Spadl z nebe?

Ahoj Lovci :-)

Tak tohle tajemné,neidentifikovatelné kov obsahující něco jsem už před časem nalezla v hloubce téměř 50 cm (detektor při tom vyluzoval šílené zvuky). Nalezeno na stejné lokalitě a políčku jako slitky,keramika a bronz.artefakt ze čtvrtečního hledání.To "něco" má na váhu 800 gr,potažené je krustou tmavě šedé,místy s
nádechem stříbřité a malou zelenou skvrnkou.Jedna strana má poměrně hladký povrch zatímco druhá je zvrásněná(nevím jak jinak to definovat). Doposud se nikomu nepodařilo předmět určit. Najde se mezi
LOvci pokladu nějaký ZÁHADOLOG?:-). Děkuji za jakékoliv názory,
postřehy :-). Astoret1

 

Spadl z nebe?

Spadl z nebe?

Spadl z nebe?

 

 

Komentáře

Astoret- je to 800 gramů nebo grainů.Podle velikosti mince to nemůže mít 800g ani kdyby to bylo ze rtuti :-D :-D

Shorty - A právě proto je to zajímavé ;-)-prostě spadl z nebe

To se bude vázat k těm předešlím věcem, chce se to podívat co to má za barvu uvnitř.Bronz se skládá z cínu a mědi, občas jsem našel slitky i z těchto kovů na místě nálezu bronzu, ale je pravda že ne tak velké.

Bude to slitina více kovů, proto detík " vyluzoval šílené zvuky". :-)

Prostřednictvím zaměstnanců jedné školy v Chebu jsem mu poslal tel. číslo. Uvidím zda naváže kontakt, je to prý jeden z nějvětších odborníků v ČR na spadlá tělesa. Tuto informaci jsem dostal na VŠ PF Plzeň.

druid-01 - Je to z hodně odolného materiálu.Uvnitř to má stříbřitou barvu...Kov se mě i přes hloubku v jaké se nacházel hlásil dost silně...Byla jsem překvapená,když jsem vydolovalä tohle :-O.Signál zněl jako spousta víček od zavařenin.

uvidíme, zda bude mít zájem na spolupráci.Ahoj

Posílám Vám obrázky dvou těles a jednu poloprofesionální analýzu neznámého kovu. Jsem členem klubu lovce pokladů, kde se kolegům občas zadaří najít nějaká tělesa s obsahem kovu, která nejsme schopni dle fota určit. Více ve vyhledávači na stránkách LOVEC POKLADÚ. Kontakt na Vaši osobu jsem získal na VŠ PF Plzeň. Do budoucna plánuji setkání lovců pokladů nedaleko Plané u ML.

Peking- Také se domníváte,že by se mohlo jednat o ufo z vesmíru?Těch kousku tam bylo více,ale vzala jsem pouze tento jediný,protože jsem pod nánosem zeminy nedokázala odhadnou,co by to mohlo být...Jinak děkuji za projevený zájem a ochotu identifikace neznámého předmětu :-)

pokud to má opravdu 800 gramů, tak je to čisté Plutonium. Pravděpodobněto odpadlo z nízko letící rakety :-D

Co zkusit změřit radioaktivitu.Aby to nebylo jako v Simpsnech :-D :-D

Zajímavý ;-)

To bude ten kámen co nedělá dobře supermanovi,si nemohu vzpomenout jak se ten šutr jmenoval.

Nelze potvrdit ani vyvrátit možnost tělesa z vesmíru dle fota posílám pouze návod jak možno ověřit.
Widmanstättenovy obrazce, pojmenované po hraběti Aloisu von Beckh Widmanstättenovi, jsou unikátní neuspořádané struktury dlouhých železo-nikelnatých krystalů, které se nacházejí v železných meteoritech, jenž jsou tvořeny destičkovými krystaly kamacitu a taenitu. Jedná se o relikty, které ukazují na velice rychlé chladnutí tělesa meteoritu a nepřímo na jeho mimozemský původ.

Přítomnost obrazců se využívá jako ověření pravosti meteoritů.

Pro spatření Windmästattenových obrazců je nutné povrch meteoritu vyleštit a následně nechat jeho povrch naleptat zředěnou kyselinou dusičnou (1 až 4 %), lépe použít tzv. nital, což je roztok kyseliny dusičné v methanolu (30 ml konc. kys. dusičné + 470 ml methanolu). Po poleptání dobře promýt vodou, pak opakovaně methanolem. Při dodržení procedury by mělo leptání rozrušit povrch a ukázat Widmanstättenovy obrazce. Věřím, že se s Vámi všemi lovci někdy setkám na klubovce a za pomoci chemie prubneme nějaké kameny z dob velkého třesku. Železo v kamenech obsažené z jader planet. Mám jednu analýzu tohoto železa, ale nechci zveřejnit, neboť by laboratoř byla zahlcena dotazy. Půjdu do laborky s kamenem co jsem zde uveřejnil v přepravce, neboť byl nalezen 1,5 km vzdušnou čarou od vyhodnoceného meteoritu. Po domluvě a souhlasu laborky zde analýzu zveřejním. Cenu analýzy neznám. Ahoj.

Peking - :-/...Tedy tak podrobný popis a zajímavé informace jsem opravdu nečekala.Děkuji za vynaložené usilí.Experimentovat s výše popsaným návodem tedy rozhodně nemám v umyslu...Raději pujdu vyhledat ty zbývající ulomky... o:-)

Dát do vyhledávače - odtud čerpám, je tam i foto - databáze zveřejněných kamenů, v rámečku vpravo dole nutno rozliknout a porovnávat.

astoret..pokud to je meteorit ses v baliku:)) mno ale nebyla bys prvni kdo jej nalezl detektorem,existuji hledaci co chodi po antarktide ci ledovcich a meteority hledaji umyslne samozrejme za financni odmenu:) ale pekny kamen,ale spise nez chemickej rozbor ktery kamen ponici spis doporucil vypocitat hustotu dle materialu v nem obsazeneho a nebo si to nechat nekde zpocitat

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru