlaté minci byl ten erb s vodorovnými pruhy a liliemi. Ale to je tak všechno, jinak nic, co by se podobalo těm stříbrňákům.

Kojote nádhera,do posráňá! ;-)

Tak ten erb na minci vznikl kombinací znaků na erbech Arpádovců a Anjouovců, protože tehdy Arpádovci vymřeli bez následníka a Anjouovci chtěli zdůraznit svou moc a srovnání s předchozím královským rodem, proto vytvořili tuhle kombinaci. Tento erb se používal od roku 1301, takže i ta mince bude z tohoto období a bude to mince uhersko-anjouovská.

A ten král na minci to by teoreticky mohl být Ludvík I. Veliký, 1342-1382

parádní nálezy, gratuluji :-) :-)

Bude to tedy nejspíš mince Ludvíka I. Velikého, možná z počátku jeho panování, jelikož na stříbrňácích je zobrazen jako mladíček. Na stříbrňáku má v pravé ruce žezlo s lilií, stejný atribut má i na jednom historickém portrétu v téže ruce. Je však zajímavé, že na oficiálním erbu z té doby mají být vodorovná uherská břevna vlevo a anjouovské lilie vpravo - na těchto stříbrňácích to je obráceně, ale třeba na Ludvíkově zlatém florénu je to správně - břevna vlevo, lilie vpravo.

opravdu nádherný mince

Inoboediens.....Už nad tím laboruju 2 dny a nic a došel jsem tam kam ty a dál ani ťuk.Datace by se dala posunout ještě o něco zpět .....Karel Robert z Anjou(1308-1342)...Karel I

Teď jsem došel ke stejnému názoru. Opravdu by to mohl být i otec Ludvíka I. Karel Robert, neboť jako nový uherský král provedl mnoho reforem a nechal razit i nové mince. Budem pátrat dál.

Já už na to dnes peču...hledám už pár hodin a mám oči jak když mám mixematózu 8-).Pátrej a ať se zadaří.

břevna vpravo...http://www.coins2.com/imgsearch/denar/11/cf71f17cb9aeab0d201a7fd3286454f8/HUNGARY-Karl-Robert-1307-1342-AR-Denar.html :-O

břevna vlevo:
http://imagedb.coinarchives.com/img/hdrauch/nudel4/00222q00.jpg
A pak si vyber.

JJ tu jsem našel také :-D

Hele, já už budu taky končit. Je mi divné, že tu konkrétní minci nelze nalézt v coinarchivu. Ale po úvaze asi setrvám na svém původní názoru, že to jsou mince jeho syna Ludvíka I. Velikého. Viděl jsem ražby jeho otce, jak italské, tak uherské a ani jedno se byť vzdáleně nepodobá tomu, co zde je uveřejněno (snad jen ten motiv s postavou panovníka). Navíc, to co je zde předloženo, je jaksi lepší a propracovanější, než mince Karla Roberta. A všimni si ještě jednoho podstatného rozdílu. Na mincích Karla Roberta je vrcholek žezla s lilií odkloněn od hlavy panovníka, kdežto na těch vykopaných mincích se lilie na žezle naklání k hlavě(až na tu jednu výjimku z profilu).

Nejmenší knoflík je z 18 století, ostatní z 19až 20 století. USA armáda a dva livrejové, ale ty neznám.

Inoboediens....4 obrázek ,prostřední mince...opis vlevo nahoře...já tam vidím..AROLV ...takže to bude možná KAROLVS.
Obrázek 5...Ta samá mince...DEI G ....DEI GRACIA ?

Člověče Mambo, asi máš pravdu. To AROLU tam taky vidím. Včera už jsem prostě nemoh. No, já si myslím toto: dokázali jsme i z mála informací získat docela dost, ne. Chce to jen přemýšlet, dedukovat a vědět, kde najít další informace. Původ mincí a přibližné období se podařilo objasnit, teď jde jen o to, zjistit o jakou minci se přesně jedná. Nějaké další pátrání v databázích po netu se mi jeví jako celkem zbytečné. Pokud bych ty mince našel já, tak po tom, co se nám podařilo zjistit, bych udělal toto: napsal mejla do numismatického oddělení našeho nebo slovenského národního muzea a poslal jim i fotky těch mincí. A kdyby bylo nejhůř tak i do muzea v Budapešti. Ale to už se musí rozhodnout nálezce sám nebo jiný zájemce. Mě stačí, že se nám podařilo dojít až tam, kam jsme došli a je to výkon docela slušný. Informace jsou všude kolem, jen vědět, kde a jak je hledat. :-)

Kojot....ještě se můžeš pokusit požádat o radu na..http://sberatel.com (musíš se zaregistrovat),nebo se pokus sehnat od Artura Pohla: Munzzeichen Und Meisterzeichen Auf Ungarischen Munzen Des Mittelalters, 1300 - 1540...třea tam něco bude.Byla by škoda to nedotáhnut do konce.

Kojot - ještě chvilku vydrž. Zkusím oslovit jednoho svého známého, který se opravdu vyzná a pak Ti dám vědět.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru