Část bronzové sekery

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů:Sekera s tulejí a ouškem (3 názorů)
Stewensin: Sekera s tulejí a ouškem, Ubbe: Sekera s tulejí a ouškem, Wladyslav: Sekera s tulejí a ouškem

Fotografie

Okolnosti nálezu

Lokalita:Středočeský kraj
Stav půdy:Mokrá
Hloubka nálezu:15 cm
Použitý detektor:Minelab Equinox 800
4 hlasy
4 hlasy
zobrazeno:
430x,
komentářů:
21,
nálezce:
LucasW LucasW
vyfotografováno:
6. listopadu 2019,
vloženo:
6. listopadu 2019

Komentáře

Bronzové ;-)

A s tulejí. ;-) kolego 8-)

Děkuji za info. :-)

Předpokládám, že jste dohledával zbytek a ten tam nebyl. Je to z pole nebo z lesa? Mě by totiž zajímalo, jestli je to rozorané nebo v případě lesa ulomené a ztracené. Ono se to nezdá, ale je to pro Vás jako lovce dost podstatná záležitost. :-)

Dovoluji si odhadnout, že z lesa. Dle patiny o:-)

Takže místo nálezce odpověděl Ubbe, ale to nevadí, rozvinu svoji ranní teorii proč je podstatné, že je to z lesa a proč je pro hledače možná úlomek důležitější než sekerka celá. Kdyby byla z pole, tak je skoro na 100% rozseklá orbou, dá se dohledat druhá část a konec. Tedy, jednalo by se o sekerku ztracenou v bronzu ale zničenou v době novodobé. V případě lesa byla sekerka s velkou pravděpodobností zničena již v době své výroby, tedy zhruba 1500 před nazaretským prorokem. Pokud by byla celá, tak by byla třeba ztracená v běhu nebo na cestě, ale pokud ji zlomil tak zřejmě při práci blízko sídliště. A teď to podstatné. dnes vám upadne kus něčeho a necháte věc ležet, ale ne tenkrát. Zlomky bronzu se uskladňovali a shromažďovali na jednom místě. Byl to cenný artikl a zároveň platidlo pro směnný obchod. Málokdy navíc na hradištích byli metalurgové. Na malých určitě ne, neměli by ani zdroje ani kadluby. Krajem putovali na nomádský způsob cizinci ovládající techniku slévárenskou a ti za směnu ze zlomků odlili bronzové výrobky nové. Je tedy velká možnost, že jste poblíž, či přímo na sídlišti z doby bronzové, či na místě úschovy zlomků pradávných metalurgů. Na poli bych tedy dál nehledal ale v lese bych pokračoval. Jestliže se jedná o sekerku s tulejí a ouškem této barvy a patiny, vypadá skutečně, že se nejedná o kvalitní bronz ze vzdálených krajů, neboť neobsahuje olovo , to by byla patina černější ale spíš se tam "namontoval" zinek, tedy možná je to sekerka nekvalitní, již spravovanou a proto opět zničenou, nekalenou a nepopuštěnou. To by opět ukazovalo na nějaké lokální sídliště. Třeba najdete další artefakty, v případě plošného signálu kopejte jako o život! :-)

Nálezce byl totiž v práci. ;-) nene je to z pole, samozřejmě že jsem dohledával zbytek a nenašel, pole je teď již navíc zaseté.

Škoda!

Kolega odysseus má dobrou fantazii a to je důležitá vlastnost každého hledače. :-D

Kolega odysseus je po ránu rozdivočen. Posléze jeho aktivita bývá utlumení prací. 8-)

Já mám taky bujnó fantaziju :-D

To je jakpokracovani gustafsonova zrzavé ho Orma. Druhý díl s názvem BUJNÝ UBBE 😉

BUJNÝ UBBE, lovec a syn Mórawansský.!!!

V lože usedl Bujný Ubbe, medvědovinou se přikryl onen Vollund slavný. V ruce prsteny třímal, i s prsty jež vyrval nepřátelům v Ulflund. 8-)

Bujný Ubbe.. :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Ubbe Ragnarsson zvaný bujný :-D ;-)

Dyť mě znáš :-D 8-)

Odteď máš nové jméno.

Ok :-DJe fakt, že kožešiny mám rád :-). (není to dvojsmysl..) :-D

:-) Teď budeš kopat jen artefakty severské ságy Edy.

Rád bych našel počórovanej gold z Wessexu :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru